Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Helló mindeki!
Itt a tanulságos kis levelem a tesconak címezve:

''2006.08.31.-én vidékről felutaztunk a Pesti úti Tescoba én és 2 ismerősöm, hogy az akciós ujságban meghirdetett termékeket vásároljunk. Nevezetesen a ''Command & Concuer - The First Decade'' című programot szerettem volna megvenni. Az akciós ujságban 3890 Ft-ért volt meghirdetve. De még a honlapjukon is megtaláltam. Itt a link: [link]
és mellékelek egy képet is:
Az akciós részleg a bejárattal szemben volt berendezve. Kerestem is a szoftvert. De nem találtam meg. Mondták hogy akkor ne az akciós szoftverek között nézem meg hanem az állandó szoftver osztályon. Meg is találtam, bele akartam rakni a kosaramba mikor megakadt a szemem az árcédulán 7980 Ft. Odamentem az egyik eladóhoz és megkérdeztem hogy ez most hogy van. Ő azt mondta hogy valószinűleg nincs átárazva. Menjek oda a vevőszolgálati pulthoz. Ott vártam kb 10-15 percet míg odajött foglalkozni velem valaki. Odamentem de ott csak értetlenül néztek és mondtak valami álltalánosat. Kisebb kérlelés után a dologgal LÁTSZÓLAG történt valami. Mondták hogy szólnak a részlegvezetőnek, és majd ő megnézi hogy rajta van-e a listán, és átárazza ha igen. Még azt is hozzátették hogy mi addig menjünk el vásárolni. Nem hagyott nyugodni a dolog messziről figyeltem az eseményeket. A szoftvert lerakták a vevőszolgálati pult belső felére, és ott is hagyták. Senki sem foglalkozott vele. Utánna egy közeli kaszához beálltam két ismerősömmel. Ők kifizették a termékeiket. Ezt követöen odamentem a vevőszolgálathoz érdeklődni hogy mi van a szoftveremmel. Majd az eladó kisasszony közölte velem: Hogy a kép csak tájékoztató jellegű! Problémázni akartam de ő már kérte is a következőt.
Ennyi lenne a rövid kis történetem. Az úton buktam a benzinpénzt és azt a 2-2,5 órát. Persze a legjobban ez a szoftver dolog idegesít. Miért hirdetnek meg olyan terméket, olyan árral amit nem is valós?''

Eddig ezt írták vissza:

Tisztelt Cím

Levelét továbbítottuk a pesti uti áruház vevőszolgálati vezetőjének, aki felülvizsgálja problémáját.

Üdvözlettel:
Tesco Online

VÁrom a fejleményeket...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) afterburner_ válasza Flashback (#1) üzenetére


afterburner_
őstag

azt en is meg akartam venni, de nem mentem sejtettem hogy valami kamu:D most nem a tescot akarom vedeni de rengeteg mas bevasarlokozpont szorolapjain vannak ilyen elirasok sajnos :(((

ami lehet nem is elírás, hanem vevőcsalogató. pl a metro jatszotta azt egy időben hogy az allitolag akciós termékek drágábbak voltak mint akció előtt:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#3) etilin válasza Flashback (#1) üzenetére


etilin
aktív tag

A Tesco már kapott pénzbirságot ilyesmiért. Gondolom röhögve kifizették. Lehet mérgelődni a dolgon de szerintem felesleges.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#4) Flashback


Flashback
addikt

Remélem akkor több embert megkíméltem egy felesleges úttól!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) erdey_a


erdey_a
őstag

Van fogyasztóvédős topik.

Vérboci

(#6) #54715584


#54715584
törölt tag

nos, en is vettem mar cd-t, dvd-t tescoban, mer occso volt, de akkor mar inkabb az mm-ba vagy fukarekhoz megyek, az ew meg draga... de tescoba soha tobbet :) max majd a szuleimnek a jo kis regi filmeket 550ert :)

(#7) Flashback válasza #54715584 (#6) üzenetére


Flashback
addikt

kb

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8) polip


polip
addikt

no comment :(

köcsög multik mindent megtehetnek...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#9) Flashback válasza polip (#8) üzenetére


Flashback
addikt

:O

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10) Flashback


Flashback
addikt

Addigis UP! Hátha valaki pont a FD-et akarná megvenni!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#11) Criton válasza Flashback (#1) üzenetére


Criton
veterán

Én az Óbudai tescoban ( ha jól emlékszem, de a tesco tuti ) akartam anno megvenni a Narnia Krónikáit tesonak. Levettem pultról, megyek kifízetni - beülök kocsiba, megnézem dobozt, szépen becsomagolva meg minden, kinyítom és lám a dvd doboz üres ?!?!? majdnem agyvérzés , 2.ker végéről jutottam át a sok dugon ( min 2óra ) , a lényeg a lényeg, hogy kicserélni kicserélték rögtön hál isten, da azért ilyet, hogy szépen becsomagolt dvd meg minden megvolt hozzá, csak maga a film nem, és eddig ezt nem én értem meg, hanem egyik haverom is, jó igaz az a film 950/990 volt már nemtom, vmi akciós Bud Spencer. Igaz ez nem az adott témához kapcsolodik, de ezt is jó tudni - a lényeg, hogy a pénztránál nézzék meg a doboz tartalmát, mert a vevőszolgálat az itt majdnem olyan mint Mistralnal a garancia. Igaz azóta MM, vagy Edigital marad ami eddig megbízható, mint HW/SW stb...

[Szerkesztve]

(#12) bim válasza Flashback (#1) üzenetére


bim
veterán

csak annyiért adhatják oda amennyiért a rendszer viszi a vonalkódot.ha nincs átállitva akkor az nem akciós az adott teszkóban.
ezt első kézből tudom. ;)

(#13) aXXon válasza bim (#12) üzenetére


aXXon
senior tag

Ez így nem egészen igaz. Nem köteles annyiért adni, amennyiért az akciós újságban van, pláne, ha ilyen hirdetésről van szó, hogy nem volt konkrétan kiírva, hogy ez a játék ennyi és ennyi. Jogilag a tesco hozzáállásával nincsen semmi baj, etikailag már annál inkább kifogásolható. Na most, viszont, ha adott egy termék, ami előtt ott a saját polccimkéje, hogy mittudomén a dvdjátszó CSAK 2000 magyar forint, de ennek ellenére a pénztárgép és az árleolvasó is mondjuk 9990-ftos áron viszi, KÖTELESEK odaadni a 2000Ftos áron. Bármilyen egyéb kérdést szívesen fogadok a témában :))

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#14) bim válasza aXXon (#13) üzenetére


bim
veterán

látom nem vagy figyelmes!!!azt irtam hogy annyiért adhatja oda amennyiért a rendszer visszi,és nem azt hogy annyiért ami szerepelt az ujságban.
egyébként ha odaadták volna a vevőszolin annyiért amennyi szerepelt az ujságban akkor elbocsájtották volna őket.legalábbis a Fehérvári taszkóban emiatt küldtek el 2 embert nemrég. :U

(#15) Flashback válasza bim (#14) üzenetére


Flashback
addikt

Az durva...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16) aXXon válasza bim (#14) üzenetére


aXXon
senior tag

Nem azt írtam, hogy nincs igazad, csupán hozzátettem a te mondandódhoz. Egyébként bármilyen hasonló esetben a vevőszolgálatosnak az illetékes terület igazgatójához kell fordulnia, vagy ha ő nincs bent, akkor az úgynevezett ügyeletes igazgatóhoz. Bár az többnyire úgyis azt mondja majd neki, hogy forduljon az illetékes terület osztályvezetőjéhez, vagy az úgynevezett ügyeletes osztályvezetőjéhez, aki szintén valszeg majd csak hümmög. Bürokrácia itt is, meg a másikra mutogatás ezerrel. Jártam már egy két tescoban, de azt durvának tartom, hogy ezért, illetve ilyen miatt kirúgtak vevőszolisokat, így, hogy nem tudom, hogy mi van a háttérben, vagy hogy mekkora összegről van szó, illetve sajnos már nem vágom, hogy milyen a vezetőség arrafele, de ezt erre mifelénk egy fegyelmivel intézték volna el. Ha csak nincs más is már a rovásukon, illetve feltéve, hogy nem az előírt protokollnak megfelelően cselekedtek.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#17) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Igen,hát ez tipikus.... A termék nem volt akciós,egyszerüen annak a képe került be háttérnek,ami alá ugye valszeg a szórólapon is oda volt írva,hogy ''a kép csak illusztráció''. <- ezzel le is védték magukat.
Egyszerüen csak design-ként használták a többivel együtt.
Más kérdés,hogy a másik viszont említve van (az internet linken).

Jogilag vesztettél,etikailag viszont nyertél,hiszen ez teljesen inkorrekt. Valaki hibázott nyilván a szórólap készítés közben,vagy egyszerüen maguk sem tudták,mi is lesz akciós,és mi nem... A mai rohanó világban egyre kevesebb dologra van idő,mindent összecsapnak. :(

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18) ÉM válasza Flashback (#1) üzenetére


ÉM
tag

Én azért kikértem volna a panaszkönyvet, még ha nem is ér semmit. :(((
Szemét multik mindent büntetlenül megtehetnek, adót meg fizessenek csak a hazai kisvállalkozások! :((
Egy kis olvasnivaló: http://tescostory.blogter.hu/ [link]

[Szerkesztve]

(#19) Shadowfax válasza ÉM (#18) üzenetére


Shadowfax
addikt

Egy kis olvasnivaló: http://tescostory.blogter.hu/

Húúúú... ez duuurva... :Y Egyszerűen hihetetlen...

(#20) Flashback válasza Cyberslider (#17) üzenetére


Flashback
addikt

Az adott lapon nincs rajta, csak a katalógus első lapján.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#21) Flashback válasza ÉM (#18) üzenetére


Flashback
addikt

Hát ja, kicsit ideges lettem a végére én is. :(((

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22) ssolitude


ssolitude
őstag

A termék neve: PC-s játékszoftver. Ez alapján, akár azt is mondhatná, hogy ő (Tesco) nem nevesíti a játékot, tehát a képen látható termék csak illusztráció.Csakhogy: sem a linkelt oldalon, sem az egész weblapon nincs semmiféle figyelmeztetés, hogy ez így lenne! Amit a reklámújságokban a kis betűs résznél okosan elhelyeznek.
Ami viszont van: A www.tesco.hu weboldalon közzétett információk és adatok tájékoztató jellegűek, a TESCO-Global Áruházak Zrt. nem vállal felelősséget azok pontosságáért és teljeskörűségéért. Az adatok és információk felhasználása a felhasználó felelősségére történik.[link]
Ez a multi arroganciája és mindenhatósága. Gyakorlatilag semmiért nem vállal felelősséget, ami a weblapon van. Lehet, hogy az úgy igaz, de lehet hogy nem.Döntse el a vásárló.
Ezt a tételt megerősítik a másikkal: 6. Mi történik abban az esetben, ha az akciós újságban meghirdetett árnál drágábban kapható a termék? – Ebben az esetben kérjük, forduljon a vevőszolgálati pulthoz, ahol visszakapja a két ár közötti különbözetet. [link]
Tehát CSAK AZ AKCIÓS ÚJSÁG! Ott pedig mindenhol ott van a már említett figyelmeztető felirat.
Ha Te az újság alapján utaztál Pestre, akkor nagy hiba volt a vevőszolgálattal az újságot nem megetetni, mindenkit elküldeni az édesanyjába, majd a fogyasztóvédelemnél feljelentést tenni.
Ha a weblap alapján mentél, akkor csak az anyázás marad, de azt mindenképp megérdemlik.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#23) Flashback válasza ssolitude (#22) üzenetére


Flashback
addikt

Újsággal mentem, de valahogy ezt a különbözetes dolgot elfelejtették megemlíteni!!! :((( :( :((

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#24) aXXon válasza Shadowfax (#19) üzenetére


aXXon
senior tag

Na az a weboldal egy nagyon hatásvadász blog és szerintem a nagyrésze kamu is, de ha nem akkor is vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, de ez nem ide tartozik. A lényeg amit még hozzáfűznék, hogy amennyiben úgyis volt, ennyi áruháznál kár lenne áltelánosítani, mindegyik tesco más és más.... Hidd el, jártam egy párban :B ;) :U

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#25) Flashback


Flashback
addikt

Ma érkezett. Talán hamarosan kiderül mennyire tisztességes cég is a Tesco...

[Tabanyi Krisztina] Tisztelt Címzett !

Továbbítottam levelét, cégünk marketing osztályára.
A panasz elintézési módjáról a későbbiekben tájékoztatom.

Üdvözlettel: Tabányi Krisztina
Vevőszolgálati Igazgató
Pesti úti TESCO áruház

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26) Vmax válasza Shadowfax (#19) üzenetére


Vmax
csendes tag

Ezen miért nem lepődök meg?
Abszurdisztánban minden megtörténhet, és meg is történik.

You better run all day and run all night, keep your dirty feelings deep inside.

(#27) Flashback


Flashback
addikt

Az akció ma jár le... 13 napig semmi sem történt. Csak küldözgették az emailt egyik osztályról a másikra... Még egy elnézés levelet sem küldtek. Hát ennyit a Tescoról... :W :(((

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#28) j.bravo válasza Flashback (#27) üzenetére


j.bravo
addikt

Áááá, még nincs vége, majd két hónap múlva kapsz egy levelet hogy sajnálják de nem tehetnek róla :(((

Whatever.

(#29) Nándiee válasza Flashback (#27) üzenetére


Nándiee
tag

Tecso...én dolgoztam ott 1x 2x mint diákmunkás és rájöttem hogy ott elég kevés terméket lehet/kéne meg vársárolni mert ahogy azokat tárolják:DDDnem 1xrü

(#30) Intelligencs válasza aXXon (#13) üzenetére

Ez így van, de ez nem járja ám meg Neked automatikusan - szerintük. Ezért a jogodért - mint annyi más jogodért MO-on - harcolnod kell!

Öcsém vett egy leárazott arcszoláriumot 12 ezerért. A kasszánál, mikor fizetni kellett, derült ki, hogy már nem akciós, és hogy most már megint 20 ezerbe kerül. Természetesen az akciós cédula nem volt levéve, ott még mindig 12e volt kiírva, hiszen öcsém azért vette meg, mert olcsó volt. A pénztáros kezdett ideges lenni, és mondta neki, vagy vegye meg 20e-ért, vagy tegye vissza. A sorban mögötte állük is kezdtek türelmetlenek lenni, és szajkózták, amit a pénztáros mondott, jó birka módjára.

Öcsémet persze nem kellett félteni, a mögötte állókra elég volt egy csúnya pillantás, egyből feloszlott sor, a pénztárossal meg üvöltve közölte, hogy ő ugyan el nem megy innét, ezt az arcszoláriumot fogja megvenni, és 12 ezerért... :D Persze rögtön előkerült valami fejes, aki elnézést kért, és megvehette 12 ezerért, amennyiért ki volt rakva.

Unokatesóm szokott vásárolgatni külföldi boltokban, egyszerűen hihetetlen a különbség. Ott, ha visszaviszel valamit, hogy szar, nem Téged néznek csalónak, meg biztos direkt tetted tönkre, hanem hajbókolva kicserélik, bocsánatért esedezve. MO-on persze ez nem így van. Sokat kell még fejlődnünk, h beérjük Nyugat-Európát. :(

The Amiga, Born a Champion

(#31) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Anno Auchanban is volt egy akció 51cm tv -re.Gondoltam fatert meglepem és veszek egyet neki a hétvégi kis házába.Kimegyünk aznap amitől szolt az akció.Tc hegyek vannak de az akcios sehol.
Kérdezem az ottani pakolos srácot bocsika nem tudod ezt hol találom?
Mire ő az sajnos nem annyi amennyi és nem is az a márka.Sajnos rossz kép jelent meg állítolag.

Na lool.

(#32) Ptech


Ptech
őstag

[link]: marketing-matek :))

(#33) Azazello- válasza Intelligencs (#30) üzenetére


Azazello-
senior tag

de mind a két oldalnak sokat kell még fejlődnie, mert magyarországon simán megpróbál a kedves vevő is átverni. tehát az éremnek két oldala van...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#34) george11 válasza aXXon (#13) üzenetére


george11
senior tag

''ha adott egy termék, ami előtt ott a saját polccimkéje, hogy mittudomén a dvdjátszó CSAK 2000 magyar forint, de ennek ellenére a pénztárgép és az árleolvasó is mondjuk 9990-ftos áron viszi, KÖTELESEK odaadni a 2000Ftos áron.''

Így vettem én olajemelőt a kocsimhoz 600Ft-ért 6000ft helyett :DDD :)) :R

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#35) Madw


Madw
csendes tag

Hasonló cipőben járunk.
Megláttam hirdetés, azonnal küldtem a női szakosztályt, hogy vegye meg a DVD-t. Persze felkészítettem, hogy pénztársor előtt azért nézze meg egy leolvasónál a cuccot mert ismerve a Tesco-t ugye...
Megnézte. Hétezer akármennyi. Király. Ment reklamálni, eltünt a cica a lemezzel. Sajnos a barátnőmnek mennie kellett 10 perc várakozás után, mert értekezlete volt így nem derült ki, megkapja-e akciósan vagy sem.
Miután ezt elmesélte telefonon, elkezdtem böngészni a Tesco honlapját. Meg is találtam az akciós újságot, benne a The First Decade, csak az a különbség hogy több termék mellett is ott van egy kis karika, hogy csak a 3000 négyzetméteres áruházakban. A játékunk mellett is. Továbböngészve kiderült, hogy a veszprémi Tesco nem 3000-es így ugrott is a dolog. Persze a bedobott akciós újságban nem volt feltüntetve, csak a neten. Hurrá. Ez így egyértelműen megtévesztés. Remélem megint kapnak egy feljelentést meg egy jó kis bírságot a nyakukba!
Nem lehet, hogy a topikindítónak is hasonló volt a baja? A weboldal szerint Bp--en nincs is 3000-es Tesco, csak itt: Kalocsa, Kiskőrös, Kisvárda, Komló, Makó, Paks, Siklós, Szarvas, Székesfehérvár-Palota, Százhalombatta, Tiszaújváros

Na sebaj. Karácsonykor csak olcsóbb lesz. Ha meg nem, akkor is meg kell venni. Alapmű.

(#36) Jarod1


Jarod1
addikt

én 1 forgószéket láttam 2 éve, 7000 ért az újságban, faxa nagynehezen megtaláltam a tökegyfoma dobozok között, pénztár, a nő leolvassa a vonalkódot és kiugrott az ára 12999 Ft
.... köszönöm nem kérem, viszlát, ELMENTEM A METRÓBA ÉS OTT VETTEM!!!

(#37) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hehe ehhez az egész témához annyit csak hogy Itt Hatvanban ahol lakok.. Midnki azt zengi hogy HÚ de fejlődi ka Hatvan stb stb bevásárlóközpont lesz Tesco jaja de jó... na kurva jó ha idejön ez a szutyok átkozott szarság...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#38) Flashback válasza Madw (#35) üzenetére


Flashback
addikt

Nem tudom hány m(2) a Pesti úti tesco. De nemhiszem hogy a helyhiány miatt nem volt akciós a FD. :(((:W

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#39) aXXon válasza Kiskokó (#37) üzenetére


aXXon
senior tag

Nem csak neked szól, csak azért neked válaszoltam, mert a te hozzászólásod láttam meg utoljára.

Nagyon nagy divat a multik fikázása, de mielőtt teljesen leírod, vegyél figyelembe jó pár tényezőt :

-nem tudom ugyan, hogy Hatvanban milyenek a munkalehetőségek, de biztos vagyok benne, hogy egy csomó olyan ember kap munkát, aki egyébként nagyon nehezen kapna, vagy már régóta munkanélküli és ugyan nem a tesco mindneki álma, de dolgozni még mindig jobb, mint munkanélküliként tengődni

-sok kis pénzű embernek úgymond jobb életet biztosít a tesco, mert ha ott vásárol többet kap a pénzéért, mint a sarki kis boltban, mert hát azért elég sok az olcsó és jó cucc náluk. van olcsó és kevésbé jó is, de van aki csak ezt bírja megfizetni, neki ez is megfelel.

-na és úgy összeségében, van egy két marketing trükk és nem is mindig a legkorrektebb a hozzáállásuk, de azért elég jó áraik vannak, így is, úgyis

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#40) Nyina


Nyina
csendes tag

Szeretnék némi felvilágosítást nyújtani pusztán a tisztánlátás kedvéért a Tesco árproblémái és a vezetőség hozzáállása kérdésében. Mint dolgozó, elég sok információ jut a birtokomba, és legutóbb a múlt héten olvastam egy köremailt, melyben egyik angol magyarországon élő vezetőnk felhívta a figyelmet, hogy kiemelt figyelmet követel az árakkal való mindenféle tévedés elkerülésére, szigorúan fog eljárni minden esetben, amikor vásárlói panasz érkezik árral kapcsolatos probléma esetén. Továbbá azt is írta, hogy vannak olyan jó áraink, hogy ne kelljen semmit drágábban adnunk, mint amennyiért pl. meghírdettük, pusztán figyelmetlenségből sem követhetünk el ilyen hibákat. Ennek a végére akar járni, és ha kell fejek hullanak. Nem akar több '' vásárló becsapása'' -panaszt. Egyébként én meg azt nem tudom elképzelni, hogy az ilyen esetekben a kívülállók mit gondolnak? Hogy esetleg ha egy termék 1000Ft-ért van kiírva, és 1500-ért adjuk el, akkor mit csinálunk ezzel a plussz pénzzel? Nincs egy ''becsapásból származó plusz jövedelem '' dobozka, amibe gyűjtögetjük:) Hibák vannak, nem kevés, sajnos. Nem '' a Tesco'', vagy mondhatnám, akármelyiket... Ezek emberi mulasztások, amiért nem kapunk dícsértet a főnökeinktől, sőt... Sajna egy dolog megint csak biztos. Volt szerencsém angol Tescokhoz is, nos ott az ilyen jellegű problémák szinte elő sem fordulnak.

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#41) tildy válasza Jarod1 (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Dejó , már megitn ez a téma, hogy mást visz a pénztűár, mint amennyiért hirdetve van.

Nos, ha az ár, ami ki van írva, az az adott termékhez tartozik, illetve ugyanaz a termék pl. akciós újságban olcsóbb áron szerepel, akkor kötelesek annyiért adni, amennyiért meg lett hirdetve.
A te esetedben csak annyit kellett volna tenni, hogy kifizetni, majd odamenni az ügyfélszolgálatra, reklamálni, hogy ezt más áron viszia gép... Ilyenkor két dolog lehet:
-Hívnak egy embert az adott osztályról, és ha tényleg rossz áron vitte a gép, akkor kifizetika különbözetet
-ha nem hajlandóak, akkor elálhatsz a ''vásárslástól'' , ekkor általában visszaadják a pénzt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) aXXon válasza tildy (#41) üzenetére


aXXon
senior tag

Teljesen igazad lenne, ha a termékneve lett volna odaírva, de nem az volt, az újságban csak az szerepelt, hogy akciós PC játékszoftver, több cím és volt hozzá egy pár kép. Sajnos pont volt közte egy olyan is, az illusztrációban, ami speciel pont nem akciós :DDD hogy véletlen, vagy szándékos marketing fogás, azt hiszem sosem fogjuk megtudni, de ebben az esetben hiába veri az asztalt a pénze után a vevőszolgálati pultnál.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#43) parandroid válasza Nyina (#40) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy angol számára teljesen mást jelent a teszkó, mint nekünk. Hogy az anyacégtől ideküldött topmanager mit szeretne, az jelen esetben az alatta lévő vezetőkön áll vagy bukik.

Angol ismerőseim életük egyik legnagyobb csalódásaként tartják számon, hogy a náluk amúgy jó hírű áruházlánc itt a balkánon hogyan is néz ki. Szerencsére inteligensebbek annál, mint hogy ez alapján alkossanak képet az országról, de teszkóba Magyarországon egy angol kétszer megy: először és utoljára.

Nyina: Nem a tévedések bosszantóak (csak az nem hibázik, aki nem dolgozik), hanem az áruház hozzáállása a panaszokhoz, és úgy általában a vásárlókhoz: ennyi pénzért ez van, ha nem tetszik, húzz a búsba - ez egyébként nem csak teszkó-specifikus, inkább a magyar kereskedelem sajátja.

Félreértések elkerülése érdekében: tudom, hogy van olyan kereskedő, aki valódi hivatásnak tekinti a kereskedelmet, abban is biztos vagyok, hogy ilyen emberek a teszkóban is dolgoznak, és meggyőződésem, hogy hosszú távon az övék a világ, de nem irigylem őket azért, ami még előttük áll.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44) Sárpac válasza tildy (#41) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez így van!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#45) Nyina válasza parandroid (#43) üzenetére


Nyina
csendes tag

Igazad van, épp ez a célja az angoloknak, hogy olyan színvonalat hozzanak létre ebben az országban is, amely miatt nem kell majd szégyenkezniük. Ehhez nem férhet kétség, hogy mindenképpen érdekük. Ha a hozzáállásunkon nem tudnak változtatni, ami a problémákban mutatkozik meg, kemény szankciók előtt állunk. Mindenki pótolható. Remélem lesz eredménye.

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#46) sasa311 válasza Nyina (#40) üzenetére


sasa311
veterán

''Nincs egy ''becsapásból származó plusz jövedelem '' dobozka, amibe gyűjtögetjük''

Az nincs, de olyan pletykát már hallottam, mikor ''véletlenül'' pl 2x húzzák le a tusfürdőt, a mosóport, ect... az azért történik, mert utána a kedves eladó néni véletlenül műszak után hazavisz egy olyan tusfürdőt, mosóport, ect... Így nincs készlethiány sem :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#47) finest válasza sasa311 (#46) üzenetére


finest
őstag

Előre megfontolt szándékkal lehúzni más embert a pénztárnál, azért ez túlzás. Remélem lebuknak vele. Micsoda szarházi ,aki ebben közrejátszik!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#48) tildy válasza sasa311 (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Te ''hülye'' vagy?
Ezt most komolyan kérdem...

Több helyen dolgoztam pénztárosként(hipermarketek), ha véletlenül több volt a kasszában, mint amennyinek kellett volna lennie, akkor figyelmeztetést kaptunk. Ilyen hülyeségről meg amit leírsz meg még csak most hallok először!!!

És hidd el, tényleg vna olyan , hogy véletlenül a gép kétszer viszi az árat, de a magyarázat nem az amit te írsz, hanem az, hogy 8 vagy 10 órát egyszerűen képtelenség maximális odafigyeléssel nyomni úgy, hogy közben azt is figyelik , hányszor voltál kinn klotyón.

Olyat viszont már halottam, és el is krapták a grabancát, aki ismerősnek pár terméket ''véletlen'' elfelejtett beblokkolni.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) sasa311 válasza tildy (#48) üzenetére


sasa311
veterán

Tildy drága ha figyelmesen elolvasod amit írok, akkor rájössz, hogy nincs több a kasszába mint kéne :)
Béla elmegy vásárolni, vesz ezt azt meg egy kólát. Lehúznak neki 2 kólát, de Béla ezt nem veszi észre. Ezek után 1 kóla ''kijön'' a polcról.
Árukészlet ==> -2 kóla
Kassza ==> + 2 kóla

Az ég világon minden stimmel, csak az nem, hogy Béla 2 kólát fizetett és csak 1 van a kosarába.


Nem azt mondtam, hogy aki véletlenül 2-őt húz le az ezt azért teszi, mert lop, hanem, hogy van olyan, aki direkt húz le kettőt. Nagy a különbség. ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#50) tildy válasza sasa311 (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Elolvastam figyelmesen, én csak egy másik példát írtam.

Ez nagyon lebukásveszélyes ám. Be van kamerázva az összes pénztár, és ha az alkalmazott vesz valamit, akkro sokkal jobban figyelik ....

PErsze a raktáron keresztül kijuthat, de hogy valaki ezért két helyen is csaljon? Ezt nonszensznek gondolom, amellett kitalációnak. Ez így ahogy leírtad, szerintem hülyeség és kitaláció. Aki ilyenbe belemegy.. Ezuért, és így.. Az nem normális.


Egyébkét meg ugyanmár, árukészlettel máshogy is lehet manipulálni, pl. selejtezéssel, ha már valaki annyira akar. Ezt nem a pénztárnál , a legjobban figyelt helyen fogják megjátszani...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.