Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"A játékokban veszettül gyorsak lesznek,..."
->
"A játékokban gyorsabbak lesznek,..."

nem flamelesbol, csak hasznaljuk mar ezt a szot arra amire valoban lehet... gyorsabbak lesznek, ennyi. Mi itt a kulonbseg, 3-5-7% ? Ettol az 5%-tol lesz a simahoz kepest "veszett gyors"? :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#2) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

"Sőt, a csúcsmodell tekintetében nincs is különbség a listaárban a Ryzen 9 7950X és 7950X3D között."

A Ryzen 7950x már 599 dolláros áron megy, a 8 magos Ryzen7700x pedig 349-ért, már csökkentek a termékek árai a rajt óta, már így mennek legalább másfél hónapja. Szóval azért érezhetően drágábbak ezek, ami nem baj mert gyorsabbak is.

[ Szerkesztve ]

(#3) Puma K válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Csak egy szokásos sarkított cikk érzelmi ráhatással fűszerezve.

A cikkhez:

A felsorolt listában lévő 7800X3D játékok alatti teljesítményére kíváncsi leszek. Milyen teljesítmény ad majd le a korábbi 5800X3D-hez és a 13900K procihoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Minden plusz teljesítménynek örülnék.

Tavaly váltottam 2600-ról 5600-ra, utóbbit még bele is tudtam pakolni az originál x370-es lapba, de as it turns out Flight Sim alatt egy 3080-nal párosítva 1440p-n még mindig proci (main thread) limitem van ilyen 40-45fps mellett, szóval amúgy tökre kíváncsian várom ez mennyivel nő megint az egy szálas, lehet idén lenne egy teljes gép refresh.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5) Alogonomus válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Alogonomus
őstag

Inkább 20+ %, ami a modern játékmotorok esetén jelentősen több is lehet.
Az AMD prezentáción legalább 20% javulás szerepelt az 5800X3D-hez képest, viszont csak sokéves címek eredményeit mutatták.

(#6) -Skylake- válasza Alogonomus (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az nVidia perezentacioin meg gondolom 1,13%-ot. Azt valaszoljuk meg, hogy mi tortenik mikor a user elinditja rajta otthon a CoD-ot. Ott is 20% ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) BigBlackDog válasza -Skylake- (#6) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért az 5800X-hez képest elég nagy előrelépés volt a 3D-s változat is (pl. egy teszteredmény - forrás). Ha ebből indulunk ki, akkor a néhány százalékos növekedés inkább csak az egyik szélsőség lesz.

(#8) Ajándékok válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A gépi fordítóval fordított cikkekben lassan kevesebb nyelvhelyességi hiba lesz, mint a PH cikkeiben.
Kíváncsi vagyok, ki fogja a "nagyok" helyett a PH-t választani, amikor ezt elérik?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

"játékokban veszettül gyorsak lesznek"

Meg nem csak játékokban. Nagyon sok program profitál belőle. Az 5800X3D nél voltak tesztek. De amúgy nem lenne Milan-X, meg Genoa-X sem, ha nem lenne haszna. Itt egy teszt. [Teszt]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#10) -Skylake- válasza ShiTmano (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Erdekes. Nem tudtam, hogy ez ekkora kulonbseg.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#11) Z_A_P


Z_A_P
addikt

de az általánosan a nem túl memóriaintenzív alkalmazásokban a normál Ryzen CPU-k jobban teljesíthetnek.

Miert? A turbo Ghz ugyanannyi, 5.7 :F

OK

(#12) Reggie0 válasza Z_A_P (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg azert, mert a nagyobb L3 cache lassabb is.

(#13) hokuszpk válasza Z_A_P (#11) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csalóka, mert eddig az 5800X3D csak 1 ccdvel volt. a 7900X3D es a 7950X3D 2 ccd -s, de csak az egyik ccd tetejen van ott a plusz cache.
na az a ccd nem fog 5.7 -re boostolni ; utemezo legyen a talpan, ami kitalálja, hogy melyik programot melyik ccdre tegye, mi a jobb ? a magas orajel vagy a bazisok cache ?
amugy az 5900X -től várom a nagyobb ugrast, ha ugynezem ott 6 magra jut az extra L3.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) joysefke válasza hokuszpk (#13) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pedig meg lehet oldani, driver kell hozzá:
Minden processz ami whitelisten van (tipikusan játékok) megy az X3D-t tartalmazó CCD-re, minden egyéb processz szálai először a másik CCD-t szaturálják aztán pedig az X3D-t is tartalmazó CCD-t.

Sokszálas alkalmazásokban minimális lemaradás a normál modellekhez képest, minden másban legalább olyan gyors.

[ Szerkesztve ]

(#15) ricsip válasza nonsen5e (#4) üzenetére


ricsip
addikt

az a fos flightsim még mindig csak 1 core-t terhel ki maximumra, a maradék 7-15 core meg csak malmozik mellette 0%-on? Mikroszoft égre-földre esküdözött megjelenés után röviddel, hogy fél-1 év múlva már faszán párhuzamosítják a kódot, és királyul fog futni minden mainstream gépen. Meg majd a vulkán meg a dx12 csodát fog tenni, mert azok párhuzamosítani fogják "automatikusan". Na látom akkor ez megint szokásos mikroszoftos néphülyítés volt. Mondjuk az is ostoba, aki bármi ilyet elhisz nekik. Ha a msft valamit elbaszik, akkor legalább 5 év, mire képesek ténylegesen kijavítani. De van, hogy 10 év kell nekik.
Szóval akkor térjünk majd vissza a témára a flightsim 2030-nál :U

-

(#16) hokuszpk válasza joysefke (#14) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szólj az msnek, hogy scheduler drivert akarsz irni. szerintem eddig nemvolt ilyen a windowsban; linux kernelben vannak valaszhato schedulerek, de az se driver szinten megy.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17) joysefke válasza hokuszpk (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A futó játék számára elég lenne, ha automatikusan beállítaná a processzor affinitást a 3D CCD magjait megjelölve.

(#18) BigBlackDog válasza ricsip (#15) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, az még mindig ilyen. Konkrétan 11xxx proci esetén kikapcsolt hyperthreading mellett nagyobb az FPS, mint bekapcsoltnál. ;] (kevesebb thread van úgy, de egy thread gyorsabb)

(#19) vargazk válasza -Skylake- (#6) üzenetére


vargazk
csendes tag

Játékfüggő a dolog, sztem ez elég jól mutatja a különbséget az előző generációnál:
https://www.youtube.com/watch?v=sw97hj18OUE

Persze főleg 1080p / 1440p-s felbontás mellett észlelhető változás, mert 4k-n még minden is GPU limites, de alacsonyabb felbontáson azért sok címben szemmel jól látható framerate növekés tapasztalható.

(#20) nonsen5e válasza ricsip (#15) üzenetére


nonsen5e
addikt

Közel sem 0-n malmoznak, elég sokat eszik elég rendesen, de igen, mindig van egy-egy szál amin áll az egész.
Sajnos még mindig nem százas, de a 2.5 év alatt mióta kint van nem egyszer jött hozzá ki olyan update ami hihetetlenül nagyot javított a teljesítményen. Sajnos viszont nagyon alacsonyról indultunk, de van még pár évük, egy flight sim nem évente jövő cucc (mostanában már).

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#21) Chaser válasza ricsip (#15) üzenetére


Chaser
titán

én pc-re akartam letölteni ezt a csoda szimulátort
leglál win, és legál game forrás
de az ms saját downloadere felcsűrte a vga ram órajelét maxra, lehet a gpu-n is tolt, mai napig nem értem hogy :d és annyira lassan csorgott a game hogy egy hónap is kevés lett volna olyan ütemben, úh. kimaradt a teszt:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Puma K válasza Chaser (#21) üzenetére


Puma K
veterán

Nem lehet hogy valamiféle tömörítést használ amihez a VGA erejét hívja segítségül a letöltéssel egybekötött kicsomagolásnál?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jöhet majd valami teszt is :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Kettôt kérek.
Köszönöm.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25) Cefet válasza -Skylake- (#6) üzenetére


Cefet
aktív tag

Hogy kerül ide az nVidia? :F

(#26) Puma K válasza tibaimp (#23) üzenetére


Puma K
veterán

Amilyen teszteket kiadnak egy jó pár éve inkább ne teszteljen a PH! :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) Robi BALBOA válasza Cefet (#25) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Magic! :DDD

Amúgy tesztek mikor várhatóak?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#28) tibaimp válasza Puma K (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem jó... ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) Goll-r válasza joysefke (#17) üzenetére


Goll-r
tag

Nem ennyire egyszerű, mert játékoknál is érvényes a nem mindent gyorsít a plusz cache. Sőt, inkább a magasabb 1 szálú teljesítmény előnyösebb. Persze az x3d pontosan erre a játékos skálára van "optimalizálva" - 2 féle ccd-, csak ezt szoftveresen is kezelni kell majd.
Szerintem az 5800x3d is ezért került ki a piacra, hogy legyen egy tesztelő bázis, egy monitoring és az alapján lehet majd ütemezni, ccd-t rendelni.
Kérdés win 10/11 alatt mennyire lesz sikeresen kisajtolható minden kraft vagy a win 12? már pont ezen irányvonal mentén indult fejlesztésnek? (már ha ez igaz -nextWIN)

Mindenesetre játékra (is) pl. sokkal jobb megoldás, mint az intel féle big/little. Aztán majd a számok úgyis döntenek. :)

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#30) ricsip válasza Goll-r (#29) üzenetére


ricsip
addikt

Mikor megjelentek az első core2 duo-k, akkor rengeteg játék beszart a multi-core-tól, ill. a windows sem bírta kezelni rendesen. Akkor az volt a megoldás, hogy valami launcher-rel indítottad ezeket, amikben meg tudtad adni a processor affinity-t. Praktikusan 1 core-t adtál a problémás játéknak, és minden ment jól. Na most nagyjából ugyanez a helyzet: ki kell deríteni a windows-ban látszódó melyik core-okat lehet megfeleltetni a fizikailag melyik helyen levő magoknak. Ryzen master csak elárulja remélhetőleg. Ezután hasonló launcher módszerrel lehet megadni az affinity-t, és akkor talán minden jól fog működni megint. Az h. ezt a windows ütemezője csinálja meg magától, mindenféle szarakodás nélkül, na az lesz megint 1-2 év. Vagy az új windows 12 lesz a követelmény, és így a mikroszoft szokás szerint minden w10/11 usernek mutat egy fakkju-t!

-

(#31) joysefke válasza Goll-r (#29) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem ennyire egyszerű, mert játékoknál is érvényes a nem mindent gyorsít a plusz cache.

Erre mondtam, hogy white list ami benne van a white listben az megy a 3D-s CCD-re.

(#32) Chaser válasza Puma K (#22) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom, gp-n belül volt elérhető a játék, másnak nem kellett külön downloader, de ez csak úgy jött
illetve nem jött, mert az költői túlzás :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Puma K válasza tibaimp (#28) üzenetére


Puma K
veterán

Ha esetleg lenne igényed rendes tesztek között mazsolázni videós vagy írásos verzióban, akkor ezeket tudom javsolni:

@techspot
@GamersNexus
@DigitalFoundry
@ActuallyHardcoreOverclocking
@OC3D
@TechPowerUp

A fent említett tesztelők objektívebb, sokrétűbb és minőségibb teszteket-elemzéseket adnak ki minden téren.

Korábban a PH! sem volt rossz. Elvégre 2004 óta olvasom az oldalt. Csak az évek során itt valahol félresiklott valami...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) tibaimp válasza Puma K (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

Ezeket is ismerem, jó részét, szoktam is olvasni, de mivel itt vagyok már vagy lassan 20 éve fórum tag (ahogy Te is :K ), itt is el szoktam olvasni.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Abu85 válasza Z_A_P (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De a fogyasztási keret nem, és így hiába ugyanannyi a turbó, azt kevesebbszer, kevesebb ideig éri el az X3D-s proci.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi az infót. :R

(#37) -Skylake- válasza Cefet (#25) üzenetére


-Skylake-
addikt

arra celoztam, hogy a gyarto (az AMD) nyilvan olyanokat rajzolgat a diakra a befektetoknek /kozonsegnek amiben erosek, a konkurenciaja (nVidia) meg olyat fog rajzolgatni amiben az AMD a leggyengebb.
nem kell osszeseskuvesek gyartani, csupan arra celoztam hogy majd ha egy fuggetlen oldal mondja hogy "veszett gyors" akkor oke. ameddig a gyarto mondja addig az reklam.
btw a jovore nezve, ha valasztanom kell hogy Radeon vagy RTX, akkor Apple Silicon + PS. csak hogy elkeruljuk a felreerteseket.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38) Fitzgerald válasza BigBlackDog (#7) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Azért az 5800X-hez képest elég nagy előrelépés volt a 3D-s változat is..."

Ez igaz is, amennyiben:

- van mellé csúcs VGA-d is
- játékról van szó
- alacsonyabb felbontásokon játszol

(#39) Joachim21 válasza Fitzgerald (#38) üzenetére


Joachim21
senior tag

Igen, a tesztek ahol a különbséget szerették volna megmutatni általában medium - low beállításokkal mentek hogy elkerüljék a VGA limitet.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#40) MZsoltee válasza Fitzgerald (#38) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha VGA elfogy azt nem tudja kompenzálni a processzor. Sose tudta.
Kellene egy 4090-nel mondjuk 10x erősebb VGA és ott kijönne a különbség 4k-ban is.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#41) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

"a csúcsmodell tekintetében nincs is különbség a listaárban a Ryzen 9 7950X és 7950X3D között"

Ilyen luxusprofitba már belefér ajándékként. :)

"a 3D V-Cache technológiát alkalmazó Ryzenek nem igazán univerzális megoldások. A játékokban veszettül gyorsak lesznek, de az általánosan a nem túl memóriaintenzív alkalmazásokban a normál Ryzen CPU-k jobban teljesíthetnek"

Inkább ott legyen gyors, ahol kell is erőlködnie.

(#42) CapriBoy

nem csak a játékosoknak lesznek gyorsabbak :))

(#43) Dißnäëß válasza CapriBoy (#42) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Vélhetően a masszívan aluloptimalizált Photoshop is szeretni fogja. :) Mikor megindítok többszáz 36 megapixeles RAW-ra valami konverziót batch-ből, klassz lenne látni ahogy beteg gyors módon zabálná meg őket, a korábbi nyammogásokhoz képest.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#44) Reggie0 válasza Dißnäëß (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ilyen ritka spot terhelesekre pont jo az amazon/google cloud.

(#45) Dißnäëß válasza Reggie0 (#44) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Negatív Kapitány.
Adat felmegy.
Adat lejön.
$

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.