Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"A játékokban veszettül gyorsak lesznek,..."
->
"A játékokban gyorsabbak lesznek,..."

nem flamelesbol, csak hasznaljuk mar ezt a szot arra amire valoban lehet... gyorsabbak lesznek, ennyi. Mi itt a kulonbseg, 3-5-7% ? Ettol az 5%-tol lesz a simahoz kepest "veszett gyors"? :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#2) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

"Sőt, a csúcsmodell tekintetében nincs is különbség a listaárban a Ryzen 9 7950X és 7950X3D között."

A Ryzen 7950x már 599 dolláros áron megy, a 8 magos Ryzen7700x pedig 349-ért, már csökkentek a termékek árai a rajt óta, már így mennek legalább másfél hónapja. Szóval azért érezhetően drágábbak ezek, ami nem baj mert gyorsabbak is.

[ Szerkesztve ]

(#3) Puma K válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Csak egy szokásos sarkított cikk érzelmi ráhatással fűszerezve.

A cikkhez:

A felsorolt listában lévő 7800X3D játékok alatti teljesítményére kíváncsi leszek. Milyen teljesítmény ad majd le a korábbi 5800X3D-hez és a 13900K procihoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Minden plusz teljesítménynek örülnék.

Tavaly váltottam 2600-ról 5600-ra, utóbbit még bele is tudtam pakolni az originál x370-es lapba, de as it turns out Flight Sim alatt egy 3080-nal párosítva 1440p-n még mindig proci (main thread) limitem van ilyen 40-45fps mellett, szóval amúgy tökre kíváncsian várom ez mennyivel nő megint az egy szálas, lehet idén lenne egy teljes gép refresh.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5) Alogonomus válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Alogonomus
őstag

Inkább 20+ %, ami a modern játékmotorok esetén jelentősen több is lehet.
Az AMD prezentáción legalább 20% javulás szerepelt az 5800X3D-hez képest, viszont csak sokéves címek eredményeit mutatták.

(#6) -Skylake- válasza Alogonomus (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az nVidia perezentacioin meg gondolom 1,13%-ot. Azt valaszoljuk meg, hogy mi tortenik mikor a user elinditja rajta otthon a CoD-ot. Ott is 20% ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) BigBlackDog válasza -Skylake- (#6) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért az 5800X-hez képest elég nagy előrelépés volt a 3D-s változat is (pl. egy teszteredmény - forrás). Ha ebből indulunk ki, akkor a néhány százalékos növekedés inkább csak az egyik szélsőség lesz.

(#8) Ajándékok válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A gépi fordítóval fordított cikkekben lassan kevesebb nyelvhelyességi hiba lesz, mint a PH cikkeiben.
Kíváncsi vagyok, ki fogja a "nagyok" helyett a PH-t választani, amikor ezt elérik?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

"játékokban veszettül gyorsak lesznek"

Meg nem csak játékokban. Nagyon sok program profitál belőle. Az 5800X3D nél voltak tesztek. De amúgy nem lenne Milan-X, meg Genoa-X sem, ha nem lenne haszna. Itt egy teszt. [Teszt]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#10) -Skylake- válasza ShiTmano (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Erdekes. Nem tudtam, hogy ez ekkora kulonbseg.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#11) Z_A_P


Z_A_P
addikt

de az általánosan a nem túl memóriaintenzív alkalmazásokban a normál Ryzen CPU-k jobban teljesíthetnek.

Miert? A turbo Ghz ugyanannyi, 5.7 :F

OK

(#12) Reggie0 válasza Z_A_P (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg azert, mert a nagyobb L3 cache lassabb is.

(#13) hokuszpk válasza Z_A_P (#11) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csalóka, mert eddig az 5800X3D csak 1 ccdvel volt. a 7900X3D es a 7950X3D 2 ccd -s, de csak az egyik ccd tetejen van ott a plusz cache.
na az a ccd nem fog 5.7 -re boostolni ; utemezo legyen a talpan, ami kitalálja, hogy melyik programot melyik ccdre tegye, mi a jobb ? a magas orajel vagy a bazisok cache ?
amugy az 5900X -től várom a nagyobb ugrast, ha ugynezem ott 6 magra jut az extra L3.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) joysefke válasza hokuszpk (#13) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pedig meg lehet oldani, driver kell hozzá:
Minden processz ami whitelisten van (tipikusan játékok) megy az X3D-t tartalmazó CCD-re, minden egyéb processz szálai először a másik CCD-t szaturálják aztán pedig az X3D-t is tartalmazó CCD-t.

Sokszálas alkalmazásokban minimális lemaradás a normál modellekhez képest, minden másban legalább olyan gyors.

[ Szerkesztve ]

(#15) ricsip válasza nonsen5e (#4) üzenetére


ricsip
addikt

az a fos flightsim még mindig csak 1 core-t terhel ki maximumra, a maradék 7-15 core meg csak malmozik mellette 0%-on? Mikroszoft égre-földre esküdözött megjelenés után röviddel, hogy fél-1 év múlva már faszán párhuzamosítják a kódot, és királyul fog futni minden mainstream gépen. Meg majd a vulkán meg a dx12 csodát fog tenni, mert azok párhuzamosítani fogják "automatikusan". Na látom akkor ez megint szokásos mikroszoftos néphülyítés volt. Mondjuk az is ostoba, aki bármi ilyet elhisz nekik. Ha a msft valamit elbaszik, akkor legalább 5 év, mire képesek ténylegesen kijavítani. De van, hogy 10 év kell nekik.
Szóval akkor térjünk majd vissza a témára a flightsim 2030-nál :U

-

(#16) hokuszpk válasza joysefke (#14) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szólj az msnek, hogy scheduler drivert akarsz irni. szerintem eddig nemvolt ilyen a windowsban; linux kernelben vannak valaszhato schedulerek, de az se driver szinten megy.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17) joysefke válasza hokuszpk (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A futó játék számára elég lenne, ha automatikusan beállítaná a processzor affinitást a 3D CCD magjait megjelölve.

(#18) BigBlackDog válasza ricsip (#15) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, az még mindig ilyen. Konkrétan 11xxx proci esetén kikapcsolt hyperthreading mellett nagyobb az FPS, mint bekapcsoltnál. ;] (kevesebb thread van úgy, de egy thread gyorsabb)

(#19) vargazk válasza -Skylake- (#6) üzenetére


vargazk
csendes tag

Játékfüggő a dolog, sztem ez elég jól mutatja a különbséget az előző generációnál:
https://www.youtube.com/watch?v=sw97hj18OUE

Persze főleg 1080p / 1440p-s felbontás mellett észlelhető változás, mert 4k-n még minden is GPU limites, de alacsonyabb felbontáson azért sok címben szemmel jól látható framerate növekés tapasztalható.

(#20) nonsen5e válasza ricsip (#15) üzenetére


nonsen5e
addikt

Közel sem 0-n malmoznak, elég sokat eszik elég rendesen, de igen, mindig van egy-egy szál amin áll az egész.
Sajnos még mindig nem százas, de a 2.5 év alatt mióta kint van nem egyszer jött hozzá ki olyan update ami hihetetlenül nagyot javított a teljesítményen. Sajnos viszont nagyon alacsonyról indultunk, de van még pár évük, egy flight sim nem évente jövő cucc (mostanában már).

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#21) Chaser válasza ricsip (#15) üzenetére


Chaser
titán

én pc-re akartam letölteni ezt a csoda szimulátort
leglál win, és legál game forrás
de az ms saját downloadere felcsűrte a vga ram órajelét maxra, lehet a gpu-n is tolt, mai napig nem értem hogy :d és annyira lassan csorgott a game hogy egy hónap is kevés lett volna olyan ütemben, úh. kimaradt a teszt:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Puma K válasza Chaser (#21) üzenetére


Puma K
veterán

Nem lehet hogy valamiféle tömörítést használ amihez a VGA erejét hívja segítségül a letöltéssel egybekötött kicsomagolásnál?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jöhet majd valami teszt is :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Kettôt kérek.
Köszönöm.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#25) Cefet válasza -Skylake- (#6) üzenetére


Cefet
aktív tag

Hogy kerül ide az nVidia? :F

(#26) Puma K válasza tibaimp (#23) üzenetére


Puma K
veterán

Amilyen teszteket kiadnak egy jó pár éve inkább ne teszteljen a PH! :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) Robi BALBOA válasza Cefet (#25) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Magic! :DDD

Amúgy tesztek mikor várhatóak?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#28) tibaimp válasza Puma K (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem jó... ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) Goll-r válasza joysefke (#17) üzenetére


Goll-r
tag

Nem ennyire egyszerű, mert játékoknál is érvényes a nem mindent gyorsít a plusz cache. Sőt, inkább a magasabb 1 szálú teljesítmény előnyösebb. Persze az x3d pontosan erre a játékos skálára van "optimalizálva" - 2 féle ccd-, csak ezt szoftveresen is kezelni kell majd.
Szerintem az 5800x3d is ezért került ki a piacra, hogy legyen egy tesztelő bázis, egy monitoring és az alapján lehet majd ütemezni, ccd-t rendelni.
Kérdés win 10/11 alatt mennyire lesz sikeresen kisajtolható minden kraft vagy a win 12? már pont ezen irányvonal mentén indult fejlesztésnek? (már ha ez igaz -nextWIN)

Mindenesetre játékra (is) pl. sokkal jobb megoldás, mint az intel féle big/little. Aztán majd a számok úgyis döntenek. :)

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#30) ricsip válasza Goll-r (#29) üzenetére


ricsip
addikt

Mikor megjelentek az első core2 duo-k, akkor rengeteg játék beszart a multi-core-tól, ill. a windows sem bírta kezelni rendesen. Akkor az volt a megoldás, hogy valami launcher-rel indítottad ezeket, amikben meg tudtad adni a processor affinity-t. Praktikusan 1 core-t adtál a problémás játéknak, és minden ment jól. Na most nagyjából ugyanez a helyzet: ki kell deríteni a windows-ban látszódó melyik core-okat lehet megfeleltetni a fizikailag melyik helyen levő magoknak. Ryzen master csak elárulja remélhetőleg. Ezután hasonló launcher módszerrel lehet megadni az affinity-t, és akkor talán minden jól fog működni megint. Az h. ezt a windows ütemezője csinálja meg magától, mindenféle szarakodás nélkül, na az lesz megint 1-2 év. Vagy az új windows 12 lesz a követelmény, és így a mikroszoft szokás szerint minden w10/11 usernek mutat egy fakkju-t!

-

(#31) joysefke válasza Goll-r (#29) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem ennyire egyszerű, mert játékoknál is érvényes a nem mindent gyorsít a plusz cache.

Erre mondtam, hogy white list ami benne van a white listben az megy a 3D-s CCD-re.

(#32) Chaser válasza Puma K (#22) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom, gp-n belül volt elérhető a játék, másnak nem kellett külön downloader, de ez csak úgy jött
illetve nem jött, mert az költői túlzás :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Puma K válasza tibaimp (#28) üzenetére


Puma K
veterán

Ha esetleg lenne igényed rendes tesztek között mazsolázni videós vagy írásos verzióban, akkor ezeket tudom javsolni:

@techspot
@GamersNexus
@DigitalFoundry
@ActuallyHardcoreOverclocking
@OC3D
@TechPowerUp

A fent említett tesztelők objektívebb, sokrétűbb és minőségibb teszteket-elemzéseket adnak ki minden téren.

Korábban a PH! sem volt rossz. Elvégre 2004 óta olvasom az oldalt. Csak az évek során itt valahol félresiklott valami...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) tibaimp válasza Puma K (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

Ezeket is ismerem, jó részét, szoktam is olvasni, de mivel itt vagyok már vagy lassan 20 éve fórum tag (ahogy Te is :K ), itt is el szoktam olvasni.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Abu85 válasza Z_A_P (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De a fogyasztási keret nem, és így hiába ugyanannyi a turbó, azt kevesebbszer, kevesebb ideig éri el az X3D-s proci.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi az infót. :R

(#37) -Skylake- válasza Cefet (#25) üzenetére


-Skylake-
addikt

arra celoztam, hogy a gyarto (az AMD) nyilvan olyanokat rajzolgat a diakra a befektetoknek /kozonsegnek amiben erosek, a konkurenciaja (nVidia) meg olyat fog rajzolgatni amiben az AMD a leggyengebb.
nem kell osszeseskuvesek gyartani, csupan arra celoztam hogy majd ha egy fuggetlen oldal mondja hogy "veszett gyors" akkor oke. ameddig a gyarto mondja addig az reklam.
btw a jovore nezve, ha valasztanom kell hogy Radeon vagy RTX, akkor Apple Silicon + PS. csak hogy elkeruljuk a felreerteseket.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38) Fitzgerald válasza BigBlackDog (#7) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Azért az 5800X-hez képest elég nagy előrelépés volt a 3D-s változat is..."

Ez igaz is, amennyiben:

- van mellé csúcs VGA-d is
- játékról van szó
- alacsonyabb felbontásokon játszol

(#39) Joachim21 válasza Fitzgerald (#38) üzenetére


Joachim21
senior tag

Igen, a tesztek ahol a különbséget szerették volna megmutatni általában medium - low beállításokkal mentek hogy elkerüljék a VGA limitet.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#40) MZsoltee válasza Fitzgerald (#38) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha VGA elfogy azt nem tudja kompenzálni a processzor. Sose tudta.
Kellene egy 4090-nel mondjuk 10x erősebb VGA és ott kijönne a különbség 4k-ban is.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#41) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

"a csúcsmodell tekintetében nincs is különbség a listaárban a Ryzen 9 7950X és 7950X3D között"

Ilyen luxusprofitba már belefér ajándékként. :)

"a 3D V-Cache technológiát alkalmazó Ryzenek nem igazán univerzális megoldások. A játékokban veszettül gyorsak lesznek, de az általánosan a nem túl memóriaintenzív alkalmazásokban a normál Ryzen CPU-k jobban teljesíthetnek"

Inkább ott legyen gyors, ahol kell is erőlködnie.

(#42) CapriBoy

nem csak a játékosoknak lesznek gyorsabbak :))

(#43) Dißnäëß válasza CapriBoy (#42) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Vélhetően a masszívan aluloptimalizált Photoshop is szeretni fogja. :) Mikor megindítok többszáz 36 megapixeles RAW-ra valami konverziót batch-ből, klassz lenne látni ahogy beteg gyors módon zabálná meg őket, a korábbi nyammogásokhoz képest.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#44) Reggie0 válasza Dißnäëß (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ilyen ritka spot terhelesekre pont jo az amazon/google cloud.

(#45) Dißnäëß válasza Reggie0 (#44) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Negatív Kapitány.
Adat felmegy.
Adat lejön.
$

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.