Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Teac dv 516e (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lac019


lac019
tag

Milyen a Teac dv 516e?mik a tapasztalataid?Tudtommal neked van.

(#2) Loha válasza lac019 (#1) üzenetére


Loha
veterán

Én összességében elégedett vagyok vele, nem olyna kiemelkedően jó mint általában a TEAC cuccok de LG-nél sokkal jobb az tuti...
Úgy tudom ez azért van mert Pioneer vagy Toshiba belső van benne...
Általában olcsón adják, szóval szerintem nyugottan megveheted, az enyémmel eddig semmi gond nem volt...

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

OFF
Valamelyik moderátor nevezze át a topikot, mert később félrevezető lesz a neve, köszönöm.
ON

(#4) zsoltee10 válasza lac019 (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

legközelebb normális címet adj a topicnak!

(#5) Loha válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem nem félrevezető a neve... :))
Kerestek, és meg is találtak... :))

(#6) eziskamu


eziskamu
addikt

Hangos, indulásnál nálam néha furcsa zajokat ad, attól függően, hogy van-e benne cd. Amúgy mindent amit csak fizikailag lehet elolvasott, még olyan rontott cd-ket is amit maga az író, ami elrontotta nem tudott olvasni(gyengus volt a táp akkor).
Irható, újraírható DVD lemezekkel még nem próbáltam.
PS: felüdülés volt egy Cyberdrive cd drive után. JA már elmult egy éves a TEAC-om.

(#7) eziskamu válasza Loha (#2) üzenetére


eziskamu
addikt

Az MPCmagazin szerint Pio belső, de amit ott mutattak annak eltért egy-két adata az enyémtől. A Teac oldalánn is úgy írják, hogy több változata van.
PS: Tud-e valaki régiófüggetlen firmwaret hozzá?

(#8) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Nekem is több mint egy éves, bár annyira nem olvas jól mint a korabeli kevésbé használt LG-iró! A röfögéséről meg neis beszéljünk! Amúgy fasza

(#9) lac019


lac019
tag

Mi a francot lehet ezen a topicon félreérteni? Ezek a fölösleges agyjátszások fölöslegesek. :(

(#10) Hyperion


Hyperion
senior tag

A CD-kel kicsit hangos, de dvd-nél tök csöndes ugyhogy lazán lehet vele filmet nézni..indulásnál tényleg ''röfög'' :)) amugy no problem...
Teszteltem + és - -os dvd-el semmi gond nélkül olvassa

(#11) lac019


lac019
tag

Én sajna még dvd +R-est nem tudtam próbálni vele. De tudtommal 516ea olvassa. Arra lennék kiváncsi , hogy 90-99 perces cd-ket olvassa e?

[Szerkesztve]

(#12) lac019


lac019
tag

nekem pl a clonecd-vel megírt anyagot olvassa. Nos, 90,99 perces cd-t senki se próbálta még?

(#13) DBob


DBob
őstag

Hali..

Bár nem egészen ilyen driveom van (Teac DV516D), de nem akartam neki külön topicot nyitni (ez a drive nem ér annyit). A probléma a következő. Most jutottem el odaáig hogy vettem egy csini bini dvdromot. Csak default rom, még cd-t se ír (nincs rá szükségem) Plextort akartam venni, de az égvilágon sehol nem kapni, egy dvdromot meg most nem akarok rendelni messziföldről. Így hát kinéztem magamnak egy szép driveot (vagyok olyan hülye hogy azt hiszem, ami drága, az jobb is mint az olcsóbb). Ő lenni a teac dv516d. Viszem haza, nagy boldogság, dvd-t olvas, szépen...

Na most kezdődnek a gondok. Ma megnéztem hogy miképp olvass cdket. Ha azt mondom hogy a sok-sok éves már elektronika hibás sony cdromom jobban olvas cd-t, akkor még szépen fogalmaztam. Hibajavítási készség -> 0. Melegszik mintha radiátor lenne belül (ugye a cd-k nem szeretik a meleget). Ez még nem is lenne nagy gond, ha tudnám szabályozni a sebességét. De nem tudom. Elvileg beállítom 9x-esre (nero drivespeed, cd bremse), de a meghajtót ez nem érdekli...most elég kellemetlen pl így mp3-at hallgatni, hogy süvít, közbe újrapörköli a cd-t 70°on. Ja és megesik hogy nem olvassa mp3-at, pedig nem karcos a cd (csak már öreg, és az alu verőréteges cd-k rohadnak)... és a hibajavítása mint említettem közel 0...tehát igen kellemetlen kis drive..

Kérdések: firmware híján (lassítási probléma javításához), mit kezdjek vele? még nem próbáltam visszavinni szervízbe, mert végülis ha jó cd-t rak be az ember akkor olvassa...az hogy ha benne hagyom 1 napig és kiszedem már nem jó mert szétéget az őket nem hozza lázba. meg az se hogy van amit nem olvas....

valakinek jó 5lete? (esetleg firmware)

üdv
DBob

(#14) DBob


DBob
őstag

Senki többet 3adszor?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Teac dv 516e (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.