Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vertic


Vertic
aktív tag

Hi!
Kénytelen vagyok most linux alól netezni, mert a windows a mai boot után nem volt hajlandó csatlakozni a szolgáltatóhoz, és fura hibaüzenetet adott.
Kipróbáltam linux alatt, minden oké volt, tehát nem a hálókártya hibás gondolom. Ezután megnéztem még pár rebootot win alatt, hátha csak vmi ideiglenes baromság. De nem. Ezután megnéztem a két hálókártyámat a kapcsolatoknál, és az adataiknál az volt, hogy nem érhető el az adat. Kezdett fura lenni. Persze LAN se megy. Megnéztem az eseménynaplót, és a rendszernél olyan hibaüzenetek vannak, hogy a TCP/IP szolgáltatást nem sikerült elindítani, mert a rendszer nem találja a megadott fájlt. :F Hogyan lehet ezt újrarakni? Aszittem, hogy az xp-ben van vmi mechanizmus, hogy nyomon kövesse ezeket a cuccokat, és újrarakja magának. Viszont régen volt vmi sfc.exe vagy mi a rák ilyen esetekre a win98-ban, ezt most nem találtam. Egyáltalán mit kéne újrarakni, meg ilyenek? Asse értem, hogyan veszhetett el, mikor semmi szörnyűség nem történt, tegnap normál rendszerleállás volt. Igaz outpost firewall-t frissítettem, de az csak nem zavar ilyen mélységben be, meg azután is volt már reboot. :( registryben tdtcp-re találtam bejegyzést csak, de ez a dll megvan, és megvan a tcpip.sys is. szal nem értem.
Nem, nem akarom újrarakni emiatt a windowst, szal ennél építőbbet várok.
Köszi

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#2) Zethepolee válasza Vertic (#1) üzenetére


Zethepolee
tag

Rendszervisszaállítás korábbi időpontra.
Start->Minden program->Kellékek->Rendszereszközök
Hátha ez segít.

(#3) Vertic válasza Zethepolee (#2) üzenetére


Vertic
aktív tag

ahhh, igen, erre nem gondoltam. segített, köszi :) bár nemtom mi lehetett a gond

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.