Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) csubuka válasza csubuka (#3050) üzenetére


csubuka
addikt

Okosítsam bele a Nanoxia Deep Silence 140 - 1400-at (3 pines, abból kettőt kötök majd be)? A Cooltek CT-Silent Fan 140 épphogy a 62 CFM felé megy, ami a gyári érték, a Nanoxia talán nagyobb biztonsággal tenné a dolgát, főleg, ha a Nanoxia jobban ajánlott.

(#3052) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok CHIEFTEC GPS-500A 500W tápba ventillátort ajánlani? Sajnos eléggé hangos lett az elmúlt időben.
Köszönöm előre is.

(#3053) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Sziaszok!

Na úgy néz ki, hogy az épített NAS-omban lévő FSP Hexa+ 400W ventije ciceregni kezdett. Utánna olvastam hogy sokaknak akiknek ilyen tápjuk van azok találkoztak ezzel a problémával. Úgyhogy veszem a bátorságot és kicserlélem a gyári ventijét ami egy: YL D12SH-12 ventillátor. Ez helyett pedig amit kinéztem az egy AEROCOOL Dead Silence Black Edition 12cm ventit. Ezt fogom berakni a gyári helyett.

A szakértőktől egy megerősítést kérnék hogy jól választottam e? ;)

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#3054) janpier


janpier
tag

Sziasztok!

Van egy GigaByte Superb E620 -as tápom.
Az utóbbi időben mintha hangosabb lenne alap járaton. Plusz kb 5-8 másodpercenként felpörög, persze nem nagyon, de halhatóan.
A problémához hozzá tartozik, hogy kb 3-4 hónappal ezelőtt kerregő hangot adott. 2x fordult elő, random.
Újra indítás után viszont normálisnak tűnt.
Én a ventilátorra gyanakszom, mert a számítógép amúgy normálisan üzemel. Egyéb problémát nem észleltem.
Mivel a táp hibákkal sok tapasztalatom nincs, ezért kérnék hozzáértőbb tanácsokat.
Ha a venti, akkor milyet érdemes vennem bele?
Ha más is lehet a gond, mit kellene meg néznem?

A válaszokat előre is köszönöm,

üdv.: janpier

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3055) janpier


janpier
tag

Várok türelemmel, hátha erre téved valaki, nálam okosabb...

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#3056) Laslie


Laslie
tag

Sziasztok!

Először is azzal kezdeném, örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra! :R
Van egy Gigabyte Superb E470C4 tápom, amiben elkezdett hangosan zúgni a ventilátor. Első felindulásomban arra gondoltam, hogy vennem kell egy másik tápot. Aztán kicsit később, mikor szembesültem azzal, hogy mennyibe kerülne egy új táp, elkezdtem gondolkodni azon, hogy inkább kicserélem a ventilátort. Elkezdtem a netet bújni, hogy milyen ventilátorral tudnám helyettesíteni a tápban lévőt. Így találtam erre a fórumra, ahol is nagyon sok hasznos infót olvastam ebben a témában.
Mivel ebben a tápban is egy Yate Loon D12SH-12 venti forog, ami ~3V-ról már elindul, nehezen tudtam volna helyettesíteni. Ezért úgy döntöttem, hogy inkább szétszedem, kitakarítom, és adok neki egy kis kenőanyagot.
Így is tettem. Szétszedést követően meglepődve tapasztaltam, hogy a ventilátorban lévő kenőanyag (zsír) annyira meg van száradva, hogy már nem tudta megfelelően ellátni a feladatát. Ezért volt hangos!
Kitakarítottam, majd kapott új gépzsírt. Összeszerelést követően az első bekapcsoláskor ismét a régi formáját hozta. Tökéletesen működik, egyáltalán nem lehet hallani a hangját.

Köszönöm a sok hasznos információt! :R

(#3057) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. segítséget szeretnék kérni! Van egy 2 éves Chieftec tápom,és pár napja valami kerepelő hangot hallani a venti felől. Nem olyan hangos,de eddig néma volt. Ha szét is szedném,mit használjak a venti kenéséhez? Köszi előre is. :R

(#3058) Laslie válasza Pehi (#3057) üzenetére


Laslie
tag

Először is tudni kellene, hogy milyen venti van benne. Ha ez meg van, akkor lehet tanácsot adni.
Ha az általánosan elterjedt Yate Loon D12SH-12 van benne, akkor gépzsírt kell neki adni.

(#3059) Pehi válasza Laslie (#3058) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi,akkor először is megnézem! :R

(#3060) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok, van egy FSP 400-60APN tápom. A problémám, hogy mostanában a bekapcsolást követő 3-5percben eléggé daráló hangot ad ki a ventije, így a ventit kicserélném.
A kérdésem így az, hogy a gyári "Yate Loon D12SH-12"-n kívül esetleg van hasonló árban jobb választás is ehhez a táphoz? (D12SH-t nem igazán látom sehol raktáron)

[ Szerkesztve ]

(#3061) Northlorien


Northlorien
tag

Sziasztok!

Van egy Silverstone Olympia 800w-os tápom, aminek a ventilátora rettentően elkezdett nyekeregni, és ezért - meg a halkabb működés reményében - leválltottam egy EVGA G3 750w-es tápra. Viszont mivel a silverstoneom hibátlan a ventilátort leszámítva arra gondoltam, hogy lecserélném a ventit, letesztelném és ha ok, akkor továbbadnám.

Szerintetek milyen ventilátort lenne érdemes vásárolni hozzá? jelenleg ez van benne: [link] Illetve mi lehetne a reális ára a csere ventivel?

Köszönöm szépen a segítséget.

(#3062) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Tud valaki esetleg ajánlani Baranyában olyan szakembert aki táp ventillátor cseréjét megoldaná? (elvben nem túl nehéz a megfelelő eszközökkel, de nekem már ezen a ponton elvérzett a történet)

Turenkarn

(#3063) Tyrel válasza Tyrel (#3062) üzenetére


Tyrel
őstag

...vagy legalább valaki meg tudja mondani, hogy egy Thermaltake Smart SE 630W-ben pontosan milyen venti van?... :U
Bár látom elég halott ez a topic...

Turenkarn

(#3064) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. Van egy gigabyte SuperB 460W-os tápegységem amiben a ventilátor már kissé zajos majd idővel halkul ezért gondolom egy ventilátor cserével orvosolható.
De...

Sajnos nem tudok milyen 12cm-es táp passzolna bele illetve,hogy ha meg is lenne az utód ventilátor miként kell a kábeleket összekötni mert ugye a házventilátor 3pines míg a tápegységé 2pines

(#3065) Ajven


Ajven
csendes tag

Sziasztok!

Nálam most jött el a pillanat, mikor ventilátort szeretnék cserélni a tápegységemben, mert már meguntam, hogy hangosan búg. Szétszedtem, nekem Sunon márkájú, 2 vezetékes venti van az ősrégi tápomban. Amit találtam neten (80x80x25 mm), az mind 4 vezetékes. Megoldható így a csere? Előre is köszönöm a segítséget. G.

(#3066) csubbaka


csubbaka
tag

Üdv!
Valaki hozzáértőtől szeretnék kérni egy áment.
XFX PRO-ban hangoskodni, illetve inkább állandóan magas fordulaton kezdett üzemelni a ventilátor.
ADDA ADN512UB-A90 12V 0,44A ez üzemel benne eredetileg, tehát ezt cserélném.
ADDA ADN512LB-A91 12V 0,22A ez lenne a csere (ezt találtam jó áron, sajnos spéci a méret 135X135)
Tehát a kérdés, hogy nem e lenne probléma a majdnem fele Amperszám?

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#3067) csubbaka


csubbaka
tag

Ja látom már Én is hiába várok választ, kifulladt a totyik :O

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#3068) ga_-bor


ga_-bor
tag

Sziasztok!

FSP 350W FSP350-60GHN 85+ tápegységbe keresnék a lehető leghalkabb ventilátort. Mit ajánlatok?

(#3069) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

sziasztok , sikerült vennem itt a hardveraprón egy "új,csak tesztelt tápot" amiben csak itthon derült ki hogy a venti belső felén vastagon áll a por és a venti is zörög.

valahol itt a PH-n találtam egy táblázatot amiben Yate Loon D12SH-12 van megjelölve ebben a tápban.

meg is rendeltem ,de még nem mertem neki kezdeni a cserének ,kell valamire figyelni a polaritáson kívül?

gari sajnos nincs már rá mert az úriember a arra hivatkozva nem továbbítja hogy "személyes adatokat tartalmaz" és a vissza vásárlást meg lerázta magáról azzal hogy így is jó árba adta és amúgy működik a táp.

(#3070) maathe


maathe
senior tag

Egy Yate Loon D12SM-12 helyére jó lenne ez az Arctic Cooling vagy ez a be quiet! jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#3071) DroiDMester válasza maathe (#3070) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

inkább az utóbbi (PURE WINGS 2) mert az már 5V al biztosan elindul az Arctic nem valószínű hogy 5V al már beindul a tápok meg általában nem nagyon adnak 5V nál többet alapjáraton a ventinek, nameg hangban és hűtés teljesítményben is sokkal jobb a PURE WINGS 2

[ Szerkesztve ]

(#3072) maathe


maathe
senior tag

A fordulatszám szabályzás működni fog vagy folyamatosan 100%-on üzemel majd a ventilátor?

(#3073) DroiDMester válasza maathe (#3072) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

dehogy megy folyton 100% on! Erről beszéltem hogy ha nincs 100% on terhelve a táp, akkor a ventillátor sem pörög max on kb 4,5-5,5.Volt körül(kb 30-35% körüli fordulaton) járnak a tápokban a ventik amég nincs komoly terhelés, ezért is írtam hogy az lényeges hogy 5V nál már menjen az adott venti az Arctic csak 7volt körül indul be így az tápba nem jó meg a légszállítása sem elegendő és hangosnak is hangos

[ Szerkesztve ]

(#3074) maathe válasza DroiDMester (#3073) üzenetére


maathe
senior tag

A gondolatmenetem az volt, hogy ugye a 3 kábelből csak 2 lesz bekötve és pont a kimaradt kábel lehet felelős a PWM-ért. :)

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#3075) DroiDMester válasza maathe (#3074) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a gyári ventinek is 2 vezetéke van bekötve Fekete a test és Piros a Pozitív mégis tudja szabályozni nemde?

A régebbi tápok amikben csak 2 vezetékes venti van azok feszültség alapon szabályozzák a fordulatukat amiről te beszélsz a PWM szabályozás az 4.vezetékes olyan venti még ma is nagyon kevés tápban található!

a 3 vezetékesnél a 3ik vezeték a sárga színű, az a fordulatszám monitorozáshoz kell ezt most neked nem kell majd bekötni mikor kicseréled a ventit!

fog működi az automatikus fordulat vezérlés a táp terhelésének függvényében, nem kell izgulnod

[ Szerkesztve ]

(#3076) bayarena


bayarena
aktív tag

Nekem is egy Yate Loon D12SM-12 venti van a Chiefetec iarena 500W tápban, de iszonyat hangos..még idle alatt is. Szeretném kicserélni egy halk ventire, ez a Be qiuet! venti nekem is szimpatikus, viszont ahogy nézem a légnyomása jóval elmarad ettől a tápventitől.
Namost ez egy max 60W-ot fogyasztó kis AMD apu-s gépbe kerül, ha kisebb is lesz a teljesítmény, vagy alig pörög 6V-nál, vajon elég lesz ehhez a kis hőtermeléshez is?

Előre is köszi a segítséget.
Ill gondolom 2 pines verzió nincs belőle, mindenképp át kell kötni, ugye?

(#3077) alton1978


alton1978
tag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdés: 0,3A helyett 0,25A-es ventilátor is használható?

Köszi előre is!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#3078) nightvison


nightvison
tag

Hali!

Lenne egy FSp 600W Hyper M tápegység. Ebben lakozik egy 12V 0.3A ventilátor és elég zajos jó lenen egy be quite-re cserélni, viszont az 0.2A és nem biztos, hogy megfelelően menne tudtok megoldást?!

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#3079) DroiDMester válasza nightvison (#3078) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mit rugóztok ezen hogy melyik venti hány AMPERES! Egy ventinél nem az a lényeg hogy hány amperes hanem leginkább az hogy mekkora a légszállítása, és ami még nagyon fontos az indulási feszültség, mert a tápok ugye nem 100% on pörgetik többnyire 5Volt körül tekernek alaphelyzetben, és itt nagyon sok venti még nem indul el, de a Be Quiet! Pure Wings 2, és Be Quiet! Shadow Wings azok jók mert 5Voltal már elindulnak!

Tápokban amúgy sem járnak 100% on a ventik, még akkor sem ha a táp 100% ra le van terhelve akkor max 70-80% körül megy ilyenkor a venti benne!

A tápok 95% ába bőven jó a Be Quiet! Pure Wings 2. venticsalád van 14.centis verzió és természetesen van 12.centis verzió is!

Ha meg valaki minőségibb(halkabb) verziót akar(bár már a fenti venti is jobb mint bármelyik venti ami gyárilag van a tápkban) az vehet akár Be Quiet! Shadow Wings et is, csak itt figyelni kell mert vannak eltérő fordulatszámú verziók és a mid-speed (1500RPM) verziót érdemes választani ezekből is van ugyan úgy 12 és 14 centis verzió!

[ Szerkesztve ]

(#3080) nightvison válasza DroiDMester (#3079) üzenetére


nightvison
tag

12es kell az fix, viszont a tápban csak két kábel van. A ventilátor 3 eres. Vagy mérjem ki, hogy 12v vagy 5v kapjon?

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#3081) DroiDMester válasza nightvison (#3080) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

korábban írtam már, a tápokban 2.vezetékes ventik vannak amik feszültség alapon szabályozzák a fordulat számukat!

ilyen 2 vezetékes ventit nehéz beszerezni és értelme sincs, mert a sima 3.pines ventik mint a szóban forgó Be Quiet! Pure Wings 2. ugyan azt a célt szolgállja a 3.ik vezeték(ami általában sárga színű szokott lenni, és a venti fordulat számának monitorozására szolgál) nem kell bekötni!

tehát csak a fekete NEGATÍV (vagy test vezeték, ki hogy nevezi)
és a piros POZITÍV (vagy +12.volt) kell bekötni a tápokban!

viszont a Be Quiet! Pure Wings 2. nél egyszínű fekete mind a 3 vezeték

egy kép róla!

De adok segítséget hogy meg tudd állapítani a csatlakozóban melyik vezeték melyik valójában!

itt látod hogy melyik a fekete és piros amit a tápba kell kötni

[ Szerkesztve ]

(#3082) nightvison válasza DroiDMester (#3081) üzenetére


nightvison
tag

Köszönöm, így oké. Amúgy kiméregettem volna, ha más nem :D

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#3083) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!

Tápomban jelenleg egy Yate Loon D12SH-12 van. Ezt lehet cserélni egy Nanoxia Deep Silence PWM 120 - 1500-re(van itthon)? Légszállítás kb azonos, csak azt nem tudom, hogy az indulási feszültsége mennyi. Szerintetek megoldható a csere?

(#3084) DroiDMester válasza Zsírkrétamen (#3083) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

4.Pin(PWM) Venti nem igen jó tápba, mivel a tápok feszültség alapon szabályozzák a ventit, a pwm ventik pedig NEM így működnek, azok fix 12.voltot kapnak és a 4.ik vezeték a PWM vezérlés ez mondja meg hány % on menjen a venti! Ugyan némelyik PWM venti működik feszültség szabályzással is de nem ajánlott így használni és sokszor búgó morgó hangjuk lesz tőle!

Inkább vegyél te is Be Quiet! Pure Wings 2 vetit nem olyan drága és nagyon jól teljesít tápok hűtésében!

(#3085) Zsírkrétamen válasza DroiDMester (#3084) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Ezt nem is gondoltam, köszönöm :R
Esetleg van más ezen kívül, ami esetleg halkabb és még jó?
Más esetben akkor marad a Pure Wings.

(#3086) DroiDMester válasza Zsírkrétamen (#3085) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

PL: Silent wings 3 de ez2x annyiba kerül és nemtudom hogy indul-e 5.Voltal, de biztos találni róla tesztet.

Amúgy a Pure Wings is 3ad olyan hangos mint a gyári Yate Loon, szóval bőven elég az

(#3087) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Sziasztok,

Ehhez hasonló ventit tudtok ajánlani?

ADDA AD1212HB-A71GL (120x120x25)
85,2 CFM, 3,45 mm-H2O, 39,1 dBA, 0,37A, 2200 RPM, Ball Bearing.

Corsair VX550-ben kezd hangos lenni és gondolkozom a cserén lehetőség szerint egy halk darabra.
Vajon mekkora CFM / static pressure igénye van valójában egy tápnak?

Lesz egy Kaze Flex 120 PWM ventim, amit nem fogok semmire használni, vajon megfelelne a célnak? Static pressure-ben elég harmatos, bár ugye 1200 vs 2200 rpm.

Kaze Flex 120 pwm:
120 x 120 x 27 mm
300 ~ 1.200 rpm
24,9 dBA
51,17 CFM
1,05 mmH²O
0,13 A

B opció:
BQ Silent wings 3

C opció:
Coolink SWIF2 1200

Köszönöm!

(#3088) Oszilaci válasza mgoogyi (#3087) üzenetére


Oszilaci
senior tag

kicsit olvass csak vissza

[ Szerkesztve ]

(#3089) mgoogyi válasza Oszilaci (#3088) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Köszönöm, olvastam.
Viszont örülnék, ha specifikációiban legalább hasonló lenne, azt feltételezem, hogy nem véletlen az adott paraméterekkel bíró venti lett beépítve, ami.

(#3090) DroiDMester válasza mgoogyi (#3089) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

gyári adatok amiket a gyártó közöl SOHA nem fedik a valóságot! Akár 3-4szer nagyobb értéket is ráírnak, mint amit a valóságban tud, szóval nem mérvadó!

Bármekkora teljesítményű tápba elegendő egy Pure Wings 2 vagy ha sok pénzed van, akkor Be Quiet! SILENT WINGS 3 nem kell félni hogy nem bírja lehűteni, még egy 60-70 000.Ft os tápban is gyengébb minőségű és tudású venti van mint egy Pure Wings 2 nem hogy egy 15-30.e be kerülő középkategóriás tápba, nyugodtan használhatjátok a fenti 2 típust bármilyen tápban a gyári venti cseréjére

[ Szerkesztve ]

(#3091) hammerjoe197


hammerjoe197
újonc

Sziasztok!
Keresek alternatívát a Young Lin DFS132512H (135*135*25) tápegység ventilátor kiváltására.
Olvastam, hogy hasonló méretű az ADDA ADN512LB, de sehol nem találok ilyet...
Mivel lehetne még kiváltani, ami kapható is? Egy 1000W-os Cooler Master-t hűtött, amíg az egyik lapátja meg nem adta magát....

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás....az tudja hol a gödör!

(#3092) mgoogyi válasza DroiDMester (#3090) üzenetére


mgoogyi
senior tag

:R
Egy pwm-es SILENT WINGS 3-at kötöttem be végül az alaplapra, a procihűtőre rendeltem, de az azon lévő venti is megfelelően halk és hatékony. 950 rpm mellett max terhelés mellett(i5-8600k 4.2 Ghz + gtx 1070) érzésre hűvösebb a tápból kiáramló levegő. Mostmár csak a két hdd-m miatt van egy kis alapzaj.
Erről az ADDA ventimárkáról annyit találtam, hogy a SilenX is ezeket adja(adta?) el a saját neve alatt és elég sok panasz van rájuk neten. Tesztet sajnos nem találtam a konkrét ADDA ventihez hasonló másik ADDA vagy SilenX ventiről, egyelőre a saját gépemhez úgy tűnik, hogy megállja a helyét a javaslatod. :R
Bár én jó, ha 50%-on terhelem a tápot(vx550) legrosszabb esetben.

(#3093) DroiDMester válasza mgoogyi (#3092) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az ADDA ventik nagyon jó minőségűek, nem ismeretlen márka, inkább szerverekbe használják(pont a minősége és tartóssága végett)
Egy gond van velük de ez nem is az ADDA márka hibája, ezek a ventik 90% a mind Dupla vagy Tripla golyós csapágyazásúak ezáltal sajnos nem olyan csendesek mint egy mezei sikló csapágyas venti, tehát már új korukban van egy jellegzetes hangjuk ami a csapágyakból fakad, főleg alacsony fordulat(5-700.RPM) mellett hallható, és még ehez társul némi motor hang is, abból adódóan hogy a tápokban mindég TÚLMÉRETEZETT ventit használnak a gyártók és többnyire mindég a legalsó(minimális fordulatszám, ahol még elindul és menni képes) tartományban üzemelnek ahol ez természetes jelenség, ami szintén nem az ADDA ventikre jellemző, hanem az összes gyártó összes modelljére!

De a te megoldásodra rátérve hogy a tápban lévő ventit magára az alaplapra kötöd rá az NAGYON nincs rendben egyrészt az alaplap nem fogja neked a terhelés függvényében szabályozni a tápban lévő ventit, az egy dolog hogy te nem használod ki a táp teljes teljesítményét, de akkor sem jó ez a megoldás!
Bár nem írtad hogy jelenlegi állapot szerint mekkora fordulaton üzemel a tápban lévő Silent Wings 3, mondjuk ilyen 900-1000.RPM körül megbirkózik a táppal ha 100% on megy a táp akkor is, viszont ha nincs terhelve a gép felesleges akkora fordulaton forognia 4-500.RPM is elegendő neki, tehát ezért lenne jobb magára a tápra bízni a saját hűtésének vezérlését!

Nálam a tápban csak egy 14.centis Pure Wings 2 van és ~400.RPM -en forog, de ha maximális terhelésen jár a gép akkor sem pörög többet, így meg kb 0 hangja van mert 10.centi távolságból már nem is lehet hallani a táp hangját!

Jó mondjuk nekem GOLD hatásfokú tápom van és ha a gépem 100% on megy(300-350W) akkor sem kell csak 30-35.Wattnak megfelelő hőt lehűtenie köszönhetően a táp 90% os hatásfokának!

[ Szerkesztve ]

(#3094) mgoogyi válasza DroiDMester (#3093) üzenetére


mgoogyi
senior tag

"Bár nem írtad hogy jelenlegi állapot szerint mekkora fordulaton üzemel a tápban lévő Silent Wings 3, mondjuk ilyen 900-1000.RPM"

De írtam:
"950 rpm mellett max terhelés mellett"

CPU hőmérséklet függővé tettem és az alapján szabályzom a ventit 500 rpm minimumtól 900 rpm-ig a tipikus max 70 fokig, mikor nyélgázon megy a vga és a cpu is. 70 fok fölött meg agresszívan növelem a fordulatszámot, így kb beáll 950 rpm-re max.
Előzetesen kimértem, hogy milyen terhelések mellett mekkora az a hőmérséklet, amit azonnal elér szinte a proci, ezek alapján belőttem az rpm görbéjét biosban:
Ha a procit tolom 100%-on, instant 65 fok -> 750 rpm-re felugrik.
gpu 100%, instant 53 fok -> 660 rpm
Mindkettő 100%, instant 67-68 fok -> 800 rpm
70-71 fokot eléri -> 930-950 rpm - itt hallok először szélzajt

Biztos vagyok benne, hogy bőven elég hűtést kap így + ahogy írtam, a kiáramló levegőt is hűvősebbnek érzem.
A tápom hatásfoka tesztek alapján kb 82-84% ezekben a terhelési esetekben.
Inkább azon gondolkozom, hogy visszább veszem még kicsit a fordulatot.

[ Szerkesztve ]

(#3095) DroiDMester válasza mgoogyi (#3094) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nyugodtan lejjebb veheted, ahogy mondtam kb ~1000.RPM en letudja hűteni a 100% on járó VX550.et az a venti, nálad kb félgázon megy csak a táp, szóval max 5-600.RPM elég is neki!

(#3096) martin0297


martin0297
tag

Sziasztok Chieftec GPS-600A8 tápom van.
Amit tudni kell, 600W, 80%+ hatékonyság, R9 270X és egy i5 3330 megy alatta, játékra is van használva.
Mostanában a ventilátor nekiállt kerregni, szerintem csapágyas lett.
Megtaláltam a gyári adatokat a ventiről: YT D12SH-12

"Mint a tápegységekről írt villámteszteknél mindig, úgy most is megnézzük a belsőt, ahogy szoktuk a ventilátorral kezdjük.
A Yate Loon márkájú légkeverő siklócsapágyas megoldás. 6,5-13,8 volt közötti feszültséggel működik, a maximális fordulatszáma 2200/perc. Ez meglehetősen magas érték, ehhez, és a siklócsapágyhoz mérten nem meglepő, hogy akár 40 dBA zajt is termelhet. Természetesen alacsonyabb fordulaton a zaj is kisebb, nálunk, legalábbis fülre nem igazán lépte át a 20 dBA-t. Lényeges adat még a légszállítás mértéke. A gyártó ezt is maximális fordulaton adja meg, és nem kevesebb, mint 88 köbláb percenként."

Szóval ehhez megfelelő venti kéne nekem ajánlásba, valamint amikor ezelőtt szétszedtem a tápot, akkor ha jól emlékszem 2 pines csatlakozó megoldást találtam rajt. Forrasztásról pedig fogalmam sincs, erdész vagyok. nem elektronikai mester :D

Köszönöm segítségetek! :R

Ha én veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak a privátodra, akkor tisztelj meg te is ennyivel.

(#3097) tivike61


tivike61
újonc

Sziasztok. Meg új vagyok a témában, de hangosnak találom a táp ventillátoromat, és ki szeretném cserélni.
Még sosem csináltam ilyet. A táp egy enjoy woden 650w gold táp, a leírásokban az írták, hogy halk, viszont nagyonis kitűnik a gép többi ventijétől. Egy Cougar CFD 140 mm Blue LED ventillátort szemeltem ki, ez talál a táp venti méretével és jó paraméterekkel rendelkezik. Szerintetek megfelelő lesz? Esetleg tudtok más ventillátort ajánlani ami nagyön csöndes? Nem muszály világítson, de ha mégis akkor csak kéken.

(#3098) Atrasko válasza tornas (#1219) üzenetére


Atrasko
tag

Szia tornas!
Egy Chieftech tápomban a Yate Loon (GP) D12SH-12 venti lassan, döcögve, nem egyenletesen forog. Azt írtad, ezeket meg lehet menteni. A szétszedésben ott tartok, hogy a körcímke eltávolítva, a záró gumidugó kivéve. Most látszik belűl egy fehér kis tárcsa, mintha ez egy Seeger gyűrű lenne, ami biztosítja a ventilátortengelyt kiesés ellen. Hogyan lehet ezt annak széttörése nélkül kivenni? Egy Youtube videón mintha egy csipesszel vették volna ki. Mi ennek a trükkje? Feltételezem, ha ez a fehér kis korong kijön, akkor a ventilátorlapát lehúzható, és annak tengelye tisztítható és zsírozható lenne.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3099) core2trio


core2trio
tag

Moduláris táp gariztatásnál az összes kábellel együtt kellene visszavinni? Annyira be lettek fonva a gépházba, hogy nincs kedv kiszedni őket... hangos venti miatt viszont nem lenne ésszerű még házilag berhelni mivel több év gari van még rá... Tapasztalat ilyesmiben vkinek?

[ Szerkesztve ]

(#3100) #95590400 válasza Atrasko (#3098) üzenetére


#95590400
törölt tag

zéger gyűrű.
lehúzni nem nehéz, visszarakni viccesebb. ha simán meghúzod, képes egy picit megpattanni és elröpül.
vannak zégergyűrű fogók, amiket ha nyomod össze, akkor feszítik szét. én egy kúpos szög szerűségre húztam rá anno és arról húztam le rá.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.