Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Táp game over? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rise01


rise01
újonc

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, egy számomra elég érdekes és kicsit kétségbeejtő témában. A tápom (Thermaltake evo blue 750w, 2008-2009 körül vásároltam) elkezdett nagyon fura és bosszantó hibát produkálni, mégpedig hogy nem kapcsol ki a gép.
A windows sikeres leállítása után, a gép nem kapcsol ki. Nem fut semmi a monitoron sem jelenik meg semmi csak a szokásos felirat mint amikor tényleg offon van a gép. Próbálkoztam több dologgal is (google okosságok stb..) de nem jött be. Végül kihúztam a tápból minden csatlakozót (moduláris a táp) az alaplapról pedig a főcsatit is. Majd áram alá helyeztem az On/Off gombbal a tápot és bekapcsolt az nélkül hogy powergombot nyomtam volna amivel alapból a gépet bekapcsolom illetve semmivel nem volt összekötve.
(Ha a jelenség alatt hosszan nyomom a bekapcsológombot nem kapcsol ki gép, helyette felpörgeti a ventilátort általában a processzorét esetleg az alaplapét) Úgy tudom, hogy ez alapból egy nem normális viselkedés. A másik fura, hogy egy ismerősöm tanácsára lefuttattam egy CPU stressz tesztet az AIDA64-ben. 100%is terhelés mellett egy i7 4790 csupán 50 és 60 közötti W értéket produkált. Ha jól olvastam és ha jól sejtem ezen a terhelésen ez a cpu W érték nagyon kevés közel fele a megfelelő 100 körüli értéknek.
Lehet, hogy valóban minden gond okozója a táp? A leállításnak amit csak a tápkábel kihúzásával lehet elérni illetve a gyenge cpu teljesítménynek?
Remélem jó helyre írtam, és tudtok tanácsot adni, előre is köszönöm a segítő kommenteket!
Bocsánat a kissé zagyva regényért :)

UI. Annyi tartozik még a történethez, hogy kihúztam a konnektorból a gép tápkábelét 5 napig nem akartam áram alatt hagyni amíg nem voltam itthon. Előtte semmi baj nem volt (legalábbis látszólag), jól működött majd hirtelen jött ez a le nem állásos wtf dolog. :(

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Táp game over? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.