Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) szlac77


szlac77
csendes tag

Jobbára Codegen-eket használtam (6800 GT-ig), ill. a munkahelyen a gépek "ésszerű" anyagi megfontolásból ilyenekkel mennek 0-24/7/~350. Egy volt, amelyik attól elhalt, hogy bele lett dugva a 230V-os kábel, bár ez is garanciaidőn túl volt. Pár pedig csendben, jóval garancián túl halt ki. A legnagyobb hibájuk talán, hogy a névleges teljesítményükre képtelenek, de legalább magukkal nem rántottak semmit. Olyan tápom egy sem volt, ami vitt valamit. Mondjuk a céges tápokhoz nem társult izmos vga sosem, legfeljebb a durván melegedő, ha jól emlékszem Northwood P4 3-asok. De ezek alól az alaplapok, pontosabban azok kondijai haltak ki.

PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#402) csicsaaa


csicsaaa
tag

Nekem egy 400W-os Codegen"ya" feszített a házban, azzal vettem, de kb másfél év után le kellett cserélni, mert az új videókarimat(HD4770) úgy gondolta nem tolja tovább. :((
Pedig a teljes rendszer nem fogyasztott többet 200W-nál!
Azóta már lassan másfél éve egy HKC USP3430-as (430W) teljesít szolgálatot! Ezt sózta rám annakidején az eladó, utánna hallottam is róla sok rosszat, de eddig bírja! :R

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#403) tmarkee


tmarkee
tag

A kollégám jónevű csoda - nagyon drága - Chieftec tápegysége amikor elszállt, akkor az ASUS alaplapját, az ASUS videókártyáját is vitte magával, pedig napi 3-4 órát ment a gépe, netezéshez használta, meg torrenthez.

# apt upgrade

(#404) matyi012345 válasza csicsaaa (#402) üzenetére


matyi012345
őstag

énis sok rosszat hallottam a hkc-ről de érdekes módon nekem sem volt vele bajom.

egy codegenem volt amivel mindig ujraindult a gépem (még anno 1 magos korszakban)

hkck mindig jók voltak, volt chieftec is azzal sem volt gond.

(#405) PeetR


PeetR
aktív tag

Nekem még régen amikor nem voltam kiokosítva tápügyileg volt a gépembe Codegány 400w 9800gt, e7200 stb vitt kb fél évig aztán elfüstölt ,aztán megint egy hasonlóan jó Mercury 400w jött az is meghalt szerencsére egyik se vitt el semmi más hardvert. Azóta csak minőségi tápot veszek pl enrmax,fsp stb és barátoknak/ismerősöknek is ezeket ajánlom.

(#406) Telda


Telda
addikt

FSP Everest 500W lekapcsolás után már nem indul a gép, csak 15-30 perc múlva teljes arámtalanítás mellett. 2 évig bírta, szerencse hogy még volt hátra 2 hét a gariból.

[ Szerkesztve ]

(#407) impalaman


impalaman
aktív tag

EuroCase 400W, tegnap halálozott el, égett szagot hagyva maga után. Én közel 2 évet használtam, de már használtan került hozzám, így nem tudom mennyit mehetett összesen. Szerencsére semmit sem vitt magával. Az utódja egy 350W-os FSP lett.

[ Szerkesztve ]

(#408) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Kollégám gépében egy Gaba GA-350P+P4 táp ment tönkre.
Égett szag, primer oldalon égett ellenállás, szekunder oldalon sok púpos kondi. 2003-óta bírta, nem vitt magával semmit.

(Hogy a helyére mi került, azt inkább hagyjuk, de túlfeszvédőt raktam az egyik molexre.) :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#409) Petzval válasza Mika1227 (#393) üzenetére


Petzval
senior tag

Amivel dolgozok most egy 350W-os Codegen megy 7 éve kifogástalanul a forróságban is jól ment jó volt a hűtése, nem úgy néz ki hogy el akar romlani.Nem kell túlterhelni. Mikor ilyen tápok elromlanak mindíg az derül ki hogy nem figyelnek a terhelésre.

(#410) Tomyhun


Tomyhun
csendes tag

Nekem még 10 alatt egy se múlt ki,pedig a legújabb csúcsjátékokkal játszom.

(#411) Balee_boy


Balee_boy
tag

Nálam az agyondicsért Corsair VX450 készenléti köre 3,5 év után felmondta a szolgálatot.

(#412) Petzval


Petzval
senior tag

"egy vargányé és tsa halt meg, ez már jó régen volt, a monitor is erről ment, meg is sütötte rendesen a gané Gépből is, monitorból is jött a füstfelhő,"

Lehet hogy teljesen hülye vagyok az elektromosságtanhoz, elektronikához? A táp hogyan teszi tönkre a monitort? Érdeklődéssel várom a felvilágosítást!

(#413) Balee_boy válasza Petzval (#412) üzenetére


Balee_boy
tag

Úgy, hogy a monitor is a tápba volt kötve és a zárlatkor keletkező túláram azt is elfüstölte.

(#414) Petzval válasza Balee_boy (#413) üzenetére


Petzval
senior tag

Ez nem áll! A tápegységben a monitor a 220V elágaztatása a táp meghibásodása semmit nem csinálhat a monitorral.Ugyananaz mintha a monitor egy konnektoron lenne.

(#415) Petzval válasza Dr. Romano (#384) üzenetére


Petzval
senior tag

"Mercury 350W:
Másik emberke kisgyereke dugott nyálas nyalókapálcát az előlapi USB portba. Ezt valahogy nem tolerálta szegény, így elpusztult..."

Ezt egyetlen táp sem tolerálja! Ugyanis az 5V-ot nem szabad egyetlen tápnál se rövidrezárni mert elképesztően megszalad a táp. Pár mp alatt minden táp tönkremegy Ez nem hiba és nem Mercury probléma!

(#416) mr_ricsi válasza Petzval (#415) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ezt egyetlen táp sem tolerálja! Ugyanis az 5V-ot nem szabad egyetlen tápnál se rövidrezárni mert elképesztően megszalad a táp. Pár mp alatt minden táp tönkremegy Ez nem hiba és nem Mercury probléma!"

Elképesztő butaságot írtál! (megint..)
Az 5V-os ág ugyanúgy rövidzár védett, normális tápnak semmi baja sem lesz, ha rövidre zárják.

Az eredeti leírás is hülyeség ebben a formában. A legújabb alaplapokon van túláramvédelem az USB portokon, ami 500mA felett lekapcsolja az 5V-ot az USB-ről, ezért nem lesz baja semminek. A régebbi alaplapon SMD biztosítékok voltak. Rövidzár után ezeket kellett cserélni. A legelső USB-s alaplapokon viszont semmi védelem sem volt, ezért elégett az a vezetőcsík, ami a zárlatos USB portot táplálta. És nagyon gyakran égett a mellette lévő csík is, ami azonnal vagy idővel az alaplap meghibásodását okozta.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#417) Petzval válasza mr_ricsi (#416) üzenetére


Petzval
senior tag

CSAK HÁROM TÁPOT PRÓBÁLTAM KI RÖVIDZÁRRA 12V-RA OTT KIOLDOTT! 5V-ON PEDIG MINDEGYIK MEGSZALADT! FSP CHIEFTEC ÉS A 400-AS CODEGENT.Neked persze ki fog oldani!!

Utána megkérdeztem egy direkt tápot is javító szervízt hogy mi a véleménye az 5V rövidrezárásáról, nem ismétlem mit mondott!

[ Szerkesztve ]

(#418) mr_ricsi válasza Petzval (#417) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Én nagyságrenddel többet próbáltam, és nálam még a Codegenek és a Vargáné és Tsa tápok is gond nélkül kibírták az összes tápágukon a rövidzárt. A Chifi és az FSP tápokról pedig szólni sem érdemes: nagy csoda volna ha nem bírnák.
Áramtalanítás után hibátlanul működtek tovább.

"Utána megkérdeztem egy direkt tápot is javító szervízt hogy mi a véleménye az 5V rövidrezárásáról, nem ismétlem mit mondott!"
Lehet, hogy a Codegent féltik ettől, de a szabványban kötelező előírás az összes ág rövidzárvédelme, és ezt még a nagyon ratyi tápok is csak ritkán nem tudják.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#419) Petzval válasza mr_ricsi (#418) üzenetére


Petzval
senior tag

Leírtam hogy 3 azaz 3 táp mindegyik 400wattos egy FSP egy Chieftec egy Codegen oldott ki 12V-on de MINDEGYIK megszaladt 5V-on.Ez hogy a fenében lehet? Nálad ki fognak oldani? A szervízes akitől kérdezte egy 50 év körüli nem éppen gyakorlatlan.Lomposfarkú kismókus legyek ha értem! Azt ugyan nem próbáltam hogy két mp-nél tovább zárjam mikor emelkedett a feszültség de hogy nem oldott ki az h.sz*******g!

[ Szerkesztve ]

(#420) mr_ricsi válasza Petzval (#419) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Kezdjük ott, hogy mit jelent a "megszaladt"?

És hogyan tud rövidrezárt ágon emelkedni a fesz :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#421) Petzval válasza mr_ricsi (#420) üzenetére


Petzval
senior tag

(#422) mr_ricsi válasza Petzval (#421) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Van ilyenem, után is építettem már ilyet, semmi köze sincs a jelenlegi témánkhoz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#423) Petzval válasza mr_ricsi (#422) üzenetére


Petzval
senior tag

"Az ATX-es tápegységek egy gyakori hibája az úgynevezett "megszaladás". A táp meghibásodásakor a +5 Volt helyett kb. 25-30 Volt-ot ad le,"

Az 5V-os stabilizátor meghatározott amperen a 7805-ös pld egy A-ig stabilzál.Úgy néz ki hogy rövidzárnál teljesen megszűnik stabilizálni és a ráadott feszültséget átengedi.40 V a szokásos ráadott, amit a fojtó, Graetz együttestől kap

[ Szerkesztve ]

(#424) Rive válasza Petzval (#423) üzenetére


Rive
veterán

B+, ezt már én se birom... Hagyd már abba :DD :C

A 7805 már a készenléti körökből is kikopik lassan: tekintve, hogy a legbikább darabok is csak 5-10 A körül birnak, de ahhoz már több 'vas' kell hűtésbe', mint amennyit egy PC-táp nyom :)) Főkörbe meg végképp sose volt 78xx sorozatú stab PC-tápoknál.

Lövésed sincs, hogy miről irsz ;] De legalább bátran :R

Mottó: nem vak ez, bátor!

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#425) Petzval válasza Rive (#424) üzenetére


Petzval
senior tag

A 78XX-ek 1 A-t stabilizálnak egy buznyákkal se többet! Kérdd meg Mr Ricsit mutassa meg azt a táprajzot ahol 7805-ös van!
Nem láttál még táp belsejét ahol 2 nagy alu bordán ott csücsülnek a hűtést igénylő alkatrészek?A 7805-ös se a levegőben repked.Bár te a levegőbe beszélsz mert az hogy a 7800-asok 1 A-esek köztudott alapismeret.

[ Szerkesztve ]

(#426) Rive válasza Petzval (#425) üzenetére


Rive
veterán

Folytassa maestro, egyre vidámabb a napom :DD

A másfél amperes katalógusadatok erre az eléggé kifutófélben levő chip egyes variánsaira akkor nyilván csak tévedésből kerülnek be az adatlapokba - a klf. korábbi nagyáramú variánsokról nem is beszélve.

Bár ami azt illeti, egy amperre limitálni csak aláhúzza a kérdést, hogy mit is keresne a 78xx (de akár csak a működési elve vagy tipikus alkalmazási környezete) egy PC-tápban.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#427) mr_ricsi válasza Petzval (#423) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Úgy néz ki hogy rövidzárnál teljesen megszűnik stabilizálni és a ráadott feszültséget átengedi."
A 7805-ös IC személyes jó ismerősöm, gyakran szoktam használni, igaz, főleg régebben. (De pl. egyik villamosmérnök kollégával ma is beszélgettünk róla, mert 78L05 van az FM transzmitterében, és nagyon melegszik, ezért elmélkedtünk kicsit, hogy mivel lehetne kiváltani. Vagy pl. a múlt csütörtökön beforrasztottam egy 7809-est, ami a tesója.)
És mivel néha én is elnézek valamit, így személyes tapasztalatból tudom hogy van rövidzárvédelem a 7805-ben. Sőt, a gyári adatlapja is ezt írja: "Internal short-circuit current limiting". Ebből biza' 1.5-2A-nél több ki nem jön, és rövidzárnál éppen úgy valósítja meg, hogy a kimenőfeszt nagyon-nagyon lecsökkenti.

"40 V a szokásos ráadott, amit a fojtó, Graetz együttestől kap"
Ez is orbitális butaság, ugyanis a 7805 megengedett maximális bemenőfeszültsége 35 V, tehát a 40V-tól nagy eséllyel elcsattan.
Ha a Codegenjeidben 40V-ot kapnak, akkor sűrgősen szabadulj meg tőlük, mert életveszélyesek. És ez ellen a Maxx tápvédő sem ér semmit, mert az 5Vsb ágat nem figyeli.

Ja, igen! A Maxx tápvédőnek az a működési elve, hogy rövidrezárja az 5V-os ágat! (Amit -ugye- szerinted nem szabad.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#428) mr_ricsi válasza Petzval (#425) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Rive felokosítása végett itt a táp kapcsolási rajz, hogy lássa végre mi is van egy számítógéptápban: [link]

És 3 db link 7805-ös IC-khez, amelyek bizonyítják, hogy mindegyik 1 A-es. (Mint ahogy az köztudott alapismeret!)

[link]
[link]
[link]

Márpedig ha ez a három 1 A-t stabilizál, akkor a világon kapható valamennyi típus sem stabilizál egy buznyákkal sem többet!
Ámen! :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#429) Petzval válasza Rive (#426) üzenetére


Petzval
senior tag

Ha veszed a fáradságot és megnézed hogy a 7805 árama hova megy akkor talán világosabb.Az az alaplapra megy! Az nem ad több A áramot! Az egy másik vezeték!
Az a piros vezeték ami nem a 7805-ről kapja az áramot!

[ Szerkesztve ]

(#430) Petzval válasza mr_ricsi (#428) üzenetére


Petzval
senior tag

Én a sima 7805-ről beszéltem mert a rajzon is az van!

(#431) Rive válasza Petzval (#429) üzenetére


Rive
veterán

Aham. Szóval szerinted az alaplapi 5V az nem ad több amper áramot.

Ezt már csak az ATX szabvánnyal gurigázó csókáknak kéne elmagyarázni, mert mostanság már a készenléti 5V-ra is 2A fölött kérnek, a sima 5V-ról meg már ne is beszéljünk: és ez csak a szabvány - a valóság akár több is lehet, jóval.

Ja, ez az alaplap.

Egyre összefüggéstelenebbül nyomod.

Nomeg akkor kiséreld meg légy szives elmagyarázni, hogy a készenléti 5V-hoz mi köze a korábban linkelt túlfeszültségvédőnek...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#432) mr_ricsi válasza Petzval (#430) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Én a sima 7805-ről beszéltem mert a rajzon is az van!"
Milyen a "sima 7805"? Mert ilyen típusszámmal a boltban nem találsz semmit. A "ua" azt jelenti, hogy a Texas Instruments gyártotta. Az LM7805-öt a Fairchild, az MC7805-öt a Motorola, az ST7805-öt a Semtec, stb.

Gyártójelző nélkül szerintem csak azok a kínai IC-k fordulnak elő, amelyek annyira gagyik, hogy a gyártója szégyelli, hogy tőle származnak. (Tehát a Codegenben ilyen 7805-ös IC-nek kell lennie?)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#433) Petzval válasza mr_ricsi (#432) üzenetére


Petzval
senior tag

Ez nem kínjai mégis 156uF a valódi értéke! A koreai 78XX-ek nem térnek el ennyit a valóstól pedig használtam egy párat.22uF-os HEC 23uF-os én ezt is nézem, működik e az értéke elfogadható e nemcsak azt hogy szupermárkás e.

(#434) djculture válasza mr_ricsi (#432) üzenetére


djculture
félisten

szerintem a DUAL SCHOTTKY diódákat nézi stab ic nek.Régi tápok készenléti körébe van ilyen stab ic egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#435) Petzval válasza djculture (#434) üzenetére


Petzval
senior tag

ARRA NEM SZOKTAK 7805-ÖT ÍRNI!!! Meg kéne győződni miről is beszélünk!

[ Szerkesztve ]

(#436) Rive válasza djculture (#434) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem meg szimplán nem ért hozzá és mixel mindent mindennel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#437) mr_ricsi válasza Petzval (#433) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ez nem kínjai mégis 156uF a valódi értéke!"
Ez egy magyar Remix elko 20-25 évvel ezelőttről. Annak idején +50...-30% volt a tűrésezése, és a felső határhoz szokták gyártani, mert a használat során gyorsan csökkent. Az mostani kondik pedig +20...-10%-kal, ezért az összehasonlítgatás értelmetlen.
Egyébként ennek a Remixnek a jelenlegi elkokhoz képest magas a belső ellenállása, 15kHz felett pedig elkezd induktivitásként viselkedni, ezért túl sok helyen már nem lehet alkalmazni, legfeljebb egyenáramhoz pufferelkonak. Kapcsolóüzemű tápegységben semmi keresnivalója.

"A koreai 78XX-ek nem térnek el ennyit a valóstól pedig használtam egy párat."
Teljesen más a tűrésük. Annyi értelme volt összehasonlítani ezeket, mint az almát a brazil munkaerő-piaci helyzettel.
Egyébként pedig ez koreai, 78xx IC, és mégis vannak betűk a típusszám előtt:

"22uF-os HEC 23uF-os én ezt is nézem, működik e az értéke elfogadható e nemcsak azt hogy szupermárkás e."
Én pedig emellett mérem az ESR-jüket is, és nézem a gyári adatlapot is, hogy hány órás élettartamra tervezték.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#438) ZeN973


ZeN973
tag

Corsair TX650W , 5 évet bírt aztán cset!
2db FET csere és ismét bírja!

"to punish and enslave"

(#439) #92415744


#92415744
törölt tag

Ahol lakok, van egy idősebb nő, na annál gyakorlatilag minden táp megfordult, tekintve, hogy a kutyáit a szobában tartja(3-at) ami nem is gond, hanem az, hogy sosem takarít. fél év alatt képes úgy beporosodni a táp belülről, teljesen mindegy milyen márka, hogy bírja még fél évet, aztán kuka, amikor már fixre beállt benne a ventilátor.

(#440) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

12V 1,5A-es kapcsolóüzemű dugasztáp. Valamelyik USB-s mobilrackemhez adták. Az ADSL modememet átalakítottam 12V egyenfeszhez, és ez a dugasztáp hajtotta.
A táp a 7/24 nonstop működést 1 évig bírta.

A kimeneten lévő 2 db 470uF/25V-os kondi púposodott fel. Nem vitt magával semmit. Elment belőle a szufla, terhelés nélkül multiméterrel jónak tűnik, de terheléssel már nem jó.

Átkondiztam, a burkolatát kifurkáltam, visszatettem, majd meglátom, meddig bírja.

(Mondjuk, ez az 1 év eléggé csalódás, mert mostanában tervezem, hogy az antennaerősítőmet is SMPS tápra állítsam át.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#441) Zohan


Zohan
senior tag

nekem 480as codegen halt el előszőr a ventije azt kicserélem egy másikra 1 évvel később kis égett szaggal az egész táp elszállt innentől már nem erőltettem hanem kuka.. de sosem ment tönkre semmim se táp miatt.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#442) rockerhacker


rockerhacker
csendes tag

Eddig egy 300W-os noname halt meg,inkább úgy mondom,hogy a kezdetektől rossz volt,valamikor nem indult el vele a gép,újraindulgatott...de nem pukkant sose és nem is vitt semmit..csak egy nagy matrica volt rajta:300W (2003)

aztán van egy 145W(!) Compaq,ami a mai napig működőképes.(Nagyon régi)

tökéletesen fut egy Codegen 300W(nem tudom,mikori)

és a jelenlegi Intel E7400;HD4670 gépemben egy Codegen 400W is üzemel,bár fél év után kinyírt egy 9500GT-t,de persze nem kell mindent a tápra fogni:D (2007) -napi 12-14 órát üzemel,legtöbbször videokonvertálásra és játékra használom a gépem.

(#443) PH-User válasza rockerhacker (#442) üzenetére


PH-User
addikt

Szép sorban, amik megpusztultak:

Codegen 300W (típus passz)
MS-Platinum 400W (típus passz)
HKC USP430 430W

Ezek után lett Corsair VX450-em, amiben csak egy ventilátort kellett cserélni.
Most egy régebbi Seasonic van, eddig hibátlannak tűnik.

Javításban tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#444) tornas


tornas
őstag

Nemrégiben egy Codegen 350 W (7 éves) pusztult el. Mégpedig áramszünet végzett vele: egyik pillanatban működött a gép, aztán áramszünet (mint később kiderült, hogy egy zárlat okozta valahol az épületben) és a gépet ezután nem lehetett bekapcsolni. Nem vitt magával semmit sem és a gép (céges és irodai) a mai napig hibátlanul megy egy másik használt Codegen táppal. :DD ;]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#445) seederking


seederking
őstag

Hy

Nekem egy Chieftec 450-es döglött meg gari után nem sokkal.
Bekapcsoltam a tápot,az meg a biztit le.Ezt játszottuk mindaddig amig már hiába kapcsolgattam vissza a lakás biztijét.
Nagy csalódás volt ez a Chieftec-től.
Pedig csak egy Intel E5500+HD4890-et kellett hajtania.

Jelenleg pedig egy Fsp hexa 500-ast használok ami néha rejtélyes halk "zörgés" szerű hangot ad.Szerintem a ventije haldoklik.
/2 éves kb/;s

[ Szerkesztve ]

(#446) fsb1000 válasza JoolsNOS (#375) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nálam eddig 5 db HKC fordult meg. 2 db 430W-os (USP 3430 ) amelyek házzal érkeztek. Átlagos irodai konfigot hajtanak több mint 2 éve napi 8-10 órában. Hiba nincs
Én ezeket a tápokat másra nem is használnám, de erre a célra megfelelőnek tűnnek, mint passzív PFC-s tápok, nyilván nem valami márkás belsővel, kedvező árral. Asszem 7-8K volt házastól.

Ezenkívül van/volt 3db HKC 550W-os (USP-5550 [link]) tápom, ebből 2 most is gépben van közepes VGA-val i5 vagy C2D rendszerrel, egyet pedig peltieres hűtésre és tesztelésre használtam, de azt már eladtam. Első kézből tudom mondani, hogy a 12V ága rövidzárvédett, vagy legálábbis túlél egy rövidzárat.
A saját műszereimmel és műterheléssel végeztem méréseket ezen a tápon, amely nem igazolta vissza solt mérési eredményeit, amelynek horror eredményeit a youtobon is közzétette.
Nálam 21A-rel volt terhelhető a 12V-os ág, 21A felett már nem tartotta a +-5% toleranciát. A speckó szerint 24A a max.load.

A másik kettő kb 2-3 éve megy az egyikkel nincs gond, a másiknál pár hónapja kijött egy indítási anomáliá. A nagyobbik konfig egy c2Quad + GTX460. Ez a páros bizony már a táp határait feszegeti, mert a GTX460 képes 10-12 ampert is benyelni a CPU +lap + egyebek meg 8-10-et. Szóval a névleges terhelhetőség közelébe jutnak, illetve az általam határértéknek mért 21A-t elérik. Ennek a tápnak van néha indítási gondja.

Az inditási hiba abban áll hogyha a gép leállítása után túlfeszvédős konnektort lekapcsoljuk, akkor annak visszakapcsolása után nem mindig akar indulni a táp kapcsolgatja magát . Egy áramtalanítás után megy rendesen. Ha készenléti üzemnmódban marad, akkor nincs vele semmi gond.
Majd a nagy műszerész szakik megmondják mi okozza ezt a hibát.

Szóval összesen kb 9-10 év használat után ezzel a kétféle HKC tipussal összessen ennyi hibát sikerült kifogjak. Ez persze nem negligálja azok véleményet akik arról számolnak be hogy láttak már hibás HKC-t.

****
Úgy gondolom ezek alsó kategóriás tápok de ez nem egyenértékű azzal a PH-s szlogennel hogy kukázni kell mindet, mert kinyírja a géped. Nem tartom botorságnak az USP-5500 használatát, csak tudni kell mire használható, nem kell tulterhelni. Előnye hogy Single Rail-os azaz 1 ágon adja le a 12V-ot, abszolút csendes és elég jól ellátott kábelekkel. Sajnos alsó tápos elhelyezésre nem mindig alkalmas, mert a 24+4 kábel átlagos hosszú.
VGA tápellátás megoldott, (6)+(6+2) Pci+e csatija van, de nyilván nem ezt a tápot kell használni combosabb fogyasztású VGA-hoz vagy SLI/CF-hez.

Nem akarok vizet prédékálni, ezért leírom azt is, hogy a saját gépemben egy Corsair VX650-en van, és a tuning meg a néha előkerülő SLI miatt csak nagyobb és úgymond "minőségi" tápot vennék. Elsősorban a 12V-os ág terhelhetősége miatt, nem pedig azért mert leégeti a gépem, kinyirja a vinyokat stb.

(#447) tornas válasza fsb1000 (#446) üzenetére


tornas
őstag

Saját Codegen statisztika Az alaplapi kondérpúpikat nem feltétlenül a Codegen tápok számlájára írnám. Volt ott még nagy meleg és sok-sok por is, meg hanyagság is.

Egyetlen dolog ami biztosan kell, hogy legyen minden (márkás, nem márkás) tápnál, az pedig nem más, mint az, hogy a kimeneti feszültségek zajossága ne legyen túl magas, semmilyen terhelési tartományban. Mert ha ez nem stimmel, akkor az a táp (márkás, nem márkás :) ), már csak esetleg a 12 V-os spotizzókkal való világításra alkalmas egy műhelyben vagy egy pincében. Vagy arra sem... :)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#448) fsb1000 válasza tornas (#447) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nézd... ilyen véleményeket más fórumokban is olvastam, pl. LC-Power 200+ eladási statisztikával kapcsolatban, Vagy magam is írhatnék 100+ gép üzemeltetésével kapcsolatban megnyugtató infókat vegyes alsó-középkat tápok tekintetében. De ez nem fogja azokat megnyugtatni, akik szakik és naponta találkoznak hibás tápokkal, és mérnek horror értékeket.
Sajnos azt a tendenciát nem fogja megállítani, hogy pár megalapozott szaki véleményét 100x annyian szajkóznak bármilyen tapasztalat, vagy villanyos vagy konkrét táp ismeret nélkül.

Szerintem is külön kéne választani a dolgokat. Meghibásodási arány / speckónak megfelelőség.
Nade nem hogy átlag user, de te se meg én sem fogunk minden tápot scóppal lecsekkolni, de még multiméterrel sem..

Van most nálam pár középkategóriás 600W körüli táp tesztelésre. Ráadásnak kaptam egy lowbudget Akyga-t is, amiről eddig 0 tapasztalatom volt (csak rosszat olvasni róla a PH!-n), nagykerben is megerősítettek, hogy arányaiban kevesebbet hoznak vissza ezekből a "silány" Akyga tápokból mint egyes "minőségi" tápokból.
Persze én azt gondolom, hogy ennek nem feltétlen az az oka hogy hú de jók lennének az olcsó tápok, inkább csak az hogy a gyenge hatásfokukkal együtt a névleges terhelhetőség 30%-a vagy alatta mennek egész életükben. Szellőzésük ma már mindnek elég jó, terhelés alig van, nincs mibe belahalniuk, saját magát elég ritkán nyírja ki egy táp..

Ezenkívül meglehet csak szerencsém volt, meg azoknak a cégeknek is akiknek gépparkjára rálátok, és igen ritka a meghibásodás, nem csak táp tekintetében, hanem a gépek is évekig mennek és gyak 95%-ban az elavultság miatt cserélik a PC-t, nem azért mert megdöglik.
Printerekkel sokkal több gond van. Meg a szerverekkel.

(#449) tornas válasza fsb1000 (#448) üzenetére


tornas
őstag

A számtech boltok eladási statisztikáikkal kapcsolatban csak annyit, hogy azok legtöbbször "fényezve" vannak előadva a user-eknek.

Ami pedig a tápok véleményezését illeti, sokan minden valós ismeret és tapasztalat nélkül teszik ezt. Néhányan az internetes tesztekre adnak. Ezzel még nincs is semmi baj, ha a tesztekben nem egy mezei konfiggal tesztelik le a tápot. De sokan csak úgy, hogy semmit sem tudnak róla valójában és nem volt a birtokukban sem, vagy azt sem tudják, hogy mit is olvastak a tesztekben. A tápos fórumokban olvasott vélemények legtöbbször helytállóak, de sajnos néha előfordul, hogy merő túlzások és megalapozatlanok a kijelentések.

Nem tartom túl gyakorinak azt a jelenséget, hogy egy user, egy-két gépében állandóan tápokat cserélget, tesztelget. :N Még én sem, pedig hobbi szinten javítgatok tápokat. Műterhelést is tervezek megépíteni, de a piszkos anyagiak lassítják a folyamatot. A szkóp egyenlőre csak egy álom marad...

Olcsó alaplapról és olcsó prociról "mindenki" tudja, hogy gyengébb tudású (vagy akár minőségű is). De egy olcsóbb (pl. 400 - 600 W-os) tápról már mindenki olyan képet alkot, hogy fú de fasza...nem kell 10k - 20k között költeni erre. Elég 5000 is. A 600 W az 600 W. A Suzuki is autó, meg a BMW is, vagy mégsem?! :U

Céges gépekben (full integrált irodai konfig) általánosságban érthető, hogy a "gagyibb" tápok jól bírják. De amikor SLI vagy CF VGA-s, erős CPU-val felszerelt gépekbe vesznek ilyen tápokat, akkor jönnek is a problémák.

Hab a tortán, amikor valaki az "irodai" konfigjába vesz 750 W-os minőségi tápot. :C

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#450) flash-


flash-
veterán

hardware.fr szerint tápegységeknél a legkevesebb meghibásodás az FPS,és a BeQuiet el van.

Fortron / FSP Group 0,49% (0,99% szemben)
- BeQuiet 0,61% (1,15% szemben)
- Antec 1,33% (1,23% szemben)
- Cooler Master 1,52% (0,98% szemben)
- Seasonic 1,6% (szemben 2,36%)
- Thermaltake 1,87% (1,98% szemben)
- Akasa 1,92% (N / A)
- Corsair 1,96% (2,18% szemben)
- Cougar 2,41% (N / A)

kisebb a jobb.

persze nem teljes a lista mert azér az Enermax,chieftec,és Silverstone szerepelhetett volna a listán.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#451) dagatt83


dagatt83
csendes tag

Nekem 2004-óta egy 280W-os Acorp táp megy.eddig hibátlanul. :R

(#452) tornas válasza dagatt83 (#451) üzenetére


tornas
őstag

Ha a PC csak 100 W körül vagy az alatt veszi ki a tápból a zokszigént, akkor úgy még a leghitványabbak is kihúzzák évekig. Én is tudok 10 éve működő Codegen-ekről is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#453) dagatt83


dagatt83
csendes tag

Nem tudom hogy a gép menyit használ de többet mint 100W mert hát:2xHDD,2xDVD-RW,presscott cpu,3x venti,1x floppy. :F

(#454) Cobra. válasza dagatt83 (#453) üzenetére


Cobra.
őstag

És milyen videókártya? Mert a legjobban fűtő Prescott is elmegy 150W-al alaplappal, merevlemezzel együtt.

(#455) #92415744


#92415744
törölt tag

Hogy a rák egye ki a Mercury tápokat, most nyírt ki egy HD5450-et, egy 420W-osnak titulált retek.
Csak próbaképp raktam bele, ki akarom nyitni a DVD tálcáját, erre bebarnult a kép, reset után már nem volt kép. De soha többet sem.
Naná, hogy működik a táp, továbbra is, de úgy repült a kukába, hogy öröm volt nézni.
Pedig az egész gép fogyasztása lehet vagy 180 watt. Még ezt sem bírta a nyomorult.

(#456) Meglon


Meglon
csendes tag

Sziasztok. Nekem 2005 óta megy a mai napig egy Hiper HPU-4S350 táp. Túlélt már 3Ghz-re tuningolt 2,66 PentiumD-t, 3,4GHZ-n ketyegtetett D935-öt, és legutóbb egy D945 volt 3,7-re húzva, HD4670 videokarival ment...most e8400 van ugyanezzel a vga-val, de úgy tűnik nekem hogy nem okés már valami, 4 gigával nemigazán akar indulni, 3-al megy, pedig ramok jók...plusz a PWM-es procihűtő nem mindig szabályozza magát, valamikor csak padlógázon pörög inditástól kezdve,plusz elvileg minimálisan szalad a táp, 3,48V 3,3 helyett, 5,5 5 helyett, 12,7 12 helyett...szerintetek is haldoklik?

(#457) tornas válasza Meglon (#456) üzenetére


tornas
őstag

A feszeket multiméterrel érdemes mérni...szoftveres mérés nem mérés...

Elképzelhető, hogy a lapod kezd haldoklani inkább.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#458) Meglon válasza tornas (#457) üzenetére


Meglon
csendes tag

Hátt remélem nem az alaplap döglött, amúgy működik, nem fagy semmi, 2013-as F1 játékot gond nélkül viszi az 512-es Radeon HD4670-el és E8400 a gyári értékeken hagyva...Most reggel mértem egyet multiméterrel is, sok különbség nincs a szoftvereshez képest, 3,42V, 5,16V, 12,24V, és Maxwell a multiméter, nem Tesco-s :D
Elvileg ezek az értékek még éppen bele is férnek a hatérértékekbe, ugye? Mert ha ez így jó, akkor elmondhatom, hogy 2005 óta még mindig teljesen üzemképes a kis 350-es Hiper tápom :D Egyetlen egyszer volt javítva úgy 4-5 éves korában, kőkemény 800Ft-ért, valami kis IC szállt el benne (pontosan nem tudom, mert nem én javítottam, csak ennyi infót kaptam) és nem akart indulni vele a gép, de azóta soha semmi gond nem volt vele :)

(#459) tornas válasza Meglon (#458) üzenetére


tornas
őstag

Amiket mértél azok teljesen jók, meg aztán ezek terhelés hatására is beállnak.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#460) rockerhacker


rockerhacker
csendes tag

Thermaltake LT-450AL2NL

2,5 evig kiszolgalt,haromszor leallt vele a gep,negyedikre mar nem volt indithato semmilyen pc-vel.kulsore semmi nyom,csendben ment el.Még megvan a szekrény alján,hátha egyszer kiméretem és javíttatom. :)

(#461) #92415744 válasza rockerhacker (#460) üzenetére


#92415744
törölt tag

Thermaltake, Chieftec, ugyanaz. Nekem most krepált be egy Chieftec, szerencsére nem vitt el semmit a gépből, de rengeteg gép keresztülmegy rajtam, mindegyiknek kiporolom a belét, és rengeteg púpos kondis Chieftec táppal találkoztam. Igaz, még mentek. Megkockáztatom, ezek 2 évnél tovább nem mennek...
És akkor a nagyokosok itt pár topikban leszólják a "tömeg" tápokat, hogy gagyik... :W

(#462) #44454144


#44454144
törölt tag

FSP 400W
Szép csendben megállt a hűtőventilátora, és csak azért nem döglött meg, mert a videokártya alatta volt, és az szívta le a hőt a tápról.
Játék után meg az istennek se akart lehűlni a VGA(HD4850) ez lett gyanús.
Ennyit a csodálatos FSP tápokról, de ez már nem az első, hogy egy nevesebb vacak krepál be a gépemben. :(
Pedig nálam 1 vinyó, 1 odd, 1 vga, 2 magos 775 proci, semmi extra.
Ellenben a 400w-os kodegány a másik szobában napi 16 órában ketyeg már vagy 8 éve...

(#463) kenny95


kenny95
csendes tag

Nbase 450W.
Senkinek nem ajánlom.
Remélem nem lett baja semmimnek. :D

(#464) TaaT


TaaT
veterán

Seasonic belsős Corsair HX520. Vitte az alaplapot (P8P67-M), a memóriát (Kingston nano 2x4gb DDR3), és a winyók egy részét.

Give them hell Ukraine!

(#465) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Stability Power LPK12-23 420W
Elég sokáig húzta, a végére hol elindította a számítógépet, hol nem.
Amikor elindult vele, akkor is 10-20 perc múlva újraindította a gépet.
Utódja egy FSP Fortron Hexa 85+ 450 lett.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#466) pvt.peter


pvt.peter
őstag

FSP ATX-400PNF
A hiba nagy valószínűséggel az volt, hogy a készenléti kör kondija megadta magát, kiszáradt és nem volt képes az induláshoz illetve az áram alatt tartáshoz szükséges kraftot tárolni.
Utódja egy FSP 400W 12cm 85+ (FSP400-60APN) lett.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#467) pvt.peter válasza pvt.peter (#465) üzenetére


pvt.peter
őstag

* az utódot kijavítanám:
FSP HEXA+ 400W

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#468) pvt.peter válasza pvt.peter (#466) üzenetére


pvt.peter
őstag

FSP 400W 12cm 85+ (FSP400-60APN)
Nos, ez is megrottyant, ahogy telt az idő.
Valamikor képes volt elindítani a gépet, majd újraindult 10-20 perc múlva.
Valamikor pedig már indításnál elkezdett sípolni a gép (folyamatosan rövideket, ami elméletileg táp hibára utal Gigabyte és Award BIOS szerint).
Az utódja pedig egy FSP Fortron Hexa 85+ 450 lett.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#469) jeni


jeni
félisten

Phanteks Revolt Pro 850W épen 1 éves minőségi tápegység 12 év garanciával javíthatatlan (terhelésre nem bír elindulni) és cserélhetetlen lett itthon (Konzolvilág boltban vásárolva-én az aprón vettem használtan számlákkal-azóta vissza adták a pénzt)
Amúgy van ebből még egy ilyen amit bontatlanul vettem első tulajként,de az sem fog kihúzni gyári 12 év garanciát jó ha 1 évet kibŕr. Minőségi belső gyárilag elszúrva. A Phanteks átalakította a Seasonic Prime tápegységet saját céljaira.

(#470) snake1977


snake1977
őstag

Retro konfigokból:
Mercury 400W 1-2 kondi döglött
Mercury 450W szintén
Coolink 350W nem indult kondik jónak tűntek
Codegen minden féle fajta volt a 95%-a kondi cserével javítható volt

Corsair CX430W pár évig ment, egyszer bekapcs után kb. azonnal leállt 1-2 alkalommal, utána be sem kapcsolt
Corsair CX600W ezt úgy kaptam anno, ezzel nem tudom mi történt de a betáp oldali nagy kondi eldurrant, szétnyílt teljesen
Gigabyte SuperB 460
Hirtelenjében ennyi jutott eszembe

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#471) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nekem egy Seasonic platinium 520-as passzív táp pukkant el még régebben. 2 éves volt.

(#472) snake1977


snake1977
őstag

Bitfenix Whisper M 550W

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#473) smiti


smiti
addikt

Most kellett cserélnem a gyerek gépéből egy XFX Pro 450-et.
2014.10.06-i vásárlás volt. Még működött, de nagyon csúnya égett szag jött ki belőle. Gyorsan kikapcsoltam, semminek sem lett baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.