Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Ilyt még nem találtam, és kiváncsi vagyok, milyen márkák viszik a primet elhalálozásban.Esetleg mit vitt magával az is jöhet.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2) Elmör válasza Ace Ventura (#1) üzenetére


Elmör
senior tag

Nekem 1998-99 óta van gépem, de büszkén jelentem nem halt meg egy tápom sem! A legtöbbje Mercury volt. Most a netes gépben egy Codegent tesztelek, mert olvastam, hogy sokan panaszkodnak erre a márkára. A másik gépben viszont a Coolink fog bizonyítani (legalábbis remélem). Ami elszállt az eddig egy alaplap (asszem Abit volt és 4 év után meghalt, vitte magával az akkor P3-as procit is sajna), de táp még nem. Kopp-kopp. :DDD

Ja, hogy azt írtam a ''legtöbbje''? Nos igen. 4 tápom van/volt (2-t eladtam), mert ugye vettem 2 gépházat, amihez járt 2 táp+ az egyik házat elpasszoltam táppal és vettem egy másikat (drótok miatt), amihez szintén volt táp, viszont kellett egy ütősebb táp is,ezért lett a Coolink, így jön össze, hogy 4 tápom volt, de csak 2 gép! :DD

[Szerkesztve]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#3) #96302336


#96302336
törölt tag

Vargáné, Mercury, Q-Tec. Ebben a sorendben láttam, már döglötteket többet is.

(#4) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Nekem egy volt ami beszart.410-es csifi. :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5) Elmör válasza #96302336 (#3) üzenetére


Elmör
senior tag

Vargáné az melyik márka? :F

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#6) bandus válasza Elmör (#5) üzenetére


bandus
veterán

Vargáné és Tsa. Ez a táp márkája :D

Nekem eddig acorp, mercury, hiper power halt meg. de a 10 éves gépemben, a 230W-os vargáné és társa táp még mindig működik :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7) Ra3


Ra3
őstag

nekem volt egy noname, ami szerencsére még gariban csapta le az alaplapot, azóta csak chieftek, és semmi gond. de láttam már döglött jnc-t, meg codegent havernál, ezek 5-6 éves leharcolt tápok voltak, amik a kondik kiszáradása után pukkantak, és helyzettől függően volt hogy vitték magukkal a lapot-procit-memót-vga-t, de olyan is volt hogy semmit.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Coolink AP450X (ha jól emlékszek a nevére)
ki-be dugdostam a tápkábelt, miközben áram alatt volt, ezt nem szerette aztán feladat a küzdelmet:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

haveromnak döglött be egy Vargáné, amit előtte én használtam (kb 4 évig, utána meg ő még 1 évig...)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10) rolko


rolko
őstag

Kb. 4-5 éve télen nagy hó esett, este volt és a szomszédba pedig hómaróztak. A hómaró olyan rezonanciát keltett hogy nállunk el meg vissza jött az áram, ezt a táp nembírta és olyat pukkant hogycsak na, utánna pedig az egész házban égett szag volt :DDD :D
A táp márkájára nem emlékszem, de valami noname lehetett :B

(#11) Retro11


Retro11
senior tag

2darab kopp ugyanolyan 350es mercury,Codegen 300as.Szerencsére csak a Codegen vitte anno magával a lapomat..Utolsó konfigommal (Amivel hoztam a 4.6Ghz-et) az ISO táp volt!

(#12) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Amiket javításra hoztak hozzám: Acorp, LC Power, Super-Flower, Codegen, JNC, Vulkano, 410W-os táp(Sirtec elektronika, mindegy kit hívunk gyártónak), Chieftec, Antec, egy SGI táp, Ultra Power, Mercury, Cooler Master, Coolink, Revoltec és még jópár márka, amire nem emlékszem. A másik topicban minőséginek tartott tápok javíthatóak és biztonságosnak mondhatóak. Ma már nem javítok csak ilyen tápokat, mert a többit végképp nem éri meg szétszedni. Sokféle meghibásodással találkoztam már, de az elmondható, hogy a TL494-es, vagy KA7500 elektronikára épülő tápok mindegyike veszélyes a rá kötött egységekre. Amelyiknek nem vezérelt készenléti tápja van, az úgyszintén. A legritkább meghibásodás, hogy a transzformátor lesz menetzárlatos, de már az is előfordult.

(#13) shteer


shteer
titán

Thermaltake 410W (kék venti, modding csicsa, sirtec elektronika :DDD) - 17k bruttó volt anno, 9-10 hónapot ment

..szerintem jónak tűnik

(#14) vottokar


vottokar
senior tag

Vagy 5 évvel ezelőtt az első PC-nek nevezhető számítógépemben mekkent meg egy 230W-os ACORP remekmű. :( Szerencsére nem vitt el semmit sem, sőt meg is tudtam javítani. (bár jóval erősebb diódákat kapott az elszálltaknál)
Azután már nem volt gondom táppal, most egy Aopen(FSP), egy Chieftec és egy HP dübörög (vagyis kussol) a gépeimben.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#15) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Asszony sunyinetes gépe egyszer csak nem indult. Egy Gaba :DDD táp figyelt benne, ahogy rámértem úgy ugrált a fesz. mint a nikkelbolha. Még szerencse, hogy semmit nem vitt magával.

(#16) Szten Márs válasza shteer (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Stand by kör halál lesz, újraéleszthető pár ezerért.

(#17) sandorwat


sandorwat
csendes tag

Nekem még 1 sem halt be számítógépben csak mikor forrasztópákát kötöttem rá, pedig volt codegen, mercury, q-tec(most cseréltem 1 antecre) és most van otthon egy gaba tápom sulinetes de nincs keret a cseréjére jelenleg, de nem is nagyon használjuk. De láttam párat behalni ilyen-olyan okokból. Valakinek nem indult alapból és átállította hátul 230v-ról 110-re.

(#18) Nimda


Nimda
addikt

Sirtec 360W: egyszerüen eldurrant...idült hipertóniát okozott...
Coolink 500W (Macron belsös): nem pusztult el,csak a feszkók instabilak (idönként restartolt a gép)
Deer: eldurrant bekapcsoláskor...heveny amperszaga volt a cuccnak,de nem vitt magával semmit sem...

(#19) csibor


csibor
őstag

2db MS KY-400ATX.Az első elfüstölt+venti elszált,gariban cserélték.A második 1/2 év után kezdet amper szagot árasztani,az már kuka lett.

(#20) venember83


venember83
nagyúr

Valahol mar lattam ilyen topikot.

Volt 2 Codegenem, azok megoltek osszvissz 4 gepet :DDD Tudom, h hulye voltam/vagyok, h hasznaltam oket, de pl p1 166mmx -szovegszerkesztesre, szuksegmegoldas volt, ingyen kaptam- nem er annyit, h keressek hozza uj s jo tapot.

(#21) Szten Márs válasza venember83 (#20) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez mki mástól elfogadható indok, de NÁLAD ez súlyos bűntett :P :))

(#22) villamos


villamos
őstag

Nekem két táp mondta be az unalmast eddig. Az egyik egy TASK a Task International INC terméke volt, a típusa TK-930TX névre hallgatott. Teljesítményként 300W volt rányalva a matricájára, a táp súlya kb 70dkg lehetett. A másik egy Huntkey nevű, 400W .os teljesítménnyel felvértezett borzadály. Ez ugyan működik, de folyton újraindult vele a gép, úgyhogy cseréltem...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#23) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Úgy látom jó kis népszerű topic lesz ez. :DDD
Elég sok ember járt pórul táphiba miatt :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#24) ML320 válasza Ace Ventura (#23) üzenetére


ML320
aktív tag

Thermaltake 420W!!! Ráadásul egy APC-t is magával rántott!!!

Ember tervez, Isten perverz...

(#25) golyani


golyani
addikt

eddig minden bírja.
codegen van 300-as 2x sikerült feszkómérésnél rövidre zárni de még megy :DDD
feszkók se instabilak.
most 4012-es coolink van, eddig simán jó.

(#26) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Két 300 W-os codegen, szerencsére egyik sem vitt magával semmit.
Egy 235 wattos acorpot meg kiselejteztem, mert már nem bírt el egy tuningolt celeront egy húzott 9550-es radeonnal.

Jah, és az igazi nagyvad: a kezem alatt már elhullott egy 400 wattos FSP GreenPower is.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#27) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

na nézzünk párat:
-codegen: 2-3év után a fele megadja magát, a ráírt teljesítmény kb felét képesek tutifixen leadni ellenben nálma nem vittek eddig semmit
-mercury: na ezt egyszer raktam fél év után meghót és vitte magával a fél gépet.
-Fsp-Zen: Lehet szériafüggő, lehet nem én a kutyának se ajánlom. Nemlesz hibás mert már alaból az. Ha nem kényszerítenek nem részletezem megtettem már.
-Fsp-BuleStorm: Eddig egyse szált el 10+al raktam eddig gépet.
-chieftecek: K* nagy a szórás. Van jellemzően nem kapható Delta belsős is amiböl 1em volt 5+éve és tudomásom szerint a mai napig megy. és van az árához képest gagyi féléven belül meghalt is. Ami totál kerülendő a 410ws (sirtec belsős tudtommal)

ezen felül 1-1dbok voltak azok meg akár mennek, akár nem tuti nem mérvadóak.
hát ennyi

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) chop


chop
őstag

Chieftec 360-as tapocska volt,es elvitte magaval a lapot is. Most Coolink van, 400-as, tokeletesen megy (kopp-kopp)

(#29) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Vargane tap fustolt, majd durrant, de a gep maradt. Kondenzatort csereltem utana vegleg behalt, alaplap, CPU, CD-ROM szinten.

JNC, szimplan nem megy.

Tiszta Windows rendes ház

(#30) Vamp


Vamp
senior tag

Lássuk csak.

Egy darab Acorp tápom adta meg magát 6(!) év nyúzás után. 300W-os modell volt, egy legelső, 478-as, Willamette magos P4 konfigot szolgált 5 és fél évig, majd jött a 3200+os AMD, amit fél évig küldött. Csendben múlt ki, kikapcs, majd nembekapcs.
Azért 6 év nem semmi:D

(#31) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Codegen a halálosztó :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#32) doc


doc
nagyúr

400W-os Deluxe táp (az itt a PH-n is tesztelt BMW-s házban) adta meg magát kb. másfél év után, most FSP van benn :DD

(#33) joghurt


joghurt
addikt

300 W-os Codegenből kettő, különböző sorozatból származó is.

Volt még ezenkívül egy 450 W-os Chieftec is.

A tej élet, erő, egészség.

(#34) _XXXXX_


_XXXXX_
tag

Vargáné 3 évet bírt, szép csendben megállt, nem vitt el semmit. (lehet sokvolt benne a por és megragadt a ventilátor és túlmelegedett).

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#35) hossszú


hossszú
őstag

Q-TEC 650w-osnak mondott lett egyszer csak zárlatos, szerencsére nem vitt magával semmit.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#36) _XXXXX_ válasza _XXXXX_ (#34) üzenetére


_XXXXX_
tag

lemaradt: 400W-os JNC-volt.

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#37) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Codegen 300W: 4 éve megy röccenés nélkül otthoni gépben.
Mercury 400W: 1 hónapot hónapot használtam, új tulaj nem panaszkodik rá.
Chieftec 400W: 1 éves, eddig no para.
Egyszóval egyik táp sem halt be nálam, kopp-kopp...

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#38) vedini


vedini
őstag

codagen 300-ra két szavazat, aztán vettem egy 400-asat, ez kb 4 éve volt, azóta ráálltam a márkás tápokra

workworkwork...

(#39) ftc


ftc
nagyúr

P2-s korszakból

Noname táp- átkapcsoltam véletlenül 115V-ra és ugy inditottam el...csak a táp ment el,ha jol emlékszem csak a biztositék...

azt lett egy full noname (Eurocase elődje volt) még mindig él...kb 8 éve

Enermax 370-s noisetaker 2 éves április elsején ünnepelte évfordulóját semmi baja

(#40) Brae


Brae
őstag

Acorp, ipari hulladék :(

(#41) edipqe


edipqe
senior tag

5év alatt 4 codegeny táp 2gépben.
KIA:
4 táp
1 alaplap
1 asus 6800
1 inno 6800
1 samsung 120 as vagy 160as winyó

ezt mind a tápok vitték magukkal! de az acorp gagyim ment 3 évet simán baj nélkül :U

FUKK CODEGEN

már enermaxom van :DDD

[Szerkesztve]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#42) wwenigma válasza Brae (#40) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Acorp LS300ATX vagy mia a szöszöm volt 2 évig, jól ment, bírta a dolgokat.. :)) Most egy Macron PS401-MPT van terhelés alatt lassan egy éve, eddig jó. Azért jó látni, nem nagyon írtátok még hogy xart volna valakinél be, bezzeg a hypeolt márkák.... :C

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43) ML320


ML320
aktív tag

Nekem még van egy gyilkosságom... Egy SkyHawk táp vacakolt, és havernak kellett egy ''villámvágott'' táp :D Régi vágyam volt kipróbálni, hogy mi történik ha 220V-ról 110-re állítom... Utánna csak én lettem kupán vágott... Anyám majdnem kivágott, mert lecsapta a biztosítékot, és qva büdös lett. Szépen felpörgött a venti, utánna egy durranás, majd a maradék ventilláció hátra kinyomta a füstöt.
A biztosító nem is kötekedett... :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#44) mv


mv
aktív tag

Nézzük csak...

Kb. egy éve anyám PIII-as gépében döglött meg egy 250W-os King Star nevű csoda jó 5 év szolgálat után, az esti kikapcs után reggel nem volt többé bekapcs, volt mellette egy Maxx tápvédő, vitte a Leadtek tuneremet magával, a gép többi része szerencsésebb volt.

Kifogtam egy hibás 400W-os FSP Blue Storm-ot, a 3,3V helyett majd' 4V-ot adott, ment gariba, a cseredarab is ugyanezt produkálta, ezt is cseréltettem, a harmadik tökéletesen megy.

Most egy 340W-os LiteOn beles HP táp viszi a konfogomat gond nélkül.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#45) Szten Márs válasza mv (#44) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''Kifogtam egy hibás 400W-os FSP Blue Storm-ot, a 3,3V helyett majd' 4V-ot adott, ment gariba, a cseredarab is ugyanezt produkálta, ezt is cseréltettem, a harmadik tökéletesen megy.''

Nem lehet, hogy csak annyi volt a hiba, hogy everestel/speedfannal, vagy biosban mérted? :U

(#46) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

No akkor:

Volt valami noname tápom 486-os hoz valami asszem 125w-os csoda, vagy 5-6 évig működött, nemrég kidobtam, mert foglalta a helyet.

Acer 200w - ez sem halt meg (vagy 2-3 évig volt meg)
Ibm 235w - tökéletes (vagy 2-3 évig volt meg)
Asti 235w - kb 1.5-2 éves korában halt meg és vitte magával a winyómat :(
Mercury 300w, no ebből van 2 is az egyik 2 a másik 2.5 éves körüli mind2, tökéletes.
Gaba 400w - kb 2 hetet élt, és vitte az alaplap sata vezérlőjét :(
IMBP 350w - kb 1.5 évet használtam, azóta kb szintén 1.5 éve egy fórumtársunkat boldogítja
Zalman 400w - tökéletesen szolgált 1 évig és az előző gazdáját kb 2 évig, ha jól emléxem akkor kb 1.5 éve egy fórumtársunkat boldogítja.
Chieftec 420w - kb egy fél évet használtam és vagy 1 éve blabla...
Micase 400w - tökéletes, kb 0.5 éves
Chieftec 400w - ezt használom lassan egy éve és kiválóan működik

Érdekességként: az egyik Mercury huzamosabb ideig egy is7+cel 2.6+6600gt mellett volt, a másik av8+3200+ + gf6600 (ennél halt meg a gaba táp)

Pontos tipusokat nem írok, mert hosszú lenne, meg már nem is emléxem mindre.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47) mv válasza Szten Márs (#45) üzenetére


mv
aktív tag

''Nem lehet, hogy csak annyi volt a hiba, hogy everestel/speedfannal, vagy biosban mérted?''

Nem!! :(

Három különböző műszerrel is megmértem, terhelve, terheletlenül. Nem vagyok villamosmérnök, de feszültséget mérni azért tudok. ''Szoftveres mérés nem mérés!!'' -ezzel is tisztában vagyok. :U A tápok tényleg hibásak voltak. Szervízben is tesztelték.

Azért írtam le, mert nem mindennapi eset, hogy az ember két hibás FSP táppal találkozik.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#48) Szten Márs válasza mv (#47) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez tényleg nem mindennapi, főleg, hogy pont ugyanolyan hibával kapsz egy másik tápot. Vagy véletlenül ugyanazt adták vissza :DDD

(#49) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

AT korszak: Vargáné - működik (a gép még mindig megvan, szóval a mai napig él).
Codegen 300 - működött gond nélkül, éveken keresztül, Ph!-n eladtam, nem volt rá panasz.
Coolink - ebből többet is nyüstöltem, mások gépébe is pakoltam, nem volt vele gond.
Chieftec - jelenleg ez van, nincs vele gond

42

(#50) Calibos


Calibos
addikt

Enermax 465w, kondi elszállt...pedig ajándékba kaptam :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.