Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Armando_19 válasza RexpecT (#100) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát igen.Elég nagyot lehet vele szivni.Én inkább összehaverkodtam a közelben lévő asztalosműhelybe dolgozó srácokkal.Kompresszorral jó tisztára ki lehet fújni a gépet! :C :C :C

(#102) venember83 válasza RexpecT (#100) üzenetére


venember83
nagyúr

kontaktspray-rol tetszett hallani? :U

(#103) hoby36 válasza Csaba_20_ (#98) üzenetére


hoby36
senior tag

Sajnos igen.Nem szoktam túl sokszor nézegetni ,hogy mi van a táppal.Lehet kellett volna.Na de az új venti tutira megbízhatóbb.Remélem.

A logikában semmi sem véletlen!

(#104) RexpecT válasza venember83 (#102) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem, de ugy látszik a boltosok sem mert nekik is mondtam hogy elég érdekes hogy elektronikai cucchoz ilyet adnak!

(#105) t1


t1
addikt

Codegen 400W 12cm-es ventivel

(#106) Okoska2


Okoska2
aktív tag

Sirtec (Chieftech) 360w 8 honapos 2x egymas utan felrobbant benne valami. Gep nem volt bekapcsolva. Semmit nem vitt magaval de rendesen ki kellett takaritani a lakasban mert mindenhova kerult apro uvegszilank.

Codegen 300W. Egyszeruen elhalt. Kikapcs utan sosem indult el tobbe. 1 eves volt. Semmit nem vitt magaval.

Viszont van egy 300 wattos 5 eves DTK tapom ami eddig minden konfigot elvitt hiba nelkul.

Amit nagyon szeretek: Azona 460 dupla ventis server tap. 3 eve tokeletesen mukodik. Teljesitmeny novekedesre allitja a ventiket. Alapon atom halk.

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#107) harry válasza Winner_hun (#8) üzenetére


harry
veterán

Asszem nálam is ilyen halt be egyszer (Vagy 400as, nem tudom már, 120-as ventis Coolink). Nem volt rajta főkapcsoló, kábel ki/be dugásnál kicsit recsegett néha, azán egyszercsak pukk, füst. De nem vitt magával semmit. Azóta egy 370-es Enermax és 420as Chieftec van a két gépben, nincs velük gond.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#108) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Feldobom a topicot egy 250-es vargáné táppal, a lapot procit is vitte a gané :((

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#109) fap333


fap333
aktív tag

Egy vargáné táp nálam is elhalálozott pár hete. De úgy érzem, hogy ez a fiók mélyéről guberált codegen se fogja sokáig húzni...

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#110) Probiker


Probiker
aktív tag

Nálam a napokban egy IBM táp adta be a kulcsot. Nem volt használva, csak tartalék volt. Most kereshetek valami minőségi codegent :)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#111) Chaser


Chaser
titán

Kb 2000-ben egy Vargáné és tsa szép tüzijáték közben kiadta a lelkét, vitte magával az akkori moncsimat, ami szerencsére javítható volt.

Azóta csak FSP-t vagy 350-es Delta chiefet építek gépekbe, mennek is gond nélkül:)

Kivételek: 300-as eredeti Delta táp, kb 5 évesen került hozzám, azóta is hajt egy sA konfigot

Compaq matricás 200W-os Delta táp, a 8 éves p2-emben amibe 8 éve építették be, mai napig gond nélkül és hangtalanul működik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) Pukkancs


Pukkancs
tag

400w-os Deer adta be a kulcsot fél hónapja szerencsére semmit se ragadott magával de többet nem spórolok táppal veszek egy corsair-t

(#113) vedini


vedini
őstag

tényleg, nem csinált véletlen valaki statisztikát?
mondjuk toplistás lenne sztem a Varga és tsai meg a codagen

workworkwork...

(#114) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

'95 óta van PC-m, azóta egy tápom halt meg: JNC

6 éves Acorp 300W-os működik (pedig volt alatta 2800-as sempron is X700proval)
szintén 6 éves nemtommilyen 300-as is működik

420W-os IMBP szintén üzemel 3 éve, ebből 2 évet 24/7-ben nyomott (2800+-as Sempron + X700pro)

Jelenleg ezek mellett van még egy 650W-os Q-tech fél éve működik és egy 520-as Trust szintén fél éve működik.

650-es: 4 hónap az alanti konfigban, meg 2 egy Pentium D 915+7900GS Superrel
520-as: Pentium D-vel ment 4 hónapot és utána az X2-vel

Csere oka? Halkabb :)

Szóval egyedül egy JNC 250-es halt meg '01-ben és semmit sem vitt magával.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#115) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

Cirka 2 hónapja égett le a 420-as DualFan-os Chieftec-em.

Hála a jó égnek csak őt érte kritikálhit ;]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#116) csoressz


csoressz
csendes tag

Codegen 480W dual fan másfél év után szólt ojat azt hittem lőnek a szobában,hátul a 220V-os csatit szószerint kilőtte nem vitt magával semmitt ez egy éve történt azóta LC power 550W van egyenlőre jól mükszik

ROSSZ vagyok! De? - Használható!

(#117) C4mp3r


C4mp3r
addikt

FSP Bluestorm II 400W meghalt. Most jön egy új.

(#118) didyman


didyman
őstag

Srácok, ezek a leégett-elhalt, nevesebb tápok jöhetnek hozzám, valami épkézláb pénzösszeget adok érte. Részletek privátban.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#119) BPFeri


BPFeri
senior tag

CHIEFTEC 410W ( 12 cm ) ... de javítva lett ..most jobb mint újkorában !!! :DD :DD :DD

....

(#120) GG888


GG888
senior tag

Egy 250W-os Noname (ez érthető is)
és egy 300W-os DTK.

De nem nagy veszteség, alkatrészként felhasználtam őket. Most egy Hiper Type-R 580W-os apróság dolgozik a gépemben. Elégedett vagyok vele

Üdv,

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#121) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

pár napja egy Zalman 360B-APS-t vitt el az áram az örök füstmezőkre... h mi lehetett a baja nem tom, de cserélték gariba (lehet hogy a nagy melegben a hőfokszabályozó nem működött rendesen és nem pörgette eléggé a ventit, köztudott h lusta jószág a keringető benne)

az én zalmanom szépen működik még, az elfüstölt táp meg haveré volt (padlásszobában... jájx...:( )
és a lényeg : nem vitt magával semmi, de ez csak természetes

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#122) elfelejtette válasza csoressz (#116) üzenetére


elfelejtette
veterán

Talán a 'jó hírnevével' ellentétben azért nem vitt magával semmit, mert ha jól tudom 360W-os Sirtec bél van benne.
Üdv.
MOD. Azé' az LC Power 'táppal sincs nagyobb biztonságban a géped! Tehát minden este mondj el egy-két miatyánkot a tápok istenének! :DDD




[Szerkesztve]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#123) Sogron


Sogron
tag

420-as csifi:este lekapcs, másnap reggel tágranyílt szemek+remegő kezek! :(((

(#124) nguru


nguru
tag

Hali!
Anno még 2000-be az alaplapomat Vargáné megfőzte.....káposzta helyett!
Hálistennek már rég nem láttam ilyen tápot...Gyárt még egyáltalán? :F

Aztán az NF-7-m megúszta a Codegen füstölést, viszont elég tartós lett tőle, mai napig megy...

Van egy Fujitsu -Siemens szerver tápom, egyszerűen nem lehet megölni, de a teljesítménye már nem elég!

A 350-es Chiftec még bírja..eddig jó :C

(#125) didyman válasza nguru (#124) üzenetére


didyman
őstag

Sose gyártott. Címkézett. Ma is, de csak importőrként, a márkanevet nem címkézi át és Ultra Power néven lehet kapni..Semmi köze a régi, L&C technologies (ma LC Power, NorthQ) név alatt készült, JNC/Mercury/Codegen szarokhoz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#126) nguru válasza didyman (#125) üzenetére


nguru
tag

Én azért inkább elkerülöm...a vér ugye nem válik vízzé! Inkább egy bevált márka, amiben megbízik az ember!

Köszi a felvilágosítást, így mostmár azt is tudom, mit kerüljek! :R

[Szerkesztve]

(#127) Geli


Geli
senior tag

1,5éves chieftec 300W, a felső kis nyák szénné égett :DDD :)
de nem vitt megával semmit,csiftek :R

[Szerkesztve]

(#128) didyman válasza nguru (#126) üzenetére


didyman
őstag

Vér nem válik vízzé..Dehát semmi közük sincs hozzá, importálják, ennyi. AZ UP meg egy normális gyártó.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#129) didyman válasza Geli (#127) üzenetére


didyman
őstag

Eladó?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#130) littlelion21


littlelion21
addikt

Colors(h)it 420W - 10 hónapja van a gépemben (P4 3Ghz), kb. fél éve kezdett dühöngeni, de szó szerint; minden bekapcsolásnál olyan hangja van, mint 20db robbanómotoros fűkaszának, a D-nap ehhez képest semmi, a szomszédok napokig nem mernek előjönni a pincéből, miután gépezni támad kedvem. Minden be és kikakapcsolás előtt elmormolok 3 miatyánkot meg 4 üdvözlégyet, komolyan mondom a családtagjaim már valami szektatagnak néznek. De a legjobb az az volt, amikor épp' szervízből hazahozva hátul matatok a kábelekkel, véletlenül hozzáérek a tápkábel villájához, erre az áram úgy megb*szott, hogy napokig csillagokat láttam, a barátnőm meg ma sem meri 20 méternél jobban megközelíteni az ''állatot''. 400W-os FSP-t már ''bemutattam'' a (s)hit-nek szinte sikítottak a kondik :D Már nem kell sok és kicserélem, csak jöjön meg az a rohadt C2D! Addig fohász, hogy tönkre ne b*ssza a procit+mobót, hogy el tudjam adni őket, és tudjak venni egy X1950Pro-t ! :DDD
Ja, és ugyanitt eladó Colorsit 420W, de siess nehogy lemaradj... :DD

(#131) Szten Márs válasza littlelion21 (#130) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szép történet :D De egyet nem értek: miért kell megvárnod a C2D-t a tápcseréhez? A mostani gépedben is kicserélheted, legalább nem kell a mellékhatásoktól tartani addig sem.

(#132) [CS]Blade2 válasza littlelion21 (#130) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Most volt áramszünet, és DVD-t irtam, bekapcs. Tuning elszált BIOS-ba F1- vissza alapra, DVD-lemez eléget, DVD-rw lehet maghalt. Mindkét win vista súlyíos hiba után ált helyre. Szünetmentesről ment mégis kikacsolt.

Pannon Power a cucc. 3. csere volt neki. Most ugy néz ki mehet megint garira, mert nem tartja meg a gépet 1sec-ig sem.

(#133) [CS]Blade2 válasza Szten Márs (#131) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

'Bar egy jo FSP szervertap (ez fontos, mert szerver az istenadta) valszeg a villamot is visszab@ssza az egre.'' - by viharhozo
:R

Én nem merném berakni a jó tápot a helyébe, mert kitudja nem-e sérült már alaplapon kondi, vagy chip fet, azt elduran, és megsérül a táp, biztos ütné a fejét a falba.

Ahogy most teszem én a DVD-rw- miatt. :W

(#134) sakic


sakic
csendes tag

Nekem egyszer egy Codegenem ment tönkre és magával vitte a memómat. kicsit megharagudtam rá így felgyújtottam ;] ;] ;]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

If it's too loud you're too old!

(#135) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Amugy
Codegen 300W
Codegen 300W
Codegen 400W
Mercury 400W
Az elfüstőlt tápjaim listája.


Coolink 400W-as viszi az AMD-m 3éve, ezota meghalt menne a ventilátos, de cseréltem egy led nélküli coolinkra. :D

A másik gépet (aláirás) az a szép 550W-es viszi szép tuningal, eddig nagyon faszán.

Egy problémám a két táppal, hogy bekapcsolva egy kicsit ciripelnek, ha odahajolok kb 20cm ahol még halani ha a gép nem megy. Ill. amikor csak áram alatt van ugy jobban hallani!
De nem okoz gondolt. Aszmondját száraz a kondi, hagynom kellene melegedni, de az sajna nem fog menni, mert mindenütt a venti-.venti 12cm-esek a AMD-nél meg 7db 8cm-es

(#136) littlelion21


littlelion21
addikt

Colorsit 420W - még lehet licitálni...
...jelenleg 2 gyomorszájba-rúgásnál és 1 ''eltöröm a lábat vazze''-nél tartunk...

(#137) littlelion21 válasza [CS]Blade2 (#133) üzenetére


littlelion21
addikt

ütném az biztos... de annak a fejét is, aki ezt a szart a gépembe rakta... best of sulinet

(#138) Finwe


Finwe
őstag

CWT 400W - házhoz volt, tv tuner + lap + vinyó amiket kinyírt mire rájöttem, h ez a rossz :((( utána a FSP 400w 60-THN-P is lefeküdt fél év alatt... ezen meglepődtem de legalább nem nyírt ki semmit csak lakapcsolt :)
Most az 500W-os bluestorm van soron ;] meglátom meddig bírja :DDD

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#139) Csorbi


Csorbi
addikt

Nekem két 360W-os SirTec Extreme Silencer is úgy döntött, hogy áramszünet után már nem lesz hajlandó delejt transzformálni a gépembe, ezek után következett egy 480W-os Thermaltake, ami gyári hibás volt, full fordulaton mentek a ventik benne (2x80-as) - el lehet képzelni Thermaltake-éknél mit jelent a zaj :DDD Rettenet volt. Ebből pénzvisszafizetés lett, és akkor találtam TTS-nél (tádáá, reklámhelye :C ) egy 480W-os SilentMaxx tápot, ami eddig perfekt.

(#140) Piotor


Piotor
tag

Hi!
Kék 300w Codegen, senkinek nem ajánlom, nem halt be de bad sectorosra kurta a winyom, me feszt ujraindult meg kattogott a jo öreg maxtor.
Kicseréltem bánatomban egy Enermax 365 APFC-re vagy 3,5 éve azóta is az szolgál, meg a winyo is megy még az öcsém gépében, az a pár szar sector megvan, igaz nyák csere, szarráforrasztás az ment rendesen, szegény csoda, hogy még él, maxxtor powa :D, na arrol is tudnék meselni egy idöben Quantum meg Max elektronikákat vadásztam, kb olyan mint Codegen tápban.
Öcsémnek van egy 300w Codegen narancssárga, amit meg csak ajánlani tudok, nemtom mi a különbség.
Szal Enermax haveroknál meg nálam vagy 5 gépben megy azóta is nem sajnáltam rá akkor a 20000-t nem is bántam meg.

A gyilkosok:
Acorp 235w ez igazi Jolly Joker, vitt mindent, csak hála nem nálam.
Deer 300w Ez csak az alaplapot, de abból rögtön 3-at, mire nem jo a 3 napos garancia mi? :D
Vargáné és Tsa. az örökzöld klasszikus, nem bántott semmit.
Meg a kék codegen, amit 1 bekapcsolásra se mernék, mert életében is veszélyes...

(#141) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Nekem egy Qtech 550W-os tápcsoda halt meg!

Hát nem sokkal jobb mint a mercury ... :D nekem nagyon nem jött be!

üdv, lakisoft

(#142) lakisoft


lakisoft
veterán

Lehet lassan újra tápcsere lesz a gépben mert a chieftek mostanában rendetlenkedik ...
Lehet kéne egy új táp ? - kb. 2,5 - 3 éve az a táp megy. -lehet hogy vége?
üdv, lakisoft

(#143) Amazonas válasza lakisoft (#142) üzenetére


Amazonas
senior tag

Kár lenne érte.
Valszeg csak a kondik döntöttek úgy, hogy leteszik a lantot.
Egy újrakondizást megér.

[Szerkesztve]

(#144) Amazonas válasza sakic (#134) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nekem nem működnek a linkek.
Lehet, hogy az én készülékemben van a hiba?

(#145) didyman válasza [CS]Blade2 (#133) üzenetére


didyman
őstag

Paranoia.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#146) Alvinka


Alvinka
tag

1 vargánya táp még nagyon régen semmi hw égés, egy codegen narancs matricás
1 enermax 465ös 2 ventis semmi hw, utobbi 3 év után döglött le, most ez az enermax birja a kiképzést :))

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#147) lakisoft válasza Amazonas (#143) üzenetére


lakisoft
veterán

Igazad lehet ... :D
köszi a jó tanácsot!
üdv, lakisoft

(#148) [CS]Blade2 válasza didyman (#145) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

:R Inkább ne kockáztasunk. :R

Amugy érdekes a statisztika, egyértelmü hogy a 3-4K-s csodák vezetnek, de meglepő azért hogy pár olyan táp is van itt aminek nem szabadott volna meghalnia.

Olyan a külőmbség mint pl.: a kinai 990Ft-os papucs, és a 5K Adidas között.
A kinait 3-honap alatt lezuzod, és kényelmetlen is.
Az Adidas meg mintha a lábadra öntenék, és 3év mulva is fasza lesz, emelet kényelmes, és jobban is néz ki.
Ugyanaz igaz mindenre! Egy két kivétel van. Pl.: Az a bill amiről irok 5K volt és van olyan mint az LX700-as logi!

(#149) Füge007


Füge007
senior tag

Codegen a nyertes ebben a témában nem vitás nálam is eme csoda halt meg annó.

Most egy Seasonic 600 W hajtok folyamatos 24 órás üzemben, meg sem kottyan neki másfél éve semmi gond vele. Persze nem olcsó de ha azt nézzük hogy ez nagyon megbízható akkor hosszú távon jó befektetés.

Mikor elősször kézbe vettem meglepődtem a súlyán a Codegenhez képest, nem is tudom a Codegenbe van egyáltalán valami a Seasonichoz képest pehelykönnyű :) .

[Szerkesztve]

Füge

(#150) [CS]Blade2 válasza Füge007 (#149) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Mindkét tápot 24K ért vettem a codegányokat 4K-kért. A codegányba van egy nyák a tekercsel stb.. meg egy szar 8cm-es venti, a márkásba meg egy fél kilós alu borda 12cm-es venti mindenféle védelmi berendezés, főfokszabályozás, stb...

Egyetlen bajon ezzel a 550W-es táppal hogy a kábelekel körbe lehet tekerni még a monitort is, és még visszaér a meghajtokhoz. Francsnak kell 90cm-es kábel mikor 5cm-re van a cucc töle. A SATA kábel is sok helyet foglal mert pont elég lenne egy 10cm-s de amit adtak hozzá az olyan hogy alaplapból felviszem a tápig, és onnan visszaér a hdd-hez ami legalul van 60cm-s Puufff :W :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.