Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Jelenlegi lakóhelyemen idáig Globonet ADSL vagy Alföld.Net Wi-Fi alapú Internet elérésen kívül nem sok egyéb alternatíva volt. Körülbelül április környékén kaptunk egy szórólapot ami alapján kiderült, hogy a T-Mobile WLAN alapú szolgáltatást indít kb. 10 kis településen, köztük a miénken is. A dolog úgy nézett ki, hogy Wi-Fi antennákat telepítettek a már kb. 10 éve létező hatalmas (Westel)T-Mobile adótoronyra. Miután megláttam az árát, magyarul hogy 3 gigát adnak havi 5990 forintért, ha aláírok 2 évre, és még az eszközöket is bérelnem kellene tőlük havi 750ft/hó-ért..... tehát maradtam az Alföld.Net-nél. Náluk 7000 forintért kaptam 512/128-at, havi 10 gigás letöltési limittel(túllépés után 1K/giga). Időközben szeptemberben lejárt a szerződésem, viszont vonalas telefon hiányában nem volt más választásom, mintsem hogy ölbe tett kézzel vártam a 'csodát', hogy jöjjön egy másik szolgáltató, versenyképes ajánlattal.

Teltek-múltak a napok, majd történt hogy hétvégén felhívott az egyik ismerősöm, hogy mit tudok a T-Mobile helyi WLAN hozzáféréséről. Mondom neki nem sok jót, de ha érdekli akkor hívja fel inkább az ügyfélszolgálatot és kérdezze meg. A mai napon ismét beszéltem vele, és már nagy büszkén újságolta hogy meg is rendelte(persze mondtam magamban nagy üzlet 3 giga havi 5990 forintért), de ahogy ez átfutott a fejemen már mondta is hogy egy 3550 forintos csomagot kért, ami 20 gigás letöltést tartalmaz. (mint utólag kiderült december 1.-től keményen beakciózták, és átdolgozták a csomagokat ill. áraikat) Gondoltam hmmmm..... ez fele annyiba kerül mint a jelenlegi csomagom, és 10 helyett 20 gigát tölthetek le. Gyorsan eldöntöttem hogy én is utána járok a dolgoknak, és előkapartam a fiókom aljában lévő kb. fél éve lebeszélt domino kártyámat, ezzel ingyen fel tudtam hívni a T-Mobile ügyfélszolgálatát (tudtam hogy még jó lesz valamire :D). Persze az első ügyintéző azonnal átkapcsolt egy másik irányba, majd 10 perc csodálatos muzsikaszó után bejelentkezik egy hölgy, aki még nem is hallott erről a szolgáltatásról (kis híján már majdnem elhitette velem hogy csak álmodtam az egészet mint Pamela a Dallas-ban :DDD). Azért csak addig erősködtem még jobban utána nézett, majd kiderült hogy ilyen tényleg van(csak még ő sem tudott róla :U). Fél óra beszélgetés után megadott három pesti vonalas számot, és már csak az van hátra hogy kopogtassanak a szerelők. :DD Mivel a jelenlegi szolgáltatóm is WLAN-on keresztül szolgáltat, ezért még új eszközökre sincs szükségem elvileg.

Az árak a következő képpen alakulnak jelenleg: [link] - Szerintem egész kellemes.

Az eszköz (ha kéri az ügyfél) a T-Mobile tulajdonában marad, és havi 250ft/hó összeget számolnak fel érte(3000 évente). Gondolom ez egy Wi-Fi antenna és egy access point vagy pci wi-fi kártya lehet.

Az érdekessége az egésznek hogy szinte kivétel nélkül csak kis városokban vagy falvakban működik a dolog, és ha jól sejtem akkor bizonyos esetekben olcsóbban adja az Internetet mint testvére a T-Online. Végre már gondoltak egy kicsit a elmaradottabb térségekre is... :)

Települések: [link]

U.I.: Esetleg használ már valaki ilyet? Jó lenne pár tapasztalat. :)





[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) shabbarulez válasza Oliverda (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ez szándékosan vagy így tudtammal, a Tí oda találta ki ezt a fix wlan-t ahova üzletileg neki nem éri meg ADSL-t telepíteni, vagy ami nem az ő szolgáltatási területén belül van kistelepülés. Az új csomagok már valóban reálisabbak, az eleje gondolom még kevésbé voltak olyan merészek. Nyár körül volt sajtóhír hogy 200 települést akarnak így elérni év végéig, most száz fölött járnak, nem hiszem hogy meglesz még ezévben a 200 de jó tempóban bővülnek. Ősszel amikor 1x ránéztem még 58-nál jártak. Tavaszig tuti meglesz a kitűzött terv és ha beválik szerintem nőni fog az tovább is.

Azért a wlan nem olyan stabil mint egy vezetékes szolgáltatás, az olcsóbb ár szerintem inkább ezt takarja. A telepítés meg nekik ebben a konstrukcióban 1xű hisz újrahasználják a Tí infrastruktúráját a mobil adótornyok wifi AP-hez is.

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

Találtam egy egész hírt az indulásról: [link]

''...20, a késõbbiekben pedig 200 olyan településen kínál átalánydíjas WLAN internetezési lehetõséget, ahol eddig hiányzott a szélessávú hozzáférés.'' :C

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Oliverda válasza shabbarulez (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Persze, azt gondoltam hogy szándékosan van így. :)

Azért a wlan nem olyan stabil mint egy vezetékes szolgáltatás, az olcsóbb ár szerintem inkább ezt takarja. - Már 2005 októberétől használok wlan-t, és még semmi problémám nem volt vele. Pontosabban volt, de az szerintem nem a technológiának hanem leginkább a szolgáltató b@lfaszságának volt betudható. Pl. nem rakott szünetmentes tápot a helyi access point-hoz, démász áramszünet, villám, stb... :W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) PEPE85 válasza Oliverda (#1) üzenetére


PEPE85
senior tag

Hello, ha bekötötik neked ezt a T-mobile-os net-et avass már be légyszíves, hogy milyen a sebessége és hogy hogy titkosítják a kapcsolatot? MAC cím alapján? Ez akkor azt jelenti, hogy ha átmész egy másik T-mobile-os kis településre, akkor a kártyáddal tudod használni a net-et? Kapsz valami felhasználónevet, jelszót? Azzal nem tudod használni a T-mobile-os hotspot-okat?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#6) Oliverda válasza PEPE85 (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Rendben, amint bekötötték megírom ezeket. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.