Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Szürke zóna

Hozzászólások

(#624) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap elég eseménytelenül telt a délelőttöm.Gépeztem picit és megprobáltam tévét nézni de nem sikerült mivel a digi-s antennát a szél úgy cibálta hogy álandóan elment az adás. Így fogtam magamat és kivittem a transitot anyósomhoz hogy ne a mi házunk előtt álljon.Apámnak úgysem kell mostanában és ott az udvarban nem kell félnem hogy hozzá nyúlnak. Ott ebédeltem meg és a gyerekekkel picit elvoltam.Anyósomnak is elvágtam pár fatuskkót hogy beférjen a cserépkályhába mert megint fogytán a tüzelője. Majd mami munkából hazajövet ott vett fel.Elugrottunk a media markt-ba billentyűt nézni mert az új gumibill egy vacak és a régit már full szétvertem. Most egy hagyományosat néztem ki ami nem klatyog hanem pontos és halk de elég drága volt. Mivel azon a billen volt rengeteg olyan médiás funkció amit úgysem használok ezért gondoltam ezt most kihagyjuk és szétnézünk máshol.Már éppen kifelé batyogtunk amikor kiszúrtam hogy van akcióban router.Pont olyan amit kinéztem már régen magamnak. Ez egy TP-link 642G. ÁÁÁÁ!!Mondom hogy akkor inkább vegyünk egy rotit. magunknak mert mindig kiturnak a gép elől amióta lemondtuk a T-onlineos netet. Szóval beruháztunk egy ilyenbe. Mikor régebben venni akartam ilyen szerkezetet beleolvastam melyiket érdemes venni de már akkoriban megingtam mivel elég macerásnak tünt behangolni hogy rendesen működjön. Úgy gondoltam hogy mit nekem egy ilyen szívás majd én megmutatom ki a fasza csávó. Na azt a szívást amit átéltem!!! Kezdődött azzal hogy a gyerekek gépéhez át kellett rángatni a netkábelt és a belső adapterét a digietnek. Azután visszadugdostam a kábeleket bele s véletlenül rosszul dugdstam össze. Az out-ba dugtam a géphez jövő kábelt. Persze akkor ezt még nem tudtam. :W Azután bedugdostam a routerbe a kábelokat és beizzitottam a gépeket.Persze semmi nem történt...Semmi pánik!Előkaptam a hozzá adott cdt és betettem a meghajtóba. Mit tesz isten? Csak angol nyelvű leírás van pdf. fájlban ami iszonyatosan bonyolultnak tünt számomra. Majd gondoltam ez nekem nem fog menni és felhívtam egy PH.!-s srácot. Nem vette fel a telefont.Gondoltam visszatelepítem a netet a gépre és majd ha lesz hozzá értő ember akkor újra nekifutok. Na de nem volt már az eredeti állapotban sem netem! ÓÓÓ!! Azt hittem kiütöttem valamit esetleg a központban .Esetleg mint az UPC-nél a hálókártya ip-számát jegyzi meg és a routernek meg más. Felhívtam a diginetes csávót aki szerelte nálunk és mondta hogy elméletileg ez nem lehet gond mivel nincs ilyen.Kérdezte biztosan jól dugtam vissza a kábeleket?Mondom biztosan. De azért kiváncsiságból megcseréltem a két vezetéket. És láss csodát visszajött a netem. Hozzáteszem hogy a DATA In portba kellett dugni a gépet és nem a DATA out-ba. EZt ki érti????? No mindegy.. Mivel volt mr netem újra ezért nem hagyott nyugodni a kisördög és megint nekifutottam a megosztásnak. Akkor már nagynehezen összejöttek a dolgok. HÚÚÚÚÚÚ!!! Ez kb. 2 órámba telt mire összehangoltam mindent plusz kábelek ide oda ráncigálása. Ma mg teszek fel egy tűzfelet a gyerekek gépére és megprobálom összehozni a két gépet egy hálozatba hogy tudjak másolgatni ide oda a két gép között. Már most látom hogy egész délelőtt ezen fogok ügyeskedni.. :D Egy nyugtatót persze beveszek mielőtt nekiállok az egésznek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Szürke zóna
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.