Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Szürke zóna

Hozzászólások

(#551) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma reggel elég nyuzottan ébredtem.Kezdek fáradni és az időjárás egyáltalán nem kényeztet azzal hogy jobb kedvre deritsen.Bár nem panaszkodhatok mert tegnap mindössze 2x áztunk meg és akkor sem vészesen.El is készültünk azzal amit tegnapra terveztem.Sőőt. Kicsit tul is szárnyaltuk azt.Az első belső konytyot készitettük el és amig én olyan részt csináltam amihez nem kellett a Zoli addig ő csavarozta össze a szerkezetet.Nagyjából be is tette a helyére az összeset.
Ma már a visszatámasztással fogunk foglalatoskodni.Reményeim szerint ma és hétfőn megleszünk vele igy ha minden jol megy pénzhez is jutunk.Erősen bizom benne...
Szép napot mindenkinek.

(#552) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Teljesen bealudtam!!!Köszönhető ez annak hogy egy tréfás valaki felhivott hajnali kettőkor és ezzel felébresztett teljesen.Mivel még korán volt ezért nem keltem fel hanem forgolodtam vagy egy órát mire nagynehezen visszaaludtam.
Tegnap nagyrészben beépitettük azokat a visszatámasztó szerkezeteket amiket szerdán előre gyártottam.Szerintem hétfőn vagy legkésőbb kedden elkészülünk a szerkezettel.
Most kicsit össze vannak zavarodva a gondolatok a fejemben hogy nem ugy ébredtem mint szoktam.Bosszantó egy eset....
Tegnap belekezdtem a GTA4-be.Nem rajongok ezért a jáátékért mégis ideragasztott a gép elé vagy 2x másfél órára.
Szép napot mindenkinek.

(#553) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Teljesen feltöltődve ébredtem erre a hétre.Talán akkor lennék még fittebb ha szombaton se dolgoztunk volna ami a jelen esetben elképzelhetetlen lenne.Addig amig be nem fóliázzuk a házat addig nincs "hosszu" hétvége.
Tegnap semmi különöset nem csináltam a GTY4-et gyűrtem.Meglepő hogy mennyire lekötött.Én eddig csak a lövöldözős játékokat kedvelltem és az ilyen autozok és küldetéseket hajtok végre tipusu játékokat nem csiptem.Pedig megvan a GTA3-tól kezdve a Vice city, San andreas is.Csak Imrus játszott vele és mami.Most viszont ráharaptam én is..Talán azért mert a grafikája nagyon szép lett.
Ma reményeim szerint közel fogunk kerülni a tetővel a szerkezetkész állapothoz.Esetleg holnapra marad még valamennyi hogy teljesen készen legyünk vele.Remélem ha teljesen készen leszünk a gazda fizetni is fog egyből.Már nagyon kellene a lové.A sóskuti tetőböl is ógnak még egy nagyobb összeggel.Ilyen ez az épitőipar...
Szép napot mindenkinek.

(#554) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma picit nyuzottan ébredtem fel.Tegnap végre valahára nagyvonalakban befejeztük a tetőszerkezetet.Ma viszek fényképezőt és lefotozom.Persze csak abban az esetben ha nem felejtem el.Mondjuk már odakészitettem ugyhogy nagy esélyel nem felejtkezek el rola.A pénzről is szót ejtettünk a tulajjal és igéretet kaptunk arra hogy hamarosan kifizeti a felét a munkadijnak.Remélem a hamarosan szó nála is a mai napot jelenti. Szeretném ha nyugis anyagi gondoktól mentes karácsonyom lenne.
Ma már állunk is neki fóliázni.Még ugyan a vápapallózást meg kell ejtenünk de utána tényleg takarjuk már a házat.
Tegnap kiturt pici fiam és ő folytattaa GTA4-et amit én elkezdtem.Hmmmm.Szépen állunk..Nem haragszom rá hisz gyerek.Játszon vele nyugodtan.Majd ha megunja folytatom én.
Szép napot mindenkinek.

(#555) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Picit kedvetlenül ébredtem.Ennek elsődleges oka az az hogy nem kaptunk tegnap pénzt pedig nagyon számitottunk rá.Sőőőt! Igéretünk is volt erre.Persze ezen már meg sem kellene lepődnünk hisz nem ez az első eset és nem is az utolsó de mégis fájó pont.
Mivel nem kaptunk lovét ezért el is jöttünk előbb haza.Befejeztük még az utolsó apróbb simitásokat a szerkezeten és összetakaritottunk.Majd beraktuk a vápapallót de fóliázni már nem álltunk neki.Ahhoz már nem fült a fogunk.Bevágtuk a durcit és ugy gondoltuk amilyen az adjn isten olyan lesz a fogadj isten.Majd ma nekiállunk a fóliázásnak.És ha neadj isten ma sem lesz pénz akkor sulyosabb szankkciókat kell bevezetnünk...

Szép napot mindenkinek.

[ Felhasználó kérésére szerkesztve. - peterkeT ]

[ Módosította: parandroid ]

(#556) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap végre kaptunk pénzt!!ÓÓÓ!Azt a megnyugvást ami ránk ült egész nap.Szépen haladtunk is a fóliázással.A szomszéd felőli részt teljesen a ház felöli részt pedig olyan 40%-ban befedtük.Mára esőt igérnek de mi mindenképpen befejezzük mostmár a tető becsomizását hogy mindenki megnyugodjon.A mérnökúr megdicsért bennünket hogy preciz és pontos munkát végzünk.Ez nagyon nagy szó nála mert dicséretet nem hallott még tőle senki..
Szóval ma már ha nem esik az eső lécezünk is.Most csak az ellenlécekkel fogattuk meg a fóliát de nem léceztünk.Mondjuk azt már csak ki kell csapni csapózsinorral és fel kell ütögetni.Az gyorsan fog menni.
Mivel lett pénz ezért bele is vetettem magam a monitorvásárlásba.Persze csak egy nagyonolcsó nagyméretű CRT-t fogok most venni ami remélem kihuz még egy jó kis időt nálam.10 rugónál semmi szín alatt nem szánok moost többet rá.Szombaton megyek is megnézni egyet...
Szép napot mindenkinek.

(#557) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma picit később vagyk mert hajnalban megébredtem.Negyed3 volt .A torkom ébresztett.Picit fájdogál.Gyorsan benyomtam egy dupla adag C vitamint és visszabujtam az ágyba.Persze hamár megébredtem benyomtam a gépet is.Valszeg megfáztam a tegnapi hideg szélben.
A fóliázást fejeztük be nagyvonalakban.Iszonyatos szél fujt ami néha elképesztően nehézzé tette a dolgunkat.Tegnap tudtuk igazán mi mozgatja a vitorláshajókat."örültem" de nagyon ennek az időnek.Persze nem lepődtem meg hiszen ez egy örök törvényszerűség ha a fóliázás kezdődik a szél feltámad.Mégha hetek óta nem is fujt egy cseppet sem.
Még belekezdtünk a lécezésbe is.Ha minden igaz ma lesz szegbelövőnk.Azzal nem sokba fog tartani fellövöldözni a lécet.Én ugy számolom hogy ma be is teritjük a nagytető részt.Nagyon nem kell vagdalni csak szórni egészben felfelé a lécet.Hétvégén pihi.Szombaton megyek monitort venni.Remélem sikerül egy jót kifognom.
Szép szél és esőmentes napot mindenknek.

(#558) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

A szokásos hétvégi lustizásos kelést produkáltam ma.Már megébredtem negyed négykor de engedélyeztem még pici lustit magamnak.
A tegnapi délelőttünk katasztrofális volt.Kezdődött azzal hogy tálti megmakacsolta magát és nem akart beindulni.Ez azért volt kifejezetten kellemetlen mert a gyerekeimet nekem kellett isibe vinni.Gyorsan riadoztattam a sógornőmet aki persze azonnal kisegitett.
Majd miután behuzattuk és végre elindult elugrottunk faanyagért.Kellett még deszka, palló és gerenda is.Ugy itéltük meg ennyi faanyagot eltudunk mi is vinni de tévedtünk.Vagyis elvittük de a tetőcsomagtartó ráhajlott a tetőre teljesen a második döccenő után.A bombabiztos tetőcsomagtartó lábai megadták magukat.Nem tudom hány kilótol adta meg magát de nagyon megpakoltuk.Majd mikor odaértünk a munkahelyre kiderült hogy a szegbelövő nem működik.Akkor még nem tudtuk hogy mindössze annyi a problémája hogy annyira le van merülve az aksija hogy még a töltést sem veszi fel.Egész délelőtt töltődött az aku hogy legalább délután tudjuk használni.Szóval eléggé szar volt a délelőt.Viszont délután behoztuk a lemaradást.Az egészet beléceztük.Vagyis azt amit lefóliáztunk.
Ma megyek monitort nézni.Egy nagyon olcsó használt CRT-t veszek.Persze csak akkor ha megtetszik.
Tegnap szereztem Zolinak egy 8gigás pendriveot.Nem semmi méretót szereztem!Egy kingmax super sticket vettem neki.Kiakadtam hogy egy ekkorka lapkán elfér ennyi adat.Szerintem magamnak is szerezni fogok egyet.
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#559) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Kicsit bealudtam.Megébredtem éjfélkor és játszottam egy órácskát a gta4-el utána visszafeküdtem és meg is lett az eredménye hogy fent voltam.
Tegnap elmentem Zsámbékra és vettem egy bazi nagy 21"-s CRT-t.Olcsó volt.Már régóta akartam egy j monitort de valahogy a TFT-k nem győztek meg.Ezzel a használt monstrummal kihuzom addig amig a jobbfajta PVA paneles tft-k ára picit lejebb megy.Persze azonnal rávetettem magam a játékokra hogy a nagyfelbontáson hogyan is mennek.A crysis 1600x1200 alatt kifingott a videokártyám igy az marad 1280x1024-ben.Persze ez az Xp+ultrahgh mod patch.Szóval nem az alap.A gta4 viszont nagyon szépen szalad 1600x1200-on.A beépitett bench szerint 45 feletti átlagot nyom high/very high beállitásokon.És az éjszakai játék alatt megbizonyosodtam rola hogy csak amikor a reggeli pára befigyel a játékban akkor esek le 25-30 fps közé de amugy végig bőven 30 felett fut a játék.Még szoknom kell ezt a számomra óriási képet.Az explorert is nagyitanom kell 150%-ra hogy kifedje rendesen a monitort az oldal.
Azt nem mondom hogy szerkeszteni lehetne ezzel a monitorral mert nem egy profi szerkezet de én elleszek vele egy darabg.
Ma lustizás és a house évadzáró részének a megnézése lesz.
Szép napot mindenkinek.

(#560) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

A mai éjszakát végre végigaludtam.Sőőőt.Aludtam volna tovább is ha a halottriasztó óra nem sikolt fel hogy már reggel van.Igy kénytelen voltam kikászálódni az ágyból.Mostmár mnden rendben van.A reggeli kávémat megittam és letudtam a reggeli fogmosást-mosdást is.
Tegnap nagyrészt a semmittevésé volt a főszerep.Mami elment karácsonyra vásárolni én pedig rá vártam.Na nem mentem vele hanem itthon vártam rá.A gépet csesztettem.Eszembe jutott hogy nem csináltam még töredezettségmentesitést igy szépen sorjában elvégeztem minden partición.Utána elképedve tapasztaltam hogy minden játk nagyságrendekkel jobban fut.Igy mostmár minden játékot élvezhető sebességgel tudok játszani 1600x1200-as felbontáson.Nyami!
Azt tervezem hogy szerzek mg 2x1giga memot a mostani ramjaim mellé hogy ezel is simábbá tegyem a játékok futását.
Körbe is nézek a piacon honnan tudnék olcsón beszerezni.
Ma szerintem befejezzük a lécezést.Igy végre be lesz fóliázva minden és nem fog ázni.
Szép napot mindenkinek.

(#561) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma ennyit aludtam és kivetett az ágy.Tulajdonképpen már 2-kor felébredtem de nem keltem fel hátha visszaalszk de fél3-kor már nem feküdhettem továább mert tudatosult bennem hogy ez az éjszaka ennyi volt és elindult a nap.
Tegnap a kistetőrészeket léceztük be.Szépen el is ment vele az egész nap igy a nagytető felső átszellőztető részét már nem tudtuk megcsinálni.Azt majd ma reggel befejezzük.Akkor már tényleg le lesz zárva a viztől a tetőszerkezet.Elég lassan haladunk.Na nem mintha siettetne bárki is bennünket.
Tegnapelőtt nekiálltam a stalker clear sky-nak de csak ugy immel ámmal.De tegnap igazán ráharaptam.Az biztos hogy ezt a játékot végigtolom mostmár.A GTA4 elől ki lettem turva.Imrus állt neki játszani vele.Majd ha ő végzett akkor én is végigjátszom.Addig is marad a stalker.
Ma azt terveztem hogy veszek még 2x1giga ramot a gépembe.Iszonyatosan lezuhantak a memoárak.Áfásan llehet venni 1gigát 2900-ért ebből a kingmaxbol ami nekem van.Rá is vetődök.Már csak azon izgulok hogy ugyanabbol a sorozatszámubol kapjak ami nekem is van hogy rendesen menjen dualban a 4 modul.
Szép napot mindenkinek.

(#562) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Fáradtan ébredtem ma reggel.Pedig a tegnapi napunk elég rövidke volt.Befejeztük az átszellőzést a tető csúcsánál és rendesen összetakaritottunk a tetőtérben.
Ma állunk neki a ragalja lambériázásának.Először a homlokát ütjük fel és az alsó átszellőztetést is megcsináljuk kapásbol.Ezel a homlokburkolással körbe kellene érnünk még idén hogy a bádogos fel tudja majd ütni a csatornavasakat.Meglátjuk hogy haladunk mert bevallom kezd elkapni a karácsonyi láz.Ami annyit jelent hogy kevésbé érdekel hogy halad a munka inkább a ppihire gondolok már.
Szép napot mindenkinek.

(#563) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma picit fáradtan ébredtem.Már nagyon szeretném ha vége lenne ennek az évnek.Rámfér egy kis szabadság.
Tegnap elkezdtük a ragalja lambériázását.Nagyon lassan haladtunk ráadásul többször elkezdett esni az eső ami miatt különösen szarul ment a munka.A fólia a nyakunkba vezette a vizet amitől nem voltam tul boldog...
Ma folytatjuk ezt a munkafolyamatot.Még karácsony előtt körbe kell érnünk a homloklambéroiázással hogy a bádogos fel tudja rakni a csatornát.Bele kell huznunk.
A stalkerrel szenvedek pár napja.Ujra kellett telepitenem mert kiszórt a játék.Persze az összes mentésem elveszett utána...
Még memóriákra is vadászok.Remélem azért karácsonyra meglesznek.
Szép napot mindenkinek.

(#564) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap elmentünk dolgozni de végül nem álltunk neki mert az idő annyira rossz volt hogy értelmetlen volt abban a vizben dolgozni az elektromos gépekkel.Eléggé balesetveszélyes lett volna.Rég tolt ki velünk ennyire az időjárás.Szerettem volna karácsony előtt befejezni annyira a tetőt hogy a bádogos nyugodtan tudjon dolgozni két ünnep között.Na ennek lőttek.Ma még végigkinozzuk a napot és holnap délben befejezzük az évet.Amint hallom iszonyat szél fuj odakint igy a seggünk be fog fagyni.Kivéve ha valami forró déli szél rohangál odakint.Bevallom ennek sok esélyét nem látom.A torkom is fájdogál.
Tegnap Zoli felhivta a srácot aki a sóskúti tetőt adta hogy mikor lesz végre pénz.Talán a két ünnep között.Szerintem ezt csak azért mondta hogy mondjon valamit.Amugy semmi realitást nem érzek az igérete mögött.A magyar épitőipar.No comment.....
Persze Zli sokkos állapotba került azonnal.Én annyira nem mert szinte éreztem hogy ez lesz.
eddig kerestem ramot gépembe de nem kaptam azonnal és szinte kezdek örülni neki.Ha még meglátok ilyen rampárt mint ami nekem van akkor veszek de mostmár nem sürgetem a dolgot.Az a pénz is a zsebembe marad.
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#565) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Akarom hogy ma legyen az év utolsó munkanapja!!! Teljesen elbizonytalanodtam ebben az ügyben.Tegnap ugy volt hogy a pocsék idő miatt nem megyünk.Erre a tulaj telefonált hogy hol vagyunk már mert itt toporog a bádogos és dolgozna de nincs számára terület.Igy kénytelenek voltunk elmenni és abban a csodálatos tetőkészitő időben dolgoni.Nem elég hogy esett az eső de mindezt vizszintesen tette mert keményen fujt a szél.Persze a megfázásom ettől ujra erőre kapott.Igazán érdemleges mennyiségű munkával nem tudtunk végezni.Ez inkábbcsak amolyan "látod hogy itt vagyok és csinálom" munka volt.
Ma ugyanez lesz mert a szél rendithetetlenül fuj.Viszont nem esik az eső ami óriási pozitivum.
Ma remélem délben le tudunk lécelni.Kipakolunk anyósoomnál és kitakaritjuk táltit.Már ráfér mert amióta munkába állt nem takaritottuk ki.A stalkerban centiről centire araszolok előre.Ha fene fenét eszik is végigjátszom....
Ujra memoriákra vadászom.Mivel mami is elköltötte magára ezt a lovét ezért én is el fogom költeni.Már van is kiszemelt csak nem tudtunk még megegyezni.Kicsit sokallom azt az árat amit kér a 2x1giga ramért.Majd alakulunk.Legfeljebb nem egyezünk meg és majd jövőre csuszik a memovásárlás.
Szép napot mindenkinek.

(#566) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap lezártuk az évet!Vagyis remélem idén már nem kell mennünk dolgozni.Ez azon is mulik hogy a bádogos megy e két ünnep között.Mivel ott volt tegnap ezért tudtunk vele beszélni.Ugy vettem ki a szavából hogy nagyon idén már ők sem erőltetik a munkát.Még beléceztük tegnap a hátsó belső konytyot és ennyi volt az össz munkánk.Majd elmentünk anyósomhoz és kipakoltuk az összes szerszámot táltibol és kitakaritottuk.Már nagyon ráfért szegényre mert nem kicsit volt koszos bellülről. Most szinte megujult.
Ma mivel megigértem, megyünk anyóshoz és befejezem a raklapfürészelést.Majd befaragom a fenyőfájukat a talpába.Nagyjából ez a mai teendőm.
A stalkerrel is játszom majd egy keveset.Jó volna karcsony előtt végigvinni.Ugy néz ki találtam olcsón memoriákat is igy még lehet azzal is meglepem magam karácsony előtt.
Szép napot mindenkinek.

(#567) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Picit fáradtan ébredtem ma reggel.Tegnap kimentünk anyósomhoz és összevágtam egy 2,5méter magas raklaposzlopot és atomjaira szedtem hogy beleférjen a cserépkályhába és utána még a fenyőfát is bafaragtam a talpába.Ugyhogy fázni már nem fogunk és az ajándékokat is lesz mi alá betenni.
Tegnap még volt nálam egy PH.-s srác aki elhozta a gépét mert vett uj procit és ramot és a tuningját belőtük neki körülbelülre.Eész jó kis procit vett.Egy E8400-as intel és mellé 2x2giga corsair doominator 1066mhz-est.
Ma pihizni fogok.Egyedül leszek itthon igy csak a géppel fogok vacakolni.A vistámat lecseréltem 64bitesre.Ugy néz ki mapostára adják az ujabb 2x1giga memomat és készülök rá egy normális op-rendszerrel.Persze azért a XP is fent maradt egy particion...
Szép napot mindenkinek.

(#568) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Egész jól ébredtem.Sehol nem fáj semmi és a lelkem is rendben van.Nyugodt készülődés a karácsonyra.
Tegnap itthon rendezkedtem egy keveset.Egyedül voltam és igy megcsináltam azokat az apróbb javitásokat a lakáson amit mindenképp meg szerettem volna tenni karácsony előtt.Na semmi komolyabb csak leirtottam azokat az apróbb penészfoltokat amik ilyenkor télen előbujnak.Sajnos van egy-két hőhid a lakásban és azon kicsapodik a pára amin vigan megéldegél a panész.
A gépet is kitakaritottam és el is mosogattam.Mire mami hazaért a munkábol rendben volt a lakás.
Ma a gyerekekre vigyázok.Még az is lehet hogy kigyaloglunk a mamához.Persze ezt még meglátjuk mert eléggé fuj a szél.Senkinek nem hiányzik egy megfázás.
Amugy a stalkerrel nem játszottam egy percet sem.
Nagyon reménykedem abban hogy ma megkapom a memoriákat amit vettem.Akkor nagyokat fogok tesztelni.Megnézzük mit megy együtt a 4 giga kingmax.Remélem viszik a mostani 1125mhz-es órajelet.Akkor nagyon elégedett lennék.
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#569) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap igéretemhez híven szinte alig csináltam valamit.A gyerekekre felügyeltem.Már elég nagyok hogy ne csináljanak hülyeséget de néha békebirónak kell lenni ha összevesznek.
Délután megérkezett az ujabb 2 giga memom és azt kezdtem el tesztelni.Betettem a meglévő pár mellé és ugy lett ahogy számitottam.Ezek a memok nem mennek annyira jol mint az enyémek igy alacsonyabb órajelet kellett keresnem.Most ugy néz ki hogy a 900mhz-et tudom stabilan tartani CL4.-ben a 4 giga memoval.Mindezt a 8x450-es procisebességnél turbo memkezeléssel.Lehet hogy még az 1080mhz-et stabillá tudnám tenni CL.5-ben de turbon az sem menne és standardon pedig rengeteget veszitek a teljesitményből.Ugyan nem nagyon tudtam én játszani a géppel de Imrus ideült GTA-t játszani és a mikroakadások elsimultak.Én csak belenéztem a stalkerba de ott is elsimultak az akadozások.Tulajdonképpen ezért vettem az jabb 2 gigát.
Békés boldog karácsonyt kivánok mindenkinek.
Nyugodt ünnepet mindenknek.

(#570) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

A tegnnapi nom jol telt.Nem volt semmi fennakadás a karácsonyi készülődésben.Mindenki tette a dolgát.Mami sütött főzött, a gyerekek izgatottak voltak én pedig megprobáltam a legkevésbé láb alatt lenni.
Végre ugy néz ki sikerült stabilizálnom a 4 memoval az 1080mhz turbot.Azért ez is valami.Igaz jó lett volna ha lazán megy ennek a párnak is az 1125mhz de mostmár nem telhetetlenkedek.Örülök hogy ennyit is megy.
Tegnap este a gyerekek nagyn boldogok voltak.Mindenki azt kapta amire vágyott.Az ajándékbontásrol két kép:1, 2
Zsani kapott egy táncszőnyeget amit persze azonnal beüzemeltünk.Kihivott egy versenyre, vesztére. Lealáztam az egész családot a táncban.a táncparkett ördöge. :DDD Iszonyatosan leizzadtam a nagy küzdelemben.Jókat nevetgéltük.Nagyon röhejesen néztem ki miközben táncoltam.Vannak durvább képek is de nem publikusak.
Ma megyünk anyósomhoz.Ott is megy majd a nagy ajándékosztás.Szerelnem is kell majd mivel a jézuska anyósomnak csillárt sógornőmnek pedig nyomtatót hozott.
Szép nyugodt első ünnepet mindenkinek.

(#571) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Szép csendes örömökkel elmult at első ünnep.Anyósomnál voltunk.A gyerekek ott is mindenféle földi jót kaptak.Imrus elsősorban legot, Zsani pedig plüssöket és társasjátékokat.Készitettem képeket de most nincs kedvem feltölteni.Én délelőtt elvacakoltam az ajándék csillár felszerelésével és a nyomtató beüzemelésével.Természetesen a nyomtatóhoz nem járt kábel.Ahhoz ez tul olcsó készülék volt.Még szerencse hogy a mi elromlott tintasugarasunkrol megmaradt a kábel igy azért mami hazaugrott.Szépen nyomtat és pofon egyszerű használni.Ez egy multifunkciós epson.
Persze ebéd után előkerült a táncszőnyeg is amit kivittünk és ujabb verseny vette kezdetét.Én persze a töltöttkáposzta után mint egy éticsiga ugy csusztam rá a szőnyegre és ugy roptam.Persze jol be is aláztak.A játékban mindenki részt vett.Még a sogórnőm is aki pedig közel 100 kiló.Mindenki jól mulatott.
Ma anyósomék jönnek hozzánk.Igy alakult ki az évek alatt.
A stalkerban full elakadtam.Annyira béna vagyok hogy az már sirvanevetős.Igy elkezdtem a dead space-t.Meglátjuk abban jobb leszek e.Sajnos ennek a konzolos fielingje annyira nem jön be de azért valamivel játszani kell...
Szép második ünnepet mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#572) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma előbb ébredtem fel.Nem is tudom mi lelt.Egyszerűen kipattant a szemem hogy reggel van és elég az alvásból.
A tegnapi napunk is nyugisan telt.Anyósomék voltak nálunk.Hozták a gyerekeket is mert náluk aludnak.Amikor mama nem dolgozik a gyerekek mindig ott alszanak.Imádják a mamát és ő persze mint igazi nagymama megtesz mindent nekik és értük.Kényezteti őket rendesen.Imrus pedig a sogórnőmmel alszik.
Elbeszélgettünk addig amig mami elkészült az ünnepi ebéddel a gyerekek pedig eljátszottak.Tulajdonképpen semmi extra nem történt.
Én a géppel bűvészkedtem.Megprbáltam a vga-m biosát annyira módositani hogy a CCCben ne 790/1100 legyenek a max értékek hanem mondjuk 850/1300. Persze nem ennyin hajtanm de igy legalább be tudnám rendesen lőni neki a 810/1100-at amihez nem kellene segédrprogi.Sajnos nem jártam sikerrel mert valamiért nem ismeri fel a vga-t biosmodositás után a driver. Irtam egy srácnak itt a fórumon hogy mi lehet a baj és elküldtem neki a biosmásolatomat hogy alakitsa át nekem ha nem gond.Meglátjuk mi lesz.
A stalkerban is végre előrébb léptem igaz segitettek a fórumon hogyan juthatok tovább mert magamtól az életben nem jöttem volna rá a továbbjutásra.
Ma ismét nemsok mindent csinálok.Összepakolom a lakást és elmosogatok.Gépezek és pihengetek.
Szép napot mindenkinek.

(#573) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma picit korábban ébredtem. Már szinte fáj ez a semmittevés.Ma megyünk Zoliékhoz évadzáró öszeröffenésre és kipuhatolom tőle hogy nem kezdünk e el olyan lájtos munkaidőben dolgozni hétfőtöl.Nagyon mondja a havazást és nem szeretnék beszívni vele.
Tegnap reggel mégis csak be kellett szerelnem az aksit mert tönkrement ami volt benne.Nem bírja a hideget.De persze így hogy megvolt már egy ideje az új ezért semmi problémát nem okozott hogy megadta magát.Kicsit macerás volt kicserélni mert az eredeti ford akun nem hagyományos saru van hanem két tüske amire átmenő csavarral vannak ráfogatva a kábelek és még egy dobozkát is rá kell erősíteni.Szóval elbabráltam vele egy 3/4 órácskát.De most már tutira működik az autó.
Még volt egy kis szerelni valóm mert anyósom kapott karácsonyra egy fűszertartó polcocskát amit még felfúrtam a falra neki.Persze az ünneplő rucimban...
A stalkerban nagyon meglódultam.Már közel járok a végéhe.Nagyon tetszik a játék mégha béna is vagyok benne.Sajnos rengeteget kell küzdenem vele mert kidobál a játék.És ez nem a gépem hibája.A mentéseim is elvesztek de kaptam e-mail-be másikakat.Remélem azok ók lesznek.Megyek is és kipróbálom.
Szép napot mindenkinek.

(#574) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma igencsak bealudtam!!!A tegnapi évadzáró bulin Zoliéknál lecsuszott 3 sör és az alkohol megtette a hatását.Nem voltam berugva csak elaltatott.
Tegnap reggel végre befejeztem a stalkert!!!Ez nagyon nagy öröm volt számomra.A játék végefelé jártam már mikor egy bug miatt kiszórt a játék.Ezért fel kellett telepitenem a legfrissebb patchet.Na el is veszett az összes mentésem.Kértem itt a fórumon hogy valaki küldjön egy mentést onnantol ahol jártam.És kaptam egy mentést amiben a srác már hiperszuper fegyverrel és ruhával nyomult.Na azzal gyerekjáték volt befejezni.Ugyhogy most ujra fogom majd kezdeni és minden pénzt összeszedek hogy fel tudjak fejleszteni mindent magamon.A vga biosát is végre tudtam módositani.Igy most egy frankó ventivezérlést lőtem be és magasabb órajelállitási lehetőséget.Magasabb órajelről indul is kapásból.
Ma még pihi.Az egyik srác hozná a gépét tuningolni de az szerintem holnapra marad.
A tegnapi összeröffenésen nagyon jól elvoltam a gyerekekkel.Főleg a legkisebbel.Elcipeltem a fenekét és eljátszottam vele.
Szép napot mindenkinek.

(#575) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma fél 5 előtt ébredtem.Kipattant a szemem és ránéztem az órára.Gondoltam hogy idő van mert az aku feltöltődött már.
Tegnap a géppel szórakoztam megint a vga 2D-s órajelét vittem le padlóig.most megállapodtam 120/218-ban (gpu/mem) 3d-ben pedig 810/1120. Szóval igencsak levettem a feszlltséget.Ezzel azt értem el hogy a gpu hőfoka esett közel 20 fokot 2D-ben ami magával rántott egy überalacsony ventifordulatot.Most 40fok körül van a vga és a ventije 950rpm-en teker ami néma.Na ezt szerettem volna elérni! Az egész kártya mindenhol szépen megfogható mert csak langyos.Ezt nem értem az ATI miért nem csinálja meg ugyanezt rendesen driverből.Az everestben is nagyon látszik hogy kisebb a fogyasztás.a gpu vrm alap 28,5A-ről leesett 9,48A-re ami nem kevés megtakaritás.Persze 3D-ben belaffantja a 31A feletti feszt.
Jó lesz ha már elkezdünk ujra dolgozni mert nagyon nehezen tartom a súlyomat a nagy karácsonyi zabálások óta.Tegnap már majdnem láttam 80 kilot is a mérleg kijelzőjén.Én a maximális határnak a 79 jelöltem ki magamnak.Ezt szerintem tudnám is tartani ha nem zabálnék folyamatosan sütit.Nem vagyok egy nagy sütievő de ha a kedvenceimet készitik el akkor nem tudok ellenállni.
Ma a egyik srác hozza a gépét és egy egész napom lesz rá elméletileg hogy belőjem a tuningját.Az a jó hogy az én vga-m nagy riválisa egy gtx260 van benne igy testközelből szemügyre tudom venni mit is tud az nv.Persze a procit már körülbelülre belőtük de még alacsonyabb szorzós nagyfsb-s tuningot nem csináltunk.És még egy minimum 1 órás p95 kell neki.
Szóval el leszek ma ezzel.
SZép napot mindenkinek.

(#576) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Az év utolsó napjára korábban ébredtem mint szoktam.Ez a nap is ugyanolyan lesz mint a többi .Nálam ez semmivel sem különbözik a többitől.
Tegnap nlam volt az egyik forumtársunk gépe aminek a tuningját beállitottam .Egész jól megy neki.A proci egy E8400 8x490-re lőttem be a vga-ját pedig 660/1370/1150-re Ez egy gtx 260-as nvidia. A egész napom elment a sok tesztelésre.Jól el is fáradt a szemem a sok monitorbámulástól.
Ma újból semmi említésre méltót nem fogok tenni.Pihengetek és gépezek.Mondjuk anyósomhoz minden bizonnyal kimegyünk és este a tévé előtt elalszom a szokott időben.A műsor amúgy is pocsék lesz újra.
Szép év utolsó napot mindenkinek.

(#577) bim


bim
veterán

Jó estét.

Úgy gondoltam írok valami évértékelő félét de már most tudom hogy nem fog menni.Nem! Nem ittam egy kortyot sem és max. egy sört fogok lenyomni még mielőtt lefekszem.
Idén volt annyi munkánk hogy egész tűrhetően megéltünk belőle.Na mondjuk az év eleje nagyon ínséges volt..Emlékszem Gergő születése napján jöttek a munkák.Ez az év így fog megmaradni az emlékezetemben. Azóta szinte folyamatosan dolgoztunk.
Túl sok tetőt nem csináltunk meg de azt megpróbáltuk a lehető legpontosabban megcsinálni.Soha nem engedtem hogy mennyiségi munkába menjünk át és a minőséget hanyagoljuk.A jövő évben sem lesz ez másként.
A gépemre is tudtam eleget kőlteni ami külön öröm számomra.Vettem egy másik olcsóbb gépet és tervezgetem egy harmadik gép üzembe állitását is.Ennek is a fele megvan már.
Sok öröm ért az idén és voltak nagyon mély pontok is.Úgy érzem több volt az öröm mint a bánat.Agyerekeim egészségesen nődögélnek és asszony is megvan még.Békés egymás mellett éldegéléssel elvagyunk.Kevés vitánk van többnyire az is akkor amikor nincs pénz.Vagy épp ész nélkül költjük.
Van a mamánál 9 aranyos macsekunk.Abból egyet nemrég fogadtunk be.Ő éjfél. Nagyon játékos.Vérbeli dorombolós cicuska.Illik a csapatba.
Mindenkinek nagyon eredményes új évet kívánok.
Éljenek a csajok! ;)

(#578) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma egy picit később ébredtem. Talán az ünnep miatt.Tegnap pedig nem sokkal feküdtem le később mint szoktam.Igaz éjfélkor olyan hangzavar kerekedett tüzijátékkal és pedárdkkal fűszerezve hogy felébredtem tőle és nagyon nehezen aludtam vissza.Igaz csak sejtettem hogy akkor lehetett éjfél mert a tévéműsort hallgatva nem tudtam kitalálni villanyt pedig nem akartam gyújtani mert akkor tutira felébredtem volna teljesen.
Tegnap olyan túl sok minden nem történt velem.Újjra kezdtem a stalkert és most megpróbálok úgy előrehaladni benne hogy a mellékküldetéseket is végrehajtom és minden ereklyét és rejtett tárgyat felkutatok.s persze amint tudok mindent fejleszteni fogok.

A tegnapi évértékelőm nem lett túl fényes így visszaolvasva. A munka résszel nincs is bajom de kicsit keveslem azt a részt ahol a szeretteimről írok. Vagyis többen állnak mellettem amikor bánatos vagyok és azok az emberek tudnak igazán osztozni az örömömben is.Mindazoknak akik kimaradtak a tegnapi felsorolásból köszönöm hogy velem vannak.Boldog szeretetteljes új évet kívánok nekik! Vagy ahogy a cicusok mondják: Doromb-doromb. :B
Szép napot mindenkinek.

(#579) bim


bim
veterán

Jó reggelt!

Az új év első napja is eltelt. Semmi érdekes nem történt.Piszok hideg lett így nem nagyon csináltam semmit.Pedig meg kell javítanom az elektromos stihlem kábelát mert a markolatnál megtörött és szétégett az egyik ér.Talán ma erőt veszek magamon és megcsinálom. Már nagyon hiányzik a munka!Csak eszek és eszek és alszok és gépezek.Nagyjából ennyiből áll a napom.Ez viszont egyre jobban irritál. Egyre ingerültebb vagyok.Nagyon várom már a hétfőt hogy újra dolgozhassunk.Nekem amit még nyugton el tudok ülni a seggemen az max. egy hét.Na de kettő?!?!
A stalkert újra elkezdtem és most minden mellékküldetést is elvégzek így már sokkal élvezetesebb a játék.A pénzem is sokkal több benne így mindenféle jó cuccot tudok magamnak vásárolni.Nagyon jó az a játék.
Szép napot mindenkinek.

(#580) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma reggel picit elaludtam.Nem szeretnék kiesni a korai kelésből ezért lustinak nincs helye.Ma viszont visszahúzott az álomtündér.Mondanom sem kell hogy csajok voltak álmomban.Egy idősebb és egy fiatalabb.Na az idős sem volt annyira idős inkább korombeli.NYAMI!
Tegnap végre kimozdultam itthonról. Nem sűrűen szoktam járni a városba de tegnap rávettem magam és elmentem mamival a sogórnőm születésnapjára ajándékot nézni.Nagyon jól esett ez a kis séta.Végre megmozgattam az izmaimat amik már teljesen be vannak állva.A hideg sem volt vészes.Elvoltunk egy 2 órácskát és kellemesen elfáradtunk.Egy pénztárcát és egy kőböl készült nyakláncot kapott.
Utána irány ki anyósomhoz a gyerekekhez.Ők a téli szünetben ott laknak.Imádják a mamát és a sógornőmet.Persze viszont is így van.
Ebédeltünk és még picit beszélgettünk majd irány haza.a Köszöntés ma lesz.
A stalkerral rendületlenül nyomulok.Már a ruhámat egészen jól felfejlesztettem.Vagyis egy rahedli pénzt költöttem már rá.Végre van éjjellátóm ami nagyon hiányzott az első végigjátszásomnál.
Ma délelőtt szerelem a fűrészgépemet és délután köszöntés.
Persze játszok is.Az egyik PH.-s srác jön hozzám mert kölcsön adok neki egy vizesblokkot a videókártyájára.
Szép napot mindenkinek.

(#581) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma piszkosul elaludtam.Rég aludtam ennyire mélyen és ennyire sokat. Talán az utolsó pihenőnap miatt lehet ez.
A tegnapom nagyon jó volt.Már reggel is vidám voltam és az egész napom jól zajlott.Megjavítottam a fürészgépemet majd jött a srác a hütőblokkértVele elbeszélgettem pár szót.Majd kimentünk a mamához és a gyerekekhez.Ott a két lurkóval egy hatalmas társasjátékozást csaptunk. Egy ősrégi kerékpárverseny nevű egyszerű társasjátékkal játszottunk amit a papa kapott még gyerekkorában.Tehát olyan cirka 50 éves lehet. Nagyon jó kis társas.
Majd miután hazajöttünk gépeztem.Leszedtük a karácsonyfát is mert iszonyatosan hullatta a levelét.Szép ívesen repült a 4. emeletről kifelé.Majd a halom tüske feltakarítását kaptam feladatul.Ez egy órácskát betartott újra.Szóval mozgalmas napom volt.
Ma jönnek haza a gyerekek.Holnap mindenkinek kezdődik az év .Gyerekeknek suli nekem pedig munka.Remélem nem fog esni a hó.
Szép napot mindenkinek.

(#582) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Végre elindul az évem! ÓÓÓ! De vártam már ezt a napot. Újra dlgozhatunk.Nyami! Már tegnap délután fokozott izgalommal készültem rá.Átgondoltam milyen szerszámok kellenek mára és hol kel folytatnunk a munkafolyamatot. Remélem a tulaj nem idegeskedik hogy nem voltunk két hétig.Ez azért rendesen lelombozná a kedvemet.
Ma szerintem haladunk tovább a ragalja lambériázással.Vagyis a homlokát ütjük fel hogy ha kész a bádogozás neki tudjunk állni a cserepezésnek.Mivel nagyon hideget mondanak mára ezért majd jól fel kell öltözni nehogy lefagyjon a farkunk.Ami biztosan fázni fog az a kezünk.Majd nézek valami kesztyü féleséget de nem biztos hogy találni fogok mert nem szoktam kesztyüben dolgozni.
Tegnap nagyon sokat játszottam a stalkerral. Alíg birtam elszakadni a géptől.1x 3 órát nyomtam folyamatosan majd délután újabb 2 órát.Már villogott a szemem.
A nemrég vett memoriapárt lehet megprobálom eladni és venni helyette egy jobb párt.
Ezen még gondolkodom.De lehet meghirdetem...
Szép napot mindenkinek.

(#583) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Végre megkezdődött az év! Hogyan is kezdődhetett volna ha nem egy jéghideg nappal.Nagyon nem volt melegem pedig rendesen felöltöztem.A lábaim elég rendesen átfagytak így ma dupla zoknit fogok felvenni.A kezeimről nem is beszélek.Szinte azonnal elfagytak. Kín volt minden egyes fémtárgy megfogása mert azok meg aztán végképp elvonják az emberből a hőt. Na ez nem a szakma szebbik oldala.
A tulaj szerencsére nem volt ideges a 2 hét pihi miatt.A bádogos sem volt ezalatt az idő alatt így nem zaklattak bennünket.Folytatjuk a ragalja lambériázását.Nem haladunk egy hú de gyorsan de azért araszolunk előre.A tegnapi első naptól nem is vártam mást.Első nap plusz hideg egyenlő volt az alacsony teljesítménnyel. Ma sem számítok többre.De mondjuk lehet gyorsabbak leszünk picivel.
A héten remélem körbeérünk a ragaljával és akkor a bádogos beteszi a vápalemezeket és nekiállhatunk a cserepezésnek.Ez a terv.Vagyis szeretném ha ez így lenne.
Lehet picit stalkerozok munka előtt.
Szép napot mindenkinek.

(#584) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma reggel amikor megébresztett az óra semmi bajom nem volt de ahogy kikászálódtam az ágyból hirtelen kicsit kóvájog a fejem.Nem tudom mi lehet ez.Remélem nem estem bele valami nyavajába.Nem lenne jó most lebetegedni.Szépen is néznénk ki.Majd remélem helyre jövök mire indulni kell.
Tegnap fojtattuk a ragalja lambériázását.Ezt most jó pár napig fogom írni mert nagyon lassan fogunk körbe érni a házon.Eléggé lassitja a dolgot a hideg és az is hogy mindenhová állványt kell építenünk.Ma szintúgy ezt fogjuk ténykedni.Remélem ma nem lesz már olyan kutya hideg mint az elmult két napban.Báár nagyon hideg előrejelzések vannak az elkövetkezendő pár napra.Majd meglátjuk mi lesz.Ha tényleg annyira lehül az idő akkor itthon maradunk egy-két napot addig.
A stalkerral nyomulgatok így reggelente.Nem nagyon meggyöző sebességgel de azért araszolgatok előre benne.Így másodszorra már nem annyira köt le mint elsőre.Igaz mostmár fejlesztgetem a felszerelésemet és ezzel érdekesebb.
Szép napot mindenkinek.

(#585) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap reggel sajnos nem tudtunk elmenni dolgozni. Tálti úgy gondolta hogy neki most ez a hideg már nem felel meg. Még behuzatni sem lehetett.Most a szerelőnél van és sajnos semmi hír felőle így teljesen bizonytalan lett a mai munkába menetelünk is.Igaz Zoli megprobálja elkérni apósa járgányát hogy menni tudjunk de ez még nem 100% hogy meg is kapjuk.
Mondjuk tegnap nem is bántam hogy nem mentünk mert reggel nem voltam valami jól és ez egész nap így is maradt.Most már jobban érzem magamat úgyhogy felőlem mehetnénk is dolgozni. Majd alakul.
A tegnapi szenvedésem közepette leméregettem a videokártyám vrm részét és egy régebbi vizhütő blokkomat szerintem rá tudnám alakítani így mivel van gpu blokkom lehet be tudnám vizezni a kártyámat.Ha esetleg ma nem jutnánk el a munkába akkor kimegyek anyósomhoz hónom alá csapva a 4870-et és megprobálkozom vizesíteni.meglátjuk mennyire tudom össze hozni. Igazából a ramokra még semmit nem találtam ki de bízom benne hogy ha a vrm és a gpu nem melegíti a nyákot akkor a memo is 80fok alatt marad. Akkor pedig az sem fog hibázni.Legfeljebb veszek rá süniket amivel jobban le tudja adni a hőt.
Mondjuk inkább dolgoznék mint a gépet szereljem....
Játszani sem játszottam...
Szép napot mindenkinek.

(#586) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Sajnos a tegnapi nap csak rossz dolgok történtek velem. Először is a kocsit nem javitották meg.Ez számomra elfogadhatatlan hiszen megigérték hogy igyekeznek a javitást mihamarabb véghezvinni.
A másik sajnálatos esemény az hogy elhalálozott a videó kártyám. Rászereltem a vizhűtést és elinditottam. Semmi baja nem volt.A hőfokok is rendben voltak.Picit futtattam a szőrös fánkot és a gpu nem volt csak 31fokos és a vrm-ek is 70fok környékén megálltak.Majd leállitottam a gépet és soha többet nem indult el a vga.Visszaszereltem a gyári hűtőjét de semmi nem változott.Miközben szereltem átnéztem az egész kártyát és semmilyen sérülés nem látszódik rajta.Érthetetlen hogy rendben működik majd utána nem indul el többet.
Azon fellül hogy piszkosul bánt a dolog nem tudok mit kezdeni vele.Felvettem a kapcsolatot azzal akitől vettem és hétfőtöl beadja garizásra. Meglátjuk mi lesz vele...
Betettem helyette a jó öreg X1900XTX--et és most azzal nyomulok.Nyilván nagyon nem fogok ezzel játszani.Imrusnak pedig levettem a GTA grafikáját low/low-ra és kénytelen úgy játszani.
Tegnap még beszereztem egy ps2/usb konvertert amivel a billt. és az egeret usb-re tudom kötni.Most reggel van a próbaüzem és rejtélyes okok miatt eltünt a hosszú i betűm.
Majd ha befejezem a naplóbejegyzésemet akkor csinálok egy rebootot és meglátjuk megjavul e a helyzet.
A mai nap még nem tudom mit tartogat számomra.Egy biztos! A géphez nem nyulok.
Mellesleg a belső láz/stressz kihozta újra a herpeszemet.
Mindössze ennyi történt tegnap velem...
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#587) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap történtek jó és rossz dolgok is.Délelőtt el kellett mennem a dolgomat intézni aminek örültem mert végre kiszakadtam az itthoni punnyadásból. Ez volt ami jó dolog törént velem.
A rosszak ez után következtek. Az autó nem készült még el.Egyszerűen nem tudják beinditani holott van szikra és van üzemanyag ellátás is. Érthetetlen! A legborzasztóbb az egészben az hogy nekünk meg igencsak kellene már dolgoznunk mert az elmúlt 3 hétben összesen 2 napot dolgoztunk ami igencsak édeskevés. Végső elkeseredésemben felhívtam apámat és az ő munkás autóját elkértem.Így hétfőtől mindenképpen tudunk menni dolgozni.
Sajnos mostoha anyám korházban van ami nagyon nem jó hír. Ő rákos beteg és ez már a vgső stádium.Nem is mentünk karácsonyozni hozzájuk mert akkor is bent volt már. Most viszont már nagyon elburjánzott rajta. Végső stádiumban van és apámat nagyon megviseli ez. Rossz volt hallani a telefonban ahogy küszködik a könnyeivel. Pedig ő egy nagyon kemény ember.
Szóval összességében a rossz dolgokra nem szívesen emlékezem vissza még egy nap távlatából sem.
Az ps2/usb konverternél nem tudtam rájönni miért nincs hosszú í betű így kiszereltem a gépből.Most ezzel nem akarok foglalkozni...
Imrusnak vasárnap üljük a szülinapját. Kapott egy lego repülőgépet rá aminek nagyon örül.Már rengeteg legoja van neki.Nagyon vigyáz ő is és mi is rá így remélhetőleg az unokáknak is meg tudjuk őrizni ezt a temérdek játékot. Bele sem merek gondolni mi pénzt öltünk már bele csak ebbe az egy féle játékba.
A géphez igéretemhez híven nem nyúltam. A vga úgy néz ki kedden megy gariba. Remélem gond nélkül cserélik.
Sz napot mindenkinek.

(#588) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma picit bealudtam. Tegnap szinte semmi nem történt velem. Apám hívására vártam hogy eljön megnézni az unokáit de nem jelentkezett.Lehet ma sem fog jelentkezni akkor viszont holnapra nem lesz autónk. Kisebb gondja is nagyobb lehet mint az hogy velünk foglalkozzon most. Ha ez így fog történni akkor én nem fgom zaklatni a telefonhívásommal mert úgy fog lejönni neki hogy csak azért hívom fel hogy szívességet kérjek tőle. Akkor inkább kivárjuk hogy végre megcsinálják a mi autónkat.
Szőrnyű egy helyzet...
Ma Imruskám szülinapját tartjuk meg. Gondolom sogórnőm készített neki egy szép tortát.Most azonnal fel kell tennem töltőre a fényképező akuit mert le vannak merülve.
Szép napot mindenkinek.

(#589) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap megetettük a köszöntést.Imrus egy hajó tortát kapott.Fini csokitorta alapokra.
Apám is felhívott de lelkileg teljesen padlón van. Nem adják haza mostoha anyámat még meghalni sem.Ahogy kivettük a szavából ez lesz az utolsó hete neki. Nagyon szomorú hír ez. Apám teljesen le van épülve idegileg. Az biztos hogy ez volt élete legszarabb karácsonya.Így készülnünk kell hogy hamarosan temetésre kell mennünk.
A kocsit elhozhattam de mégis ma egyedül megyek dolgozni mert Zoli lebetegedett. Elkapta ez a vírusos , hasmenős kórság. Amikor meghallottam azt hittem sokkot kapok. Nem üldögelhetünk itthon több időt NEM! Dolgozni kell mert éhen halunk. Amíg Zoli gyógyulgat egyedül amit tudok megcsinálok.
Szóval most pár nap tömény szopás lesz , de legalább nem üldögélek itthon. Már kockára ültem a seggemet a gép előtt. Játszani nem tudok rendesen mert efölött a videokártya felett eljárt az dő. Hiába volt régen egy csúcskártya de hozzá szoktam már ahhoz hogy az utóbbi időben a kornak megfelelő erős kártyáim voltak.A hangjáról meg nem is ejtenék szót mert brutális...
Ha minden igaz ma elindul garis utjára a másik kártya. Reménykedem benne.
Szép napot mindenkinek.

(#590) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Végre sikerült dolgoznom!! Egy picit csípős idő volt de egész jól haladtam egyedül is. Persze azért szopás volt de mégis el kellett mennem dolgozni mert a tulaj már idegeskedett. Ugyan nem mondta de amikor meglátott akkor majdnem kiugrott örömében a bőréből.Meg is csináltam vagy 5m2 lambériázást.Nem sok de mégis ennyivel is beljebb vagyunk.
Ma már jobban van Zoli így most már ketten leszünk. És állítólag tálti is meggyógyult.Még egy reggeli hidegben való indítózásra ott fogták a klinikán de reméljük elindul rendben. Úgy beszéltem meg Zolival hogy reggel 6-kor megpróbálják életre kelteni és ha nem sikerül akkor lemegyek érte mórra a transittal. Ha sikerül akkor pedig vissza térünk a jó öreg táltihoz.
Ma fojtatjuk a lambériázást.A héten körbe kellene érnünk.
Tegnap délután egésen kivirultam lelkileg.Már régóta vágytam erre. Az utóbbi időben összejöttek a dolgok és kezdenek megoldódni a problémák. Úgy néz ki munkánk is lesz így nem izgulok egyáltalán.
A vga-t is ma leadják garizásra. Remélem a héten kicserélik.Nagyon j kis kártya volt. Már a szívemhez nőtt nagyon.
Szép napot mindenkiek.

(#591) bim


bim
veterán

Jó reggelt!

Tegnap kicsit körülményesen ugyan de eljutottunk dolgozni. Úgy volt hogy reggel kimegyek Zoliért mórra de telefonált hogy elkészült tálti és így inkább bejön azzal.Csakhogy a szerelők 8-ra mentek dolgozni és akkor probálták meg elindítani az autót.Ami el is indult de mire mindez lezajlott plusz még késtek is ezek a jó emberek addigra lett 10 óra így a munkahelyre oda bírtnk érni 3/4 11-re. Szóvel megint ledolgoztunk egy kemény fél napot.
Kicsit izgultam hogy ma reggelre mi lesz abból a vörös riasztásos ónos esőböl de nálunk teljes a szárasság most. Nem lett volna jó ha megint nem tudunk menni dolgozni.
Tegnap eladtam egy pár memoriát a gépemből és ma veszek helyette egy ujabb pár memcsit . Elégedetlen voltam a sebességével.Remélem amit ma veszek az jobban fog menni.
SZép esőmentes napot mindenkinek.

(#592) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap piszok idő volt! Reggel Zoli el indult értem és itt fehérvár előtt elkezdett esni az ónos eső. Azért elmentünk dolgozni de egyre jobban ráeredt és fél 11 felé a felesége megkérte hogy induljon el haza mert móron kaotikus állapotok vannak és nem tud még a boltba sem lemenni. Szóval tegnap nagyon gyorsan letelt a munkaidő.
Már az építkezéstől hazáig is araszolgattunk csak. Borzalmasak voltak az útviszonyok.
Még azért az új memória párért elugrottunk amit gyorsan ki is próbáltam. Mit is mondjak. Egy huncut megahertzel sem megy jobban mint amit eladtam..Gyakorlatilag teljesen ugyan ott vagyok mint egy héttel ezelőtt a memoriáimmal. 900 CL.4. Ennyi... Mostmár hagyom így a fenébe..
Mivel mami dolgozott délelőtt ezért én mentem a gyerekekért. Lementem és levakartam a jeget a transitról és elugrottam értük.Persze csak óvatosan mert a transit hátsó kerék hajtású így néha elő fordult hogy előzött picit a feneke. Nagyon nyami volt.
Ma reggel mikor felébredtem az első dolgom az volt hogy kinézzek, bejött e amit igértek az időjósok. Szerencsére nem esett hó. Hurrá!!!!
Ma én viszem a gyerekeket isibe. Remélem ma már tudunk rendesen dolgozni.
A tulaj nagyon elégedett a minőséggel, a sebességről pedig nem esett szó. :B
Szép napot mindenkinek.

(#593) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma korábban keltem mert mami korábban indult el dolgozni.Természetesen ha ő felkel akkor én is felkelek.Nem lustizunk egy perccel sem tovább.
Tegnap nem mentünk el dolgozni. Mami miután odaért a munkahelyére mondta hogy szerinte nincsenek olyan állapotban az utak hogy nekiinduljunk és akkor kezdett rá újra az ónos eső esni. Így szóltam a Zolinak hogy ne jöjjön értünk. Persze a gyerekek nagyon örültek az egy nap potya szünetnek. Rám ugyan rám tört 9 óra felé a bűntudat hogy azért mégsem annyira súlyos a helyzet hogy itthon kellett volna maradnunk, de túltettem magamat rajta. Akkor még nem tudtam hogy időközben Zli újra lebetegedett. 39 fokos lázzal és fejfájással küzdött. Nagyon remélem hogy mára meggyógyult mert ha nem akkor ma is egyedül fogok dolgozni. Azért megígérte hogy igyekszik kikúrálni magát mára. Az utóbbi időben nagyon rá jár a rúd. Vagy ránk?
Bár mindezek ellenére tegnap nagyon jó napom volt.Öröm is ért és örömöt is tudtam szerezni.Ezzel lehet és kell is színezni a szürke hétköznapokat.. :B
Ma én viszem a gyerkőcöket suliba és úgy megyünk dolgozni.
A lambériázást kell folytatnunk. Igazából nem tudom hogy dolgozunk e hétvégén de reménykedem benne hogy igen. Eléggé nagy lemaradásban vagyunk. És a héten sem dolgoztunk valami sokat.
A végére egy örömhír! Legarizták a videókártyámat. NYAMI! Holnap a kezembe kapom az újat. Ez úton is szeretném megköszönni deicide fórumtársnak a gyors ügyintézést. Annak ellenére hogy milyen hírek terjengenek a garis ügyintézések körül nekem eddig szerencsém volt. Igaz ami igaz csak olyan helyről vásárolok ahol biztosabbnak érzem a garizást még ha az ár nem is egy kamionról lepottyant hv. ára .
Szóval szombat este teszt! Remélem legalább olyan gyors lesz a drágám mint az elöző volt. MSI helyett ugyan Gigát kapok de szerintem az összes ref. kártya.
SZép napot mindenkinek.

(#594) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap újra egyedül dolgoztam. Zoli nem gyógyult még fel. Ennek ellenére jó napom volt.A nap sütött, a zene szólt és a munka is türhető volt. A délutánom pedig egyenesen édes volt!
Szóval el voltam. Délelőtt lambériáztam, délután pedig átépítettem az állványom a következő szekcióhoz. Ma egy újabb résznek fogok nekiállni. Természetesen ma is egyedül leszek mert Zoli tegnap azt mondta a telefonba hogy még nem teljesen egészséges. Mondtam is neki hogy kihúzom ezt a hetet még nélküle.
Úgyis csak ma megyek és holnap pihizek.Vagyis így tervezem...
Ma kapom vissza a videókártyámat. Már nagyon várom!!! Jó volna kipróbálni a mirror's edge-t de ahogy belejátszottam az x1900xtx-el kicsit akadozott a játék. Tartalék kártyának jó de az újabb játékok alatt elhasal. Ha lesz folyamatosan munkánk akkor tervezem hogy építek egy mini gépet és abba tökéletes lesz... Persze ez még a jövő titka.
Idén remélem tudok egy nagyot fejleszteni a masinámon. Szeretnék áttérni a I7-re. Akkor viszont az egész gépem mehet a levesbe. Kivéve a vga. Új lap-proci-ram kell majd. Most még az egekbe vannak az árak de remélem nyárra enyhülnek.
Szép napot mindenkinek.

(#595) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Ma is felébredtem a szokott időben. Ma nem megyek dolgozni mert nem tudok olyan munkát végezni amihez nálam vannak a gépeim.Bevallom nem is vágyok egy újabb napos egyedüli szívásra.
Tegnap a szokásos ragalja lambériázást csinálgattam. 11 felé meghozták a vga-mat és onnantól persze a munkakedvem rohamosan csökkent.Még gyorsan befejeztem amit meg tudtam csinálni és húztam is haza. Fél1 körülig voltam mindössze.
Az új vga tuningban kb. ugyan azt nyujtja mint az elöző . 810/1120 zokszó nélkül megy neki. Ami kicsit meglepett hogy sokkal jobban melegszik a kártya. A ventivezérlésbe azonnal bele kellett nyúlnom mert 2D-ben is 78 fokos volt a GPU alap órajelen. :Y Nem tudom ezt hogy gondolta az ati hogy 14%-os ventifordulattal akarja meghűteni...
Na de szépen behangoltam ATT-ben levettem a 2D-s órajelet 100/215-re és így 46 fok netezés közben. Ez már azért jobb.
Ma tesztelgetem báár tegnap kicsit túl lelkes voltam és amikor kivettem a tartalék zsugát regeditből "véletlenül" kitöröltem olyan dolgot is ami miatt most nem indulnak el a vga terhelő progik mert hiányolják az openGL 2.0 meglétét. Azon kivűl minden fut szépen csak nem tudom se a furmarkot se a gpu kaps wiewer-t futtatni.Na ezért nem akarok uj wint. feltenni így egyelőre marad minden ahogy van...
Szép napot mindenkinek.

(#596) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap egy zabálós és gép előtt sokat üldögélős napot tartottam. ;] A súlyomon és az idegrendszeremen is látszódik rendesen mindkét ténykedésem. Az új kártyámat tesztelgettem játékokkal. Úgy néz ki hogy hiba nélkül megy neki a 820/1150 is. Persze csak játékokkal teszteltem. Fülig benne vagyok amirror's edge-ben. Az idegeimet kikésziti az hogy néha majdnem el tudok ugrani bizonyos helyekre de épphogy nem érem el. És sokszor azért van mert egyszerűen nem arra van a tovább jutás. Persze addigra jól felbosszant a játék. Minden esetre a játék topikjába betettek egy linket ahol az egész játék fel van véve videora és csak ki kell keresni ahol elakadok és máris tudom merre kell tovább mennem.
A billentyűmet már szét vertem. A "W" egyszerűen beragadt annyira nyomtam...
Új rendszert is telepitettem az egyik vinyómra. muszáj volt már mert ezt nagyon leharcoltam a fél év alatt. Sajnos ezen van egy két játék ami miatt életben kell tartanom. Többek között Imrusnak a GTA4 . Megvárom amig végig játsza vagy megunja.
Persze közben rendezgetem az új rendszert is.Még teljesen csupasz.Azokat a progikat amiket használok azt majd apránként telepitem. Inkább azt a vinyót kellene használni mert az sokkal gyorsabb mint ez amit most használok. Majd szépen áttérünk arra idővel.
Tegnap bezéltem Zolival és ma már jön bár hasmenése van. Nem tudom sirjak e vagy nevessek.Remélem nem fertőz be de muszáj hogy jöjjön mert egyedül már nagyon nehezen birom..
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#597) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap elképesztően jól haladtunk! El sem hinné az ember hogy egy napsütés ennyire feldobhatja a munkatempót. Jól el is fáradtunk. Ha tudnánk tartani ezt a tempót akkor pár nap alatt befejeznénk a lambériázást.Ebben mondjuk nem bizok több okból sem.1 ma biztosan picit belassulunk mert olyan szakasz következik.2 holnaptól országos nagy esőzés várható ami igencsak keresztbe fog tenni nekünk. Remélem ez elkerül bennünket.
Tegnap kaptunk egy picit fájdalmasan rossz hirt. A sóskúti tetőből fennmaradó pénzt nem fogják kifizetni mostanában mert fizetésképtelen a vállalkozó. Ennyi... Totál bukta volt az a munka. Ne éreztem volna előre....
Sajnos a videókártyám is picit harmatosabban megy mint az elöző kártyám volt és a Zolinak eladott 8800GTS is bedöglött tegnap.A telefonban elmondottak alapján Vram hibás lett.Azt nem tudom mitől mert ő alap órajelen használta amitől nem lehet baja elméletileg.Vagy csak azért dobta be a kulcsot mert már 2 éves? Hihetetlen...
Ma folytatjuk a lambériázást remélem ugyanolyan gyorsan mint tegnap.
Szép napot mindenkinek.

(#598) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Tegnap is jól haladtunk.E nagyon meglepő volt számomra mert Zolinak vannak magánélet beli problémái amitől nem tud elszakadni és ezzel picit nyomott volt a hangulat..Azért haladtunk mert azon kivül hogy meghallgatom nem tudok mást tenni mert segíteni nem tudok neki. Ma ha minden igaz befejezzük annyira a lambériázást hogy a bádogosokk körbe tudják rakni a csatornát. Feltéve ha nem esik az eső....
Új gumi billentyűm van és nagyon kemény még. A régin tönkre ment a "W". A sok fps.... :D
Ez egy olcsóbb bill és eléggé nehezen reagál pl. azenterre és a space-re. Majd bekopik vagy megszokom. Nekem ez a tipusu iró eszköz jobban bejön mint a hagyományos bill.
Alíg játszottam tegnap is a játékokkal.Talán majd most reggel egy picit.
SZép napot mindenkinek.

(#599) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Sajnos bejött tegnapra az amiit az időjósok ígértek. 11 után szépen eleredt az eső.Előbb csak szemerkélt majd rázendített rendesen.Befejeztük körben annyira a lambériázást hogy a bádogosok tudjanak dogozni .Ezzel pont végeztünk de a csúcsfalhoz az állványt már esőben késztettük.Jól el is áztunk.Majd megebédeltünk és mivel az eső nem csillapodott ezért hazajöttünk.Még az a szerencse hogy volt 2erősebb napunk így nem annyira vészes a kiesés. Remélem ma már nem foog esni mert az rendesen betenne nekünk.
Ez az olcsó gumibill. egy katasztrófa.Nagyon nehezen érzékel. Kiemelten sz@r rajta a space és az enter... remélem kopik majd valamennyit.
A mirror's edge-el egészen jól haladok.
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#600) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Nagyon fáradtan ébredtem és elég nehezen keveredtem ki az ágyból. Felkeltett az óra és felkapcsoltam a kislámpát.Az órát néztem és azon tanakodtam meddig lustizhatok még el. Végül engedélyeztem magamnak 15 percet. Na nem mintha 7 előtt elindulnék doolgozni de mégis. Össze kell szednem melo előtt a gondolataim.
Tegnap délelőtt esett. Volt még egy kis benti munkánk azt csináltuk és amint elállt már mentünk is ki és folytattuk az oromszegés burkolását.Az elejével el is készültünk és ha minden jól megy akkor ma körbe érünk ezzel a házon. Még van egy ugyanekkora rész és van a bejárat felett egy kisebb.Ha ezzel megleszünk akkor elvileg hétfő-kedd magasságában indulhat a cserepezés.Elvileg....Na ezt még meglátjuk.
Ma meglepi lesz hogy jön e Zoli dolgozni. Családi ügy... Remélem sikerült megoldania mert akkor ma egyedül maradok ami elég kellemetlen lenne.
Szép napot mindenkinek..

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Szürke zóna
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.