Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szövegfelismerés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) UniYo


UniYo
csendes tag

Háj!

Létezik-e olyan progi, ami a nyomtatott szöveget szkenelés után felismeri és szerkezthetővé válik? :F :F :F

(#2) simonzé válasza UniYo (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Elvileg minden scannerhez jár egy ilyen. Az egyik legjobb a Recognita volt (magyar fejlesztés), amíg fel nem vásárolta valamelyik nagy. De van ilyen progija a Xeroxnakis, de ha rákeresel a ''szövegfelismerő szoftver'' kifejezésre, találsz sok ilyet.

I don't fit in. I fit out.

(#3) Robaj


Robaj
addikt

A Recognita az egyik legjobb, próbáld ''megvenni''.:DD

(#4) UniYo válasza simonzé (#2) üzenetére


UniYo
csendes tag

De honnan tudok letölteni 1@ ?

(#5) Robaj


Robaj
addikt

Én azt nem tudom, talán DC++, vagy másik ''virágbolt''-ból vedd meg!

(#6) Bash válasza UniYo (#4) üzenetére


Bash
őstag

Itt lehet letölteni az ingyenes próbaverziót: [L]http://www.scansoft.hu/omnipage/trial/[/L]

http://bashtravel.com/

(#7) UniYo válasza Robaj (#5) üzenetére


UniYo
csendes tag

Soha nem használtam még DC++ -t......nem segítenél ''kölcsön kérni'' vmelyik emberkétől ? :DD :DD :DD

(#8) UniYo válasza Bash (#6) üzenetére


UniYo
csendes tag

UniYo kérésére törölve -- lesaux

(#9) Bash válasza UniYo (#8) üzenetére


Bash
őstag

Nem vigyorgunk, gyorsan moddolunk, amíg lehet, aztán lassan, figyelmesen olvassuk el az Alapelveket: [L]http://prohardver.hu/r3_forumok_help.php[/L] !

http://bashtravel.com/

(#10) UniYo válasza Bash (#9) üzenetére


UniYo
csendes tag

Elolvastam...értelmeztem...és elnézést kér a zöldfülű júzer. A (MOD) éltünt, köszi a segíccséget, felőllem a topic törölhető (főleg az előbbi hozzászólásomat :U ).

(#11) Flashy


Flashy
veterán

ABBYY Finereader, probaverzioja 15 napig hasznalhato. nekem jobbnak es konnyebben kezelhetonek tunt mint Recognita, de nem hasznaltam sokat.

(#12) UniYo válasza Flashy (#11) üzenetére


UniYo
csendes tag

Ez a Finereader már ismerősen hangzik...lehet, hogy van is ilyenem :P

(#13) Bash válasza UniYo (#12) üzenetére


Bash
őstag

Esetleg kipróbálhatod még a Readiris Pro-t, az ingyenes demo 30 napig jó, de nem tud magyarul: [L]http://www.irisusa.com/products/readiris/pc/index.html[/L]

http://bashtravel.com/

(#14) Mennyi? válasza simonzé (#2) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

A Recognita egy hulladék! :DDD

(#15) UniYo válasza Mennyi? (#14) üzenetére


UniYo
csendes tag

Én csak 10 oldalnyi szöveget akarok felismertetni, nem kell a legprofibb. Külömben is már 85 mega lent van a Recognitából, ugyhogy most már kipróbálom..., de azért kösz... :C :C :C

(#16) mormota válasza Mennyi? (#14) üzenetére


mormota
senior tag

miért is?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#17) Mennyi? válasza UniYo (#15) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Én meg 3*500 oldalas könyvet, de csak szop@s van vele! Lassan már ott tartok, hogy gyorsabb lenne begépelni, pedig nem is tudok ''tízujjassan'' írni!:)
10 oldalas szövegnél nem idegesítő az oldalanként 10db-150db-ig hiba!

(#18) mormota válasza Mennyi? (#17) üzenetére


mormota
senior tag

scanneld nagy felbontásba (200+ dpi) ugy nem lesz hulladék

Illusztrálok, tehát vagyok

(#19) Mennyi? válasza mormota (#18) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Szkenneltem már össze-vissza! Meg persze azért az sem mindegy, hogy egy oldalt 10-perc alatt vagy 1 perc alatt nyom be, főleg, hogy szkennelés közben ''megfagy'' az egész gép!

Optimális beállítás javaslat esetleg?

(#20) mormota válasza Mennyi? (#19) üzenetére


mormota
senior tag

há' az attól függ, milyen scanner: nekem usb-s megcsinálja 200-250 dpi-ben A4-et 25-30 mp alatt

Illusztrálok, tehát vagyok

(#21) UniYo válasza Mennyi? (#19) üzenetére


UniYo
csendes tag

Tesco gazdaságos Scanner :DD

(#22) Mennyi? válasza mormota (#20) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Mustek Scanexpress 12000P!
Nem röhögni ez van! Munkaeszköz, nem én válogatom meg!
1ébbiránt, ha már itt tartunk milyet érdemes vételezni?

Uniyo: Te figyelsz engem? Belelátsz a szkennerembe?:DDD

(#23) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

kedves újonc, a krekkről kérdeztél.. :Y

''SZERKEZET ÉS ELŐÁLLÍTÁS

A kokain a tropán vázas alkaloidokhoz tartozik, bár szintézise laboratóriumban is lehetséges, gyártása rendszerint természetes alapanyagokból történik. A crack előállítása a hidroklorid vizes oldatának lúgosításával kezdődik, majd a hatóanyagot éterrel vonják ki. Az éter elpárolgása után visszamaradó, kemény anyagot fogyasztják. Ez a nyers kivonat a cocapaszta, amely 40-80%-os kokaint tartalmaz.''

cantante di sampietrini

(#24) Mennyi? válasza keopsz (#23) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

De jó avatarod lett!:DDD

(#25) Sanyo válasza UniYo (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Szia!

A legjobb szerintem az Abbyy Finereader, régi (kb. 60 éves) ujságokat dolgozom át :) digitális formába. Próbáltam a az OmniPage 12 és 14 verziókat is, de egyátalán nem győztek meg. Ugyanazon az oldalon az Omni sokkal-sokkal több hibát vétett, a Finereadernél szinte csak az entert kell nyomkodni.

Az oldalak scannelését külön javasolnám (és 400DPI-vel), nem a karakterfelismerő progival. Már dolgozom egy Finereader leiráson, de még közel sincs kész. Ha érdekel, akkor adok egy linket rá.

Addigis itt a Finereader honlapja: [L]http://www.abbyy.com/finereader7/?param=28603[/L]

(#26) UniYo válasza keopsz (#23) üzenetére


UniYo
csendes tag

Ezek a mai fiatalok olyanok, mint a nyulak: csak a szeksz meg a fű érdekli őket :D

(#27) UniYo válasza keopsz (#23) üzenetére


UniYo
csendes tag

1ébként, ha érdekel van L-adó ''Pejot kaktuszom'' :P

[Szerkesztve]

(#28) Latissimus Dorsi válasza Sanyo (#25) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Valóba nagyon jó progi. Főleg a pro változat:DDD

Pár jog tankönyv digizésében volt segítségemre. Csak ajánlani tudom.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#29) zaba


zaba
tag

ABBYY Fine Reader 7.0

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#30) mormota válasza UniYo (#27) üzenetére


mormota
senior tag

az milyen?
csak ugy érdelkődés szinten (odavagyok a kaktuszokért)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#31) keopsz válasza mormota (#30) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

''Meszkalin/Peyote

A Mexikóban honos Lophophora williamsii (indián nevén: peyotl) kaktusz hallucinogén hatása és az erre épülő vallási;gyógyító kultusz valószínűleg már évezredek óta ismeretes volt az indiánok előtt, mire az európai kultúra felfedezte. A meszkalin mint hallucinogén hatását egy félig komoly analógiával tudnánk legjobban érzékeltetni: ha az LSD kiváltotta hallucinogén hatás erősségét egy Forma 1-es versenyautóéhoz hasonlítjuk, akkor a meszkaliné körülbelül egy segédmotoréval lehet azonos. Kissé komolyabban: a meszkalin mintegy ötezerszer gyengébb az LSD-nél, a meszkalin-intoxikáció kiváltásához milligrammos mennyiségek kellenek. A meszkalin, ha enyhébb formában is, gyakorlatilag azonos tüneteket produkál az LSD-vel, mind fizikai, mind pszichés téren, és a percepciót is szinte azonos módon változtatja meg. A drog elfogyasztását követően két-három órán belül jelentkeznek a tünetek, és körülbelül 4-12 óráig tartanak. Akad azonban jó néhány, csak a meszkalin-intoxikációra jellemző tünet is. A meszkalinnal végzett modell-pszichózisok során, a Föld bármely részén végezték is, szinte minden alany különböző, csukott és nyitott szemmel egyaránt tapasztalható, rendkívül színes és bonyolult azték vagy indián jellegű, arra emlékeztető vizuális hallucinációkról és mélyreható vallásos-misztikus élményekről számolt be. A meszkalin kaleidoszkópszerű, erőteljesen színes hallucinációkat kelt. Az első spanyol beszámolók szerint, amelyek az indián peyot-kultuszról tudósítanak, az indiánok két-, háromnapos intoxikációjuk alatt különböző, vidám vagy rémisztő víziókon, hallucinációkon mentek át. Aldous Huxley, aki a meszkalinnnal folytatott önkísérleteiről a The Doors of Perception (Az érzékelés kapui) című könyvében számol be, szintén a színek megdöbbentő mértékű felerősödéséről, hallatlanul színes víziókról számol be. William Burroughs, a Meztelen ebéd szerzője például arról ír, hogy meszkalin-intoxikációjában mindent peyotl kaktusznak látott. Amikor később sikerült a peyotl hatóanyagát, a meszkalint izolálni (ami kémiailag egyébként trimetoxifenetilamin) és később szintetizálni, a tiszta meszkalin kiváltotta laboratóriumi pszichózis érdekes módon enyhe eltérést mutatott a kaktuszéhoz képest, noha az azték minta, motívum végig jellemző volt. Természetesen kísérleteztek a meszkalin orvosi célú felhasználásával, de ezek az LSD-hez hasonlóan nem vezettek eredményre. Bár a meszkalint 1971-ben végül felvették a kábítószer-listára, a Native American Church legálisan működő, főként indán hívekkel rendelkező egyház szertartásaihoz mind a mai napig felhasználhatja a peyotl kaktuszt. A feketepiacon meszkalinként árult készítmények általában LSD-t vagy PCP-t fednek, ennek oka pedig abban keresendő, hogy a meszkalin szintetizálása igen komoly tudást, laboratóriumot követel, és meglehetősen hosszadalmas, ezért nagyon költséges is.''

cantante di sampietrini

(#32) Flashy válasza mormota (#30) üzenetére


Flashy
veterán

az offtopic kaktuszok nemzetsegebe tartozik

(#33) UniYo válasza mormota (#30) üzenetére


UniYo
csendes tag

Ebből a kaktuszból nyerik a meszkalin nevezetű hallucinogén anyagot :P

(#34) UniYo válasza keopsz (#31) üzenetére


UniYo
csendes tag

keopsz 1x találkozhatnánk :P szívesen beszélgetek ilyen nagytudású emberekkel...:DD

(#35) keopsz válasza UniYo (#34) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

ha orig. peyotl-t tolsz, akkor velem együtt a piramisaimat is látni fogod. :DD

cantante di sampietrini

(#36) UniYo válasza keopsz (#35) üzenetére


UniYo
csendes tag

Még csak 3 éves, de 2-3 év múlva kajálhatunk 1 picit belőle :P

(#37) simonzé válasza keopsz (#35) üzenetére


simonzé
addikt

A Hatalmas Keopsz irányítása alatt eljutottunk a szövegfelismeréstől a hallucinogén anyagokig. Ezt az átkötést Fábry is megirigyelné. :D

I don't fit in. I fit out.

(#39) UniYo válasza keopsz (#35) üzenetére


UniYo
csendes tag

Ugy látom teljesen kiforrta magát ez a topic, ugyhogy felőlem törölhető...

Ya és köszönöm az értékes hozzászolásokat (keopsz előnyben:)

[Szerkesztve]

(#40) g4dg3t válasza UniYo (#39) üzenetére


g4dg3t
senior tag

HeLLa!

Komolyan van peyotod? Elarulnad hol vetted? :DDD (San Pedro is erdekelne)

Udv Gadget.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szövegfelismerés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.