Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Szoftveres proci hűtés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Maciii


Maciii
tag

Athlon XP 2000+ -t veszek. Mondtak, hogy a szoftveres proci hutes sokat szamit a homerseklet csokkentesere. Coolink U2L huto lesz rajta.
Milyen progit ajanlotok?

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#2) twollah


twollah
nagyúr

VCool

Amugy nem sok ertelme van, mert csak akkor hutenek ezek a progik amikor a proci uresjaratban van.
Par fokot tenyleg hutenek, de inkabb egy jobb huto alkalmazasat ajanlanam.

(#3) Maciii válasza twollah (#2) üzenetére


Maciii
tag

Igazabol sokszor van uresjarat, mert szinte egesz nap megy a gep, de nem mindig van rajta forgalom.

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#4) twollah válasza Maciii (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Inkabb egy jo huto.
Neha hasznalom, kiprobalom az ilyen tipusu hutesket, de a tapatalatom az, hogy instabilla teszik a rendszert.

(#5) dON't hAcK! válasza Maciii (#3) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Nekem a vcool-tól állandóan halt a gépem.

dON't hAcK élt, ...

(#6) jojojo válasza dON't hAcK! (#5) üzenetére


jojojo
senior tag

Off
DVI-kábel??
On

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#7) bazs


bazs
aktív tag

Ha nem akarod húzni, akkor biztos elmegy ilyen szoftveres hűtés nélkül is egy normál bordával+ventivel. Ha húzod akkor meg úgyis tisztes ''hardveres'' hűtés kell rá, szóval az ilyennek nem látom sok értelmét

Pont most fogyott el...

(#8) vlaci79 válasza Maciii (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
milyen oprendszert fogsz hasznalni?
ha linux 2k xp? mert akkor nem kell szoftveres hutes miatt aggodni.
alapbol csinaljak ezek
Milleniumot nem tudom h csinal e
98, 98se nem csinal szoftveres hutest

(#9) dON't hAcK! válasza jojojo (#6) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

3600Ft, www.apostol.hu, de mar irtam levelet is a jojojok@index.hu-ra!

dON't hAcK élt, ...

(#10) jojojo válasza dON't hAcK! (#9) üzenetére


jojojo
senior tag

Bocs! Nem kaptam meg!Köszi!!

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#11) dON't hAcK! válasza jojojo (#10) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Off
A srácok nagyon rendesek a boltban. Ne vigyél rajzot, mert akkor rosszat adnak - én elsőre így jártam. :)
Ha veszel, akkor csak dugd rá a gépre, nem kell semmit csinálnod, mindenki tudja a dolgát. :)
A legjobb benne, hogy az ''AUTO'' gomb értelmét vesztette.
On

dON't hAcK élt, ...

(#12) Maciii válasza vlaci79 (#8) üzenetére


Maciii
tag

XP Professional-t fogok hasznalni. A hutom pedig Coolink U2L lesz.

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#13) phoenixke


phoenixke
tag

hali, nekem cpucool retyegett az 1800+ alatt. Eleg jo ha nem jatszol(szorfoles,szerkesztes alatt, photoshop, programozas meg ilyenek). 10-15 fokot is levisz. Ritkan fagy win2k alatt es nem rantja a rendszert maga utan de jatek alatt bexaratja a gepet, akkor erdemes ''start game'' allapotba tenni, nemelyik jateknal meg kikapcsolni. Sok-sok figyeloje van ha az alaplapod nem tud ilyet (alarm, kikapcsolas, barmelyik hofoktol fuggoen) es megeri. ennyi.

(#14) dshk válasza Maciii (#12) üzenetére


dshk
aktív tag

Ha XP akkor nem kell, az önmagában is kikapcsolgatja a procit. Az hogy ez mennyit hűt az természetesen attól is függ milyen hűtés van rajta alapban. Nekem 30+ fokot ''hűtött'', mert egyáltalán nem volt venti. Nyilván ha valaki rárakja a rakéta porszívott, akkor nem sokat oszt szoroz.

(#15) szutsg válasza dshk (#14) üzenetére


szutsg
csendes tag

ezt milyen procival sikerült?
Nekem sajnos VIA-s alaplapom van és a cpuidle a hangot szétbassza, egy értelmetlen prüntyögést játszik a hangkártya, bármit indítok. Amúgy hűt rendesen.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#16) Maciii


Maciii
tag

Nekem kb 52-53 °C a proci, a bios szerint. A MBM 56-60-t mer. Igaz nem nagyon van terhelve, viszont szinte egesz nap megy. Az XP tenyleg hut vamit, vagy valahol be kell allitani?!

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#17) simonzé válasza dshk (#14) üzenetére


simonzé
addikt

Mi a...
30°C???
Az rengeteg. Lement mínuszba? :DD
Milyen proci és milyen program volt?
Nekem Celeronnál a Rain vált be még anno a Cel433 idejében, az 10-15 fokot hűtött. Sajna most az 1,6 XP-hez nem találtam olyan progit, ami stabil lenne és sikeresen hűt. A Rain nem ismeri az Athlon XP-t. Pech.

I don't fit in. I fit out.

(#18) Maciii


Maciii
tag

PI alatt en Waterfall-t hasznaltam, de azt mondjak, az XP nem nagyon tu meg ilyen progikat. Valaki mondta, hogy az xp alapbol tudja, de be kell kapcsolni. Hogyan?!
Mas: A MBM miert mer joval magasabb homersekletet, mint a BIOS?

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#19) andorpapa válasza Maciii (#18) üzenetére


andorpapa
őstag

''Mas: A MBM miert mer joval magasabb homersekletet, mint a BIOS?''

Azért, mert mikor a BIOS-ban vagy, tulajdonképpen a proci terhelése nulla, a MBM pedig WinXP alatt fut, ami azért használja a CPU-t, futnak a szoftverek, szolgáltatások, maga a Windows és a GUI.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#20) andorpapa


andorpapa
őstag

Amúgy meg emberek, felejtsétek már el szoftveres hűtést! Nem csak azért, mert esetleg instabilitást okozhat vagy nem fejt ki megfelelő hatást, hanem azért is, mert logikusan belegondolva teljesen értelmetlen az egész.

Mert hogyan működik egy ilyen szoftver? Idle állapotban megakadályozza a felesleges utasításvégrehajtást, amivel csökken a hőmérséklet. Ahogy csinálsz valamit, azonnal leáll a tevékenysége, a hőmérséklet emelkedik. Amikor a gépedet valami átlagosra használod, pl. videózás, böngészés, akkor ezek a szoftverek nem fejtenek ki hatást. Tegyük fel, hogy így 45 fokos a procid. Aztán elmész moziba, a gép bekapcsolva marad.

A szoftver ki tud bontakozni, lehűti 35 fokra a procidat. Jön a fő kérdés: mi értelme van ennek? Ha 45 fokon is stabil, üzembiztos a procid, és te magad is így használod, akkor miért jó az, ha 35 fokos távollétedben? Itt van a buktató: olyan feladatot lát el a szoftver, amelyre nincs szükség, teljesen felesleges, és problémák is felmerülhetnek használat közben. Ha meg gyenge a cooler, akkor szoftverrel nem lehet támogatni, elvégre a progi pont akkor nem tud segíteni, amikor szükség lenne rá.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#21) kovacsson válasza dshk (#14) üzenetére


kovacsson
tag

nem volt venti???
mekkora borda kell hozzá? és mennyire melegszik fel alapból?

azért kérdezem, mert én is gondolkodtam már egy ilyenen (tuningolni úgysem akarok) de nem gondoltam volna, hogy meg lehet csinálni.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Szoftveres proci hűtés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.