Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szégény tusl2-c (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vicces


vicces
addikt

hi! :(
ma igen megrázo esemény történt velem. behalt a gépem. a helyzet kb az volt, hogy szórakoztunk barátnőmmel, és véletlenül nekimentünk a gépemnek, ami a földön, az asztalom mellett volt. szegény neki tolodott a falnak.
hát igen megrettenetem. még a ház is deformálódott. végülis szétkaptam az egész gépet. az asztalon ujra összeraktam.
a winyok talán túlélték. az alaplap viszont gázos. eleinte ment a billentyűzet, de most már nem akar. és az egér se.
külkönben mind a kettő megkapja a tápot, mert amikor bekapcsolom a tápot felvillan a billen mind a 3 led, és ha az egeret mozatom, villog az érzékelő ledje/rádios/.
látszólag semmi fizikai sérülés nem tapasztalható az alaplapon. a gáz csak az, hogy nincs pénzem uj gépre, viszont egy szervizt talán túl élnék.

ha van valakinek ötlete ne kiméljen!

:)

(#2) vicces


vicces
addikt

kiszedtem az elemet is. ekkor az ujrainditás után azt irta ki, hogy c-mos cheksum error. ezt nem vágom, hogy normális-e.

:)

(#3) vicces


vicces
addikt

esetleg egy szervizt nem tudtok?

:)

(#4) Okoska2


Okoska2
aktív tag

Nincs semmi baja.
Szedd szet atomjair a rakd ujra ossze.
A biosban allits be minden aztan mar megy is.

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#5) vicces válasza Okoska2 (#4) üzenetére


vicces
addikt

szétszedtem darjaira, de nem müködik. a billentyúzet eleinte mökdött, de már az se akar. egyébként semmi sérülés nem látszik rajta. még a ps aljzatok is sértetlenek.

:)

(#6) Okoska2 válasza vicces (#1) üzenetére


Okoska2
aktív tag

Legkozelebb a mosogepen csinaljatok, sokkal stabilabb.

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#7) vicces


vicces
addikt

de mindegy . igértek egy ősrégi macintos-t ingyen. jo lesz az nekem. minek nekem pc? azért, hogy a könnyeimet hullassam érte? :O

:)

(#8) vicces válasza Okoska2 (#6) üzenetére


vicces
addikt

annak meg ki van törve az egyik kereke a helyéről.

:)

(#9) Okoska2 válasza vicces (#8) üzenetére


Okoska2
aktív tag

Legalabb mostantol nem fog billegni.
Rakd ala az alaplapot.:c

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#10) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

Sztem ha csak az alaplappal van a baj cseréld ki azt valami használt tusl2-c , vagy abit st-6 -ra 5-6 e ft- ból megvan... nem hiszem hogy egy kis falhozpaszírozástólminden tönkre ment volta a gépedben. (ha kidobod a 10. ről is talán működik benne valami :) )

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#11) Fex válasza vicces (#1) üzenetére


Fex
tag

Hali!

Én is póruljártam, még régebben, akkor egy dualos, scsi-s, Supermicro alaplap adta meg magát. Egy szállitás után nem adta ki a képet a monitorra. Bármit csináltam, bármilyen videokártya volt, semmi nem ment.
Aztán telefonálgattam, márkaszervizbe, egyébb helyekre, és a végén itt csinálták meg: http://web.matavnet.hu/oldman1/

Valami kristályt, meg ellenálást cseréltek, és ment minden rendbe.
Szerintem egy próbát megér, legfeljebb azt mondják, hogy nem megy.

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#12) Okoska2 válasza Fex (#11) üzenetére


Okoska2
aktív tag

Vegre 1 rendes ember!

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#13) vicces válasza Fex (#11) üzenetére


vicces
addikt

tenx!

közben gyakoroltam a lappal. a billentyűzet ugy müködik, hogy lenyomok egy gombot, és utána meg kell mozgatnom a ps2 ''dobozkát''. már átmelegitettem a forrszemeket, de nem nagyon használt...
szerzek átalakitot, és használom usb-n az egeret és a bill.-t. de megnézem a szervizt is.
amugy sikerült a biosba kikapcsolnom, hogy ne keresse a bill.-t, és már ment a windows is :)).

:)

(#14) Fex válasza vicces (#13) üzenetére


Fex
tag

Na akkor hajrá, a végén még szervíz sem kell :))

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#15) robekri


robekri
addikt

Na ezért kell egy chieftec ház, az elbírja, hogy ha a gépen dugsz!;]

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#16) KZT válasza robekri (#15) üzenetére


KZT
tag

:D

(#17) vicces válasza robekri (#15) üzenetére


vicces
addikt

hát ja!

mikor leszedtem a gép oldalát, majdnem sirva fakadtam. még a videokari is ki volt fordulva a helyéről. de felhivtam a szervizt, amit lentebb alájnlottak, és azt mondtaák, hogy ha csak az aljaztot kell cserélni, akkor kb. 1000-1500 ft. :))
remélem, hogy nme sérült a lap.

:)

(#18) _George válasza vicces (#17) üzenetére


_George
senior tag

hát reméld is, mert egy tusl2-c, ma még nagyon jó kis cucc...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#19) _George


_George
senior tag

amúgy én is má rmajdnem jártam így. de csak a házam ajtajának pöcke tört le...
hát igen... vigyázni kell a barátnőkkel... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#20) Vikthor válasza vicces (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én mindig is állítottam, hogy az elektronikus sex az VONZÓ.... :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21) vicces válasza _George (#18) üzenetére


vicces
addikt

IstEnKIRaly A cucc :))

:)

(#22) _Volkovy_ válasza Okoska2 (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

:DDDLoooooll:DDD

(#23) vicces


vicces
addikt

IDO KOzBEnKIDErULt, hOFGY NINcs PS2=>USB ATALAKITO :(( SOROS EGERET mAR VETTEM ,PERSZE A LEGOLBCSOBBAT BOCCs A BETUKERT, DE A KAR.Tablaval, ES AZEGERREL GEPELEK :C

:)

(#24) vicces válasza vicces (#23) üzenetére


vicces
addikt

hu de csunya;]

:)

(#25) atus


atus
senior tag

PH aranyköpő topik ez. Akkorát röhögtem, hogy majdnem leestem a székről. #9 és #15 nagyon LÓÓÓL... :DDD:DDD;]:C

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#26) Niquis


Niquis
aktív tag

Sorry de elég LOL ez a topic:) nem a károdon röhögök, hanem a körülményeken:)Remélem OldMan megcsinálja neked királyul!

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#27) Club


Club
őstag

Egyik haveromnak a gépét most csináltam, neki szintén cmos gondja van, de az ő lapja egy táptól durrent el, mivel elszállt a táp.
Ez röviden annyit jelent, BIOS csere!
Ez még nem is lenne gond!
DE!
Mivel a bios a billentyűzet vezérlésnél(vagymhogyhívjáknemtom) sérült meg, ezért bios-újraégestés következik!:DDD

(#28) vicces válasza Niquis (#26) üzenetére


vicces
addikt

orulok, hogy orultok:)) kulonben legfeljebb lecserelem a ket human interfacet USB~sre. vafgy esEteg gepet ujitok. csak a let sajnalom feleslegesen szorni. na es persze a board–ot is sajnalnam

:)

(#29) vicces válasza Club (#27) üzenetére


vicces
addikt

a BIOSt reseteltem, majd ujra mindent beallitotam+,es most OKes!! most is errol netzek:Cde lassan nekiallok szetszedni, mert holnap viszem ''korhazba''

:)

(#30) vicces válasza vicces (#29) üzenetére


vicces
addikt

reggel leadtam a lentebb emlitett szervizbe a lapot, es delutan mar mentem is erte. a faszi azt mondta, hogy 2000 forint, ''...annyit meger...''. hazaertem,osszeraktam.....es ugyanolyan szar :((

:)

(#31) atus válasza vicces (#30) üzenetére


atus
senior tag

Vidd vissza. Nehogy annyiban hagyd. Miért nem próbáltad ki a helyszínen?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#32) vicces válasza atus (#31) üzenetére


vicces
addikt

mert eleg meggyozo volt az ember. viszont voltak pillanatai, amikor megfordult a fejemben, hogy csak kamuzik. mindegy. holnap vissza, es kotozkodok ;]

:)

(#33) AngelH válasza vicces (#32) üzenetére


AngelH
aktív tag

Masik billentyuzettel mar probaltad? Biztos hogy nem, de azert HATHA :) Egy porbat meger, addig sem unatkozol...

(#34) vicces válasza AngelH (#33) üzenetére


vicces
addikt

peqrsze. de nem jo azzal se jo. es az eger is tovabbra se jo

:)

(#35) atus válasza AngelH (#33) üzenetére


atus
senior tag

Tényleg nem lehet, hogy a billentyűzetbe belefolyt ''valami'' a nagy lökdösődés közben :D, és azért nem müxik? :B

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#36) vicces válasza vicces (#34) üzenetére


vicces
addikt

Ez ertelmes lett. a lenyeg, hogy szar

:)

(#37) vicces válasza atus (#35) üzenetére


vicces
addikt

a billentyuzettokeletes. masik gepen tesztelve. m`ar irtam,hogy ha a ps2 ALAPLAPi aljzatot megmozgatom, akkor neha jo

:)

(#38) _George


_George
senior tag

ez egy érdekes eset... hát hihhhetetlen, szegény lap, remélem szereted a barátnődet nagyon :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#39) g4dg3t válasza vicces (#30) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Hat az SuXX!

Menj vissza nezz csunyan es reklamalj!

(#40) vicces


vicces
addikt

ma visszavitte barátnőm a lapot. délután pedig visszakaptuk a pénzt. javithatatlan :(
a pénzből vettem egy usb billentyűzetet.
win98-al müködik, az Xp nem akar müködni vele. a jelszot kéne beirnom, de meg se moccan a billentyűzet. pedig az alaplappal müködik/BIOS turkálás, boot menüben lépkedés../

:)

(#41) Club


Club
őstag

Sajnálatos:(

(#42) vicces válasza Club (#41) üzenetére


vicces
addikt

végülis annyra nem. megbeszéltem barátnőmmel, hogy karácsonyra kapok egy MX500-at, vagy 700-at :DD

:)

(#43) vicces válasza vicces (#40) üzenetére


vicces
addikt

ja és mostanra sikerál -valahogy/?/ - belőnöm a bill.-t, és már megy az Xp is!! :)

:)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szégény tusl2-c (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.