Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Sytex válasza sketchifun (#344) üzenetére


Sytex
tag

"Neki ez nem munka. Egy szórakozás, és még fizetnek is érte."
Menj vissza egy év múlva és kérdezd meg tartja-e még ezt a véleményét! :)

Szerk: PM-ben jöhet nekem is a név-cím, kíváncsi vagyok!

[ Szerkesztve ]

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#352) sketchifun válasza Sytex (#351) üzenetére


sketchifun
senior tag

Úgy lesz. De hétfőn megyek hozzá. :D

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#353) tornas válasza sketchifun (#352) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Nem küldenéd el nekem a bolt címét PÜ-ben? Megköszönném... :R

Üdv!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#354) TaaT


TaaT
veterán

Én mondjuk arra lennék kíváncsi hogy mikor szoknak le a számtech boltosok az indokolatlanul nagy teljesítményű tápegység vevőre tukmálásáról :U

Egy haveromat megkérte az ismerőse hogy dobjon össze vmi low budget gépet amivel eldöcög pár nem túl régi játék, videokártyából 7770, prociból meg E8400 voltak a kiszemeltek. Egy helyi számtech boltban ehhez a konfighoz mindenáron 500W-os vagy nagyobb tápot javasoltak. :W

Az eredeti elképzelés vmi rendes 400W-os lett volna (kisebb nem volt a boltban) :DDD

Give them hell Ukraine!

(#355) Gyuri27 válasza TaaT (#354) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt hittem már valami kilowattos tápot eröltettek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#356) #21346560 válasza TaaT (#354) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ez miért lenne indokolatlanul nagy? :F
Én is azt hittem 800-1000 W-os tápról van szó... olyat még nem hallottál, hogy késöbbi bővítés esetén is elég legyen a táp?

(#357) TaaT válasza #21346560 (#356) üzenetére


TaaT
veterán

Haver 400W-os passzív FSP-vel hajt egy 7950 TOP-ot és egy ivy 3770-et, erre a boltos azt mondja hogy a C2D-hoz meg a 7770-hez nem lesz elég a 400W??????

Még ha HKC/LCPower és társairól lenne szó megérteném, de egy 400W-os alap FSP volt kinézve.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#358) Traxx válasza #21346560 (#356) üzenetére


Traxx
őstag

Az 500W még csak-csak, de részemről az is indokolatlan, mivel még az is messze túl van lőve, lévén, hogy maxra terhelve sem fog a táp felől még 200W-ot sem kérni a konfig. Értelmes tuning mellett sem. Tennék bele mondjuk egy Be quiet! System power 400-ast, és jóccak. Vagy FSP-t, Chieftec CTG-t, ha kicsit olcsóbb kell.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#359) #21346560 válasza TaaT (#357) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az FSP

Viszont a budget táp hiába 400-as, ha 250W-nál kileheli a lelkét... (vargáné & tsa.)

(#360) Gyuri27 válasza TaaT (#357) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen a tudatos vásárló.
Csak kérdezem én miért kell a tápot 100%-ban hajtani?
Miért kell akkora tápot venni, hogy utána egy pendrivét ne birjon el?
Szóval mielőtt szidjuk a boltost. Nézzünk picit tükörbe. Tartsunk önvizsgálatot.

Amd - Radeon - Ryzen

(#361) South Velen válasza TaaT (#354) üzenetére


South Velen
addikt

Azért az inkább nem mindegy, milyen típusú tápegységet ajánlott. Valami f*sból 400W-os lehet, hogy nem lesz elég, de olyat nagyobb teljesítményűben sem szabad persze megvenni. (Codegen, M-Tech, HKC és tsai.)

(#362) TaaT válasza #21346560 (#359) üzenetére


TaaT
veterán

Haver is ismeri a PH-s nem ajánlott tápok listáját ;)

Gyuri27: "Miért kell akkora tápot venni, hogy utána egy pendrivét ne birjon el?
Szóval mielőtt szidjuk a boltost. Nézzünk picit tükörbe. Tartsunk önvizsgálatot."

Abban a gépben van 4db HDD, jópár venti, semmi sincs húzva, hiba nélkül működik minden, nem tudom mire gondolsz :U

americanidiot: Másik történet, LCPowerből az 550W-os nem tudott kihajtani egy GTX275-öt, mit mondtuk a srácnak? Vegyél egy rendes 400-ast... Mit csinált? Vett egy 600-as LCPower-t

Give them hell Ukraine!

(#363) Gyuri27 válasza TaaT (#362) üzenetére


Gyuri27
félisten

Arra, hogy ha valami folyamatosan max terhelés közelében van használva az hamarabb elhalálozik.
Jómagam tápok esetében 50-100w-t +-t szeretek. Egyrészt mint írtam ne terheljük 100%-ra. Másrészt meg ki tudja mit kell még bele rakni 1-2 év múlva.
Persze ez csak magán vélemény.

Amd - Radeon - Ryzen

(#364) TaaT válasza Gyuri27 (#363) üzenetére


TaaT
veterán

Azt az FSP tápot az új 4870-eséhez vette még anno a haverom :U

Give them hell Ukraine!

(#365) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Írok már én is ide 2 sztorit. Mind a kettő jó régen történt már, de azért jól emlkészem még az eseményekre:

Az első még azokba az időkbe nyúlik vissza amikor a win 98 volt az alap oprendszer. Ekkor még én is az általános iskola évei tapostam kb. Ekkoriban még nem volt internet, eredeti win egy fél vagyonba került, ezért, ha gond volt (márpedig a win 98-al volt) akkor szerviz volt a legcélszerűbb megoldás. Egyik nap nem nagyon akart felállni a win, hát mondom egy újratelepítés már ráfér...bevittem a boltba, ahol elmondtam mit szeretnék. Az eladó, aki már ránézésre is az az átb@szós fajta volt elintézett annyival, hogy jöjjek 2 nap múlva. Visszamentem, a faszi mondta, hogy kész, fizettem és persze aztán kiderült, hogy az égvilágon semmit nem csinált a géppel csak kb lefuttatott egy scandiscet meg egy töredezettségmentesítőt....Mai napig nem értem miért lett volna olyan nehéz ujrarakni a wint...Gyerek voltam még, átvert....de soha többet nem vittem oda semmit és nem is vettem semmit...tönkre is ment a hülyéje...de meg is érdemelte

A második sztori sem ma történt olyan 6-7 évvel ezelőtt. Fiatal srác akkoriban nyitott egy számtech boltot, nagy gamer volt, kente vágta a legújabb játékokat stb. Úgy döntöttem, hogy teljesen új gépet szeretnék egy kis szülői segítséggel és a saját nyári melókból összespórolt pénzemből ~ komolyabbnak számító 140-150.000-es történet volt ez. Gondoltam, hogy új számtec bolt pont megfelelő lesz. Bemegyek, a srác a haverjaival persze tol nagyba valami game-t. Nagy nehezen megkérdi mit szeretnék. Elmondtam, hogy új gép házzal, tokkal vonóval. Mivel voltak konkrét elképzeléseim, ezért ő csak előkapott egy sárga kis cetlit, meg egy árlistát. Én mondtam mit szeretnék, ő meg felírta. Majd közölte, hogy 1 hét múlva itt fog várni összeszerelve, oprendszer feltelepítve és persze ha kérem telepakolják nekem játékkal és ha nem baj ők is kipróbálnák az új játékokat ezen a bivaly gépen...Én még örültem is, hogy milyen jó arcok...
Eltelt az 1 hét. Izgatottan mentem délelőtt a boltba. Benyitok, a kép szinte ugyan az, a srác kockul. Rámnéz, látom fingja nincs ki vagyok...Megkérdi mit szeretnék...Mondom jöttem a gépért....Erre ő...milyen gépért? Ekkor megpillantok az asztalon egy sárga cetlit, mondom múlthéten arra írtad fel az alkatrészeket....Ránéz a cetlire...még mindig fingja sincs...Kérdezem, hogy ez most vicc, mert 1 hetet vártam az egészre...Majd mire elkzed derengeni neki a történet...persze ráfelejtett és elkezdte ígérgetni, hogy még 1 hét és meglesz.....
Na itt mondtam neki, hogy most veszített egy komoly kp-s vásárlót, mire meglebegtettem neki a zsebemben lapuló 150.000-et...majd (mivel időközben eldöntöttem monitort is veszek) a másik zsebemben lapuló 50.000-et is, amit a kiszemelt monitorra szántam...Végül ráb@sztam az ajtót ;]

(#366) #21346560 válasza basaharc502 (#365) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ölég jó ember ösmerő lehetsz, ha te bemész egy számtek boltba, és rögtön tudod, hogy ki az átbaszós fajta... az meg, hogy mégis ott hagyod a gépedet, téged minősít...

(#367) basaharc502 válasza #21346560 (#366) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Igen annak tűnt...2 perces párbeszéd után... - lekezelő, flegma, hülyének néző - volt. És mint írtam is gyerek voltam, általános iskolás...már a beszédsítusából lejött, hogy azt hiszi bármit csinál a géppel, hülye vagyok hozzá úgyse veszem észre/jövök rá...
Mégis otthagytam a gépet...igen, mivel akkoriban nem termett minden második sarkon számtechbolt a városban....

(#369) macilaci78 válasza Ariadne (#301) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Napi szar vicc.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#370) Tom5 válasza macilaci78 (#369) üzenetére


Tom5
addikt

:DDD ;]

(#372) shiftac


shiftac
aktív tag

Még pár éve történt az eset, hogy boltban a munkatársak nem tudták, hogy 7 col hány centiméter. Én meg hallgatva a beszélgetést odamentem hozzájuk és megkérdeztem, hogy segíthetek-e? Erre ők elküldtek (pedig csak megakartam mondani, hogy az 17,78cm). Másik eset, hogy épp különböző telefonokat próbálgatok ki (és innen már sejteni lehet, hogy melyik boltról van szó), erre odajön a biztonsági őr, hogy segíthet-e? Mondom neki, hogy "köszönöm szépen, de nem kell." Erre mondja akkor viszontlátásra és kiküldött az üzletből...

Nem keltett túl pozitív benyomást annak idején. Most nemrég szintén voltam a boltban és szintén telefonokat próbálgattam és most is jött (igaz, nem biztonsági őr) egy munkatárs, hogy segíthet-e? Mondnom neki, hogy "köszönöm nem kell." Erre mondja, hogy "ha bármi kérdésem lenne, nyugodtan szóljak".
Most vagy ennyit változott a (potenciális) vevőkhöz való viszony vagy csak nem tetszett nekik, hogy akkoriban egy 14 éves gyerek (mondom, már jó néhány éve a korábbi eseteknek) próbálgat különböző telókat, nem tudom, de ezek az esetek így megmaradtak bennem.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#373) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Storno

[ Szerkesztve ]

(#374) #21346560 válasza V-I-D-A (#373) üzenetére


#21346560
törölt tag

Kezdtem megörülni, hogy valami történt... :(((

(#375) Peti78 válasza #21346560 (#374) üzenetére


Peti78
őstag

Valami mindig történik, csak mi a fogyasztóvédelem felé fordulunk. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#376) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Csak hogy uppoljak, offolok :) Bár féloff.

https://igyteddra.hu/termek/oktato-hangfal-extra
Én is írtam már el a Blu-Ray-t pl, de azért picit dúrva :)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.