Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peti78


Peti78
őstag

Remélem, ilyen topic még nincs, és a moderátorok elismerik a téma létjogosultságát a "Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor kiborulunk..." téma mintájára.

Ez a topic a vásárlók részére jött létre, hogy meg tudják osztani egymással a tapasztalataikat a számtechboltokkal, és az eladókkal kapcsolatban, legyen az pozitív vagy negatív.
Kérek mindenkit, hogy a hozzászólások fogalmazásakor igyekezzen sértő jelzők nélkül fogalmazni és a Prohardver alapelveit betartani.
Köszönöm

Előre szólok, hogy egyetlen konkrét utalás is bármelyik boltra, cégre, azonnali törlést von maga után. (Mielőtt valaki még értetlenkedne, az ilyen információk ellenőrizhetetlenek és emiatt könnyen egymás üzlete, boltja stb.) lejáratásába fulladhatna a topic.)

Racecam

[ Módosította: Racecam ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2) Lajkó válasza Peti78 (#1) üzenetére


Lajkó
őstag

Egész jó ötletnek tünik ez a totyik. :Y Nem túl érdekes, de azért megosztom veletek!

Hely: Sárospatak ******* ***** pc-bódé (leginkább igy lehetne nevezni ezt a helyet)
Idő: Valamikor 2008 nyarán, hétköznap, reggel 8:20 körül.
Párbeszéd:
-Csákó!
-Szia, miben segíthetek?
-Használt cuccokkkal foglalkoztok?
Nem, miért?
-Mert szeretnék venni valami G92 chip-es vga-t :)
-Őőőő, bocsi, de az milyen is?
-Mmm, mindegy! ... Esetleg tudnál nekem nézni egy árat 8800GT-re? csak mert láttam, hogy nézegeti a beszállító nagyker árlistáját.
-Milyen érdekelne?
- :) Milyen van??
-háát, igazából csak egyféllét látok. Leadtek Winfast px8800GT gtb 512MB
- és mennyi lenne az ára?
-Pillanat, és mondommm.....öőőőőŐŐ 40.400Ft.
-Aham, értem. Esetleg ez valami oc-cos kari?
-Tessék? Milyen?
-Mmm, mindegy!!! 30kiló alatt milyen nVidia karit tudsz ajánlani nekem?
-Háát, egy pillanat türelmet kérek. Mindjárt megnézem.
-Abból még van talán, bár már nem sok.! :)
-Lenne egy CLUB3D 9500GT 512MB 27.000-ért, ha az megfelel.
-Háát, az annyira nem felel meg, főleg ezen az áron!!!
-Hát ez van! Ez nem Pest!!! :((
-Hát, sajnos azt látom. ;] Szia. :DDD

Tudnék még egy pár ehhez hasonló sztorit osztani, de a vége szinte mindegyiknek ugyan ez. Tusi, és rosszul informált az eladó!!! :F
Jah, és ami a lényeg: --EZ NEM PEST !!! :P XD kár, hogy errefelé mindenki ezzel takarózik.

UP a Topic-nak! :R

[ Módosította: Racecam ]

(#3) Integra


Integra
titán

tudnék ide írni, de inkább nem teszem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) lúzer válasza Lajkó (#2) üzenetére


lúzer
veterán

én ezért vásárolok pesten
hihetetlen ami vidéken megy

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5) adalbert1 válasza Lajkó (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

Mondjuk az ez nem pest beszólásban van rengeteg igazság... Általában sokkal kisebb forgalom, sokkal nagyobb költségekkel, szóval ha akarnának se tudnának versenyezni... Persze ettől függetlenül vidéki boltoknál néha nagyon pofátlan lehúzások vannak...

(#6) Peti78


Peti78
őstag

Az árakról nekem az a tapasztalatom, hogy bár nálunk magasabbak az árak mint Pesten, de postával már nem érdemes onnan rendelnem, mert nagyjából annyira jön ki, és a gariztatás is egyszerűbb, mint az oda-vissza postázás. Sok boltot bejártam már Debrecenben, és ahol bárgyú és nem segítőkész eladók vannak, oda egyszerűen nem megyek. Pár száz forintért nem fogom az idegeimet tépázni.
A pénzemet ott költöm, ahol segítőkészek és türelmesek az eladók. Panaszkönyvet még sosem kértem, mert felesleges, de sok strigula után nem megyek oda. :K
(#3) Integra Sajnálom, mert a te véleményed is fontos :U

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7) lúzer válasza Peti78 (#6) üzenetére


lúzer
veterán

több helyen ingyenes a szállítás bizonyos összeg fölött
pl. ajánlom: pcx.hu
50k felett ingyen, alatta 1200

vagy ipon garanciafutár
persze sokat kell rendelni egyszerre, aztán le van a gond
1× fizetsz és bármi bedöglik ők szívnak

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8) Vevőjelölt válasza Lajkó (#2) üzenetére


Vevőjelölt
tag

Azt próbáltad már, hogy egész szavakat használsz beszéd közben, nem pedig rövidítéseket?

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#9) Peti78 válasza lúzer (#7) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, ezeket ismerem, de nem tudok sajna nagyobb összegben rendelni. Az Iponban is rendeltem már, de csak azért, mert máshol nem lehetett kapni a terméket. Egyébként meglennék garanciafutár nélkül is, a rizikót pedig vállalom. :))
Vevőjelölt Azért egy boltosnak ezeket is illene ismerni :U

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10) adalbert1 válasza Peti78 (#6) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, amíg otthon laktam Szentesen én is általában a helyi üzletben vásároltam... Mondjuk akkor a webshopok még sehol nem is voltak, szóval ilyen téren nem tudom összehasonlítani. :)
Mindenesetre ha valahol visszatérő vevő vagy, akkor általában úgy is kezelnek. Normálisak, segítőkészek, esetleg a számlákkal kapcsolatban is van mozgástér, stb... Szóval annak is megvannak az előnyei, hiába a magasabb ár.

(#11) fekeandras válasza lúzer (#4) üzenetére


fekeandras
őstag

Főleg, hogy van olyan nagyker (talán a Demand de nem biztos) ami 0 forintért küldi le az árut vidékre a boltoknak.Vagyis az áraikba be van kalkulálva a szállítási költség.Akkor miről is beszélnek a boltosok?

mod: Itt Kalocsán 2éve mikor vga-t cseréltem (SM3.0 nemléte miatt) egy boltban ajánlottak egy X1300Pro 256mb videókártyát valami horror áron.Mikor mondtam nekem olyan kell ami legalább olyan gyors mint a cserélendő X800XT-m nevetve mondta a srác, hogy "az már egy szar gyenge kártya nem megy rajta semmi..." De ha akarom beszámítja és csak egy huszast kell rádobnom. :U

...nyád!

Hűlyék a túloldalon.Azóta csak webshop. :K

[ Szerkesztve ]

(#12) (Darkwood) válasza adalbert1 (#10) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Mint pl.: a ******? ;] Ott is mióta megszűnt a 10%-os diákkedvezmény, azóta igen nagy lehúzás van! Mondjuk én már nehezen tudnám kihasználni, de szólok másnak és akkor ki tudnám!

[ Módosította: Racecam ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#13) adalbert1 válasza (Darkwood) (#12) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát a ***** amúgy is egy lehúzós cég volt régen is mielőtt kinőtte magát, pl. mikor még a régi helyükön voltak a Petőfi utcában 4k-ért írtak cd-t (mikor más olyan 2k körül ha jól emlékszem), simán eladtak olyan szar chipsetes 486-os használt alaplapot ami lassabb volt mint előtte a 386-osom (habár az lehet hogy a Gadget volt, így 10-1x év távlatában összefolynak a dolgok)...

Mondjuk utána vásároltam sulinet keretében a Hansánál, vagy néha cd-t, ezt-azt... Persze a cd-re is kértem a diákkedvezményt. ;]

fekeandras : na igen, ez meg a másik, pár boltos úgy b*ssza át a tudatlan vevőt a palánkon ahogy nem szégyenli... :(((

[ Módosította: Racecam ]

(#14) Integra válasza Peti78 (#6) üzenetére


Integra
titán

az lehet, csak miközben leírom, ideges leszek azokra az eladókra.. :DDD
én pedig nyugodt szeretek lenni :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) Lajkó


Lajkó
őstag

Higgyétek el nekem, hogy nincs tökélletes combó. :N
Vagy a Boltnak nincs semmilye, gyenge az árúkészlet, drága az átlagárhoz képest, vagy drága a csomiküldés. Vagy modortalan, tusi, tájékozatlan, és egyálltalán nem szimpi az eladó. Vagy rossz helyen van. Vagy ha Te nem vagy téjékozott az árakkal kapcsolatban akkor kedvesek hozzád, és mosolyogva levesznek mint nyáron a nagykabátot! 1szó mint 100:

Nincs egy rendes bolt a környékemen !!! :O :U

Hiába: EZ NEM PEST!!! xD

Vevőjelölt: -próbáltad már kifejezni magad, úgyh ogy mindenki értse? az lehetetlen! Végül is nem azt kérdeztem a PC-boltban, hogy: milyen léptékben emelkedik a melltartók számozása B-kosármértnél. :)
Ahogy Peti78 kollegína is mondotta vala: Azért egy boltosnak ezeket illene ismerni(e)! ;)

(#16) potkem


potkem
aktív tag

Végre egy ilyen topic :C :) :)) :D :DD

(#17) Peti78 válasza Integra (#14) üzenetére


Peti78
őstag

Ezzel egyetértek, fújd ki a gőzt, mert ha benned marad az jobban károsít :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18) Lajkó


Lajkó
őstag

Lehet holnap beugrok mégtöbb tapasztalatot gyüjteni a hardverbisnis területein. Hátha ismét sikerül letaglózniuk valami elképesztően komolytalan ajánlattal. :DDD

(#19) Peti78 válasza Lajkó (#18) üzenetére


Peti78
őstag

Azzal általában sikerül előállniuk :DDD Az is igaz, hogy néha az eladó is kellemetlen helyzetben van, amikor visszakérdezek egy 2400 Ft-os termék árára, mert 300 méterrel arrébb ugyanaz csak 1.700 Ft-ba kerül. Na persze aki tusi( abból pedig van, nem is kevés), rögtön bevágja, hogy lehet ott vásárolni. Én pedig hallgatok rá ;]

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#20) localhost válasza Lajkó (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Uram, kérem hozzám se gyere vásárolni ilyen stílussal és arccal! Köszönöm!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) adax01


adax01
tag

Én is csatlakozok ahoz ki azt mondta hogy végre egy ilyen topic. :R

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#22) R válasza localhost (#20) üzenetére


R
aktív tag

nem kell a bevétel? :P

(#23) glutamin


glutamin
őstag

Jó ötlet volt ez a topic.

A vidéki számtechboltok a kis forgalom miatt elég nehézkes helyzetben vannak. Általában tőkéjük is kevés ezért nem sok árut tudnak készleten tartani. valamint a kisebb forgalmat nagyobb árréssel is kompenzálják.

Az értelmesebbek általában taranak egy nagyon olcsó márkát, ami jól ismernek. Illetve az ismertebb húzómodellekből táraznak be.

A webshopok megjelenésével azonban valszeg újabb és újabb boltok mennek majd csődbe. Lassan nem lesz üzlet az alkatrészenkénti szgép vásárlás eladói oldalról. TV-t vagy hifitornyot sem darabokból veszünk. 20-30ezres tétel atatti és nem negy forgalmú termékekkel már most sem rentábilis foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#24) zsid válasza Lajkó (#18) üzenetére


zsid
senior tag

Hali. Ott lakom, vásároltam már ott,segítökészek, ha értelmes mondatokban fogalmazod meg a kérdésedet akkor ugyanebben a stilusban is válaszolnak.
Árban drágább mint pest, de nem 2 utcára van a nagykertől,hanem 270kmre.. A forgalmát ismerve nem is csoda, hogy nincs minden csillivilli sz@r raktáron ( de pl az iponban,alienben.. sincs és nem egy forgalmi kategória).
A futár Pestről 1600ért hozza a szajrét,ha tisztában vagy vele,hogy jóval olcsóbb,akkor minek mész be fárasztani?
Az meg szerintem megbocsájtható a 35+ boltos nőnek(akinek talán semmilyen informatikához köthető végzettsége sincs), h nem érti azt a szlenget...

<tRucKdriFteR>

(#25) localhost válasza R (#22) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De kell, csak nem mindegy, hogy milyen áron! :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) Peti78 válasza zsid (#24) üzenetére


Peti78
őstag

hi
Szerintem nem az a legnagyobb baj, hogy nincs végzettsége amikor odakerül, hanem az, hogy nem ért hozzá bizonyos idő elteltével sem, és minden szakmának megvan a maga szlengje, amivel "illik" tisztában lenni. :K

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Vevő is vagyok és boltos is vagyok, tény vannak olyan értékesítők akiknek fogalmuk sincs arról mit árulnak, de az is tény hogy a vevő meg elvárja hogy gondolatolvasó legyen a boltos. És ez nemcsak a számtechesekre vonatkozik.
És amikor ez a két hozzá nem értő összetalálkozik, na akkor jönnek ezek a jó kis történetek.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#28) (Bundás)


(Bundás)
addikt

@2001-es történet:

******** bikóz of gaming to Athlon 750 MHz, GeForce2 MX (vagy Riva) baba VGA, memória, miegymás > pár napra rá már viheti is haza az akkori tini-kocka álmát Bandika. No mehet a GAME!
Ám játék közben fagy, csak 3D-ben, sehol máshol. Tapasztalat és szakértelem híján vissza a boltba az említett problémával, a folyamat: (ránézésre)
Bolt: biztos az oldal tápos ház miatt túlmelegszik a CPU : házcsere
Bandika: -1500 Ft, hazamegy, gép fagy, visszavisz
Bolt: biztos a CPU hűtő nem elegendő, csere FOP32
Bandika: -2000 Ft, hazamegy, gép fagy, visszavisz, csinálják meg mert unom már ezt (pupertás előadásban)
Bolt: rendben 3 nap múlva nézzek vissza
Bandika: a vastag betűseket összeolvasva @szd+ elegem van hazamegy

Hétvégénegésznapjátszom pénteki napon a boltban épp a gépem előtt ültek és büszkén mutatták: nem fagy! Fut rajta a zene, másolnak a DVD-ről, plusz HDD 2 HDD másolás mind egyszerre, ez a gép az ÁSZ! Két órája semmi se történt (ezek szerint 2.9 napig csak ott ült a gépem a raktárban).
Nézek, mondom leírtam világosan, 3D-ben fagy, játék közben, nem másolás közben! A válasz annyi volt, hogy nekik nincs idejük játszani. :D Nézek, mondom elég ha a 3Dmark nevezetű programot elindítja, ott az ikon az asztalon, azzal általában lefagy. Háát ezek a programok nem megbízhatóak, amúgy se játékra való a PC. Nézek, kicsit megszeppenve, nem tudom minek ajánlották JÁTÉKra a dzsíforsz kártyát... Mondom más driver-el esetleg,
alaplaphoz nem kell semmi? Áhh, ez a legfrissebb VGA driver, hisz a CD-n volt, meg nem kell semmi, majd átadják a gépet, hogy nincs mit tenni.
Kétségbeesésemben a szemközti PC boltba átsurrantam másnap "alkatrész érdekelne" ürüggyel, mivel a régi fagy. A tag alaplap csipkészlete utáni vágyát kielégítve azonnal mondta: "nincs fent Via driver", így látatlanba, nevettem: hiszen ehhez nem kell ilyen! És láss csodát kellett. :C

[ Módosította: Racecam ]

(#29) glutamin válasza (Bundás) (#28) üzenetére


glutamin
őstag

Mondjuk az ilyenen én is felháborodnék, hogy adott problémával odavszeik egy készüléket, amit esetleg nem is lehet helyben reprodukálni (a fenti esetben a másolós példa tényleg röhelyes volt) és erre lepattintanak.

Aki tényleg ennyire sötét a gépek összeállításához, az forgalmazzon gyári konfigokat, vagy csak a nagyon ismert, kitesztelt eszközöket párosítsa.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#30) Peti78 válasza (Bundás) (#28) üzenetére


Peti78
őstag

Petike is megvette egyszer álmai gépét még 2003-ban. Fogalmam nem volt olyan dolgokról, hogy ház szellőzés, komponensek hűtése és egyéb apróságok. A "jól néz ki ház" elég volt a kérdéshez, hogy ez a kuckó szerinted jó lesz? Jóó.
Elől egy 8cmes venti és hátul is. és persze megfelelően drága is volt. Itt persze én döntöttem, de a nem kaptam "ez a ház nem biztos hogy jól szellőzik" információt.
Mostanában jobban utánajárok a dolgoknak.

A tavalyi év során ért jó tapasztalat is, ugyanis hirtelen kellett egy alaplap, ami nagyon váratlanul és felkészületlenül ért. Mivel a net csak a géppel együtt ér valamit, viszonylag info nélkül tértem be egy ismert számtechboltba és a srác közölte, hogy ha még aznap leadom a rendelést, akkor péntekre itt a cucc, ha viszont nem döntök, akkor csak hétfőn lesz gépem. Persze nem akartam gép nélkül maradni hétvégére, ezért kértem, hogy keressünk már valamit, ami megfelel az igényeimnek. Kb 1 órán keresztül tök normálisan nézegette a netet, az árlistát, szórta az infokat. Tette ezt minden nagyképűség és türelmetlenség nélkül. Végül sikerült megegyezni.
Tnx bro :R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#31) zsid válasza Peti78 (#26) üzenetére


zsid
senior tag

Nem egy hardverguru az tény,de kedves segítőkész, és próbál normálisan hozzáállni... Nem ez a hülye vok hozzá,de akkor is megmagyarázza neked...ilyen arcok meg simán leírják

<tRucKdriFteR>

(#32) Lajkó


Lajkó
őstag

localhost: Nem vagyok olyan srác, amilyennek igyekszel beállítani. Csak egyszerüen ilyen kedvemben voltam. Mellesleg nem hiszem, hogy arcoskodtam volna, esetleg a végén egy kicsit.
Mindemellett a TE 'fajtád' kihalófélben van ebben a kizsákmányoló kapitalizmusban. Ezalatt azt értem, hogy vagy; -kedves, és jólinformált vagy; -vagy nincs jövőd. Legyen akármilyen tőke is a hátad mögött!!! A másik pedig az, hogyha neked túl magas az az ÁR a számítástechinkában, hogy ilyen alapvető kerdésekbe csípőből tudjál válaszolni, akkor megértem, ha bezár a bazár. :)

zsid: A sráccal beszéltem ezen alkalommal, de ettől függetlenül nekem is tökélletesen szimpatikusak az eladók. Kifejezetten szimpi a hölgy(mivel nőpárti vagyok), de nem hiszem, hogy örülne neki, hogy le 35+ozod. :D Teljesen meg voltam elégedve a kiszolgálással, csak a témábavágó ismeretek hiányán akadtam fel! A kilóméterek nagyságát azt hiszem, hogy tisztáztuk a 11.hsz.-ben ;)
Arról nem is beszélve, hogy kb 3 ilyen bolt van Patakon. Munkatársam istenítette az egyiket (anno MComputer, a Vörössipkások uctán). Bemegyünk, kérdezem (Kazán-tól): -Szia, Hyper TX2 hűtőtök van esetleg? Itt is ment a pillanat, meg az elnézést. Elkezdett kutakodni az árlistában, és kb 1-2 perc múlva megkérdezte, hogy: -Az milyen márka??? Szerintem ez is magáért beszél! :F

Cogito ERGO-SUM: Nem olyanokat kellene alkalmazni pc-boltban eladónak, akik csakis azért keresik az ilyen állásokat, mert kényelmes keresetre vágynak (lusták a fizikai munkához). vagy; Nem olyanoknak kellene lenniük a pc-boltban a pult mögött, akik abból akarnak meggazdagodni, hogy a hózzáértő munkaerőt inkább NEM alkalmazzák! Ezzel spórolván némi forintocskát. Bezzeg a forgalom hanyatlását nem veszik észre. :N

És mint mondottam volt: -nem írtam le, csak hiányolom a tájékozottságot. :R Az árakkal van a legnagyobb gond, de azt is lehetne korrigálni, ha 'normális' beszállító uán néznének. Persze ez csak teória.
Kedvesek, aranyosak, de szerintem nekik nem ez a bolt való. :N Viszont el tudnám őket képzelni a bútorbizniszben. Na az nekik való lenne!!! :R

(#33) localhost válasza Lajkó (#32) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Lajkó a kötözködéssel Te vagy a harmadik személy 2001 óta, akit itt e fórumban innentől kezdve Ignorállak.

:Y Gratulálok e bátor cselekedethez! :Y

Provokatív és sértő szándékú hozzászólásodra tett válaszlépésemmel egyidejűleg közlöm, hogy nem veszem fel a kesztyűt, IQ-kérdésekben fegyvertelenekkel nem harcolok!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34) biker


biker
nagyúr

2000-2001 körül lehetett, szintén "vidék", Szeged:
Én: visszahoztam ezt a TEAC cd-t, mert nem jó, nem olvas, lassan, ibásan, stb
Bolt: ok, pár nap
pár nap múlva:
Bolt: sajnos nem lehet javítani, csere, de teac nincs, de ez a delta ugyanolyan jó.
Én: :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

aztán két hétre rá csak lett egy TEAC ismét :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) Peti78 válasza biker (#34) üzenetére


Peti78
őstag

Ha nagyon akarnak, tudnak is. Az akarat viszont nem mindig van meg :U

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#36) Armahun válasza biker (#34) üzenetére


Armahun
addikt

Nekem volt deltám, páran meg is kérdezték, hogy mi van a gépeddel fel akar szállni? :D

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#37) Peti78 válasza Armahun (#36) üzenetére


Peti78
őstag

Akkor puszta jóindulatból vagy hozzáértésből esetleg mindkettőből kifolyólag ajánlhatják ezeket :K :U

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38) Armahun válasza Peti78 (#37) üzenetére


Armahun
addikt

Lehet, pedig nem is volt olcsó több mint egy tizesbe került még 2000-ben.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#39) Lajkó válasza localhost (#33) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem akartam kötekedni . Ha úgy érzed, hogy az volt, akkor sajnálom. :R
Bár a félelem nem ült ki az arcomra az tuti !!! :R
Amikor valaki provokatív az nem ilyen, hidd el. ;)

Beleolvastam abba a topikba is, ahol ezt ellentopiknak venezed. :B Érdekes meglátások vannak ott is. Sajnos az Arany középút az nincs meg ott sem. :(

(#40) Peti78 válasza Lajkó (#39) üzenetére


Peti78
őstag

Hidd el, ha valaki úgy akarja érteni, úgy is fogja :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#41) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Frissítettem az első hozászólást!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#42) hanee válasza fekeandras (#11) üzenetére


hanee
senior tag

Csak mondjuk a Demand az egyik legdrágább nagyker.. :U

(#43) Djuree


Djuree
félisten

na már indult ilyen téma is? jóóóóóó :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44) kisboxi


kisboxi
tag

Hy.
Személyes tapasztalataim után, elmondhatom hogy egy vidéki kiskereskedésbe sem érdemes menni konkrét elhatározás nélkül. Ha nem oda figyel a kedves vásárló akkor vmi olyan dolgot sóznak rá ami kb 2 hét múlva kuka. Még ha konkrét céllal is érkezel akkor is megpróbálják bemesélni hogy az neked tuti nem jó,vagy olyan nincs is, na ekkor jön elő az emberkéből a "jobbik én" :DDD és már csak azért is azt kéri.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#45) fekeandras válasza hanee (#42) üzenetére


fekeandras
őstag

Sajnos így van. :K

(#46) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Nekem volt pozitív és negatív tapasztalatom is. Mivelhogy üzletet nem lehet mondani, ezért csak várost mondok, hisz nem csak egy számtech üzlet található. Város: Nagykanizsa

Pozitív:

Webkamerát vásároltam, meg is lett a kiszemelt példány. Mondtam az eladónak, hogy Linuxot használok, és ha netán nem tudnám használni, akkor visszavenné-e?
Válasz: Természetesen! Csak annyit kért Tőlem, hogy a dobozát okosan bontsam fel. Ezt is megoldottuk, még az üzletben kibontottuk. :DD

Negatív:

Rendeltem egy alaplapot márka, típusszám szerint. Hoztak helyette egy teljesen más fajta alaplapot. Mondom Én nem ezt kértem!
Válasz: Jó ez is, vigyem el ezt!
Pont azért rendelek márka/típus szerint, mert Nekem olyan kell. Ha Asus lapot kérek, akkor ne az Asrock lapot akarja Velem megvetetni!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#47) Agyasima válasza Racecam (#41) üzenetére


Agyasima
senior tag

A "Tapasztalatok az Ipon comuterrel", a Mistral tapasztalatok, továbbá az egész Garancia kérdés topicot akkor mér nem zárod be? Egyből dobhatnád a permbant az összes usernek, aki ott hozzászólt.

Egyébként gratulálok. Úgy látszik van még hova süllyedni. [Szerk] ez nem neked szól, hanem a moderáció színvonalának általánosságban.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#48) fekeandras válasza Agyasima (#47) üzenetére


fekeandras
őstag

Ez esetben szerintem igaza van.Nincs itt a másik fél, hogy "megvédje magát" mint pl. az Ipon topikban.Addig míg a másik félnek nincs lehetősége megszólalni addig nem szerencsés egyoldalúan pálcát törni bármelyik bolt felett.Ezért nem kell konkrét számtech üzlet nevet említeni.

mod: Ezzel elég jó kis bevétel kiesést lehet okozni bármelyik üzletnek.Főleg a mostani nehéz gazdasági helyzetben ez hatványozottan igaz.Tudom mert a sógorom is ebből él.

[ Szerkesztve ]

(#49) Lajkó válasza fekeandras (#48) üzenetére


Lajkó
őstag

Yo a szó, és a modot én is jogosnak tartom. :R Nekem sem kellett konkrétan behatárolnom.

Bár azért jelzem, hogy az EMENY nagyon is figyeli ezt a topikot!!! és itt most nem a vidéki kis boltokra gondolok. :N

(#50) Peti78


Peti78
őstag

Egyetértek azzal, hogy ne lehessen konkrét boltot említeni. :K
A privát üzenet sok mindenre alkalmas, úgyhogy ezeket szvsz mindenki ott intézze el. :R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.