Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) azbest válasza zsid (#24) üzenetére


azbest
félisten

Ezért kell Hong-kongból rendelni ;]
"... rendeltem már vicik-vackot (adapterek, hdmi kábel stb) 500 ft-ért free shipping-el. ami vicc, hong-kongból olcsóbb a posta, mint itt a magyar posta 2 város között ajánlottan" [link]

(#32) Lajkó, az első bekezdésre: kultúráltabb országokban az a default, hogy "kedves, és jólinformált" az eladó... errefele viszont, ha nincs elég erős konkurencia (vagy ha azok is hasonló szinvonalúak), akkor igencsak elszemtelenednek. (kinek nem inge, ne vegye magára)

(#47) Agyasima:
hát, engem is megütött a bevezető komment... nem is a tartalma, hanem inkább a hangvitele az, ami sajnos rossz irányba mutat. Kérésként is lehetett volna tálalni fenyegetés helyett, elég rosszul néz ki a frissen nyitott topic elején egy ilyen. :(
És a zárójelezés is rosszul van :P
(nagyon off Race: az alapelves megjegyzésem máig aktuális, pedig csak ennyi lenne:
a hozzászóló fórumbeli hozzászólásainak szerzői jogával kapcsolatban sem anyagi sem más jellegű követeléssel nem élhet :U )

[ Szerkesztve ]

(#52) nyunyu válasza azbest (#51) üzenetére


nyunyu
félisten

kultúráltabb országokban az a default, hogy "kedves, és jólinformált" az eladó... errefele viszont, ha nincs elég erős konkurencia (vagy ha azok is hasonló szinvonalúak), akkor igencsak elszemtelenednek.

Heten bementem egy noname optikushoz a Bertalan Lajos utca elejen, szokasos fogos ravasz kerdeseimet feltenni leendo uj hemuveggemmel kapcsolatban. (Hatha latok valami jo keretet, ami felkerulhet a wish listemre.)

Erre olyan flegma kioktatast kaptam a kopasz csokatol, hogy jovo heten lesz valami optikusi konferencia, addig folosleges nezegetnem a kereteit, mert akkor lesz egy rakas uj, meg akkor kapja meg az uj lencsearakat, stb.

Kozben elovett egy ranezesre 2 eves lencse katalogust, abbol probalt valami hozzavetoleges arakat mondani, ezerrel hangsulyozva, hogy azota felment az Euro, uj ar tuti nem ennyi lesz jovo heten.

Meg persze kigyot-bekat osszehordott a tobbi optikusra, hogy bezzeg o egyedul dolgozik, nincs alkalmazottja, nem bermunkaban csiszoltatja a lencseket, ezert tud olcsobb lenni, igy o nem fog ehenhalni a mostani valsagban, stb.

Mindenesetre elgondolkoztam rajta, hogy jovo heten bemenjek-e vagy sem megnezni az uj kinalatot...

Ja, tobbi optika mar megkapta az idei katalogusokat az aktualis arakkal, csak o nem...

Ja2: wishlistem aktualis allasa 206GBP-bol itt lenne Angliabol. (ez most kevesebb, mint 70k)
Itteni optikusoknal ugyanaz a keret 28k+gyengebb lencse darabja 30k (=osszesen ~80k), angolokeval osszemerhetoe mar 45k/db lenne... (~120k)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53) azbest válasza nyunyu (#52) üzenetére


azbest
félisten

elszomorító :(
Hmm, annyiból talán ki is utazhatnál kis szerencsével az angolokhoz :U Jó persze túlzok... bár fapados árral még lehet akkor is olcsóbb lenne

Az élet egyik nagy rejtélye az, hogy vacak fizetésekkel, csillagászati árakkal miért veszteséges majdnem minden cég nálunk, míg máshol magasabb bérért dolgozó beosztottakkal, olcsóbban/magasabb színvonalon adva a portékát, mégis nyereségesek. Jó-jó a kisebb piac és magas adók is jó érv az itteni helyzet mellett, de ennyire... a szolgáltatás színvonala elsősorban nem a pénzen múlik :U

(#54) glutamin válasza azbest (#53) üzenetére


glutamin
őstag

Nyugaton sokkal nagyobb a vásárlóerő. Én dolgoztam több évig egy magyarországi drogéreia-kereskedelem központjában. (jó sok kimutatást készítettem:D) Elég jelentős különbség van egy vidéki kisváros és mondjuk a MOM-parkban lévő üzlet forgalma között. Akár 20x-os forgalomkülönbség is előfordult (hasonló méretű üzletek). Nagyon nem mindegy, hogy csak nézelődni mennek be az emberek vagy gondolkodás nélkül tesznek bele mindent a kosárba, ami csak épp eszükbe jut.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#55) nyunyu válasza glutamin (#54) üzenetére


nyunyu
félisten

Faterom 4betus supermarketet uzemeltet egy Balaton-parti kisvarosban.

Ceg HQ-jan meglepodtek, hogy nagyobb a forgalma, mint a legtobb pesti boltjuknak, benne van a top3-ban.
(Jo, legkozelebbi hipermarket 20km-re van :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#56) Peti78


Peti78
őstag

Debreceni bolt telefonbeszélgetés:
Jómagam: Hello xy vagyok, be tudtok szerezni "Z" terméket?
Eladó: Persze, van is jelenleg rakin.
Jómagam: Remek, meddig is vagytok nyitva?
Eladó: 17.00.
Jómagam: ÁÁ pont nem érek oda. (16.45 volt akkor)
Eladó: Mikorra tudsz jönni?
Jómagam:Kb 17.10-re
Eladó: Gyere, megvárlak.
Jómagam: :Y Rohanok

Na ilyenek is vannak. Ez egy jó történet, persze nem csak ebből áll a világ.
Másik boltba bemegyek pár hónapja. Új munkaerő a pult mögött halál unott arcot felvéve. Köszönök, amire egyfajta morgásnak tűnő hangot eresztett ki magából anélkül hogy rámnézett volna. Ott állok kb 2 perce, mondom "Ne haragudj vásárolni szeretnék."
A válasz: "Pillanat, csak éppen rendelést adok le." Ja, oké ez természetes gondoltam, csakhogy a mögötte lévő vitrines szekrényben lévő üvegben megláttam, hogy rettenet módon WOW-ozik.Éljen, ismét egy suttyó kocka az őt megillető helyen, magasról tesz arra, hogy miért is mereszti ott azt a bizonyos testrés(z)ét. A suttyó koma kisvártatva rámnéz és az unott ábrázattal megkérdezi: Tessék.
Finoman elmondtam neki hogy milyen az eladni valamit, és valszeg a Wowozás nincs benne a munkaköri leírásában, de láttam hogy nem nagyon érti, érzi, értékeli miről beszélek. Úgyhogy leléptem. Jó helyen vagy komám :W

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#57) bullseye válasza Peti78 (#56) üzenetére


bullseye
addikt

no offense, de ott ül, munkidőben, vevővel szemben és WoWozik. Mit gondoltál mi történik, miután megtartod gyújtó hatású szónoklatod? Megszaggatja ruháit, elnézést kér és ad 10% árengedményt, amiért visszavezetted a helyes útra?

Valójában itt Te jártál jól, mert ingyen jutottál szolgáltatáshoz: jól leoszthattál valakit a morális magaslatról :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#58) adalbert1 válasza Peti78 (#56) üzenetére


adalbert1
veterán

Itt előjön az a probléma, hogy a normális munkaerőt nem igazán fizeti meg a legtöbb számtech. bolt... Így kb. minden inkompetens idiótát is felvesznek a pár normálisabb alkalmazott mellé.

Amúgy nekem a kedvencem az, mikor kint van a honlapon rengeteg árú, persze egyik mellé sincs odaírva hogy csak rendelésre (eleve semmilyen státusz).
Legutóbb úgy jártam ezzel kb. 1 éve, hogy 500 GB-os HDD-t akartam venni. Adott boltot felhívtam, hát persze a honlapon feltüntetett 4-5 fajtából 1 se volt nekik raktáron. Azóta nem is vásároltam ott.

(#59) Peti78 válasza bullseye (#57) üzenetére


Peti78
őstag

Jobabn értékeltem volna, ha rám figyel, és nem a hülye játékával foglalkozik. No offense persze ami őt illeti, de elmegy az ilyen a pi*sába. Kezét lábát dobja el, ha valaki vásárolni akar. Persze megértettem volna, ha valóban a mukájával foglalatoskodott volna, de nem. Azért van ott. Nem kérek kávét ottlétemkor, csak figyelmet.

adalbert1 Sajnos csak ez az egy inkompetens idióta volt ott.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#60) bullseye válasza Peti78 (#59) üzenetére


bullseye
addikt

Méghogy figyeljen oda rád! Meg még tán köszönjön is, mi? Sok hepciáskodó fiatal, aki nem próbált mondjuk élelmiszerboltban vásárolni a rendszerváltás előtt :))

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#61) Peti78 válasza bullseye (#60) üzenetére


Peti78
őstag

Azaz :DDD Teljesíthetetlen elvárások. Nem is lenne gond, csak nem önkiszolgáló volt :K :U :))

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#62) potkem


potkem
aktív tag

Sziasztok sajna nekem rossz tapasztalataim vannak. Mármint több rossz mint jó. Kb 2 hete rendeltem egy cooler master cm 690- es házat. Vissza garanciába adtam bele egy vinyót amin még volt 4 hónap garancia. Hétfőn reggel megrendeltük a házat, majd pénteken érkezett meg . Minden nap telefonáltam érte ők egyszer sem. Mikor bemegyek adom a vinyót készitem a pénzt , a válasz az volt hogy vissza az egész mert ők nem tudják hová kell küldeni ezt a vinyót garanciába , és hogy én nézzek utána. Mondtam a srácnak hogy itt vettem telefonon le lett beszélve a csere. De ő nem tudja kivel beszéltem a főnök meg nincs bent. Ekkor ezt mondtam - AKKOR TUDOD MIT ,EGY HETE VÁROK ERRE A KÖCSÖG HÁZRA ÉS MÉG TI SZ*PATT*K. AKKOR ODAVEREM A VINYÓT A BETONBA MEG A HÁZAT IS mivel ott volt mellettem a pulton ÉS AKKOR MEHETTEK A FERTŐZŐTT F*SZ*MBA. Ennek elhangzása után telefonált elvette a vinyót, és beszerzési áron ideadta a házat és még egy ajándék coolert is kaptam . Az biztos hogy ide nem megyek többé! Sőt minden embert lebeszélek erről a cégről! Sajnos hülyének néznek minket vásárlókat tisztelet a kivételnek. Sokszor olyan áll a pultban hogy fogalma nincs az egész számitó gép alkatrészekről. :((

[ Szerkesztve ]

(#63) Jégkokó


Jégkokó
veterán

nem igazán értem, hogy mire ez a szigor hogy nem lehet leírni a blt nevét, annó a mistrált meg a kékhalat izekre szedték a topicokban mégsem törölték ki azt amit beírtak. El kell fogadni a negativ kritikát is, nem hiszem, hogy akármelyik bolttal is mindenkinek csak pozitív tapasztalata legyen.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#64) lúzer válasza Jégkokó (#63) üzenetére


lúzer
veterán

pedig érthető indok (1. hsz)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#65) Peti78 válasza Jégkokó (#63) üzenetére


Peti78
őstag

Mit lehet tenni, ez az utasítás. Alapból rossz volt a kezdés, de azért kíváncsai lennék, hogy hány topic kezdő hszében van ilyan " na előre megmondom" figyelmeztetés.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#66) Peti78 válasza Peti78 (#65) üzenetére


Peti78
őstag

Persze, ha az lenne a topic címe, hogy melyik a legjobb számtech bolta környéken, az is átválthatna fik*zásba, mert olyan nincs h mindenkinek jó valami
Más topicocban ellenben olyan hszek születnek, amikben az emberi máltóság nagy mértékben sértve van. Ott elfér a negatív komment.
Priviben úgyis megbeszélik, hoygy melyik boltről van szó.
Az már más kérdés, hogy nehezen értelmezhető a "konkrét utalás", mivel vagy konkrétan megmondjuk a nevét, vagy utalunk rá. A kettő együtt nem megy

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#67) azbest válasza Jégkokó (#63) üzenetére


azbest
félisten

nem is beszélve arról, mikor az apeh szedi ízekre a cégeket áfa nem fizetés miatt... meg a becsődölő és ugyanazon a helyen más bejegyzett néven tovább futó áfát elcsaló (valamit garanciát is csak jófejségből intéző - hisz nem jogutó, mert akkor a korábbi cég adósságait is vinné) kamu boltok sorát.

Volt azt hiszem itcafe-n is hír a feketelistás weboldalról.. valami ilyesmin rákerestem egyik itteni boltra is, és a néhány hónapos új kft is már kapott már valamilyen figyelmeztetést... hogy mit, azt nem tudom, mert csak regisztráltak olvashatják a tartalmat.

(#68) szatocs


szatocs
őstag

Én megoldom, ha valami nagyon hosszú nevű, vagy úgy sem érti hardver kellene. Kinyomtatom vagy leírom papírra, és Hello, ilyet keresek, van-e, stb...

Ezzel nincs baj általában, vagy megtalálja, vagy nem. :)

Kisvárdán van egy bolt, amelyikben egy számomra nagyon nem szimpatikus tag az eladó, na hozzá már mentem vagy 3x, látszik rajta, hogy ért a gépekhez, de valahogy akaratlanul is olyan flegmának tűnik. Az árak meg... :D

=== Szatocs ===

(#69) fabko


fabko
tag

Vidéki kisváros egyeduralkodó számtekboltja. Ügyfél beviszi a gépet, tiszta vírus minden.
Eladó: Ez sajnos törlés, és xp reinstall.
Ügyfél: Rendben van, sejtettem hogy így lesz. Van a gépen sok családi fénykép, azt meg lehetne menteni?
Eladó: Persze, ha tetszik vásárolni egy új merevlemezt amire rámásoljuk a képeket.
Ügyfél: De hát nincsen szükségem másik merevlemezre, van azon elég sok hely.
Eladó: Csak így tudjuk megmenteni a képeket
Ügyfél: De hiszen nekem nincs szükségem másik merevlemezre
Eladó: A képek megmentéséhez szükség van egy másikra, amire átteszem a vírusos gépről, és az utána ügye már használt lesz, nem adhatom el másnak
Ekkor már nem bírtam tovább hallgatni, beleszóltam:
Én: Nincsen itt egy "szervízvinyód", amire oda majd reinstall utánvissza tudnád pörgetni a képeket?
Eladó: Nincsen ilyesmink, csak új alkatrészek vannak
Én: kiírhatnád dvd-re neki, gondolom örömmel kifizetné, és még egy biztonsági másolata is lenne a képeiről
Eladó (már mérges rám): Egyik számtek bolt sem tarthat cd vagy dvd írót, csak a polcon újakat, ez törvény

Én itt feladtam, és kimentem, már nem akartam ott venni semmit, soha többé. Az ügyfél végül persze megvette a vinyót.

(#70) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Tudtommal sehol nem csinálják meg saját vinyóra, vagy veszel vinyót vagy lemezre kiírják. Utóbbi értelemszerűen kevésbé költséges megoldás!
Itt csak annyi negatívum róható fel, hogy vinyót akartak vetetni...
Alap dolog, hogy fontos cuccokról legyen mentés aztán ha behal a gép nem kell sikítani...ezután már ő is így fog tenni sztem.

Szerk: azt nem értem, hogy nem tarthat írót...milyen szervíz ez, hülyeség :F

[ Szerkesztve ]

(#71) fabko


fabko
tag

Persze hogy hülyeség.Nyilván azért mondta az eladó, hogy mindenképp megvegye az ügyfél azt a vinyót.
Más helyeken pedig szerintem alap, hogy a telepítés idejére rápörgetik egy saját vinyójukra, ne mondja senki hogy egy szaküzlet/szervízben nincs egy használt vinyó elfekvőben ilyen célokra.

[ Szerkesztve ]

(#72) mmdms válasza tomi_mod (#70) üzenetére


mmdms
addikt

De szerviz vinyót minden normális bolt tart. Az ő munkájukat is meggyorsítja.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#73) dragonfx


dragonfx
veterán

régebben mikor még hordtam gépet szervízbe kis ideig>>

nem indul a masina, gép bevisz, vár, belenéz, nézi fél órája, odaszól, mi a baja lehet már tudni?, nincs ötlet valőszínű lap, ram, proci,hdd vagy táp....

:C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#74) bullseye válasza Jégkokó (#63) üzenetére


bullseye
addikt

külön topik más kérdés, oda előbb-utóbb beesik a cégtől is valaki válaszolgatni...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#75) potkem


potkem
aktív tag

Még egy történet. Bementem egy Debreceni üzletbe aminek elég nagy neve van. Vásárolni szerettem volna cooler master 12 cm -es ventit. A válasz: olyan nekünk nincs, nem forgalmazzuk de tudok helyette jobbat adni 1700 ft -ért. Közlöm vele hogy 5 volton szeretném tolni és hogy kellene hozzá olyan csoki ami ezt megoldja. Válasz: Van 550 ft és csak össze kell dugni. Ekkor kitett elém egy nagyon szép pirosan világitó meseszép ventit, ami kb még egyszer olyan hangos mint a cooller master. Megköszöntem és ott hagytam az egészet. Elmentem egy másik helyre ott betudják szerezni ezt a ventit 2400 ft-ért. Azt is ott hagytam.Egy nagyon jó barátom szerezte be a végén 1100ft -ért darabját cooler mastert dobozában áram alakitókkal stb. Még csak annyi HA NEM TUDNAK BESZEREZNI DOLGOKAT JÓ ÁRON , NEM ÉRTEM HOGYAN AKARNAK AZ ILYENEK MEGÉLNI!

(#76) glutamin válasza potkem (#75) üzenetére


glutamin
őstag

Valószínűleg nem a te 1-2 ezer Ft-os tételeidből szeretnének megélni. Egyszerűen nem éri meg a fáradtságot ilyen extra igényekkel, ilyen kis profitért foglalkozni. Ezt sajnos el kell fogadni.

Egy nagyon pici üzletnek is, ahol mondjuk dolgozzanak csak 2-en kell legalább havi 6-700 ezer Ft bevétel, hogy elevickéljen. (bérköltségek, üzlet bérlete, rezsi stb.) Vagyis ekkora árrést kell produkálni az eladott termékekből. Ezt 1-2 ezer Ft-os tételek párszáz Ft-os árréséből nem lehet összehozni. Nem ezen fog múlni az életbenmaradásuk.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#77) potkem válasza glutamin (#76) üzenetére


potkem
aktív tag

1- 2 ezer forint ? Tavaly raktam össze a gépet kb 200 000 be volt. Most egy hónapon belül vettem egy sz. gép házat 18000ft . egy 550w-os tápot 19000 ft proci hütő 5800 ft. A Debreceni bolt amiről irtam ott hagytam 25000 ft -ot mert a ház másik boltból van. Na most hol van itt 1-2 ezer forint . Forgalmazzák a coller master sz.gép házat amelyben van gyárilag 3db 12 cm-es venti. Viszont cooler master ventit nem forgalmaznak külön? Ebbe a házba 7db 12cm-es venti megy . Érted! Vagy nem? :D

(#78) RedWing


RedWing
aktív tag

Nekem is van egy jó történetem.
Még 2008. decemberében otthon (dél-dunántúli kisváros, egyetlen számtech boltja/szervize)
bevittem apámék céges gépét (Barton, 1GB RAM, Ati9800, Asus lap) a szervizbe, miután random szerűen kikapcsolt (1-15 percenként, gyakorlatilag bármilyen alkalmazás alatt/nélkül egyaránt). 2 hetet volt náluk, mire szóltak, hogy mehetek érte. Szerintük semmi baja, náluk hiba nélkül ment. Gép haza, bekapcs. Láss csodát, fél óra után kikapcsolt és kezdte előről.
2 nap múlva vissza. Megint vár 1 hetet, behívnak, továbbra sem találnak semmit. Valószínű nálunk a hálózatban vagy az elosztóban van a hiba. Megint haza, tápkábel csere, elosztó csere, másik konnektorba átdug. U.A. ! :W Boltba gép nélkül le, kérdezem, hogy mi a vélemény. Semmi. Így akkor passzolják.
mivel gyanús volt, hogy úgy kapcsolt ki, mintha áramtalanítva lenne, tápra gyanakodtam.
Vettem egy tápot, azóta tökéletesen üzemel.
A boltban persze 3 hét alatt sem derült ki... ha egyáltalán foglalkoztak vele... :W

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#79) potkem válasza glutamin (#76) üzenetére


potkem
aktív tag

Ja és még annyit: Miért vegyem én meg a szutyok gagyi ventit heroin áron? Ha én igényes vagyok a gépemre, miért kellene nekem a hangos búgós venti? Az eladók mindent rá varnak az olyan emberekre akiknek nincs tapasztalatuk. Nem pár száz forintos árréssel dolgoznak ez is bizonyitott. AKI KEMÉNYEN DOLGOZIK A PÉNZÉRT , ÉS VÉGRE RÁSZÁNJA MAGÁT ARRA, HOGY VALAMIT KÖLTSÖN A GÉPRE, ÉS MEGPRÓBÁL KÖZÉP KATEGÓRIÁS VENTIKET VENNI , MIVEL FELSŐ KATEGÓRIÁRA NEM TELLIK AZOKAT KELL IGY SZ*P*TNI? És biztosan van másnak is ilyen rossz tapasztalata. Az ilyen eladók elmehetnek a f*sz*mba. Mert egyszer el lehet adni egy embernek a gagyit de kétszer nem!

(#80) potkem válasza RedWing (#78) üzenetére


potkem
aktív tag

Szép történet. Még szerencse hogy mi tulajdonosok észnél vagyunk. És hogy ők a szakemberek LOL :D mi vagyunk a szakemberek ! Aki már rakott össze gépet tudja hogy nem is olyan bonyolult ,mint amilyennek látszik. Az biztos hogy en az elég nagy értékű gépem nem bizznám ilyen Mekk Elek kaliberű emberekre. De azért közöttük is van kivétel. Utólag elnézést kérek a normális gépszerelőktől , rájuk ez nem vonatkozik. :D

(#81) glutamin válasza potkem (#79) üzenetére


glutamin
őstag

Nem jellemző, hogy egy pár ezer fortintos termékkel külön foglalkoznának. Pl volt úgy, hogy vidéki számtechboltban kértem 2 komlpett gépre árajánlatot (olyan 500e Ft nagyságrendben). Erre mondták is, hogy egyedi ajánlatot fognak adni rá (a listaáron felül adnak némi kedvezményt is). Ez így korrekt, ugyanakkor én se szarakodnék egy venti megrendelésével.

Mint írtam is nem ezen áll vagy bukik a dolog. (az más kérdés, hogy te többet oda nem mész, de a vevők 95%-a nem így gondolkodik, mivel általában nincs nagy konkurencia, vagy azok is lusták).

Kb 10-20%-os árréssel dolgozik egy vidéki bolt. Egy 2e Ft-os ventin az 2-400 Ft. Ennyiért nem biztos, hogy érdemes nekik egy olyan terméket beszerezniük, ami külön forrást igényel. Ha viszont van a nagykerükben, akkor mondjuk egy legközelebbi rendeléshez esetleg hozzá lehet csapni. (de ez utóbbi sem igazán jellemző).

Megoldás: webshop, ha nagyon fontos az adott termék

(egy műszaki áruházban sem nagyon rendelnek meg a vevő kedvéért egy nem forgalmazott terméket)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#82) potkem válasza glutamin (#81) üzenetére


potkem
aktív tag

Sajnos hogy ez van! Igy hát marad webshop, SOKKAL JOBB MINŐSÉG OLCSÓBBAN. Sokan a garancia miatt nem választják ezt a megoldást, mert a garancia érvényesités nyűgös. De az is biztos hogy helyben sem egyszerű. Erről már irtam korábban! Na meg a posta költség . De még akkor is szerintem jobb. :D

(#83) glutamin válasza potkem (#82) üzenetére


glutamin
őstag

Én is vásároltam már pár terméket Webshoppban. (ez kb olyan mintha a nagykertől vennénk valamit közvetlenül). Terjedeni fog ez a forma nem is kicsit, viszont van egy-két olyan termék, amit biztosan nem vennék így. Pl monitort a gyakori pixelhibás problémák miatt.

Na hogy legyek egy kicsit ON is:D Jópár évvel ezelőtt történt:
- az alábbi alaktrészeket szereném: x, y, z, AMD k6-2 300, w, x
- AMD az most nincs, de adhatunk helyette egy Cyrix M2-t, közel egy árban vannak
- :)

Azért ott akkor a Ciryx bizony jóval kevesebbet tudott mint az AMD. Viszont a foglalatot legalább eltalálták:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#84) biker válasza glutamin (#83) üzenetére


biker
nagyúr

én kértem K6-2 500-at, adtak K6-2+ 500-at
végül inkább lapot cseréltem, mert a proci megérte :)

de a kedvencem, az amikor vettünk nagykerben 3db Gef 256-ot. papíron. zacsiban, minden nélkül, csak vigyük, utolsó 3db, szerintem leesett valahonnan :)

otthon berakom, mert egyiket megtartottam: Elsa Gladiac Geforce 2 GTS :) :C :C

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#85) Peti78 válasza glutamin (#76) üzenetére


Peti78
őstag

Pedig jól tennék, ha a pár száz forintos tételekre is odafigyelnének.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#86) ronson válasza RedWing (#78) üzenetére


ronson
őstag

Ha hiszed ha nem ugyanilyen esetem volt nem rég.

Srác behozza garos gépét, 15 percenként fagy, kékhalál minden.
Futatok használgatom semmi, utána 24h memteszt, 48h orthos, semmi hiba.
Javaslom neki a windows reinstalt.
Pár nap múlva jön megint, ugyanazok a hibák.
Kértem tőle egy hetet, arra az időre beállítottam magamnak dolgozni az ő gépét. Egy hétig hiba nélkül dolgoztam vele.
Ekkor azt javasoltam szerezzen be másik xp-t (nyílván warez) és azt tegye fel.
Hozza megint már nagyon feldúlt volt még mindig xar.
Jobb ötlet hiányában cseréltem neki tápot.
Na azzal már neki is ment hiba nélkül otthon.

Ebből csak arra tudok következtetni, hogy az árammal lehet valami bibi náluk(nagyobb fáziseltolódás vagy tüskék), ami az olcsó tápot igen érzékenyen érinti.

Tehát egy ilyen esetben a szervizest is meg lehet érteni, mert nincs annál rosszabb amikor már majd megőrül az ember mert nem tudja reprodukálni a hibát és nem saját hibájából.

Csak azért írtam, mert amíg valaki ebben nem dolgozik addig elképzelni se tudja, hogy milyen a másik oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#87) sasa311 válasza tomi_mod (#70) üzenetére


sasa311
veterán

Úr isten hol élsz te? :Y

Egy bolt aki vállal szervízelést már hogy a viharba engedhetné meg magának, hogy ne legyen felszerelése a szervízeléshez?!
És ha én beviszek nekik egy alkatrészt szervízelni akkor vetetnek velem egy gépet köré, hogy ki tudják próbálni? Na ne röhögtess...

Alap, hogy minden ilyen szervízben kell, hogy legyen egy Intel/AMD tesztalaplap (esetleg több is különböző foglalatoknak, DDR2-3 ramokhoz, procikhoz), Sata/Pata vinyóhoz.

Az meg kész röhej, hogy nincs egy DVD írójuk...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#88) localhost válasza potkem (#80) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Aki már rakott össze gépet tudja hogy nem is olyan bonyolult ,mint amilyennek látszik."

Hát ez megaLOL! :C

Önbizalom RULEZ!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#89) potkem válasza localhost (#88) üzenetére


potkem
aktív tag

Pedig ez igy van . :D

(#90) Peti78 válasza localhost (#88) üzenetére


Peti78
őstag

Túl sok gond nincs vele, igaza van potkemnek. Rossz helyre nemigen lehet mit dugni, szal csak idő kérdése amíg addig dugdossa az ember amí egyszercsak elkezd múködni. :D
Csak addig misztifikálja túl a user amíg rá nem kényszerül, hogy megcsinálja magának.

Ami pedig a 2-3000 forintos termékek beszerzését illeti, még ha nincs is sok haszon rajta, aki jó kereskedő és nemcsak eladó, az igyekszik megoldani a problémát, hiszen nem mindegy a megítélés. :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#91) Lajkó válasza potkem (#89) üzenetére


Lajkó
őstag

Szerintem is! Főleg azoknak, akik ide járnak okulni.

Persze nem az őnbizalomtól kicsattant mellű boltosokra gondolok ezalatt! Azokat már nem lehet oktatni, csak .......ni. :U

(#92) Peti78 válasza Lajkó (#91) üzenetére


Peti78
őstag

Netenneeee ;)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#93) nyunyu válasza Peti78 (#90) üzenetére


nyunyu
félisten

Túl sok gond nincs vele, igaza van potkemnek. Rossz helyre nemigen lehet mit dugni, szal csak idő kérdése amíg addig dugdossa az ember amí egyszercsak elkezd múködni. :D

Tarzan eros, es be tudja dugni a DDR ramot az SD foglalatba...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#94) fekeandras


fekeandras
őstag

Localhost.Téged kérdezlek mert te jobban rálátsz a dolgokra.Megteheti azt egy pc bolt, hogy nem ad garanciát a netto 2000forint alatti termékre?Egy kis vidéki üzlet árlistáján láttam.Ilyet lehet?

Egy floppy meghajtót (bruttó 1600ft) és egy mikrofont(bruttó 1000ft) vennék tőlük.Az árlistán 1-1év gari szerepel.Az eladó srác azt monda nincs rájuk garancia a fentebb említett okok miatt.

Ilyenkor mi van?

(#95) bullseye


bullseye
addikt

régi szép urban legend a befűrészelt méregdrága PCIe kártyával... :)

én még csak boltos sem vagyok, mégis láttam már pár óezkönnyá felkiáltással összerakott PC-t, aminek nem tett jót a kezdeményezés. Kiállításokon volt PC szerelés verseny, még csak procit sem kellett belerakni, csak DVD/HDD, pár kábel meg házat felcsavarni. Olyan szépen csavarták tövig a ház csavarjait a vinyókba, pontosabban vinyókon át...

De még mi "vérprofik" is fűstöltünk már el 1-2 alaktrészt sima hülyeségből/balesetből

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#96) bullseye válasza fekeandras (#94) üzenetére


bullseye
addikt

T'om nem enegem kérdeztél, de szerintem ez törvénytelen. Jótállást talán nem kell vállalni 10e alatt, de szavatosságot asszem minden eladásnál vállalni kell. (különbség az, hogy hiba esetén kinek kell bizonyítani)

persze ettől még megteheti a cég... nem kell ott vásárolni :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#97) localhost válasza fekeandras (#94) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szavatosságot kell vállalni, garanciát nem kötelező.

[link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#98) Peti78 válasza nyunyu (#93) üzenetére


Peti78
őstag

Tarzan eros, es be tudja dugni a DDR ramot az SD foglalatba... Na igen, azért lehet találkozni megdöbbentő esetekkel. De tartom magam ahhoz, hogy nem nagy cucc egy gépet összerakni.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#99) tomi_mod válasza mmdms (#72) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Egyértelmű, hogy van nekik, de pont a user vírusos cuccait kéne rámentegetni, utána meg azzal szórakozni, hogy legyepálja?
Ha nekem hoznak fusiban gépet csinálni ami vírusos, eszembe nem jutna a saját cuccomra menteni :W

(#100) (Bundás) válasza potkem (#82) üzenetére


(Bundás)
addikt

marad webshop, SOKKAL JOBB MINŐSÉG OLCSÓBBAN

Olcsóbban az lehet, de hogy lehet jobb minősége ugyanazon terméknek a webshop-ban, frissebb? :D Mindkét vásárlási formának megvan az előnye és a hátránya adott körülményekben, felesleges általános következtetéseket levonni egy-egy rossz élmény miatt.

(#85) Peti78: ahogy már előttem is leírták a pár száz Forintos tételekkel kapcsolatban: ha a két darab ventilátoron 800 Ft haszna lenne és még külön helyről is kéne rendelnie az árut az a postaköltséget se fedezné (ezért számolta 2400-be darabját, haszon + költségek, ha nagyobb rendeléshez hozzá lehet csapni, akkor éri meg ilyen egyedi igényt kiszolgálni.

A gép összerakás lehet nem nagy cucc, egy olyan embernek aki már rakott össze pár masinát. Manapság már nincs CPU sarkazás, de statikus kisülés még mindig. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.