Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) proof88 válasza Sethdobaloah (#250) üzenetére


proof88
addikt

Vi***-nál volt rossz élményünk, 8-9 éve, de nem tudom, mert én akkor semmit nem tudtam szólni az egészhez, 12 évesen csak játékra kellett a gép, és nem értettem hozzá, de a táppal volt gebasz, vitte magával a gépet, de kiderült, hogy a tápon nem is voltak bizonyos dolgok, amiknek rajta kellett volna lenniük (azontúl, hogy lehet Vargáné vagy Mercury táp volt).
A Művházas boltban egyszer voltam, mert Újpesten kellett szerezni egy boltot, ahol egy házat megvehetek, ott volt, ott vettem meg, és szimpatikusak voltak nagyon. Netcafé és szervíz egyben? Mert akkor egyről beszélünk. :) Zó** :)

(#252) bullseye válasza proof88 (#251) üzenetére


bullseye
addikt

muszájt nem akarod felvenni a listára? (egyenlőre viszont helyes, csak a használata más - asszem)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#253) proof88 válasza bullseye (#252) üzenetére


proof88
addikt

Felvettem a listára. :) Egyenlőre/egyelőre: igazad van, de az igazából elgondolkodtatásra van ott, hogy amit általában egyenlőnek írnak, annak valójában egyelőnek kéne lennie. :D

(#254) Sethdobaloah válasza proof88 (#251) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

egyről beszélünk :)

...csak én vagyok helikopter?

(#255) Dany007 válasza Sethdobaloah (#254) üzenetére


Dany007
veterán

Na, asszem itt elmesélem az én storymat is.
Igaz, már régen esett meg. A Call of Duty debütálása idejében. De ez felejthetetlen élmény volt.

Épp a 'szokásos' számtech boltomba mentem, asszem VGA cserére, nemérdekes.
Sokan voltak a pultnál, így kicsit hátrébb álltam, és vártam h elfogyjon a sor.
Nézegettem a kiállított házakat...
Közben látom, hogy az egyik boltos nagyban szerel egy gépet.
Hallottam, amint mondja a srácnak, hogy na mindjárt kipróbáljuk ezt és ezt a videokártyát a gépedben... stb...
Mivel én is informatikus féle lennék, és már akkoriban is, akaratlanul is vonzza a tekintetemet a szétszerelt gép látványa.
Szal nézegetem a felállított, oldallap nélküli gépet. Látom, hogy a szervizes srác matat benne.
Épp az AGP-s videokártyát akarja kivenni. Látom, hogy már vagy 30-40 másodperce szenved vele. Huzigállja, feszegeti. Már valami reccsenést is hallottam. Aszittem hülyét kapok, és szólok neki, mire végre rájött, hogy az AGP slot biztosító pöckét ki kell előtte akasztani, és úgy tudja csak kivenni a kártyát! :Y Azt amikor sikerült szerencsétlennek, majdnem hangosan felröhögtem, de sikerült időben elfordulni.
Ha az én gépemmel csinált volna ilyet, biztos, hogy pofán törlöm. Az illető évek óta a boltban dolgozott, azóta is, de ekkora pancsert még életemben nem láttam.

(#256) Badman 4ever válasza Dany007 (#255) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez, azért alap, hogy PCI-E és AGP pöcköt kioldja az ember. :Y
Valószínűleg ezért nem hagynám egy embernek se, hogy a gépemhez érjen rajtam kívül. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#257) stol válasza Dany007 (#255) üzenetére


stol
addikt

Akkor, Te még nem szereltél Gaba 6082-es házat se, ahol sok alaplapnál a VGA pont oda esik, ahol a háznak egy szegecselése van. Nagmost, a szegecs belógó része miatt kifelé elkég érdekesen jön csak a VGA ki. A helyén félig ki kell fordítani a foglalatból, hogy a vége még benn legyen, az eleje jöjjön ki elsőre, mert akkor elfordul a szegecs előtt. Máhogy nem jön ki. Vagy, lecsippantom fogóval a szegecs végét, de akkor meg a ház esik szét :DDD

(#258) Tothgera30 válasza Badman 4ever (#256) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is így vagyok a témával... :K
Mikor a szervízben volt a gépem, szépen összekarcolták a házikómat,... :O

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#259) mephi666


mephi666
nagyúr

én komplett gépet még életbe nem vittem szervízbe :) igaz nem is vettem még magamnak komplett konfigot... ha valami elszállt és garis volt, akkor kiderítettem, mi a ludas és azt az 1 komponenst vittem mindig magában :) ilyen esetben szerintem beszóltam volna tutira... egyébként azt szeretem, a 1-2 helyen a boltos okosabbnak hiszi magát, mint ami és a vevőt meg sík hülyének tekinti... ilyenbe is futottam párszor...

úgy viszont már jártam, hogy bizonyos boltban (ahol előtte még nem vásároltam) telefonon megérdeklődtem egy lapot, mert nagyon jó áron volt a listájukon... volt még 1 darab belőle... eltetettem a nevemre/címemre... délután mentem is be érte... (telefonon nővel beszéltem, de benn 1 srác volt... kicsit "képzavarban") mondom neki, miért jöttem, ki vagyok, stb... mondom az alaplap márkáját, foglalatát, típusát, stb... közben nézelődtem, hogy mik vannak a pult mögötti polcon... meg is láttam középen a lapomat, mondom, hogy az lesz az elvileg... a gyerek kb 20 soron elgondolkozott... megnézte a gépi készletüket pár perc alatt: tényleg van 1db olyan lapjuk... kutakodott a gépen még pár percig: tényleg az én nevemre van lefoglalva... aztán pár perc alatt meg is kereste... szerencsére nyugodt és türelmes vagyok, de elég hülyén vette ki magát az egész... lehet h be volt szívva a srác vagy nem tudom :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#260) breed30 válasza mephi666 (#259) üzenetére


breed30
tag

Én már vittem a gépem, de beengednek a szervizhelységbe és én rakhattam a ramokat a gépembe. Az Abit k8n ultrám válogatós volt nyugodjon békében. :O
Nem szeretem ha más matat a gépemben, főleg hogy ismerek egy két tanult számítástechnikai szakembert. :DDD

Evvel az eltevéssel nekem már volt régebben problémám eltetetem személyesen egy 7300 gt vidkarit hogy délután megyek érte, de eladták pedig hagytam 5000 Ft foglalót is. :(((
Azóta annak a boltnak a közelébe se mentem aki nem becsüli a vásárlót az nem érdemli meg hogy ott vásároljak.
Viszont van pozitív tapasztalatom is, és oda online is regisztráltam. :K

[ Szerkesztve ]

(#261) Csakénvagyok válasza mephi666 (#259) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Az hogy okosabnak hiszi magát? Írj a másik topikba, meglátod hogy alapból lehurognak.

Az viszont hogy hogy jártál a boltba. Perceken át kutakodni, minimum fura. De aézrt meg lehet érteni, egy raktár van, s több ember adja ki/veszi be a cuccokat. Hogy ne legyen keveredés tartják nyílván egy adatbázisban a dolgokat.

(#262) fekeandras


fekeandras
őstag

Na, hogy jártam a héten:

Szerda délután betértem egy helyi boltba alaplap után kutatva.Többnyire webshopból rendelem a dolgokat de ez nem az én gépembe lesz ezért úgy gondoltam az a biztos ha nem kell az ország másik végére futkorászni egy esetleges garanciális ügyintézés miatt.
Bementem mondtam olcsó s775lap érdekelne integrált grafikával.Mi a választék?
Ember összeráncolta a szemét és elkezdett fárasztani:

Boltos: Milyen gép lesz?
Én: Netezős sima otthoni gép, "irodai" kategória.
B: Van egy asrock G31-es 17.000-ért.
É: Az nem fér bele a keretbe, olcsóbbat szeretnék raid stb... nem kell rá.
B: Miért nem veszek AMD-t?Azok olcsóbbak és jobbak mint az Intel.
É: Nem az én gépem lesz és Intelt szeretne a hölgy.
B: Milyen processzor lesz benne?
É: E5200
B: (pofa vágások közepedte elkezdődött a kioktatás) Azt ugye tudom, hogy az valójában nem is két magos?
É: sűrű pislogások... :U

Aztán elkezdte megmagyarázni, hogy míg az AMD valóban fizikailag 2magos processzorokat gyárt addig az Intel csak programozott kicsit, létrehozott egy második L1 cache-t és az osztozik közösen az összes L2 gyorsítótáron.Ez egy sima továbbfejlesztett Hyper Threading semmi több.Ezért látja a Windows két magosnak.És ő továbbra is az AMD-t ajánlja mert abban biztosan nem csalódom majd.Tud is raktárról egy X2 7750 processzort.Az elegendő teljesítményt nyújt egy modern számítógépnek.

Itt szakítottam félbe az eszmefuttatását.Megköszöntem a segítségét és húztam át a másik utcában lévő boltba.Az csak egy dolog, hogy a raktáron lévő cuccokat próbálja kiszórni de hülyének már csak ne nézzen.Asrock G31 alaplap rendelésre 17k-ért mikor futárral együtt 11k házhoz szállítva?Meg netezős gépbe X2 7750?Tök felesleges, túl gyors és annyit zabál mint az állat.Miért kell alapból hülyének nézni és palira venni a leendő vevőt?Hosszú távon ez biztosan kifizetődő?? :U

Másik boltban ugyanaz az alaplap 11300forint volt.Szerda délután leadja a rendelést rá két napra itt a cucc.A hosszú hétvége miatt nem jön meg csak hétfőn.

Sebaj.Legalább már tudom, hogy hová nem fogom betenni a lábam soha a büdös életben még egyszer.

(#263) hossszú


hossszú
őstag

Azt tudtátok, hogy az Alien Computers már nem azaz Alien Computers ami egy éve volt, ma voltam garis ügyet intézni és akkor világositottak fel. :U

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#264) Ariadne válasza hossszú (#263) üzenetére


Ariadne
őstag

A Bird Computerrel egyesültek, vagy felvásárolták őket, mindenesetre a honlapjukon most "AB Computer" szerepel, gondolom Alien meg Bird. Csak nehogy a Bluefish sorsára jusson az egész, a Bird tulaja azt hiszem a BF egyik régi tagja volt, és az üzletük is Szegeden BF franchise üzlet volt azelőtt.

mod: Garanciára mit mondtak?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#265) hossszú válasza Ariadne (#264) üzenetére


hossszú
őstag

Egy VGA-t vittem, feltételesen átvették ugyintézésre, azért feltételesen mert a jelenlegi cég nem jogutódja a réginek csak a márkanevet vették meg de azt mondta a srác ettől függetlenül intézik a garis ügyeket. A régi kettő hetes átfutási idő helyett most 3 hetet mondott, mindegy csak cseréljék ki a karit.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#266) Ariadne válasza hossszú (#265) üzenetére


Ariadne
őstag

Feltételes ügyintézés, ja, jó trükk. Az egyetlen gond az, hogy a mai napon is a Király u. 69. alatt van bejegyezve az Alien Computers Kft. (lásd www.e-cegjegyzek.hu), és egy cégnek mindig elérhetőnek kell lennie a székhelyén. Namármost ez a hely a székhelye, ott egy számtech üzlet, annak az Alien üzletének kell lennie, köteles lenne jótállási ügyintézést végezni. Ha viszont az ott egy másik cég, akkor az Aliennek (ami egyébként nem áll fel- vagy végelszámolás alatt, él és virul papíron legalábbis) bizony kijár egy hivatalból törlés a cégbíróságtól, ugyanis nem található meg a székhelyén...

Ezt felvetheted nekik, ha esetleg kötözködnének...

mod: Amúgy sajnálom, nekünk is van jópár cuccunk onnan, de innentől nagyon kérdéses, milyen lesz a garancia ügyintézése ennek a régi-új cégnek. Mert létezik egyébknét AB Computers nevű cég is. Nagyon gyanúsan a BF felépítését látom benne (főleg a Nagyenyed utcával ugye), tartok a dologtól... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#267) hossszú válasza Ariadne (#266) üzenetére


hossszú
őstag

Nem úgy tünt mintha akadékoskodni akarnának de persze ez még változhat, úgy is megirom, ha valami gond lenne.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#268) Gyuri27 válasza Ariadne (#266) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert mindig rossz helyen vásárolsz. :DDD
De előszele volt ennek. Hiszen a ph-ról is eltüntek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#269) localhost válasza Gyuri27 (#268) üzenetére


localhost
Közösségépítő

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#270) Ariadne válasza Gyuri27 (#268) üzenetére


Ariadne
őstag

Vagy fordítva, ahol vásárolok, az a cég tönkremegy. :P Ja a mindmáig egyetlen lyukas fogamat pedig 2001. szeptember 11-én reggel fél nyolctól kezelte le a fogorvos, szóval akár ez is jelenthet valamit. ;] A többivel egyelőre nincs gond, de ha lenne, szólok Obamának...

Mondjuk az Alien jó ideje nem volt már versenyképes szerintem, mert többször előfordult, h kifejezetten ott akartunk venni valamit, és hetekig halogatták, h majd jövő héten lesz, megint jövő héten és megint jövő héten... Ezt persze jó szándékkal is megelégeli az ember egy idő után, és megveszi máshol. Az okát ennek nem tudom, de emiatt hálistennek már nincs is garis dolog tőlük, olyan régen vásároltunk ott utoljára.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#271) Gyuri27 válasza Ariadne (#270) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor tőlem ne vegyél semmit. Ill mondom a konkurencia cimeket amiknek tönkre kéne menni. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#272) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Csak hogy mindenkinek világos legyen:

Az Alien Computers KFT felszámolás alatt van. A cég logóját, megjelenését, megvásárolta az AB Informatika Kft. , ez félig igaz a Bird Computer Bt re is annyi külömbséggel hogy ott nincs felszámolás. A Bird Computer a PH-ról üzleti megfontolás miatt tünt el mivel, anniyra halott itt már a hardverpiac hogy nem éri meg fent lenni. A garanciális dolgokat mindenkinek ugyan olyan módon mint azelött mindenkinek intézik.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#273) Biznisz Elek válasza Gyuri27 (#271) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Vicces amit mondasz mikor itt a PH-n a legtöbben a szürke kereskedelemből nőtték ki magukat. Ez a kijelentésed azokra is vonatkozik remélem :U

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#274) Ariadne válasza Biznisz Elek (#272) üzenetére


Ariadne
őstag

Nyilván tudsz valamit, azért írod amit írsz, de nem látom a cégjegyzékben, h felszámolás alatt lenne az Alien, tehát legalábbis még nem hivatalos. Amúgy inkább átalakulásra, beolvadásra utalnak az adatok így gyorsan átfutva, vagy egyszerű tulajváltásra. Ami valahol jó hír annak, akinek tőlük van még cucca, mert legalább megvan a cég.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#275) Biznisz Elek válasza Ariadne (#274) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Feljebb feketén fehéren leírtam.....

Ami tuti az Alien megszűnik. Az AB amit tud intéz. :R

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#276) Ariadne válasza Biznisz Elek (#275) üzenetére


Ariadne
őstag

Sajnálom az Alient azért, de kíváncsi leszek az újra is. Remélem a normális garanciális ügyintézésre is fognak figyelmet fordítani, a régmúlt mistralos időkben ebben jók voltak. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#277) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Püff. A teljes konfigom onnan van, és még garanciális.

Már gyanakodtam, amikor a weblapjuk átirányított egy ismeretlen (és a sajátjuknál szerintem rondább és használhatatlanabb) oldalra.

Nem jó hír, hogy kékhal felmerült... :( Lehet, kereshetek magamnak új boltot.

(#278) Adonimus


Adonimus
aktív tag

" tudnék ide írni, de inkább nem teszem:) " hogy egy PH-s kolléga írását idézzem! :C

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#279) fekeandras


fekeandras
őstag

Tényleg mi van olyankor ha egy céget felszámolnak?A felszámolóbiztosnak nem kellene értesítést küldenie.És a későbbiekben felmerült garanciális problémákkal mi a helyzet?Mikor a LapStudio lehúzta a rolót ott volt egy rakás ügyfél gép a szervízben.Azokat is céges vagyonnak tekintik felszámolásnál vagy mi?Azok megszívták se pénz se gép ... :U

(#280) Ariadne válasza fekeandras (#279) üzenetére


Ariadne
őstag

Jelenleg nem áll felszámolás alatt az Alien, ez biztos.

Elvileg egyébként a felszámoló gondoskodik arról, h egy másik cég intézze a jótállást, de mivel a gyakorlatban a cégek kb. 99,9%-a úgy kerül felszámolásra, h csak adóssága van, és semmit nem tud kihozni a felszámoló sem, ezért ez nem hinném, h működne. Ha lesz felszámolás, egyszerűen fel kell hívni a felszámolót, h mi a helyzet.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#281) fekeandras válasza Ariadne (#280) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem konkrétan rájuk értettem hanem csak úgy nagy általánosságban.Pl ha veszek egy notit 150k-ért. Elromlik. Beviszem oda ahol vettem ők elküldik a szervízbe s míg én otthon várom mikor hívnak becsődöl a cég. Akkor van még valamennyi esélyem visszakapni a tulajdonomat vagy meg kell várni az eljárás végét? Vagy egyezkednem kell a felszámolóbiztossal? Ha számlával + garancialevéllel tudom bizonyítani, hogy az enyém akkor visszakapom? Mert én a gyakorlatban az ellenkezőjét tapasztaltam.

(#282) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Mindaz amit leírtatok az Aliennél nem fog előfordulni, mivel a garanciát ugyan úgy intézik.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#283) hossszú válasza Biznisz Elek (#282) üzenetére


hossszú
őstag

Remélem tényleg úgy lesz, csak akkor azt nem értem miért kell megcifrázni a garis ügyintézést.
A szervizükben is bevizsgált hibás vidkarit miért feltételesen vették át garis ügyintézésre, a tulajdonos csere volt az oka a feltételes módnak.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#284) Gyuri27 válasza Biznisz Elek (#273) üzenetére


Gyuri27
félisten

Te valami ottani manus vagy?
Az érdekésség a dologban az, hogy állitólag az Alien megszünik, de gari lesz mindenre. Hogy? Mert ha megszünik akkor ki intézi a garit? Ha valamilyen módon egyesül a Birdel vagy a Bird megvette akkor ott valami közleménynek lennie kell, hogy ők intézik az Alienes garit. Na ilyet nem láttam. Továbbá az is kérdés, hogy ha AB informatika lesz mi a státusza a Birdnek? Neki lesz jogutódja az AB? Vagy a Bird is megszünik és az AB kebelezi be mindkettőt? Ott viszont megint felmerül a kérdés, hogy mi lesz a Birdes cuccok garijával?

Azt értem, hogy a ph-n nem ment a bolt. De a Birdnek emlékezetem szerint 2 pesti és egy vidéki boltja volt. A XI-kerületi boltal mi lett? Mert ha bezárt akkor nem a ph volt sz.r ahogyan burkoltan állitod. Hanem ott nem stimmelt valami.

Üdvözlettel Szegedi György

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#285) Biznisz Elek válasza Gyuri27 (#284) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

A garancia kérdés emberi és üzleti megfontolásból intéződik. Ha te átvennél egy céget a régi ügyfelekkel te se szurnál ki gondolom?!

A XI. kerületi bolt a Király utca megnyitásával (átvételével) szünt meg.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#286) Gyuri27 válasza Biznisz Elek (#285) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mit egy jó politikus válaszoltál. Csak nem a feltett kérdésre. Addig meg arra gondolunk amire akarunk. Bár azért jobb szerettem volna ha valóban érdemben válaszolsz is. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#287) Biznisz Elek válasza Gyuri27 (#286) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Hát gondolom azt kitaláltad hogy igen benfentes vagyok :) .

A jogutód dologban csak anniyt hogy ebben a kérdésben követjük a nagyok szokásait, de minden másban próbáljuk a vevőket szolgálni.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#288) Gyuri27 válasza Biznisz Elek (#287) üzenetére


Gyuri27
félisten

Magyarul nem vagytok jogutód. Tehát azt garizzátok le ami épp kényelmes és a szátok íze szerint van. Ha nem így van cáfold nyugodtan. De amig nem teszed, nálatok nem érdemes vásárolni.
Nézem a garis feltételeket nálatok. Hát finoman szólva is kaki. Mire gondolok: 1B, 2, 3, 5A, 8, 10-s pontok. Ha nem világos miért [link] nézz szét itt. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#289) Biznisz Elek válasza Gyuri27 (#288) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Látom nehéz megérteni. Miért is lennénk jogutód? Azért mert nyitottunk ott egy boltot és megvettük az Aliencomputers nevet?
Ez nem azt jelenti hogy mindent át kell venni!?
Az hogy az Aliencomputers tulajdonosa mit és hogyan csinált az elmúlt években ahoz semmi közöm.
Még egyszer hangsúlyozom nem az Aliencomputers lett megvásárolva!!!!

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#290) Gyuri27 válasza Biznisz Elek (#289) üzenetére


Gyuri27
félisten

"Mindaz amit leírtatok az Aliennél nem fog előfordulni, mivel a garanciát ugyan úgy intézik."
Ezt te írtad. Most mondod, hogy csak a nevet vettétek meg. Magyarul a jog nem kötelez benneteket a garis ügyintézésre (hiszen a név mögött egy új cég áll). Ti az új honlapon erre a nagylelkü garizásra utalást se tesztek.
Arra szintén nem találunk utalást, hogy a másnéven tevékenykedő Aliens hol teljeseti az éppen adódó garanciális kötelezettségét. Amin nem csodálkozok hiszen azt mondtad a céget felszámolják. Meg ha tönkrement a cég miért is tenné ezt.
Így akkor amit idéztem tőled kár volt irni. Mert úgy nézki kicsit mellé és össze vissza beszélsz. Továbbra se vennék nálatok semmit. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#291) Ariadne válasza Biznisz Elek (#289) üzenetére


Ariadne
őstag

Hogy vehettétek meg egy jelenleg is létező, működő, bejegyzett cég "nevét"? Védjegyként nincs levédetve, azt is megnéztem... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#292) Ariadne válasza Biznisz Elek (#289) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja és jogilag a dolog úgy áll, hogy jelenleg is az Alien Computers Kft. köteles a garanciális ügyintézést elvégezni, amely hivatalosan él és virul, 1077 Budapest, Király utca 69. alatt bejegyezve... :U Szóval nem igazán vágom, mit is vettetek meg egészen pontosan, ha a cégjegyzék szerint az Alien ugyanolyan, mint volt...

Azt hiszem, ilyen tisztázatlan körülmények között én sem szívesen vásárolnék, túl élénken él a kékhal meg más cégek ügyeskedésének emléke az eltérő üzlet nevekkel és az alatt futó, változó cégnevekkel... :N Hálistennek az Alienes cuccaink meg már nem garanciálisak.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#293) blueMerle válasza Biznisz Elek (#289) üzenetére


blueMerle
veterán

Blablabla és bla.
Ezt a hulye dumát szerinted ki veszi be? :) Komolyan, teljesen baleknak nézed az embereket? Egy nem levédett nevet NEM LEHET MEGVENNI oregem. Esetetekben meg lehet venni egy céget aminek a névhasználati joga így átkerul hozzátok. Azt állítod a céget nem vettétek meg.
Akkor most hogy is van ez???!!!
Valami itt nagyon buzlik és nagyon nem tiszta.... :(((

(#294) nyunyu válasza blueMerle (#293) üzenetére


nyunyu
félisten

Gondolom adot optimalizalnak az evenkenti kft cserevel, mint a Mistral/BlueFish/Aqua :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#295) Gyuri27 válasza nyunyu (#294) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van ott szó másrol is. De hát az ember mellé beszél.
Mondjuk ha a frankót mondja a garis feltételeik akkor is kakik (azt hiszem előtte is ezt a jelzőt használtam) tehát ott vásárolni lutri. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#296) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Miért ne lehetne megvenni az Aliencomputers.hu doamint illetve a logót????
Ha ezekkel nincs tisztában az ember akkor elkezdi a másikat lenézni mert fogalma sincs róla!

Az aliencomputers kft ügyeivel nem foglalkozom mivel ahoz semmi közöm. Az hogy történetesen jó kapcsolatban vagyunk a legtöbb magyarországi nagykereskedelemmel és ezáltal el tudjuk intézni a garanciákat, ez miért fáj nektek?!

És furcsa hogy mindenki a mistrál/bluefish/aqua hármashoz viszonyít mindenki, de mégis vásároltok az aquaban, sőt a nagyenyed utcai boltunkba még ma is jönnek be olyan vásárlók akik a bluefisht keresték. Sok embernek fogalma sincs a számtech piac helyzetéről de kombinálnio azt tudnak.

A irigység még mindíg magyar mentalitás látom.

És erről kár vitázni mert a töbség úgyis mindíg mindenben a rosszat keresi!

Ha bárkinek lenne még kérdése privátban vagy szeménlyesen a nagyenyed utcában megteheti.

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#297) Gyuri27 válasza Biznisz Elek (#296) üzenetére


Gyuri27
félisten

A domain nevet megvehettétek. De mivel az Alien név nincs levédve azt nem.
Meghát papiron még létezik a cég.

Nem érdekes kivel vagytok jóba. Ugyanis a gari nem puszira megy. Hanem kötelezettség. De ti arra, hogy az Alienes garit intézitek semmilyen igéretet nem adtok (a weben se pl). Tehát az van amit mondtam. Amit akartok elintézitek amit akartok nem.

Azért hidd el van némi rálátásunk a dologra. Akinek nincs az te vagy. Mert ha lenne nem beszélnél zöldséget és a kérdésekre válaszoltál volna.

Mit kellene tőled iregyelnünk?

Privátba azért nem kérdezünk mert azt le lehet tagadni. Legyen tököd és válaszolj nyilvánosan. Ha nem tudsz akkor mond azt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#298) nyunyu válasza Biznisz Elek (#296) üzenetére


nyunyu
félisten

Az hogy történetesen jó kapcsolatban vagyunk a legtöbb magyarországi nagykereskedelemmel és ezáltal el tudjuk intézni a garanciákat, ez miért fáj nektek?!

Ebben mi a nagy kunszt?

4 eve vettem egy FSP Zen-t az akkori melohelyemhez kozeli, nem tul ismert boltban, 1 ev mulva bedoglott, vittem vissza. Ranezesre nem valtozott semmi a boltban, csak az ajtora kiirt cegnev.

Ott is elojottek ezzel a szoveggel, hogy az a bolt megszunt, ahol en vettem, az uj ceg nem jogutodja a reginek, igy ugyan nem lennenek kotelesek, de ok jofejsegbol elintezik a garit.

Raadasul ezt pont az az ember mondta a szemembe, akitol 1 evvel korabban ujonnan atvettem a tapot...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#299) blueMerle válasza Biznisz Elek (#296) üzenetére


blueMerle
veterán

Elozoleg ezt írtad:
megvettük az Aliencomputers nevet

Most meg már csak a domaint? :DDD Vicces dolog ez.

[ Szerkesztve ]

(#300) fekeandras


fekeandras
őstag

Ma megint madárnak néztek egy helyen.Azt hiszem ez volt az utolsó alkalom, hogy boltban akartam venni valamit. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.