Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Számítógép újraindulás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) andriscs


andriscs
aktív tag

Sziasztok!

Bocsika, ha rossz helyre küldöm a témát, de valószínűleg (?) CPU-val kapcsolatos a dolog. Szóval az a helyzet, hogy a számítógépem mostanában nagyon gyakran újraindul, mintha áramszünet lenne. Például amikor programozok Java-ban, és becsukok egy Appletviewer ablakot, akkor gyakran újraindul. A másik eset, hogy egyik felhasználóból kilépek, hogy egy másikba lépjek be (Win XP). Baromi idegesítő, mert gyakran veszik el munkám így. Amikor az újraindítás megvolt, akkor kiírja, hogy ''A rendszer súlyos hiba után állt helyre'', és ha a hiba részleteire kattintok, akkor szép kis hexa kódokat kapok, hogy melyik modulban volt a hiba. Vírusom nincsen, állandóan fut NOD32, legfrissebb adatbázissal. Dr. Watson szerint nincs hiba a rendszerben, ráadásul 3 napja telepítettem újra a Windows-t. Mi lehet a hiba? Memória? CPU? Hogy tudom ellenőrizni pl a procit, hogy jól működik-e? MemTest nem talált hibát a memóriában, tehát már nem tudom, mire fogjam. A konfig: IP 4 1400 MHz, Asus P4T alaplap, 2x256 MB RD-Ram (Samsung), 80 GB Seagate B IV. Windows XP Professional HUN. Aki tud valami tanácsot adni, légyszi tegye meg, nagyon fontos lenne. Köszi előre is!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#2) Joltee válasza andriscs (#1) üzenetére


Joltee
aktív tag

Lehet, hogy valamelyik rezidens program okozza. Pl. antivírus. Nekem ugyanez a problémám volt, spontán újraindult az XP mindig, uninstalláltam a NAV2004-et, azután semmi gond nem volt...

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#3) andriscs válasza Joltee (#2) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hali!

Hát nekem is volt fenn NAV2004, de akkor nem volt újraindulás. Most rezidensen csak NOD32, BlackICE meg néhány kisebb kisegítőprogram megy, szóval nem hiszem, hogy azok okoznák, de nem is szándékozom leszedni a NOD32-t, mivel egyszer már volt vírusom emiatt. De azért köszi az ötletet!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#4) Angie™


Angie™
addikt

Hot Cpu tester pro vagy cpu stab test progikat keresd meg..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#5) andriscs válasza Angie™ (#4) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

CPU Stab. Tester csak azt vizsgálja, hogy stabilan megy-e adott frekin a proci, azt nem, hogy hibás-e, vagy rosszul tudom?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#6) andriscs válasza andriscs (#1) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Módosítottam annyival a beállításokat, hogy kikapcsoltam az automatikus újraindítást, tehát ha kék halál lesz, akkor talán majd okosabb leszek. De ha addig is van valakinek ötlete, az jöhet!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#7) Gorneck válasza andriscs (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Ha hibás akkor tesztelés közben fagy a gép vagy adott esetben lekapcsol!
Milyen időközönként kapcsolki a gép!?

Gorneck#1239

(#8) Gorneck válasza andriscs (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Goldmemory-t is futtas!

Gorneck#1239

(#9) moonman


moonman
titán

ezt valamelyik eszközillesztő is csinálhatja. nálam a catalyst esett mindig végtelen ciklusba és indította újra a gépet ugyanezzel az üzenettel. (nekem hardverhiba volt) pontosan mi az üzenet? melyik program okozta az összeomlást? tápod elég erős? ramok jók? (memtest86) hirtelen ennyi.

(#10) andriscs válasza moonman (#9) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

A pontos üzenetre nem emlékszem, de igazából nem ír konkrétumot, pár hexa kód a modul neve helyén. Tápom elér erős, 400W. Raktam fel Intel AA-t, ami végül is az eszközkezelésért felel, de nem hiszem, hogy attól lenne, bár ki tudja.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#11) moonman válasza andriscs (#10) üzenetére


moonman
titán

semmi exe vagy dll? :F ez fura. legközelebb screenshot :) ekkora fagyást egyébként valószínű, hogy hardverhiba okoz, ez ilyen biztonsági újraindítás a windows részéről.

(#12) andriscs válasza Gorneck (#8) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Ez a Goldmemory bootolás után ellenőrzi a memóriát?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#13) andriscs válasza moonman (#11) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hali!

Gondolom, hogy hardverhiba. Igaz, volt egyszer egy olyan fagyás is, ami valamelyik dll-ben okozott hibát, de már nem tudom, hogy melyik. Minjárt nekiállok kísérletezni, átha előjön a kék halál :) Majd akkor írok a tapasztalatokról!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#14) andriscs válasza andriscs (#12) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hali!

Lefutattam Goldmemory-t, nem talált hibát a memóriában, utána kipróbáltam a CPU Stab. Test-et is, de az se gyilkolta meg. Most mi legyen?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#15) andriscs válasza andriscs (#14) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hali!

Csináltam Windows Update-et, meg raktam fel SP1-et, azóta nem indul újra, lehet, hogy most már jó? (Közben futtattam CPU Stab. Test-et 14 óráig, de semmi gond nem volt). Köszi mindenkinek a tippeket!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#16) moonman válasza andriscs (#15) üzenetére


moonman
titán

sp1 sokat javít a stabilitáson és az eszközök kezelésén. jó gondolat volt föltenni.

(#17) Leeo


Leeo
csendes tag

Hi Mindenkinek!

A kérdése(i)m leginkàbb ''andriscs'' -hoz szól(nak), de minenki észrevételét, tanacsát előre is köszönöm. Előjáróban csak annyit, hogy totál laikus, és analfabéta vagyok a számítógéphez (akkor meg mit erőlködöm vele?).
A konfig: IP 4 3.2 GHz FSB 800, Asus P4P800SE/ GD alaplap, 512 MB DIMM-Ram , 160 GB Samsung Spinpoint. Windows XP Professional EN.
Szal. A helyzetem igen hasonló, az előzőekben elhangzottakhoz. Talán annyi kivételtől eltekintve, hogy újraindulás után nincs hibaüzenet, se semmi csak egyszerűen újrabootol. Én NAV2003-t (rendszeresen updatelve) használok. No virus, no semmi. Még annyit tudnák hozzátenni, hogy mivel az AI booster POWER FAN sebességét 0rmp-nek találta, belenéztem a biosba is, de ott csak az alábbi volt látható a megfelelő sorban [N/A]. Egyébként minden ventilátor pörög, és a proci alapól is lázas (37-45, olykor 49 °C-os).
Kérdés: ''andriscs'' végül is hogyan oldottad meg a problémát (magyarul, mint mondottam analfabéta vagyok)?
Mi ez a SP1?
-ez a power fan mizéria normélis, s ha nem mit lehet ellene tenni?
Bocs a sok zöldségért, nyugottan nevessetek ki a tudatlanságomért, de ha már jól szorakoztatok, egy két tanacsot is küldjetek cserébe.

A tudat(ta)lan

[Szerkesztve]

Lee

(#18) andriscs válasza Leeo (#17) üzenetére


andriscs
aktív tag

Szia!

Az SP1 a Service Pack 1-et jelenti, letötheted a Microsoft magyarországi honlapjáról. Annyit szerintem még csinálj meg, hogy kapcsold ki az automatikus újraindítást, ilynkor az újraindulások helyett ''kék halál'' lesz (remélem, hogy azt tudod micsoda), ilyenkor ugyanis kiírja, hogy a Windows miért állt le. Ezt úgy teheted meg, hogy ''My Computer'' jobb klikk, ''Properties'', majd a ''Special'' fülön a legalsó gombon katintva kiveszed a pipát az ''Automatic restart(?)'' elől. Bocsika, ha nem stimmelnek a menünevek, nekem magyar XP-m van. A FAN sebességet nem tudom, hogy miért nem lehet állítani, érdemes lenne felrakni a Speedfan nevű progit, mert az alkalmas automatikus fan kezelésre. Remélem, hogy tudtam segíteni!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#19) Leeo válasza andriscs (#18) üzenetére


Leeo
csendes tag

Köszi a gyors reagálást, az automatikus újraiditást kikapcsolatm, bár (biztos röhelyesen hangzik de) a kék hakálról csak most hallok 1x. Utána, hogyan indul a rendszer (manuális reset?) Kösz mége1x

Lee

(#20) moonman válasza Leeo (#19) üzenetére


moonman
titán

általában ledumpolja a memóriaképet és rebootol, de ha nem mozdul reset.

(#21) eXodus válasza Leeo (#17) üzenetére


eXodus
őstag

Csak azokat szokták<-- :D kinevetni, fikázni, akik ''büszkék'' rá hogy hülyeséget írtak, vagy nem tudják elképzelni, hogy valaki okosabb nála, vagy csak feleslegesen okoskodnak.

[Szerkesztve]

(#22) moonman válasza Leeo (#17) üzenetére


moonman
titán

''POWER FAN sebességét 0rmp-nek találta, belenéztem a biosba is, de ott csak az alábbi volt látható a megfelelő sorban [N/A]''
a tápegység-venti fordulatszámát elég ritkán mérik (kevésben van szenzor), ettől ne félj :)

37-49 fok teljesen normális. melegebb napokon 50-55 körül is annak mondható.

(#23) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

sziasztok, nekem is ujraindul a gepsarkany :(((
meglehetosen gyakran, ugy 10 percenkent

az esemenynaplo szerint:

Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x0000009c (0x00000000, 0x805366f0, 0xc44dc000, 0x00000136). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\Mini070904-08.dmp.

ugye jol latszik, hogy ezt rovid idon belul 8adszor csinalta...
sanyaru az elet
az elso 4-5 alkalommal jatek kozben indult ujra
nem is, eloszor egyszeruen leallt, majd a powergomb megnyomasara nem talalt procit !!! pedig ''csak'' 49 fokos
utana egyszeruen csak ujraindul, eloszor jatek kozben, az utolso 3 mar netezes kozben :(
nincs kekhalal, semmi, sima reboot

hilfe!

Dyslexia for cure found!

(#24) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

áááááp :O

Dyslexia for cure found!

(#25) L3zl13 válasza jakobkacsa (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hardverhiba, vagy valami összeakad.

Ennél bővebbet így nem lehet kideríteni.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) jakobkacsa válasza L3zl13 (#25) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

hogy lehet?

Memtest hiba nelkul lefut, konfig utoljara 1 honapja valtoztatva (CPU upgrade), ma kezdte el...
ja, es checkdisk azt allitja, hogy van szabadnak minositheto lefoglalt hely a HDD-n, de nem javitja /F-fel sem :(

Dyslexia for cure found!

(#27) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

sehol senki?

Dyslexia for cure found!

(#28) andriscs válasza jakobkacsa (#27) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hali!

Próbáltad már az automatikus újraindítás kikapcsolását? Mert akkor elvileg nem indítja újra.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#29) jakobkacsa válasza andriscs (#28) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

igen, az ki van love, kapasbol rendszerinstallnal kilottem
de igy is sima reboot...

Dyslexia for cure found!

(#30) andriscs válasza jakobkacsa (#29) üzenetére


andriscs
aktív tag

Szia!

Akkor elég nagy lehet a gáz. A procid nincsen húzva? Mert akkor is csinál ilyet. ha nem bírja a frekvenciát (hiába nem melegszik túl, P4-eseknél túlmelegedés esetén nem indít újra, hanem először csökkenti a frekit, majd leállítja a gépet.)

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#31) jakobkacsa válasza andriscs (#30) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

ööööö
/me AMD parti
konfig az adataimnal

amd viszont szenne egne, ha nem kapcsolna le az alaplap
ez viszont csak 75foknal kovetkezne be, a procim viszont 49-51 fokos
szoval tanacstalan...
R9600Pro-nal VPU Recovery tiltva, stb...
nem ertem, really :F

Dyslexia for cure found!

(#32) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

fejlemenyek: memtest lefutott 3 kort, Sandra burn-in wizardja is, es semmi gond
meg kevesbe ertem
meg ha a RAM hibas lenne..., de igy :F

Dyslexia for cure found!

(#33) andriscs válasza jakobkacsa (#32) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Hát akkor én sem tudok másra gondolni, mint hogy valamelyik alkatrész elszállt, vagy meghibásodott. A helyedben megnézetném szervízben, főleg ha még garis.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#34) jakobkacsa válasza andriscs (#33) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

hat mar joszerivel csak az egyik ram es a HDD garis
esetleg nem tudsz meg modokat, ahogy megkereshetnem a hibat?

Dyslexia for cure found!

(#35) andriscs válasza jakobkacsa (#34) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Hát semmi megváltó ötletem sincs. Ha a futtatot programok nem jeleznek hibát (MemTest stb.), akkor elvileg nem hibás. Mondjuk amit ajánlani tudok, az az, hogy a MemTest nevű progi (nem tudom, hogy te melyiket használod, de ami nekem van, az minden hibát megtalál, de cserébe legalább egy éjszakát futnia kell, de mint írtad, a tied fél óra alatt 3x lefutott), szóval ha kell az enyém, akkor felrakom, és le tudod tölteni. Vagy a Goldmemory nevű progi, amit nekem is ajánlottak, csak azt shareware, és csak quicktestet csinál. A másik a CPU Stability Test nevű program, azt sem árt lefuttatni. Vinyóproblémára a Diskeeper Professional-t ajánlom, az elég megbizható. Ha ezek sem segítenek, akkor nem tudom, mit kellene csinálni.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#36) eziskamu


eziskamu
addikt

A Prime95 progi torture test opcióját ajánlanám én inkább a proci nyúzására,(de nem árt ha megy melette alacsony prioritáson más teszt is) ugyanis ez a számítási hibákat is kiírja, nem csak az van hogy 12 órán belül esetleg lefagy a gép, amúgy magára lehet hagyni, mert logolja az eredményeket a result.txt-ben.

(#37) jakobkacsa válasza eziskamu (#36) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

mar tobb mint egy oraja fut prime95, no hiba...
meg hagyom, tolem futhat egesz este
meg otlet?

Dyslexia for cure found!

(#38) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

hmmmm... tovabbi fejlemenyek:

futott prime95 bo 2 orat, meguntam, de annyira lelassult a rendszer kilepes utan, hogy azt is meguntam, es reset - rossz otlet volt
POST azzal kezdett, hogy ''system failed CPU test, system failed CPU test''
gyorsan tap ki, tap be, minden rendben
BIOSban visszavettem a procit 2100+@2700+-rol 2100+-ra, reboot, majd:
''system failed CPU test, system failed CPU test''

vernyomas szetkenodott a plafonon, tap ki, tap be, mukodik...
boot, jatszottam 20 percet (F1 99-02), semmi gond
reboot, proci vissza @2700+-ra, jatszottam 20 percet, no problems
most divxet kodol egy oraja...

szoval most ugytunik semmi baja :F
mostmar egyaltalan nem ertem...

Dyslexia for cure found!

(#39) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

senki sem segit Vuknak, a kisrokanak :O

Dyslexia for cure found!

(#40) andriscs válasza jakobkacsa (#39) üzenetére


andriscs
aktív tag

Szia!

Ha működik, akkor nem kell bántani ;) Reméljük, hogy ezután már nem fog újraindulni. Nekem is szinte érthetetlen módon lett jó a gépem. Szóval néha vannak csodák...

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#41) jakobkacsa válasza andriscs (#40) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

dehogy bantom, dehogy bantom, bulldog vagyok, hogy megy :D
de azert megis szeretnem tudni, hogy miert csinalta/csinalja mindezt

nehany honapja random leallt nehanyszor a HDD-m
sokaig tartott, mire rajottem, hogy kicsit meg van lazulva a HDD hatso csatlakozokat rejto resze
azota vigyazok vele, es semmi gondom nincs tobbe
valami hasonlot szeretnek most is :U

Dyslexia for cure found!

(#42) Aklankrisz válasza jakobkacsa (#23) üzenetére


Aklankrisz
csendes tag

Hello !

Nézd meg az alaplapod kondenzátorait. Ha össze vissza állnak, akkor tuti cserélni kell őket.
Ha úgy néz ki mint az alábbi címen látható képeken akkor is kondicsere:

http://www.extra.hu/aklanaudio/elko.html

A saját gépem tünetei: Eleinte ritkán (1-2 óránként), idővel egyre gyakrabban újraindult a gépem (5-10 percenként). Főleg programindításoknál. A végén a Windows sem tudott betöltődni.
A proci melletti 6 db kondit kellet kicserélnem, és azóta is (2004. jan. ) frankón megy és nem indul újra a PC-m.

Dobj egy mail-t, és megjavítom az alaplapod.
Bp.-n a XI-kerben lakom.

Üdv.: Krisztián

;)

(#43) khoor


khoor
csendes tag

Üdv,

a gépem boot közben újraindul, (1,7) cel elkezdi tölteni a windowst megjelenik a kék csúszka aztán feldobja egy pillanatra a kék képernyőt és újraindul, mivel a gépen van egy linux is ami 10ből 10szer hibátlanul indul nem hinném, hogy hardvergond, elvileg virus sincs. Hogy a fenebe fogom tudni elinditani reistall nelkul ezt a tetű gépet?

Jelige 3/4 órája nem tudom egyszersem elindítani.(tehát állítgatni se a windows-t
köszi

(#44) eddie303 válasza khoor (#43) üzenetére


eddie303
őstag

Milyen Linux van mellette? Mintha SuSE 9.1-re mondták volt asszem, vagy Mandrake10-re :F hogy csinál olyanokat, hogy mellette a Win nem indul... Nekem sose volt ilyen bajom :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#45) khoor


khoor
csendes tag

üdv,

a linux mellette van mar 7-8 honapja es ma reggel kezdte, szoval nem az a gond azt hiszem, hogy tudom megnezni azt a kek kepernyot amit elkap onnan egy pillanat alatt es ujraindul?

(#46) L3zl13 válasza khoor (#45) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szépen próbálkozol.
Szvsz megsérült valami a windowsban.
Nekem akkor csinált ilyet, mikor megsérült az egyik registry fájl. Utánna helyreállítottam a ''backupból'' de mint kiderült az még közvetlenül telepítés után készült, és a telepített progik nem voltak benne...

Szvsz próbálkozz esetleg a helyreállító konzollal.
Vigyázz, mert fixmbr után nem fog elindulni a linux, ha a lilo/grub az mbr-be lett telepítve!

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#47) khoor


khoor
csendes tag

udv,

Az egyik ismerosnel is volt ilyesmi, ott kapasbol ujranyomtam a windowst es utanna ket nappal frissitett nav2004el windowsupdate stb azis csinalja neha.
fene esne bele

je

(#48) khoor


khoor
csendes tag

üdv, mi az a fix mbr?:))

(#49) khoor


khoor
csendes tag

Üdv, a problema korvonalazodott feldugtam masik gepbe slavenak es az sem indul es az ntfs.sysben talalt hibat, ezek szerint a linux particiom az jo viszont a windows particiot ujra kell formaznom stb? tehat adatot tudok e menteni?

fene esne bele..

(#50) Jetpilot


Jetpilot
csendes tag

Szervusztok gyermekeim! :)

Adva van egy P4 Celeron 2.6, Mercury alaplap, 80 Gb Maxtor, HDD512 DDR RAM, ATI Radeon 9200 SE, WinXP Home SP2 gép.
Gyakran újraindul, ha a tulajdonosa kiveszi a pipát a beállításokban a Számítógép újraindítása elől az jelenthet megoldást?
Úgy tűnik meleg van a gépben, ez a probléma forrása? vagy esetleg valami hardverhiba? esetleg rosszul bekonfigolt BIOS vagy XP?

:U :(( :((( :O

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Számítógép újraindulás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.