Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Számítógép újraindulás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) Studi22


Studi22
aktív tag

Sziasztok!
Nekem is van ez a restart dolog és az újra indulás után megkapom hogy a rendszer súlyos hiba után helyre áll,akkor szokta a drága csinálni ha valami progit éppen indítok.Na most én tegnap lefutattam a Memtestet úgy hogy benne volt 2*256 úgy kihozott négy hibát, lefutattam a memóriákat és külön pedig nem talált hibát ez hogy lehet?:F

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#102) advance


advance
csendes tag

Megoldódott a problémám! :C

Kettő 256os ram volt a gépemben és képzeljétek el h mindkettő rossz volt.
isteni ez a MEMTEST 86 prg.

Jobbat keresve,gyakran jót veszítünk. Shakespeare

(#103) YuriY válasza advance (#102) üzenetére


YuriY
csendes tag

Valami noname ramok voltak?

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#104) Angie™ válasza advance (#102) üzenetére


Angie™
addikt

na azért egy masik gépben is teszteld le öket, mert lehet csak a te gépeddel vannak kompatibilitási problémái... :D csak ne dobd ki rögtön..D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#105) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Az előző hozzászólásomban még az XP bug-jára gyanakodtam, az újraindulásokkal kapcsolatban. Persze semmiköze nem volt hozzá. Több mint fél év heroikus szopás után meglett a bűnös: A 2400-es athlon XP proc. KT7a-ban rendszerint csak apró hibákat generált. Tönkrevágta a registry-t, maj az XP-t. Asrock lapban, fagyott. Gondoltam olcsó lap, azt is kicseréltem. Jöt egy ASUS a7n8x. Az is fagyott. Szal 2 lap is cserélve volt mire rájöttem, hogy mi a gond... Persze az a dög athlon végleg beadta a kulcsot, 1 hónappal a gari lejárta után!

(#106) bloodree válasza YuriY (#98) üzenetére


bloodree
csendes tag

hi
ééén 300000w os ACORP (pirospont!) tapot csereltem, 500w-os ROPLA-ra. (28-50-18A, 2wenti, full-kuss, *****) neha konzisztencateszt utan ujraindult szegeny XPm - >de 2004 juni 06-tol fent van. az xp. uj tappal nem.
tessééék kiprobalni winxp:reloaded (gyk:reinstall) vagy masik tap (300vs300w:)
pure systemet szeretni fogod+lehet h megododik a probléééma.

hát igen.

(#107) szokei válasza Spyx (#90) üzenetére


szokei
tag

ram mehet garba, nincs olyan ,hogy kis hiba csak hiba van és azt nem szabad megengedni mert gondot okoz.

(#108) Jim Tonic válasza szokei (#107) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Dátum?? :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#109) szokei


szokei
tag

lenne nekem is egy kérdésem .Coolink 400 táp AMD 3200+ proc A7N8X-e alaplap 2X512 samsung ddr400 ram ha a proci 3200-on megy újraindul ha visszaveszem az FSB-t 166 ra 2500-ként teljesen stabil lehet ,hogy kevés a táp?

(#110) szokei válasza Jim Tonic (#108) üzenetére


szokei
tag

ha most olvastam

(#111) Jim Tonic válasza szokei (#109) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem. Ott valami más gond lesz. RAM vagy alaplap vagy proci.
Próbálj meg teszteket. Én ramteszttel indítanék.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#112) szokei válasza Jim Tonic (#111) üzenetére


szokei
tag

lefutott rendben a memteszt többször is az elvileg jó, bár samsung tigris már tréfált velem más esetben.Az zavar hogy tökéletes 2500+on , ja és 3000+ os procival is jó volt de ott ugye csak 166 volt az fsb

(#113) szokei válasza Jim Tonic (#111) üzenetére


szokei
tag

Megoldódott a gond , a memória volt a ludas.Érdekes, a memteszt futott töb órán keresztül ,hiba nélkül.De ha telepítettem már a telepítés sem futott le rendesen. (nem találta a felmásolt fájlokat) Kicseréltem 2db 512MB S3+ -ra és láss csodát minden rendben van. Tanulság számomra nem minden a memteszt.Attól ,hogy hiba nélkül lefut még lehet gond a memóriával.

(#114) kendet


kendet
csendes tag

Hiall!
Az én gépem sem marad ki az újraindulósok köreiből, csak éppen azzal a különbséggel, hogy ezt kikapcsoláskor teszi. Kvázi nem lehet kikpacsolni a gépem...:DD
Persze a táp kikapcsolásával meg lehet oldani, de azért nincs esetleg vmi más ötlet?

A Windows nem észleli az egeret, kérem kattintson az OK gombra!

(#115) turho válasza kendet (#114) üzenetére


turho
őstag

Power management dolgokat állítgasd a biosban.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#116) kendet válasza turho (#115) üzenetére


kendet
csendes tag

Megnézem, köszi.

A Windows nem észleli az egeret, kérem kattintson az OK gombra!

(#117) Juan D


Juan D
tag

nekem is ... Ki nyomtam az aut. restartot, így az msdiretx.sys - t írta ki ludasnak! Ez mi lehet, igaz néha húztam procit + kártyát is, de a proci is max 47C-re ment fel! (gondolom a kártya sem mehetett tönkre, s nekem se komoly igénybevétel, hanem pl. winamp, vagy m.player elindításakor, számváltáskor ... indul újra!)
Ha v.ki tud, SEGÍTSEN!!!!
Előre is THX!

speedskater - KDSE

(#118) vLk


vLk
csendes tag

Hello mindenki! A problémám a következö: a gépem változó időközönként ujraindul, nem tom h mitöl van ez. elfordult már h újraindulás közben újraindult. Processzor melegszik tul? vagy táp rossz? vki segitsen, már vittem szerelöhöz de ö nem mondott rá semmit, söt észrevette!
csáó!

(#119) WillChi válasza vLk (#118) üzenetére


WillChi
senior tag

Hát, azért így még sok minden lehet. Nézd meg terhelés alatt a procihőfokot, és a tápfeszültségeket. Eressz rá a gépre egy MemTest-et. Ha minden jó, akkor szedj ki minden kártyát, tisztíts meg minden csatlakozót, és rakd össze újra a gépet (ezt csak akkor tedd meg, ha kellő szerelési gyakorlatod van). Elsőnek ennyi.

Mod.: Természetesen a RAM-okat is.



[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#120) Grunya


Grunya
aktív tag

Nem akartam új topicot nyitni....

Szóval a hardver: ASUS P3B-F (intel 440BX), celeron 633,
Primary ide master: Seagate 6,4 GB, slave: LG 52xCDROM
40-eres ide kábel

Oprendszer: Windows XP SP2

Amikor beteszek egy CD-t a meghajtóba, a felpörgetés után újraindul a gép.

Gyenge lehet a táp? Vagy kellene valami spéci driver a 440BX-hez? Nem hiszem, hogy az SP2-ben nem lenne benne...

Várom az ötleteket. Egy 10 éves kislány nagyon várja tőlem ezt a gépet... :(
Megígértem neki ajándékba.

Előre is köszi!

(#121) bogel válasza Grunya (#120) üzenetére


bogel
tag

A táp elég kell legyen, amit leírtál, még egy 250 wattos táppal is menne.

A CD meghajtó lehet halott/rosszul érintkezik vagy az áramkábele zárlatos/hibás.

Tegyél be ideiglenesen egy másik CD meghajtót (nem nagy meló), ha azzal is fennáll a hiba, akkor nem a CD a hibás

Ni! Ni! Ni!

(#122) Grunya válasza bogel (#121) üzenetére


Grunya
aktív tag

Ja, a CDROM csak PIO módban hajlandó működni. Ez normális dolog?

A másik érdekesség: Ha úgy indítom a gépet, hogy már benne van a CD, akkor nem jelentkezik ez a probléma. Simán tudom olvasni a CD-t.

[Szerkesztve]

(#123) hatol


hatol
csendes tag

Úgy látom ez egy elég aktív topic, úgyhogy én is beteszem ide a problémámat.

Vadonat új gépet raktam össze, erős táp, 955x alaplap, corsair ddr2 memória lememtestelve még az üzletben ebben a lapban, Nvidia 6800gt videokárta, audigy2 zs, tv tuner, windows xp sp2.

A probléma bizonyos játékoknál (Far Cry, HL2, 3dmark2005 ) újraindult a gép random időközönként. Mikor kivettem a pipát az automatikus újraindulásnál, kék képernyő az eredmény a következő üzenettel:

driver irqlevel is not less or equal

A többi körítő szöveg és egy sornyi memória kilistátzás.

Ezután letiltottam az alaplapi egyik ethernet vezérlőt, ami a graf karival megosztott IRQ-t használt, és újratelepítettem a vidkari drivert.

Ezek után a 3dmark atomstabilan futott másfél órán keresztül, a HL2 is jó lett több óra problémamentesen, a Far Cry betöltése után negyed órával ugyanez a hiba, ami utána visszatért a HL2-ben is. :O A 3Dmark és néhány többi játék továbbra is stabil.

Mi a fene lehet az oka? Ismerős valakinek ez a hibaüzenet? Mit kellhet esetleg még újrarakni? Most használok először SP2-es WinXP-t lehet hogy az a hibás?:F

Kérlek segítsetek!

''Különös kapcsolat van a nehéz és az értékes között...''

(#124) robyeger válasza Grunya (#122) üzenetére


robyeger
addikt

Nekem volt már olyan lapom, ahol slave-ként kellett csatlakoztatni a
CD-ROM-ot, hiába magában lógott az ATA kábelon, hogy hajlandó legyen PIO, helyett UDMA-ként is látszódni.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#125) Lácsi


Lácsi
csendes tag

Hali,
hogy kezdjek a hiba kiderítéséhez, ha az ősmasina nem hajlandó elindulni, kép nincs, helyette sűrűn kattog.

(#126) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok!

A gépem már egy ideje újraindulgat!
Eddig nem tudtam miért csinákja ezt, most kikapcsoltam, hogy kékhalál esetén ne induljon újra. Nem is kellett csak 5 percet várnom az újra indulásra, vagyis most nem indult újra, csak kékhalál.

A következő hibát írta ki:

STOP 0x000000D1 (0xFF7D80FF, 0x00000002, 0x00000000, 0xF7344ECE)
tcpip.sys - Adresss F7344ECE base at F7341000, DateStamp 4294cc20

Memóriatesztet futtatam már, de nem talált semmit. Most jelen pillanatban a Prime95 fut, de eddig semmit nem tapasztalok, mondjuk csak most használom elsőnek ezt a programot!

Ha van valakinek valamilyen ötlete akkor azt szívesen veszem.

Üdv.: Soockit :)) :)) :O :O

(#127) Soockit


Soockit
aktív tag

Senkinek nincsen semmi ötlete?
Most ma 30 perc alatt már a második vagy a harmadik újrainduláson vagyok túl.
Hasonló üzenettel.

(#128) Soockit


Soockit
aktív tag

Valaki segítsen máér, mert nagyon bosszantó a hiba!

(#129) Fauszt válasza Soockit (#126) üzenetére


Fauszt
senior tag

vírus/spyware írtás csökkentett módban, aztán egy sfc /scannow, ill. nem tettél fel valami hülye szoftvert, ami miatt csinálhatja?

(#130) Soockit válasza Fauszt (#129) üzenetére


Soockit
aktív tag

Milyen SPYWARE programot ajánlasz?

Van elég sok program fenn, de nem tudom mivel lehet esetleg probléma.

SFC/SCANNOW???????????,,, Nem iagzán értem, mit értesz ezen!

Előre is köszönöm a válaszod és az eddigi segítséget is!

(#131) Soockit válasza Soockit (#130) üzenetére


Soockit
aktív tag

Ad-Aware programot letöltöttem és lefutattam, talált olyan dolgot ami nem tetszett neki.

NOD32 is felkerült. Eszembe jutott, hogy nekem fenn van a System Machanik 5.0, és abban van Spyware, ezt néha szoktam is futatni.

Most már csak az a kérdésem, hogy mi a SFC/SCANNOW???????????

(#132) Fauszt válasza Soockit (#131) üzenetére


Fauszt
senior tag

én ad-aware-t és nod32-t használok, persze ügyelve a friss adatbázisra.
sfc /scannow a rendszerfájlokat ellenőrzi, parancssorba írandó...

(#133) Soockit válasza Fauszt (#132) üzenetére


Soockit
aktív tag

Köszönöm a segítségedet. Most bekapcsolásnál ugyan úgy újraindult a gép.
A sfc /scannow-t még nem csináltam meg, de majd most.

(#134) Soockit


Soockit
aktív tag

Lefuttattam az sfc /scannow-t. Az első indulásnál a szokásos tcpip.sys hibaüzenettel újraindult, de második alkalommal rendben lefutot, és nem jelzett semmilyen hibát!

(#135) Fauszt válasza Soockit (#134) üzenetére


Fauszt
senior tag

Mióta csinálja? Régebben nem volt ilyen? sp1 vagy 2 van fennt? jó lenne látni egy futó folyamatok listát is...
ill. mik azok amik automatikusan indulnak (msconfig) és mi a helyzet csökkentett módban?

[Szerkesztve]

(#136) Soockit


Soockit
aktív tag

Szerintem azóta csinálja mióta net van és van hálókártya így.
SP2 van.
A következő programok indulnak el.
[kép]
Ha nem látszik akkor a link!
[link]

[Szerkesztve]

(#137) Fauszt válasza Soockit (#136) üzenetére


Fauszt
senior tag

még egy processlist nem ártana, valamint járatni csökkentett módban.
Aztán amit még kipróbálnék, hogy a telepítőlemez I386 könyvtárában lévő TCPIP.SY_ fájlját kicsomagolni a windows system32 drivers és dllcache mappájába, aztán reboot.

(#138) Soockit válasza Fauszt (#137) üzenetére


Soockit
aktív tag

Szia Fauszt!

Nagyon szépen köszönöm, hogy swegítesz nekem. nincsen véletlen MSN, vagy SKYPE elérhetőséged?

(#139) Alex91 válasza Soockit (#136) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen gep, milyen halokartya?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#140) Fauszt válasza Soockit (#138) üzenetére


Fauszt
senior tag

de skype van, de azért jobb a fórumon megtárgyalni, mert abból mások is tanulhatnak...

(#141) Soockit válasza Fauszt (#137) üzenetére


Soockit
aktív tag

Nem igazán értek a géphez mélyebb szinteken. Így pl nem tudom, hogy amikor processlist-tet kérsz akkor mire gondolsz és azt hogyan tudom neked megadni.
Majd megpróbálom ezt a kicsomagolást is.
Ma már egyszer volt egy újraindulásom, nem tudom milyen hibaüzenettel, mert barátnőmnél történt!

(#142) Soockit válasza Alex91 (#139) üzenetére


Soockit
aktív tag

A gép leírásást megtalálod ha ráklikkelsz a nevemre, a hálókártya ha jól tudom Genius, a driver ami fenn van hozzá azt írja ki, hogy Realtek RTL8139 családú PCI gyors Ethernet NIC. Illetve van a Bluetooth LAN Acess Server Driver.

(#143) Soockit válasza Alex91 (#139) üzenetére


Soockit
aktív tag

...

[Szerkesztve]

(#144) Alex91 válasza Soockit (#142) üzenetére


Alex91
félisten

Mert nalam a halokartyaval volt gond. Szedd ki, es nezdd meg, hogy ugy megy-e rendesen!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#145) t_ferenc


t_ferenc
őstag

hi all!

segítséget és ötleteket kérnék.

rendszertelen újraindulás a téma. :D abit kv8 pro, a64 3000+@3400+, 2x512mb infineon, radeon 9700pro

a windows hibajelentése után csak annyival lettem okosabb, hogy valami device hiba.

if you fall seven times, stand up eight

(#146) Fauszt válasza Soockit (#141) üzenetére


Fauszt
senior tag

processlist: így elsőre elegendő lenne egy a feladatkezelő által mutatott folyamatlista (taskmgr).
A hálókártya kivétele sem rossz ötlet, gond csak az, hogy bármilyen eredményt is tapasztalnánk utána, max csak arra kapnánk választ, hogy jó helyen keressük-e a hibát (ami az eddigiekből elég nyílvánvaló), de hogy az szoftveres vagy hardveres természetű-e, még mindig nem fogjuk tudni. Ellenben ha ki tudnád cserélni egy hasonló biztosan jól működő kártyára, az már többet segítene.

(#147) Palyuka


Palyuka
csendes tag

Hali skacok.....
Lenne hozzátok egy kérdésem....
elküldeni valaki a privimbe, hogy pontosan mi köze a RAM órajelhez az FSB-nek???
Nem vagyok mágus.....
pls hlp

THX


[Szerkesztve]

(#148) Soockit válasza Alex91 (#144) üzenetére


Soockit
aktív tag

Az a baj, hogy nem rendszeres az újraindulás
Most megy a gép egy jó ideje, de mondjuk 24 óra alatt egyszer-kétszer indult újra.

(#149) Soockit válasza Fauszt (#146) üzenetére


Soockit
aktív tag

Nem tudtam leszedni egy képben a processlist-et, így itt van a két kép!

Proc1 kép
[link]

Proc2 kép
[link]


[Szerkesztve]

(#150) Fauszt válasza Soockit (#148) üzenetére


Fauszt
senior tag

Attól még lehet szoftver is, hardver is.
Mi az az MROUTE~2.exe process?
A tcpip.sys-t felülírtad már a windows\system32\drivers ill. \dllcache könyvtárában? Mielőtt ezt megteszed (ha még nem tetted) csinálj a jelenlegiről egy biztonsági másolatot, amit el is küldhetsz nekem mailben...

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Számítógép újraindulás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.