Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hunterevil


Hunterevil
tag

Nah ezt meg azé nyitom mer kíváncsi vagyok hányan olvasták vmeiket
és mi a véleményük az adott műről.

(Kívülállóknak a Hassel regények a 2. világégésről szólnak egy német büntető hadosztályos katona szemszögéből (lévén h a szerző az volt)).

Nekem a Monte Cassino a kedvencem (a címből kiderül miről szól)


ui mér kicsi a címben a hassel én naggyal írtam:F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

the fun is in knowing...

(#2) eri válasza Hunterevil (#1) üzenetére


eri
tag

A címben az első betű lehet nagy!
Nem kellene mindeen íróról külön topicot nyitni!
Biztosan van már könyv topic;keress rá!

Üdv

eri

(_8(l) - The Simpsons

(#3) Trak válasza Hunterevil (#1) üzenetére


Trak
addikt

Már 3-4 et olvastam, mindegyik nagyon tetszett.
Egy havertól kaptam őket kölcsön, de tervbe van véve a megvételük is majd, illetve a többi rész elolvasása is.
Naggyon jó könyvek.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#4) Hunterevil


Hunterevil
tag

jaja nagyon királyak csak viszonylag drágák (1690Ft/könyv) ahhoz képest h 2-3 nap alatt lehet velük végezni olvasós kedvben.....

amugy nekem 9 van meg csak vki lenyúlt 4db-ot és most nem találom:(((

the fun is in knowing...

(#5) Hunterevil válasza eri (#2) üzenetére


Hunterevil
tag

jah van csak elég kihaltak (keveset olvasunk:F)

amugy ahogy a ''Ne ess pánikba! avagy Galaxis Útikalauz Stopposoknak'' -nál mondták ami korpa közé keveredik....

the fun is in knowing...

(#6) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Natehát ha valaki nem tudná,Magyarországon most a médiából,az óriásplakátokról,tv reklámokból meg egyéb informatív helyekről az ömlik lefele,hogy olvasni nagyon jó,és hasznos elfoglaltság(így van) .Szemléletes példája ennek az a plakát,mikor a párocska hölgytagja valamiért olyan durci,mert a Mester és Margaritát olvasná,a srác meg valamilyen térképet tanulmányozna ,de számomra nem derül ki hogy mi köztük a súrlódás tárgya (lehet hogy csak 1 olvasólámpájuk van:F ).Továbbá láttam tv reklámban hogy verseket idéznek,szavalnak,stb..,na ilyesmikből feltételeztem hogy ez a topic is ilyen célzattal nyílt.
Egyébként hogy ON legyek:
Olvastam ennek a srácnak 1 művét,az SS tábornok címűt,ami elég pontos korábrázolás,mivel a kiskatonák mindennapi életet mutatja be,ebből meg az derül ki ,hogy számukra az NSDAP idológiája nem játszott különösebb vezető szerepet,különösen miután Sztálingrádot beszopták.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#7) Pötyi


Pötyi
őstag

Akár hiszitek, akár nem, van ilyen: www.svenhassel.com Bővebben: link

QNX is cool!

(#8) paramedic


paramedic
aktív tag

Ezek vannak meg:

A komisszár
Lánctalpak
Pokoljárás
Monte Cassino
Kárhozottak légiója
Fagyhalál
Gestapo
Eltörölni Párizst
OGPU-börtön
Kivégzőosztag

Mi hiányzik még és hol tudom beszerezni?
(A könyvesbolt és az antikvárium rossz válasz, konkrétumokat kérek!)

(#9) fux0r


fux0r
csendes tag

én csak nemrég olvastam az 1ik művét a Pokoljárást
az nagyon tetszett :)
aztán most vettem meg A komisszárt-t azis tetszett :D
bírom h ilyen jófej csákók vannak benne,szal Porta meg Pici 2 állat :D
tuti megveszem a többi könyvet is :)

(#10) Tuib


Tuib
aktív tag

Szeretem a Sven Hassel regényeket több okból is:

- Egyrészt nagyon jó ábrázolást ad arról, mi is a háború. Mármint hogy az nem holmi hősködés, hogy odamegyünk egy géppuskával, és mindenkit lekaratéjozunk. Erre a kedvencem, amikor kiküldik Papáékat utcát takarítani foszfortámadás után. Égett anyák, gyerekek, csecsemők hulláját szedegetni össze. Ez is a háború.

- Másrészt a rendkívüli humorral megírt karakterek, és a nem kevésbé rendkívüli kalandjaik: Papa, Porta, Pici, a Légiós, Barcelona, stb... Akiken keresztül bemutatja, mennyire meg tud változni az ember (anyagi, erkölcsi, stb...) értékítélete a körülmények hatására.

- Harmadrészt a kedvenceim: a fejezeteket bevezető, jól összeszedett idézetetek, és a bevezetők. Ezekek általában az adott részre jellemző felsővezetői döntésről, annak hatásairól szól, kicsit más nézetben.

Tuib



''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#11) Trak válasza fux0r (#9) üzenetére


Trak
addikt

Légiós is nagy arc:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12) Tuib válasza paramedic (#8) üzenetére


Tuib
aktív tag

Amiket nem írtál, és asszem vannak:

Az SS Tábornok
Bajtársak
Gyalogoshadosztály

Mondjuk innen:
Bővebben: link


Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#13) Trak válasza paramedic (#8) üzenetére


Trak
addikt

Én a Duna Plazában lévő Alexandria könyvesboltban láttam nagyon sok Sven Hassel regényt, próbáld meg ott.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#14) SPDeluxe1.0 válasza Tuib (#10) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Olvastad az SS tábornok címűt?Abban viszont érdekes az a rész,ahol Ernst Röhm kivégzését ilyen részletességgel leírja!Ilyen pontosan honnét tudnák hogy miként is történt ez?Ya,megtaláltam:
- Eicke unottan a barátja halántékához nyomta a pisztoly csövét,és ellőtte a férfi fél fejét.

Szóval az tény hogy Röhm-öt a Hosszú Kések Éjszakáján 'kitisztogatták' az SA-val együtt,de az ilyen 'fejellövős' dialógusokat szvsz az iró talált ki! :)


[Szerkesztve]

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#15) Trak válasza SPDeluxe1.0 (#14) üzenetére


Trak
addikt

Azt pont olvastam

Én úgy tudom, hogy Sven Hassal nagyon sok mindent saját tapasztalatból ír, mert ott volt. De persze biztos van benne kitaláció is, csak aztán ki tudja melyik rész az:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#16) Sihto_ válasza Hunterevil (#1) üzenetére


Sihto_
tag

Azt hiszem mindegyiket olvastam, most már annyira nem hoznak lángba a könyvei, mint annak idején.
Ha szereted a Swen Hassel könyveket, akkor lehet, hogy bejön még Remarque könyvei is.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#17) Tuib válasza SPDeluxe1.0 (#14) üzenetére


Tuib
aktív tag

Persze hogy az író találta ki :) , de mondjuk aki büntetőszázadban végigharcolta a második vhb-t a németek oldalán, talán látott egy-két csúnya dolgot....
Egyébként is, az ilyen kis közjátékok adják meg a komor felhangját a könyveknek.

Mondom, a kedvenceim a kis idézetek:
''Egy csodálatos jövő felé vezetlek titeket''
Hitler 1937. június 3-i beszédéből.

vagy:
''Ha a németek elfogadják a bolsevik doktrínát, Berlinbe fogom átköltöztetni moszkvai központunkat. Egy elkövetkezendő világforradalomban ugyanis a németek sokkal jobb katonáink lesznek, mint saját honfitársaink.''
Lenin megjeszése Ali Fuad pasának, a török nagykövetnek 1921


Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#18) _cirmos_


_cirmos_
őstag

régen olvastam párat, de csak arra emléxem hogy tetszett! most kedvet kaptam hozzá megint, megpróbálok előkaparni párat!

(#19) twollah válasza paramedic (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Ezek kozul talan csak a ''OGPU-börtön''t nem olvastam, a tobbi mind megvan a konyvtarban.

(#20) csibor


csibor
őstag

Szerintem,nem túl sok közük van a valósághoz.Amugy nem rosszak.

(#21) Hunterevil


Hunterevil
tag

és ahogy olvastam őket (kb 10et összesen) azt szűrtem le h amit korábban írt az nagyon valóságos pl kárhozttak légiója(azt még fogojtáborban írta és nincs benn semmi májjerkedős rész meg szólózás) meg a lánctalapak is ilyen szvsz
de amit később írt pl menetjegy a pokolba, monte cassino ott már belesző olyan történeteket ahol ő nincs személyesen jelen nah én azoknak nem tulajdonítok túl nagy valóság alapot....

[Szerkesztve]

the fun is in knowing...

(#22) Trak válasza csibor (#20) üzenetére


Trak
addikt

Elég sok dolog valós belőle, de persze Ő sem lehetett ott mindenhol, így gondolom olyankor a másoktól hallott infókból +saját kútfőből dolgozik.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) Kephamos


Kephamos
addikt

A kiadó honlapján néztem, hogy mi a helyzet, és láttam néhány könyvet eredeti borítóval. Olyanokat lehet kapni, vagy csak amolyan illusztrációk? Pl.:a Kivégzőosztag régi borítója sokkal jobb, mármint szerintem.

(#24) Hunterevil válasza Kephamos (#23) üzenetére


Hunterevil
tag

Tudtommal már csak az uj borítóval lehet őket kapni.(Esetleg antikváriumban, piacon fellelhető a régi is.)

the fun is in knowing...

(#25) Kephamos válasza Hunterevil (#24) üzenetére


Kephamos
addikt

Csak azért gondoltam, hogy lehet kapni, mert nem mindegyiknek van ott a régi borítója. Pl.: a Lánctalpak régebbi, mint a Kivégzőosztag, és a Lánctalpaknak nincs ott a régi borítója.

(#26) Kain


Kain
senior tag

Bár én még nem olvastam tőle egy kötetet sem,de rajta van a listán,olyannyira h karácsonyra kértem belőle vagy 3at :DD.

(#27) Kephamos


Kephamos
addikt

Apropó!
Van egy film ami Sven Hassel egyik könyve alapján készült, mégpedig a Lánctalpak alapján. At eredeti címe: Wheels of terror. Látta már valaki? Asszem, hogy 1969-es film. Én sehogyan se tudok hozzájutni. Tud róla valaki valami infót?

(#28) Hunterevil válasza Kephamos (#27) üzenetére


Hunterevil
tag

Én sem tudtam sehonnan hozzájutni d a Porta's kitchen oldalon nagyon gyengének ítélték meglévén h amerikai feldolgozás és azt írták h nem ad vissza semmit a könyvből.

the fun is in knowing...

(#29) Kephamos válasza Hunterevil (#28) üzenetére


Kephamos
addikt

Mi is ez a Porta's Kitchen dolog? Még sohasem hallottam róla.
Szerk.:
A gugléval se találtam meg.

[Szerkesztve]

(#30) Rommel6600 válasza Kephamos (#27) üzenetére


Rommel6600
őstag

itt a film, amit a Lánctalpakból készítettek:
[link]

A címe: The Misfit Brigade

Hogy hogyan tudnál hozzájutni nemtudom

szerk: ment privi is

[Szerkesztve]

(#31) Rommel6600 válasza Rommel6600 (#30) üzenetére


Rommel6600
őstag

Aki látta a filmet felirattal (angol vagy magyar), az kérem ''jelezze'' nekem!

Előre is köszi.

A címe: The Misfit Brigade
Sven fan vagyok, még akár leforditanám is :R

[Szerkesztve]

(#32) T. Almeida válasza Kain (#26) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ha kell könyv tőle, dobj E-mailt vagy pü.-t.

(#33) Kain válasza T. Almeida (#32) üzenetére


Kain
senior tag

Kösz,azóta megoldodott.Ugye karácsonyra kaptam 3,azóta vettem még 4et,szal kicsit rákattantam.

(#34) Kain


Kain
senior tag

UP!

Azóta 10 darabra bővitettem a gyűjteményem.:)

(#35) Kephamos válasza Kain (#34) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem 7 könyvből áll a gyűjteényem, de már majd' mindet olvastam.
-------------------------------------
Van valakinek valami infója új könyvről? (Bár szerintem a legutóbbi nem volt a legjobbb.)

(#36) Kain válasza Kephamos (#35) üzenetére


Kain
senior tag

Nem tudok róla sajnos,pedig a végtelenségig olvasgatnám a könyveit az úrnak.A legifjabb az mikori irású,'80-as évek?

(#37) Kain


Kain
senior tag

Valaki esetleg tudja a pontos időremdi sorrendet,mert nekem csak tippeléseim vannak.....

(#38) kovacstibor79


kovacstibor79
aktív tag

UP!

Tud valaki olyan helyet ahol be lehet szerezni az SS Tábornokok című kötetet?

(#39) Kephamos válasza Kain (#36) üzenetére


Kephamos
addikt

Az első könyvét, asszem a Láncatalpakat még a fogolytáborban írta.

(#40) Kephamos


Kephamos
addikt

UP!
[link]

(#41) -Hans- válasza paramedic (#8) üzenetére


-Hans-
csendes tag

Menetjegy a pokolba
Gyalogos hadosztály
Bajtársak
Gestapo

Ezeket Alexadria üzletekben vettem.Nagyobb multikban.

Szerezd be!Nem bánod meg! :DDD

(#42) -Hans- válasza Kephamos (#27) üzenetére


-Hans-
csendes tag

Nem egy nagy élmény.Talán ha Spielberg rendezte volna.
Egyébként a film készítésén Sven H. is részt vett.

(#43) Pötyi


Pötyi
őstag

Úgy gondolom, nem ártana egyben mind a tizennégy regény cime - nem feltétlenül sorrendben, csak a teljesség igénye miatt:

1. Bajtársak
2. Menetjegy a pokolba
3. Kárhozottak légiója
4. Gestapo
5. Eltörölni Párizst!
6. Lánctalpak
7. OGPU-börtön
8. A komisszár
9. Monte Cassino
10. Gyalogoshadosztály
11. Pokoljárás
12. Fagyhalál
13. SS tábornok
14. Kivégzőosztag

(Természetesen NEKEM megvan mind... :D )

Ja, és kötelező: [link] http://www.svenhassel.net/

QNX is cool!

(#44) arcos


arcos
tag

Nyilvános tárhelyröl (rapidshare) sikerült a Wheels of Terror-t megszerezni. http://www.imdb.com/title/tt0093546/
Találtam hozzá svéd feliratot, az idözítése jó, csinálok egy hallás utáni fordítást, aztán, akit érdekel, az majd javíthat rajta.
Nekem három könyv hiányzik és sehol nem kapható.
Menetjegy a pokolba, Kivégzoosztag, Az SS tábornok.
Tudna valaki segíteni ez ügyben? Lesz esetleg újabb kiadása Hassel könyveinek? A pár évvel ezelöttiröl lemaradtam. :(((

Elég ha a világegyetem tágul, a pocaknak nem muszáj!

(#45) levayou


levayou
csendes tag

E-könyvben megvan 8, ha valakit érdekel...
megvan a "Menetjegy a pokolba" is, ha kell.
A film nekem is megvan finn, svéd, holland, flamand, nyelveken, angol hanggal. A fordításod NAGYON érdekelne. Hogyan lehetne hozzájutni? "levayou@freemail.hu"

(#46) Szabesz válasza levayou (#45) üzenetére


Szabesz
őstag

Engem érdekelne az e-könyv :)

Már mindet elolvastam, de csak kettő van meg :) Szívesen belekezdenék újra a könyveibe, egyszerűen zseniálisak :))

¯\_(ツ)_/¯

(#47) levayou


levayou
csendes tag

http://www.4shared.com/file/36683899/ee ... assel.html
http://rapidshare.com/files/82219007/Hassel_s.zip

(#48) Szabesz válasza levayou (#47) üzenetére


Szabesz
őstag

:R

¯\_(ツ)_/¯

(#49) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!
Én olvastam majdnem mindegyiket. Az egyetlen ami kimaradt az az Eltörölni Párizst.
A filmre én is nagyon kíváncsi lennék, de sehol sem találom.
Megvenni ahogy már írták többen az Alexandrában lehet. De én rendeltem már netről is több helyről. Többek között a Bookline-ról.
Mindenkinek jó olvasást! ;)

(#50) Tucsők


Tucsők
újonc

Sziasztok nekem megvan 13 könyvem tőle csak a Bajtársakat nem lelem. Tudna estleg valaki seíteni? Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.