Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sürgős segítséget kérek: meghalt vinyó! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) raven10011


raven10011
senior tag

Először is elnézést kérek, ha volt már olyan topic, amiben hasonló dologról volt, szó, de élet halál kérdése és nagyon nagyon sürgősen megoldást kell találnom.

Van egy 120G-s seagate barracuda vinyóm, még garanciális kb 4 hónapja van meg. Felpörög benne a lemez, de a fej mindig visszacsapódik az eredeti helyére. Megnéztem semmilyen égést, repedést vagy bármilyen sérülést nem láttam a nyákon.
Nagyon nem is esnék pánikba a vinyó miatt, de olyan adatok vannak rajta, amik pótolhatatlanok és még nem voltak lementve más adathordozóra.

Most csak azon a kis nyákon ment tönkre valami, ami az alján van vagy belül a mechanika sérült? Mit tegyek, kihez forduljak? Annyit még, hogy nincs 100ezer forintom erre a célra, szóval csak akkor jelentene valami használható megoldást, ha nem nagyon drága.

financenewbie.com

(#2) PapaMaci válasza raven10011 (#1) üzenetére


PapaMaci
őstag

Mennyire sürgös? Kibirsz egy napot? Nekem is ilyen vinyom van, de azt nem szivesen szedném szét. Viszont lehet, hogy tudok kölcsönkérni ilyet, és akkor átránthatjuk a cuccost. Ird le konkrétan, milyen tipus, és meglátjuk holnap.
A mechanika nem hiszem, hogy sérült volna.

...mint az közismert...

(#3) Petie


Petie
veterán

hm én csak adni tudok egy telszámot. én odavittem 200as maxtoromat mikor behlat adatmentásre :)
0620 397 4801 email meg ez maistro@axelero.hu

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4) G U E S T válasza raven10011 (#1) üzenetére


G U E S T
csendes tag

Hi!
Ez a topic is ilyesmiről szól: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=75683&arc=f[/L]

Egész olcsón (ha akarod, ingyen) vissza tudod nyerni az adatokat. A hardveres részében nem tudok tanácsot adni, bocsi.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ha valamit meg kell tenni, legyen bár jó, vagy rossz, csináljuk rendesen!

(#5) raven10011 válasza PapaMaci (#2) üzenetére


raven10011
senior tag

Szóval, akkor biztosan tudod mi a baja?

Ha igen akkor ráér még szerdáig, mert szerencsére a főnök pont most fog szabadságra menni, így még van időm megoldani.

Itt a típusa: Seagate Barracuda 7200.7 - 120GB (7200RPM/8MB/PATA) - ST3120022A

financenewbie.com

(#6) raven10011 válasza Petie (#3) üzenetére


raven10011
senior tag

és mennyit fizettél?

mod: Nekem is ígykell megjönnöm a kis nyári szünidőmből :((

[Szerkesztve]

financenewbie.com

(#7) raven10011 válasza G U E S T (#4) üzenetére


raven10011
senior tag

Köszi, de nálam már a bios-nál se ismeri fel, szóval nagy valószínüséggel csak valami hardveres gond lehet.

financenewbie.com

(#8) asturel


asturel
őstag

hello raven
nekem is 1 ijen vinyom van remelem nem jut annak a sorsara :(

(#9) PapaMaci válasza raven10011 (#5) üzenetére


PapaMaci
őstag

Biztosat nem tudok, de a mechanikában nem sok elromlanivalo van.
Amugy nekem is ilyenem van pont.

...mint az közismert...

(#10) raven10011 válasza PapaMaci (#9) üzenetére


raven10011
senior tag

Hát pedig eddig mindenki szerint a mechanika szált el a tünetek alapján, és szerintem is. Pont az a gyenge pontja minden vinyónak.

Az nem lenne rosz, mondjuk ha lenne egy labor, ahol szét szerelhetném, hogy megnézzem kiakadt-e valami, vagy eltörött. Ebben nem tudna valaki segíteni esetleg?

financenewbie.com

(#11) raven10011 válasza asturel (#8) üzenetére


raven10011
senior tag

Ne is mond, most jutott eszembe, hogy ez a második vinyóm, amit a mistral-nál vettem és egyben a második is, ami tönkremegy. Ki lehet találni, hogy az első rossz vinyót hol vettem :(((

financenewbie.com

(#12) Wildmage válasza raven10011 (#10) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ahhoz, hogy szétszedj egy vinyót és az utána működjön is ultratiszta, pormentes stb. labor kell, ahova nem hogy ismeretlent, de ott dolgozót se nagyon engednek be tudtommal.

(#13) raven10011 válasza Wildmage (#12) üzenetére


raven10011
senior tag

Igen, pont ilyent keresek :DDD

De ha nekem legalább addig műxik, amíg lementem róla a kb 10G adatot, és utána végleg meghal már akkor megérte.

financenewbie.com

(#14) mongruz


mongruz
csendes tag

A mechanikával nem érdemes bíbelődnöd. Annyira precíz, hogy kézzel csak rontani tudnál rajta.Lehetséges hibák a tiszta térben: fej leszakad,adathordozó felület sérül,kűlső ütés hatására csapágy futás nem egyenletes, fejkaron lévő elektronika hiba.Egy a közös bennük.Nem tudsz vele mit kezdeni otthon.
A nyákcsere, amit meg tudsz próbálni egyedül. Ha a csavarokat letakarod papírzsepivel és úgy tolod bele a csavarhúzót, akkor semmi nyoma nem marad a beavakozásnak. A gart tudod utána érvényesíteni.

(a mai vinyókban a sávkövető jelek be vannak építve az adatsávok közé, ha valami hiba folytán ez felülíródik,akkor az adott területre nem tud a fej pozicionálni.Ez is okozhat kattogásszerű hangot,amikor a vinyó ciklikusan újra próbálkozik.)

Sok esetben a szervíz adatokat is a lemezre írják. Ha ezt a területet nem tudja olvasni a fej, akkor nem tudja átadni az alaplapnak sem. Igy fel sem ismeri a bios az ilyen vinyót.

[Szerkesztve]

(#15) iC


iC
tag

Van itt valahol egy XcBiker nevű srác, ő szokott válalni adatmentést!

Nem fog a monitorra a tollam

(#16) raven10011 válasza iC (#15) üzenetére


raven10011
senior tag

Hol találom meg? Ja és milyen szinten vállalja? Úgy lrtem, ha tönkrement a mechanika azzal is tud kezdeni valamit?

financenewbie.com

(#17) iC


iC
tag

Utánnanézek

Nem fog a monitorra a tollam

(#18) iC


iC
tag

Na nézz be ide pl:

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=73131

(linkelni nemtom hogy kell és lusta vagyok utánanézni, majd egyszer)

Nem fog a monitorra a tollam

(#19) raven10011 válasza iC (#18) üzenetére


raven10011
senior tag

Köszi, megnézem.

financenewbie.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sürgős segítséget kérek: meghalt vinyó! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.