Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sulinetes radeon 9600 pro teszteredmények (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) ptiboy válasza sentinel (#1) üzenetére


ptiboy
senior tag

üdv!
Valószinü még javulnak azok az értékek!
Vadiuj kártyáknál mindig ez van.
Nekem régen egy ti200-as gef 3 volt egy darabig kölcsönbe, tök uj volt a cucc és megfigyeltem h. napról napra több pontot csinált a 3dmark.
Nem kell megilyedned!
Nem olvastam végig a fórumot de ha kb egy 2000+-os procid van akkor bőven 10e fölött lesz a 2001.
Catalyst-ból pedig szedd le az ati oldaláról a 3.8-ast!

:)

(#102) Tom13 válasza Nevl (#59) üzenetére


Tom13
csendes tag

Hol láttál Herkules 9600 Pro-t Sulinetre? Engem is érdekelne.

A www.ebolt.hu-n lehet Sulinetre kapni Sapphire Atlantis Radeon9600 256MB DDR kártyát. Ez vajon milyen lehet? A Sapphire honlapján ilyet nem találtam, csak 64/128 MB-ost, azok 256bitesek. Létezik, hogy ez is 256bites?

''Ha mindig azt teszed, amit eddig csináltál, akkor mindig azt kapod, amit eddig is kaptál.'' (Blaise Pascal)

(#103) Casement válasza Tom13 (#102) üzenetére


Casement
tag

Tom13!
Az szvsz nem ér annyit, 325/183 az órajele...
Egy tesztet mondjuk megnéznék róla a sok memóval. :))

(#104) igi válasza Tom13 (#102) üzenetére


igi
aktív tag

A FEFO-nál lehet 9600-as Sapphire-okat venni, 128 bites, 128 megás cuccok. Van sima (39900-ért) és PRO is (56.900).

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#105) anaqer válasza Casement (#103) üzenetére


anaqer
veterán

Ezt az órajelet honnan tudod? 183 az marha kevésnek tűnik... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#106) rdi


rdi
veterán

Talán ide jöhet:
All in Wonder kártyát vennék, és egy Hercules 9500 -at néztem ki, a MediaMarkt forgalmazásában, csakhogy a herkül honlapján +nem találom ????
Segítsetek...

Fej! Tor! Potroh!

(#107) rdi


rdi
veterán

Pontosítanék:
Hercules 3D Prophet All in Wonder9500P 128M DDR

Fej! Tor! Potroh!

(#108) sai


sai
aktív tag

én most vettem sulinettel 1 Power Color ati radeon 9600pro (400/400) as viszont 256ddr ram os!és nekem 1enlöre nagyon jól szuperál. :) én + vagyok vele elégedve.

(#109) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

hehe, nekem AMD XP 2200+ @ 185*11, 2*256mb @ 370, BBA Radeon 8500, 3,6 ns ramok, húzás nélkül, 3dmark 2001= 9700 pont ;] már a kártyát eladtam 25e -ért:P

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#110) g0tcha


g0tcha
tag

Hi!

Excalibur Radeon 9600Pro 128MB DDR, DVI-I, TV-out 67 500,- Ft (Four Trend)

ATI Radeon 9700 TX, 128 MB DDR, TV Out 67 070,- Ft ?????? EZ MI ? (sok helyen pl EBOLT)

Hercules 3D Prophet 9600 Pro 128M DDR 70 900,- Ft (Rack Computer)

ATI Radeon 9600 PRO, 256 MB 48 000,- Ft (ALBACOMP)

Apollo ATI 9600 Pro/128 MB 52 900,- Ft (ANSYS)

ATI Radeon 9600Pro 8xAGP 128MB 128bit Saphire 56 900,- Ft (FEFO)

MELYIKET??! CSAK 9600 Pro t akarok venni 400/600 -at. Olvastam olyanokat, hogy átverés mivel a bolt nem írja oda hogy butított PRO vagy 1általán nem is az.
9700 TX?? ez mi, gondolom nem XT mert ahhoz túl olcsó meg ennyi helyen nem írják el :p Szóval akinek van ezekről és nem más kártyákról tapasztalatai az írjon pls ide vagy a gotcha@clansite.hu címre. FX nem érdekel.

ui: csak olyanok írjanak akik saját tapasztalattal rendelkeznek. ''Haverom mondta...'' stb nem kell, mert mialatt olvasgattam találtam ellentmondásokat ugyanazokkal a karikkal kapcsolatban. THX!!

Vae victis!

(#111) Asusfan válasza g0tcha (#110) üzenetére


Asusfan
senior tag

Szvsz.
Hercules 3D Prophet 9600 Pro 128M DDR 70 900,- Ft (Rack Computer)-hogyha ezt akarod akkor szerintem haggy fel vele.Ennyi pénzért nemsokára 9600xt-t vehetsz.

(#112) igi válasza g0tcha (#110) üzenetére


igi
aktív tag

FEFO-s Sapphire.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#113) Tul


Tul
aktív tag

Nagyon - nagyon szépen kérlek benneteket, valaki írja már le egyértelműen, milyen 9600-os cardot érdemes venni sulinetre!!!!!!! (gyártó, adatok....) Tisztára meg vagyok bolondulva. Csakis kizárólag ATI cuccot akarok venni (azért épp 9600, mert nagyobbra nincs keret, tehát csak erről írjatok), de már nem bírom követni. Legyetek szívesek!

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#114) Gh0sT válasza Tul (#113) üzenetére


Gh0sT
addikt

Csatlakozom igi-hez: Fefo-s 9600Pro. Én is azt rendeltem, csak még nem jött meg... :O
szvsz ennek nincs átverésszaga

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#115) rudi


rudi
nagyúr

fiúk! óvatosan a 256MBos 9600PRO kártyákkal!!! nagy az esélye hogy 9600proSE vagyis pro mag és sima RAMok. Eddig nem láttam 256MBos 600/400as pro-t. Ha vásároltok mindenképpen nézzétek meg a ramokat. ha négyzet akapúakk akkor 600/400 ha téglalap alapúak akkor 400/400 - 325/366 között.
de minek is tépem a számat:
[L]http://www.netmatch.host.sk/ati.html#9600[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#116) rudi válasza Tul (#113) üzenetére


rudi
nagyúr

sapphire 9600pro 128mb (50.000fölött) és ha mégis proSE-t hoznak akkor nyugodt szívvel reklamáld vissza mert nem azt kaptda amitkértél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#117) Casement válasza anaqer (#105) üzenetére


Casement
tag

Bocs, hogy csak most írok, a www.sapphiretech.ru oldalról vettem. Máshol nyoma sincs. :)

(#118) rudi válasza Casement (#117) üzenetére


rudi
nagyúr

[L]http://www.sapphiretech.ru/showpage.php?lang=russian&page=vga&sub=9600[/L] azannya!!! hogy szakadna rájuk az ég! mi a ráknak az ilyen kártya?! mercedes motor trabant kerekeken!?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#119) Casement válasza rudi (#118) üzenetére


Casement
tag

Én azt nem értem, hogy miért nincs kint az angol oldalon ez az info. :((

(#120) rudi válasza Casement (#119) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem talán azért mert arra a piacra nem tervezik bevinni. Azért kétlem hogy mi Kievből vagy Moszkvából kapnánk a sapphire cuccokat...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#121) Casement válasza rudi (#120) üzenetére


Casement
tag

Akkor viszont minek van az angol oldalon egyáltalán szó a kártyáról? Nem áll ez össze sehogy sem.

(#122) sentinel


sentinel
aktív tag

Én az Albacompnál vettem a 9600 pro-t

(#123) Antonio


Antonio
senior tag

ödv.

Kicsit még láma vagyok e téren (+2 hetes a gép) ... de lefutattam a 3dMark 2001 és 2003 at
A7N8xdelux, 2*256 400 mhz, 2500+ Barton, Ati radeon 9600 pro ...

ha jól emlékszem 9407 ill. 2541 pont környékén mért ... xp be a graf beállításokat nullára vettem ... ez az itteni hozzászólásokta nézve ez gyenge nem?... a monitorom 1024*768 32 bit 100hz

mi lehet az ok?

... a gépet a bótba rakattam össze ha szétszedem és megnézem kártyát bár szeintem pro van ben de ha mégse mit nézzek rajta ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#124) Antonio válasza Antonio (#123) üzenetére


Antonio
senior tag

ödv=üdv ... ja és nem nullára hanem max teljesítmény stb...

kösz a válszokat (ha lesz) :U

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#125) Skica válasza Antonio (#124) üzenetére


Skica
őstag

A nevemre kattintva olvashatod a konfigot, 2001se:13xxx pont 2003:3600 pont alap órajelen 9600Pro 400/600-on.Nem lehet hogy nállad csak 400/400-on megy?

.: No Comment Grp:.

(#126) Antonio válasza Skica (#125) üzenetére


Antonio
senior tag

azt megtudom nézni valahol? ati meghajtószofveren? vagy magán a kártyán? (megnézném ha othon lennék)
ha igazad van és tényleg 400/400 akkor az hivatalossan nem ''pro''? lehet reklamálni?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#127) Skica válasza Antonio (#126) üzenetére


Skica
őstag

Egy-két gyártó Pro ként árúl 400/400-as kártyát ami a GPU órajele miatt akár lehetne az is.A 128-MB-os kártáknál a 64Bit miatt rázós legtöbb esetben,a 256MB-os kareszok 98%-a 400-on megy a memória.

.: No Comment Grp:.

(#128) Skica


Skica
őstag

Sima Aida is mindent elárúl.

.: No Comment Grp:.

(#129) Antonio válasza Skica (#128) üzenetére


Antonio
senior tag

tudsz egy helyet ahonnan ezt le lehet tölteni?

kösz!

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#130) Antonio válasza Antonio (#129) üzenetére


Antonio
senior tag

Ja közbe megtaláltam ... :DDD

www.aida32.hu

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#131) Antonio


Antonio
senior tag

folytatás ...

az aida-t nem tudtam hazavinni (kéne vennem mér egy ''pendrájvot'')
De arra este még volt időm hogy megnézzem a videokártyát

A kártyára ez volt rá nyomtatva: R96 , a lap másik oldalán egy vonalkódos matricán is ez állt R96- C3G (bár az a c3g nem biztos de szerintem most nem számít)

Megnéztem a hozzáadott fözetecskétz amiben ez áll:

Graphics Accelerator
R96A for ATI RADEON (tm) 9600 PRO
R96 for ATI RADEON (tm) 9600
R96LE ATI RADEON (tm) 9600

a gépen a szoftverek mindenhol ATI RADEON (tm) 9600 PRO-t írnak
Án a gépembe pro-t vettem (legaláb is azért fizettem és az is szerepel a ''szerződési'' listán)

Na most akkor nekem mim van? :F (az előző hozászólásomban leírt pontértékek se pro ra utalnak) ... mielőt szólok az üzletbe ahhol összerakták nekem hogy mi a problémám szertném ha ti is hozzászólnátok ...

ha esetleg valaki hirtelen megnézni hogy az ő pro kártyáján milyen felirat található

kösz!!

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#132) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Vásárolt valaki a FEFO-nál Radeon9600pro-t (Sapphire)?

Ha igen, kérem írja le saját tapasztalatait és teszeredményeit!

56.900 Ft-ot kicsit sokallok érte, de ha jó minőséget (és főleg igazi pro-t) kapok, akkor ennyiért is megéri.

Köszi minden hozzászólást!

Üdv.

lacibacsi

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#133) kebot válasza lacibacsi (#132) üzenetére


kebot
tag

Hali!

Most vettem egy ilyet, itt van nálam, most jövök a FEFO-ból.
Érdekes, mert nem volt Sapphire, ezért egy Connect-et adtak helyette.
400/300 van rá írva, Samsung RAM-mal, tehát állítólag 400/600-on kell mennie.
A RAM száma: K4026328E-GC2A

Fogalmam sincs, mit jelent. Ha tudtok, segíthettek.

Tesztelni nem biztos, hogy ma este fogok tudni, mert MEGYEK A MÁTRIX-RA, 20.sor közepe :C .

Ha esetleg lesz erőm tesztelni, miután a kedvesemmel szembeni kedves kötelességeimnek is eleget teszek, talán megírom, mi lett az eredmény.
Ha nem akko meg csütörtök este írok.

kebot

(#134) igi válasza kebot (#133) üzenetére


igi
aktív tag

Ja, a FEFO ennek a 2 gyárrtónak a (z ATI) kártyáit forgalmazza. Tök rendesek voltak, hogy adtak másikat, amilyen volt.

(Bezzeg én már 2 hete szopok, mert megvan az áru, csak a boltnak nincs matricája :((()

Ha minden igaz 2.8 ns-os ramok vannak a zsugán.
Elvileg mennie kell 350(700) MHz-en is. Más dolog, hogy ez nem mindig találkozik a gyakorlattal (állítólag ilyenkor a modulok a névlegesnél alacsonyabb feszt kapnak, és ezért nem lehet kihúzni belőlük az elméleti minimumot...)

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#135) lacibacsi válasza kebot (#133) üzenetére


lacibacsi
addikt

Gratula a kártyádhoz!

Azért ha lesz valami teszteredményed tedd már közkinccsé légyszi!

Köszike!

lacibacsi

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#136) lacibacsi válasza lacibacsi (#135) üzenetére


lacibacsi
addikt

...Már úgy gondoltam, hogy ha a kedvesed nem fáraszt le nagyon

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#137) kebot válasza lacibacsi (#135) üzenetére


kebot
tag

Most még dolgozom, és csak a mozi után megyek haza, otthon tudom csak kipróbálni. Addig marad a szemmel verés.
Azért ne igyunk előre a medve bőrére, várjunk a gratulációval.
Természetesen örömmel osztom meg veletek az eredményeket, hiszen ha jól látom én vagyok itt a fórumon az első, akinek tényleg a kezében van egy ''igazi'' sulinetes Radeon 9600Pro.

kebot

(#138) kebot


kebot
tag

Na, megtörtént a teszt ÉS MINDEN OKÉ!!!!!

400/600-on teszteltem eddig, az eredmények

3DMark 2001 SE 11596 pont
3DMark 2003 330 3303 pont

Azt még hozá kell tenni, hogy a Saphire 330-ra volt írva a boltban, de mivel az enyémen is (ami Connect 3d, ez volt csak kapható) 2,8-as RAM-ok vannak, elvileg felhúzható 350-re is. Majd próbálkozom.
Szóval: bátran ajánlaható a FEFO-nál kapható Sulintes Radeon 9600 Pro, akár Saphire, akár Connect 3D, mert nincs butítás, mindenben megfelel az ATI 9600 Pro specifikációjának.

És ingyen lett végül is.

kebot

(#139) lacibacsi válasza kebot (#138) üzenetére


lacibacsi
addikt

Mondom én, hogy GRATULA :-))


Csak mégegy kérdés:

Bementél és megvetted, vagy meg kellett rendelned és várni egy-két hetet?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#140) kebot válasza lacibacsi (#139) üzenetére


kebot
tag

Érdekes sztori volt.
A FEFO most költözött a Jász utcába. Emiatt nem volt elérhető a telefonjuk akkor, amior kerestem őket.
Viszont a MÁV Informatika értékesítési partnerük és felhívtam egy emberkét, akinek a neve ott van a FEFO honlapján :

http://www.fefo.hu/catalog/customer/public/sulinet/fsp.asp

Itt kell az értékesítésre kattintani és a MÁV Informatikánál kerestem egy számot és felhívtam. Írtam neki egy mailt a sulinetes adataimmal, megendeltem. 10 naptári napot vártam a kártyára, kedden felhívott, hogy mehetek. A helyszínen kp. fizettem tegnap. A többit tudjátok.




kebot

(#141) lacibacsi válasza kebot (#140) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ez megnyugtató ügyintézés.

Még ma keresem a Fefo-t.........

Köszi a válaszodat!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#142) yossarian


yossarian
aktív tag

én hétfőn rendeltem ugyanezt a kártyát (sapphire 9600 pro), pénteken telefonáltak, hétfőn mehetek érte. remélem az enyémen is 2A-s samsung ramok vannak, mint kebot-én, mert az tuti, 2A=2.86ns, szal elvileg 350 Mhz (*2=700). és ha még tartalék is van benne.....
szóval szerintem megéri a fefo-s 9600 pro, és így ingyé mindenképp.

(#143) sentinel


sentinel
aktív tag

Úgy látszik a ventije is eddig bírta csak a PowerColornak. Amikor bekapcsolom olyan a hangja, mintha csapágyas lenne. Amikor bemelegszik akkor már csendesebb, de nem hiszem, hogy 1 hónap után kell ennek elö jönnie! Tényleg, ha bemegyek 1 boltba és kérek videókarira hűtöt+ventit, akkor azt biztos rá tudom az enyémre rakni? Szabványosak?

(#144) ollie válasza sentinel (#143) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nehogy hozzányúlj, mert elveszíted a garit! Ilyenkor bizony vissza kell vinned és érvényesíttetni a garanciát. A szervízben majd rátesznek egy új ventit, vagy kapsz egy teljesen ugyanolyan kártyát.

***

(#145) ollie válasza Antonio (#131) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Neked bizony sima 9600-od van, húzott GPU-val.

***

(#146) Skica válasza ollie (#144) üzenetére


Skica
őstag

Ha a venti a videó kátyádon tönkremegy az nem garanciás cserének minősül.A ventillátorokra nem adnak garit. csak a kártyára.Nézd meg a garancialevél apró betűit!

.: No Comment Grp:.

(#147) pschio


pschio
őstag

:))

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#148) yossarian


yossarian
aktív tag

üdv megvan nekem is a kártya, pontosan ez az:
[L]http://www.extremeoverclocking.com/reviews/video/Sapphire_9600pro_2.html[/L]
most fogom betenni a gépbe :)
remélem jól tettem be a linket

(#149) yossarian


yossarian
aktív tag

ja azt kifelejtettem, hogy a fefo-nál, bár ezt már írtam, és az árát meg tudjátok. Nekem négy nap múlva hozták.

(#150) sai válasza sentinel (#143) üzenetére


sai
aktív tag

lassan már nekem is 1hónapja + lesz a vga. és eddig nem volt gondom vele.neked hány mb éset adtak??én vagy 3hetet vártam rá és amikor bementem a boltba érte mondták hogy 128mb és nincsen és adtak helyette ugyan annyiért egy 256mb osat.
kicsit ez lehet nem ide tartozik. de esetleg valaki nem tudja hogy a street legal redline racing game miért csinálja azt nekem hogy mikor belép a menube kb 1-2mp mulva +fagy totál a gép?azt csak azóta csinálja mióta az ati vga van a gépbe.elötte gf2 440mx el müködöt.esetleg valami driver kell?(jelenleg a cd ről lett feltéve alap driver)
elöre is thx :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sulinetes radeon 9600 pro teszteredmények (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.