Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sulinetes radeon 9600 pro teszteredmények (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sentinel


sentinel
aktív tag

Na, hát megvettem 48 rongyért ezt a kártyát PowerColor márkában a sulinettel. Azt írták a fórumosok, hogy ez egy jó kártya. Ha a tapasztalatom szerint elég gyengén muzsikál. Az XP-t teljesen újrahúztam, feltettem mindent ami kellett(alaplai chipkészlet install, 4in1) és feltettem a DirectX9-et és a 3.7-est Catalyst-ot is. A teszteredmények viszont lehervasztottak: 3DMark 2001: 8650 pont, 3DMark 2003: 2560 pont. Ez nem elég gyenge egy 9600 pro-tól?????????? Másoknak mennyi pontot csinál 1 ilyen kártya?

(#2) ZCoyote válasza sentinel (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem a sima 9600 csinál ennyit.

Romani ite domum.

(#3) igi


igi
aktív tag

Pontosan melyik forgalmazótól vetted?

Egyébként ne csodálkozz az alacsony telyesítményen, mivel ha megnézed a gyártó honlapját a normális 9600PRO-t Bravo néven forgalmazzák. Amit csak sima 9600PRO-nak neveznek, azon bizony csak 200(DDR400) MHz-es memóriák vannak, az eredeti Ati specifikációk szerinti 300(DDR600)-al szemben :( . Tehát ez gyakorlatilag egy tuningolt nonpro 9600 (a GPU 325 helyett 400 MHz)

Ennek is átverés szaga van.
Egyre inkább úgy néz ki, hogy semmilyen videokártyát nem szabad venni, amíg az ember alaposan utána nem néz az adott modell pontos leírásának, mivel a név már nem mond semmit, szinte csak a vásárlók megtévesztésére szolgál.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#4) Sidaries válasza sentinel (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Milyen proci?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) Sanya válasza sentinel (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Menj vissza, és csapj az asztalra, hogy vegyék vissza, vagy csitt-csatt lezs

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) gerlaip


gerlaip
addikt

Valszeg beleszaladtál egy LE kiadásba. Sz**ás, a Powercolornál hajlamosak rá (in: prohardver korábbi hírei) hogy ugyanolyan dobozban adják az LE-t meg a nem LE-t. De kérdés, hogy milyen procid van? 3DMárk2001-ben nagyon sokat számít. Amúgy P4-el mérnek 9600proval 3000 pont körül 3DMark03-ban, bár ott a proci egyáltalán nem számít. Szóval valszeg LE kiadás. A ramok számozását nézd meg. A sok szám közül az utolsó. 3,6 3,2 ? valami ilyesmi. :F

lámavakond

(#7) sentinel


sentinel
aktív tag

1600+-os XP procival van és nincs tunungolva. Az ideg szét..sz, hogy megvettem....

(#8) maniac válasza sentinel (#7) üzenetére


maniac
senior tag

Sztem ilyen procival nagyon szepen muzsikal!

(#9) sentinel


sentinel
aktív tag

Hát szerintem meg gyenge. Haveromnak Ti4200 van és 12000 pont 3DMark2001-ben és 3400 pont 3DMark2003-ben. Legalábbis ezt mondta. Szerintem ekkor 1 új kártyától ez elég kevés. Valaki le tudná írni, hogy a 9600pro-ja mennyit nyom ezekben?

(#10) Vikthor válasza sentinel (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ti4200 alapjáraton a 3DMark2003-ban max 1200-1400 pont körül van. Húzva max plussz pár száz pont, de 3200 az sok.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11) maniac válasza sentinel (#9) üzenetére


maniac
senior tag

Milyen procival? Egyebkent meg sztem full kam, legalabbis a 3dmark03 eredmeny!

(#12) igi


igi
aktív tag

Egy ötlet: Húzd feljebb egy kicsit a procit, és nézd meg, hogy hogyan változnak a 3D számok. Lehet, hogy az (is) alacsony keresztmetszet.

De még egyszer leírom: a PowerColor Radeon 9600PRO az 400/400-on megy a 400/600 helyett, tehát ne tessék csodálkozni, ha gyengébben muzsikál (szerintem azért nem olyan rossz).

Vedd elő a dobozát, és nézd meg írje-e rajta, hogy 400/400!

[L]http://www.powercolor.com.tw/page2/productlist.asp?page=2&prodid=12&id=1&sn=12&temp1=2[/L]

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#13) sentinel


sentinel
aktív tag

Igen rajta van, hogy 400/400-as. Csak ezt amikor megvettem nem tudtam. Azt néztem, hogy 9600pro a kártya és 128Mb-os. A sulinettel sok variáció nem volt, úgyhogy megvettem. Felhúztam a procit 140FSB-re(1700+), de alig csinált több pontot. Tovább nem próbáltam. tehát akkor nincs a karival probléma, csak ez a gyengébb fajta? Reálisak az eredmények?

(#14) KZT


KZT
tag

Ne dobozát vegye elő.Azon lehet akármi.
Nézze meg AIDA-val,vagy valami hasonló progival a pontos órajeleket.
De már az is sokat elárulna ha megnézné a kártyán milyen alakú ramok vannak.
Ha téglalap alakúak akkor szívás.

(#15) zsoltee10 válasza sentinel (#13) üzenetére


zsoltee10
addikt

500-ig fel tudod húzni a ramot. Egyébként meg egy 1600+ xp-vel nem megy többet 8000-nél a ti4200 sem. Vagy legalábbis nem sokkal. +-200 pont.

(#16) dioxide


dioxide
csendes tag

Szerintem egy 9600-tól nem rossz eredmény. Egyébként a haverod full kamus, nekem a Ti4200 egy Barton 3000+ -al az új 3dmark-ban 1500 pont. :)

Minden sz@r :)

(#17) Vitus válasza sentinel (#9) üzenetére


Vitus
őstag

A 3dmark2003-ban a ti4200 nem hozhat 3XXX-et ez teljesen kizárt!!! Aki ezt mondta neked az kamuzott. A te kártyád eredménye azzal a procival teljesen reális. Azon meg ne csodálkozz, hogy a ti4200 eredménye jobb 3dmark2001-ben. Egyébbként szvsz az ati sokkal jobban igényli a nagyobb procit mint az nvidia kártyái. Éretem ezalatt azt, hogy míg az nvidia kártyák gyengébb gép mellett is kihozzák magukból a max-ot ezalatt az ati az eléggé függ a procitol is.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Tiszta vicc az egész!!
Így vegyen az ember jó(nak mondott) VGA-t...
Csak azt felejtik el ráírni a dozozra, hogy vásárlás előtt napokig bújja a tudatlan júzer a HW fórumokat, negogy valami butított verzsönbe fejeljen bele, mint a példa is mutassa:(

-= No way back from Here =-

(#19) Keitaro válasza Vitus (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

szvsz amit mondtál nagyon nincs így.
FX5200 zabálja pl legjobban a procit, mert szoftból megy a Vertex Shader. Ráadásul sz új driverek nagyon sok procit fognak zabálni.

(#20) Vitus válasza Keitaro (#19) üzenetére


Vitus
őstag

Az előző eszmefuttatásomba nem tartoznak bele az fx kártyák én ott a ti sorozatra gondoltam!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) Vitus válasza Keitaro (#19) üzenetére


Vitus
őstag

Pl. a jelen esethez nézve.
Egy 1600+-os xp-ben mondjuk a ti4200 megy 12.000 pötyöt az ati 9600Pro meg 9000-et ha ugyanezt a két kártyát átteszed mondjuk egy 2500+-os bartonba akkor a ti4200 hozt mondjuk 12900-at az ati 9600Pro pedig 11.800 körül. Ezek az adatok nagyjábóül megfelelnek a valóságnak is. De csak egy példa.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#22) sentinel


sentinel
aktív tag

Megnéztem, téglalap alakúak a memóriák, tehát suck! Remélem sokan elolvassák és nem dölnek be többen annak, hogy 9600 ''pro''....

(#23) [lAyCsI] válasza sentinel (#22) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sztem azért megér egy próbát, hátha jófejek lesznek és kicserélik...

-= No way back from Here =-

(#24) KZT válasza sentinel (#22) üzenetére


KZT
tag

Szerintem is próbáld kicseréltetni,ha lehet.
Hiszen Te egy Pro-t akartál venni,nem egy ''gagyit''.

(#25) beeboy válasza sentinel (#9) üzenetére


beeboy
addikt

szerintem is kamu

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#26) bendi válasza sentinel (#22) üzenetére


bendi
tag

Az, hogy téglalap alakú vagy sem a memó, az nem jelent semmit...
Az a döntő, hogy mennyit megy a memó! Bár a LE verzió nem takar vmi olyasmit is, hogy csak 64 bites a mem interface?

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#27) bendi válasza bendi (#26) üzenetére


bendi
tag

De akkor is próbáld kicserélni!

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#28) KZT válasza bendi (#26) üzenetére


KZT
tag

Nem?
Akkor lécci mutass nekem olyan kártyát amin gyárilag 600MHz-en mennek a téglalap alakú ramok.

(#29) bendi válasza KZT (#28) üzenetére


bendi
tag

Gyere el hozzám...
3,3 nanós samsung memók!
Nem csak a pici négyzet alakú Eltrontech memókat teszik rá... De erről is volt már topic!

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#30) gerlaip


gerlaip
addikt

A 9600-asból még nincs 64 bites. Ott azért még nem tart az ati. A dobozon levő Mhz-nek meg általában lehet hinni. Mindenesetre abban igazad van, hogy télleg csak egy progival lehet lemérni igazából a ramot, meg talán a ram számozásából. Persze ha engedik megnézni a boltban.

lámavakond

(#31) KZT válasza bendi (#29) üzenetére


KZT
tag

Most ez komoly?Gyárilag 600MHz-en menő téglalap alakú ramok vannak a karidon. :F
Anyám... mindjárt tökönszúrom magam!
Akkor bocsi.
Meddig lehet húzni őket?

(#32) KZT válasza gerlaip (#30) üzenetére


KZT
tag

9600-osból van 64 bites.Pl.:SEX-es Gigabyte...

(#33) gerlaip


gerlaip
addikt

Akkor bocs. Nem hittem el, hogy képesek kiherélni még ezt a kártyát is... :O

lámavakond

(#34) igi válasza gerlaip (#33) üzenetére


igi
aktív tag

Meg a PowerColor 9600LP :(

this is the beginning of a beautiful friendship

(#35) bendi válasza KZT (#31) üzenetére


bendi
tag

kb 337*2=674MHz
Itt még stabil

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#36) bendi


bendi
tag

Így aztán 14000 körül teljesít a 3dMark 2001-ben. a 2003-ban 3900 körül... nem emlékszem pontosan

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#37) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Szerintetek ha ezt veszem meg szintén szívás lesz: ATI Radeon 9600Pro 8xAGP 128MB 128bit Saphire? 56.900 HUF. Sulinet szintén. Tapasztalatok? Valaki vett már ilyet?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#38) igi válasza Gh0sT (#37) üzenetére


igi
aktív tag

Szerintem nem fogsz szívni. Ez (elvileg ;] ) normális (400/600) sebességen megy.
Ha olna rá keretem, megvenném.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#39) Gh0sT válasza igi (#38) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ok, tegyük fel hogy megveszem. Meghozzák, ott lesz előttem. Mit kell nézzek rajta? Mire figyeljek oda?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#40) igi válasza Gh0sT (#39) üzenetére


igi
aktív tag

A RAM Chipeket. Találsz rajtuk egy soraszámot, amelynek az utolsó 2 számjegye jelöli, hogy hány ns-os a RAM. Max. 3.3-as lehet, vagy ennél kisebb (3.0, vagy a legjobb 2.8-as).

Írok 1-2 modellszámot (by www.sapphiretech.ru):

1024-9C19-11-SA Fireblade Edition, 128MB DDR, 400/300, DVI-I
1024-9C19-D1-SA 128MB DDR, 400/300, DVI-I, TVO
1024-9C19-01-SA 128MB DDR, 400/300, DVI-I, TVO
1024-9C19-21-SA 128MB DDR, 400/300, DVI-I, TVO
1024-9C19-11-ZM 128MB DDR, 400/300, DVI-I, TVO, Zalman Heatpipe

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#41) sentinel


sentinel
aktív tag

Na itt vannak az adatok a kártyán lévő ramról:
hynix 320A
HY5DV281622DT-4
6Y63411H
Ebből ki tudja megmondani, hogy milyen ramok ezek?

(#42) Male válasza sentinel (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Azok 4ns-os Hynix RAM-ok, szerintem az 500 MHz a minimum, onnan kezd a tuningot (talán benne van a 600MHz is)

(#43) Male válasza KZT (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem is gyárilag 600-on mennek az ilyen tokozású RAM-ok az ASUS kártyámon (Samsung 3.3ns-os RAM-ok), 800-on nagyon nem bírja már, de a 700 még benne van, de nem volt időm tovább próbálgatni, mert jött a Zalman HP, és attól jóval melegebbek a RAM chipek (így most nincs semmi tuning, viszont hangtalan a gép).

(#44) sentinel


sentinel
aktív tag

Akkor most ez jó, vagy nem ramtípus? Ja és mivel húzzam fel? Bocs, de nem csináltam még. Le tudnád írni? Mennyi lesz a sebesség különbség?

(#45) Jano


Jano
senior tag

Azzal tuti gáz van nekem 3dmark03-ban 2.4 Ghz 800 FSB-s Intel procival csinál a Triplex Redai 9600 Pro-m 3600 Pontot.

A tudás érték!!!

(#46) sentinel


sentinel
aktív tag

Van itt 1 link:http://www.hynix.com/products/dram/down/GDDR.pdf és itt az áll, hogy a memóriám 250 Mhz-es, ezért már csak azt nem értem, hogy miért az van rá írva, hogy 400/400-as és miért nem az, hogy 400/500????????? Mivel tudom felhúzni?

(#47) MUŁĐER válasza Jano (#45) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Te Jano! Alapon volt ennél az eredménynél a kártyád vagy húztál rajta? Csak mert nekem Sapphire 9600 pro 3300 pontot csinál alapon 2400+-al, húzva meg:proci 2233 Mhz-re, kártya 500/700-ra 3900-at! Mégiscsak Pentiumot kellett volna vennem? Vagy a Triplex Redai jobb?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#48) sentinel válasza Male (#42) üzenetére


sentinel
aktív tag

PowerStrippel húzzam fel? Mi van, ha túlhúzom?

(#49) igi válasza sentinel (#46) üzenetére


igi
aktív tag

Ennek csak örülj!

Attól, hogy elvileg 500-on hajtható, gyárilag még beállíthatják 400-ra.
Húzni PowerStrippel, vagy RivaTinerrel tudod. Ha tényleg megy 400/500-on, akkor nem is volt ez olyan rossz vétel. Sőt, ami a 9600-as GPU-kat illeti nem lehetetlen az 500/500 sem! - csak hogy szinkronban menjen :D.
Ha túlhúzod, semmi baja nem lesz a memóriáknak, csak onnan látod majd, hogy nem bírja, hogy elkezd szemetelni a képernyőre. De a memóriának gyári speckók szerint mennie kell 500-on, tovább húzni meg felesleges (a procid nem nagyon tudná ''kihajtani'').

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#50) Ga


Ga
tag

Üdv!

Nagyon-nagyon kéne nekem help.

SULINET

GIGABYTE 9600 64 MB név alatt fut.

Ati szerint ugyebár: [L]http://www.ati.com/products/radeon9600/radeon9600pro/compare.html[/L]
9600 -> 128 bit mem, és 128 MB DDR RAM, 325/400 MHz
9600SE -> u.az 64 bit mem-mel


Gigabyte szerint: [L]http://www.giga-byte.com/VGA/Products/Products_ComparisonSheet_List.htm[/L]
illetve: [L]http://www.giga-byte.com/VGA/Products/Products_NewProduct_List.htm[/L]
GV-R96128D (Radeon 9600): All new 64-bit memory interface
[L]http://www.giga-byte.com/VGA/Products/Products_GV-R96128D.htm[/L]


Egy harmadik listában pedig: [L]http://www.pcworld.co.il/hard/vga/vga_gigabyte.htm[/L]
Radeon 9600 64MB 128 bit, viszont a mem.type ellentmondani látszik ebben, mivel csak 16 bit szélességűek a modulok (és ha jól sejtem 4 modulhely van a kártyán)


Ja, az ára pedig br. 36e körül van.

Aki már találkozott vele, plz nyilatkozzon!

Thanx:
Ga

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sulinetes radeon 9600 pro teszteredmények (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.