Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angie™


Angie™
addikt

"zajterhelésének kapcsán nem nyilatkozik a termékoldal."

:DDD :DDD

- Kellemes, duruzsoló lehet :DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#2) zsirfecske válasza Angie™ (#1) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez kb olyan akkor mint a Freezer eSports Duo két ventije (meg elvileg az nem a max speed verzió), csak arányosan felnagyítva 140mm-re?

amúgy az Arctic ventik szerintem jelenleg a legjobb ár/érték arányúak ha halk cucc kell olcsón. azt még nem tudom meddig tart a kezdeti remek akkusztika egy Noctuához képest, de van 5 épp beépítve, idővel kiderül.

amúgy a legjobb 120mm ventijük a kő olcsó P12 mellett az ár/értékben nem annyira bajnok P12 A-RGB PWM PST 0db, mivel itt van egy gyűrű a lapátok körül, ami még stabilabbá (és így halkabbá) teszi a működést. yt teszten figyeltem fel erre, és tényleg, immár 3-at is használok belőle. mondanom sem kell, hogy ezzel az új Freezer 36 A-RGB coolerük rögtön a top3-ba került, ugyanis azon olcsón pont ilyen ventiből van 2db :R

(#3) tasiadam válasza Angie™ (#1) üzenetére


tasiadam
veterán

A P14 is big kemenyen, a bionix p120 meg uvolt CPU huton. De hat melyik nem

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#4) Trailblazer


Trailblazer
addikt

*Kihegyezett.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5) Trailblazer válasza zsirfecske (#2) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem az előző RGB-s Liquid Freezer II 240 millisen is ilyen ventik vannak.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6) tivike1986 válasza Angie™ (#1) üzenetére


tivike1986
csendes tag

2800-s fordulaton minden az. De az szent igaz, hogy nem lehet véletlen, hogy "nem nyilatkozott". Overkill borda/radiátor kell, azt akkor nem duruzsol. Máskülönben én kifejezetten szeretem az arctic ventiket.

(#7) niof válasza Angie™ (#1) üzenetére


niof
addikt

Még nem találták ki, hogy mit hazudjanak róla.
Amúgy meg ők azok, akik ezt a teljesen használhatatlan Sone értéket adják meg. Ne mondja nekem senki, hogy a más ventilátoraiknál fellelhető, kalkulátor nélkül értelmezhetetlen 0.3 Sone (10.6dB) az hihető. Szimplán bullshit. Hol 10 dB? A minimum? A maximum? Az átlag? Mi? Nonszensz...
Majd valamelyik YT csatorna leméri talán... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#8) DudeHUN válasza niof (#7) üzenetére


DudeHUN
senior tag

A sima P12/14 széria halk. Szóval alacsony fordulaton itt is hihető ez az érték. Ár/értékben nagyon jó ventik. A Max széria meg ezen csak dobott.
Meglátjuk majd tesztek alapján.

Gamer for Life

(#9) niof válasza DudeHUN (#8) üzenetére


niof
addikt

Hát, nem tudom mennyire vagy tisztában az akusztikai dB értékekkel. Ennek a kontextusában állítom, hogy hazugságot állítanak anélkül, hogy megadnák, milyen fordulaton mérték ezt az értéket. Csak mondom, 10 dB a hóesés hangja, illetve a normál légzésé. Tehát ha nem pontosítják, akkor joggal feltételezhetem, hogy valótlant állítanak. Amennyiben a minimum fordulaton keltett hangról van szó, miért nincs ez feltüntetve?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#10) DudeHUN válasza niof (#9) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nekem 8. Alacsony fordulaton nem hallod ezeket a ventiket sem. Szerintem elég egyértelmű, hogy nem maximum fordulatra értik a linken sem a jelzett értéket.
Amúgy meg viszonylag olcsó, jó hűtéssel rendelkező megbízható termékek. Ha nincsenek csutkára tolva, akkor meg a hangjuk is teljesen jó. Alacsony fordulaton meg halkak.

Gamer for Life

(#11) Alusky


Alusky
aktív tag

Stat nyomásra kiélezett ventiket a 60 és 85 radiknál használjuk (főleg ha nincs lehetőség mindkét oldalra tenni), ezeket meg masszív tuningnál szokás inkább, ott nem feltétlen az az érdek, hogy a leghalkabb legyen, csak ne porszívó. Akinek halkság kell vesz 30 meg 45-ös radit silent ventikkel.
Mintha zavarna, hogy hangos a gyorsasági motorod...

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#12) Dragon3000 válasza niof (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Milyen kalkulátor szerint? Mert google szerint 22,5dB lesz az.

(#13) Angie™ válasza tivike1986 (#6) üzenetére


Angie™
addikt

Nkem 2 napig volt beszerelve 5db P12 MAX, tovább nem bírtam :N

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#14) niof válasza Dragon3000 (#12) üzenetére


niof
addikt

Itt. Van egy tábla a lap közepe felé.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15) omfgk


omfgk
addikt

Ha hozza azt mint a P12 Max a sima P12 ellenében akkor jó lesz.

https://youtu.be/jMeH7SJO74Q?t=842

Radikon tesztelve, 38dB mellett csak a Phanteks T30-at nem veri el.

(#16) niof válasza DudeHUN (#10) üzenetére


niof
addikt

Régen, még náluk is az volt a divat, hogy volt egy görbe, vagy a csomagoláson, vagy valami mellékelt papíron, hogy milyen fordulaton kb. mire számíts. Ha jól emlékszem, dB-ben megadva. Aztán áttértek erre a teljesen semmitmondó Sone értékre. A Wiki-n is le van írva, hogy ez egy szubjektív érték. A dB pedig nem az. Nekem sós a leves, neked sótlan, ennyit ér a Sone.
Amúgy az eszközeik jók, valóban, csak fura, hogy minden egyéb adatot megadnak, ami lényeges lehet, és pont ezt bagatelizálják el? Miért?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17) Dragon3000 válasza niof (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden más találat szerint meg 22-23dB lesz, így inkább hiszek a többinek.

(#18) niof válasza Dragon3000 (#17) üzenetére


niof
addikt

Annak hiszel, akinek akarsz, ez még nem változtat azon, hogy miért egy sumák értéket kell megadni, miért nem egy elfogadottat.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#19) Dragon3000 válasza niof (#18) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából egyik megoldással sem érsz semmit, megadja sone vagy dB értékben, beszereled egy házba, ahol rácsos a kialakítás és máris sokkal hangosabb lesz vagy felszereled egy hűtőre vagy radiátorra és szintén hangosabb lesz.....

(#20) omfgk válasza niof (#18) üzenetére


omfgk
addikt

Teljesen mindegy ,hogy milyen értéket adnak meg, mert a dB is mindig csak az adott környezetben értelmezhető.

Nem összehasonlítható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.