Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

A kérdésem a következő lenne:

Notebook vásárlást tervezek, irodai célokra használnám. Elsősorban.
Az itthoni gépemben egy BBA Radeon 9500 Pro dolgozik.

Létezik-e olyan progi, amivel meg lehet adni egy grafikus mag adatait, s az asztali gépem vga kártyája azt emulálja? Tehát azt szeretném, ha a Radeonom úgy futna, mint egy adott notebook adott integrált grafikus magja, hogy lássam, elég lesz-e nekem a notebook grafikus teljesítménye.

Köszönöm!

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#2) Silencer83 válasza dr. rozmark (#1) üzenetére


Silencer83
addikt

omg miket akarsz,esetleg pipe-okat letiltani :F ;]
nem hinnem, max orajeleket csokkentesz bizonyos szintig. de a GPU kepessegeit nem hiszem h tudod ''butitani'' :U

(#3) EQMontoya válasza dr. rozmark (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

integrált grafikus cumókat felejtsd el, ha word-nél komolyabb dologra akarod használni... nekem volt 32megás s3g kártyám, 2003as laptopban, a nfs proche unleashed nem futott rajta, a red alert 2 sok unit esetén beszaggatott :( :O no comment...

Same rules apply!

(#4) dr. rozmark válasza EQMontoya (#3) üzenetére


dr. rozmark
tag

Nem a játékokra gondoltam konkrétan.
Nekem az is elég, ha egy PowerPoint prezentáció vetítésekor az animáció nem szaggat, pl. ha egy 200-300kB-os képet kell beúsztatni.

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#5) Rover623 válasza dr. rozmark (#1) üzenetére


Rover623
félisten

3 lehetőség van:

1. a notebook VGA-ja jobb (erősebb/gyorsabb) mint a 9500Pro-d...ebben az esetben a fizika jelenlegi állása szerint nem tudod ''emulálni'' az asztali kariddal a noti VGA-jának ''viselkedését''...ha mégis sikerül, ne áruld el senkinek, előbb szólj nekem, megveszem a know-how-t...nagy pénzeket fogunk szakítani...;]
2. a két VGA megegyezik...ekkor az emuláció egyszerű: futtasd a teszteket az asztali gépeden...vagy elég ha emlékezel rájuk.... :))
3. a notebook VGA-ja gyengébb mint a 9500Pro...ez esetben is egyszerű a dolog: hagyni kell a p*csába a notit...2006-ban már nem szabad ennél gyengébb VGA-val gépet venni... :DD

P.S.:
Ugye a processzor és RAM eltérésekről sem feledkeztél meg...?:P

primus inter pares

(#6) sekli válasza dr. rozmark (#1) üzenetére


sekli
addikt

rivatuner tud valamit emulálni..., de hogy mit csinál szt nem tudom, azt tudom, hogy meg lehet csinálni bios-frissítés nélkül, hogy a nonultrát az everest ultrának lássa...

(#7) Rover623 válasza sekli (#6) üzenetére


Rover623
félisten

ATI Radeon 9500 Ultra....?:Y
Ez egyre jobb lesz...;]

P.S.:
Modik! Még ne zárjátok...ma úgyis uncsi a TV műsor...menjen még ez a topic egy kicsit...:DDD

primus inter pares

(#8) EQMontoya válasza Rover623 (#7) üzenetére


EQMontoya
veterán

9500 ulra loool... ahogy elnézem, szegény Hofi, nyugodjon békében, elég hamar reinkarnálódott... lehet, át kéne térnem a budhizmusa?! :Y :F

Same rules apply!

(#9) sekli válasza Rover623 (#7) üzenetére


sekli
addikt

kimonta, hogy radeonból lesz ultra????
mert ugy nvidiából van ultra is meg nem ultra is???

[Szerkesztve]

(#10) Rover623 válasza sekli (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Hogy egy klasszikust ''ferdítsek'':fogalmazni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag
megy az égen, úgy érdemes.


A kérdezőnek ATI-ja van...valszeg azt is szeretne...:U
Az előző hsz.-edben sehol sem említetted az NVIDIA-t...
Pl. a 6600-as sorozatból sincs Ultra...;)

Tehát a beszólásod információtartalma a nullához konvergált: nem a tárgyhoz tartozó...ráadásul egy olyan programot kínáltál neki felhasználásra, aminek a működéséről (a saját bevallásod szerint) fogalmad sincs...:DD

Ha mondjuk OFF-ba tetted volna, lehet hogy elsiklom fölötte...:DDD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#11) sekli válasza Rover623 (#10) üzenetére


sekli
addikt

Na ezt az első dolgom volt off-ba tenni, csak hogy elkikolhass fölötte...:)

Tudom, hogy radeonja van, de ez a progi, aminek a használatárol azért van némi fogalmam, mind ati-hoz, mint pedig nvidiá-hoz jo, pl ezzel lehet a legegyszerubben megcsinálni az ati9500@9700 moddot, és van még egy csomo funkciója, és tudom, hogy van benne egy ilyen funkció, és az értelmét nem értem, mint ahhogy az egész topicnak nem, csak egy tanácsot adam neki, hogy nézze meg ezzel. Egyébként valószínűleg egy 2006-os noti nem fog belehalni egy PowerPoint prezentációba.

Az más kérdés, hogy pontosan tudtad, hogy miről beszélek, és belémkötöttél, de mindegy...
De én szurkolok Neked! Hátha jön még valaki, akibe beleköthetsz! Nehogy unatkozz TV nélkül! :R :C :C

ja és játszunk ki mit tud ot? 7800-bol sincs ultr..., meg geforce256-bol sem..., ju de jo...

[Szerkesztve]

(#12) Rover623 válasza sekli (#11) üzenetére


Rover623
félisten

Na látod...tudsz te ha akarsz...:C
Naná hogy én értettem...de a kérdező is értette szerinted...?
Amikor ilyeneket kérdez...?
Segíteni úgy kell (olyan szinten és részletességgel), hogy a kérdezőnek (is) a hasznára váljék...pl. mint ahogy most leírtad, mire is való a RivaTuner...;)

primus inter pares

(#13) b-max


b-max
aktív tag

Mióta használ a Powerpoint 3D - t ??????????????????????????

Egyébként driverek elég nagy csodákat tudnak müvelni, vannak ilyen kis i810-es chipset - es gépeim, ''valahonnan'' leakasz 32 M ramot (a rendszermemóriából nem hiányzik) és a WOLFEINSTEN egész jól megy, persze nem 1600*1200-ban.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#14) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Én már jártam úgy, hogy a jól megcsinált, (de nem eltúlzott, csicsás) animált prezentációm az előadáson rendelkezésemre bocsátott gépen röhejesen szaggatott. Akkor ott a CPU/RAM nem bírta?

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#15) csongi válasza dr. rozmark (#14) üzenetére


csongi
veterán

ez is lehet a gond forrása . Ahogy Rover623 az 5 hsz-ben utalt rá.''Ugye a processzor és RAM eltérésekről sem feledkeztél meg...?''

[Szerkesztve]

(#16) Narancs válasza dr. rozmark (#14) üzenetére


Narancs
őstag

Inkább mond meg milyen lesz a notid VGA-ja, kicsit könnyebb lenne kideríteni fog-e szaggatni az a PowerPoint...

Beauty is pain

(#17) b-max válasza Narancs (#16) üzenetére


b-max
aktív tag

Szerintem a PP nem használja a kártya 3D képességeit, igy ez valami más probléma lehet, pl. karcos CD, virus, valami winfos nyavaja.....

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#18) cskamacska válasza Narancs (#16) üzenetére


cskamacska
addikt

Igazából már egy PIII-as notinak sem kellene gondot okoznia egy PP bemutató bemutatása, inetegrált i852 grafmag mellett. :U
Csak egy újabbat vesz a kolléga. :U

ui: Ha sikerül pixelpipeline-okat letiltani emulálás céljából, akkor szóljatok. :C

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#19) cskamacska válasza dr. rozmark (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Éérdekes igény. :F Szerintem ezt nem nagyon lehet megoldani, hogy pont annyit lassíts a gyorsabb asztali gépeden, hogy pont ugyan olyan gyors legyen, mint a lassabb noti. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) cskamacska válasza b-max (#13) üzenetére


cskamacska
addikt

Úgy tudom, hogy olyan nem volt, hogy az északi hídba beágyazott grafikus mag az alaplapon külön elhelyezett memóriát használjon. Ha külön grafcsippet tettek az alaplapra akkor előfordulhatott, hogy raktak mellé külön memóriát, de i810-es alaplapból csak olyan volt(szerintem), ami a rendszermemóríát használta a grafikus megjelenítéshez.
Egyébként i740 grafmaggal 98-ban külön vidkarikat árultak.. ez került a i810 lapkakészletbe tudomásom szerint.

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) Rover623 válasza cskamacska (#20) üzenetére


Rover623
félisten

Úgy tudom, hogy olyan nem volt, hogy az északi hídba beágyazott grafikus mag az alaplapon külön elhelyezett memóriát használjon.
Nem jól tudod...;)
Volt ilyen...

primus inter pares

(#22) cskamacska válasza Rover623 (#21) üzenetére


cskamacska
addikt

Háát nemtom.. 99-ben jó magasan voltak az SDRAM árak, illetve tipikus az volt, hogy 4-8-16 mega memóriát használtak az integrált kártyák. Alacsony kategóriás i810-es lapra 32 megányi drága külső memóriát raktak volna? Mármit ahelyett hogy a renszermemórából foglalta volna le a maga kis 8-16 mega területét? Csak a memória kb 50%-al megdobta volna a lap árát. :U No meg mire fel a sok memória, az i740 98-ban sem volt egy gémer álom(bár leginkább csak 8 megás változatban árulták), 32 megával meg nem is nagyon tudott volna mit kezdeni.

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#23) b-max válasza cskamacska (#22) üzenetére


b-max
aktív tag

Én sem értem.
A számitógép tulajdonságai alatt azt irja ki h 128M RAM
A videokari tulajdonságia alatt pedig 32 M RAM
Amúgy ez egy SIEMENS gép.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#24) Zeck válasza dr. rozmark (#1) üzenetére


Zeck
aktív tag

Szerintem sokkal egyszerűbb kikönyörögni a boltban egy próba power point prezentálást, mint furmányos módon szimulálni a noti képességeit :)

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#25) Thomas1 válasza sekli (#6) üzenetére


Thomas1
őstag

A Rivatuner csak simán átállítja a kártya id-jét, és a Forceware is 6800 Ultra-nak ismeri fel a 6800LE-t. De a kártyát ez nem ''tuningolja'' csupán a nevét állítja át. Sem órajelet nem állít, sem pipe-okat nem aktivál. Azt nekem kell megtennem. ;)

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#26) Thomas1


Thomas1
őstag

Egy PP prezentációt el kell bírnia egy idén vásárolt laptopnak. A proci megoldja a dolgot, nem kell hozzá nagy vga.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#27) Rover623 válasza cskamacska (#22) üzenetére


Rover623
félisten

Jól belelovalltad magadat ebbe a ''32 mega'' dologba...;]
Nem tom' hol hallottad, de biztos nem tőlem...:DDD
1. senkit sem érdekel hogy ''szerinted''...a tények azok tények...
2. ha mindenáron az i810-et nézted ki magadnak:[link]...a fícsöröknél nézd: ''Optional 4MB of dedicated display cache video memory''...:DD
Volt alaplapra beforrasztott 1-2-4MB, és volt az AGP slotba rakható 2-4MB-os modul is...;)
3. nem kellene ragaszkodni az ''elméletekhez'' megfelelő tapasztalatok hiányában...nem az a baj hogy nem tudsz/ismersz vmit, hiszen nem ''kötelező'' mindent ismerni ebben a témában...a baj a képzelőerő hiánya és az ha ehhez még ragaszkodsz is...:U

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.