Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Hey!

A többi országhoz hasonlóan örömmel vennék minden jótanácsot, mire érdemes figyelni, mit kell mindenképpen megnézni, mit kell kerülni és mindez mennyibe fog kerülni ;)

Jómagam jövő héten utazom, a cél Platja D'aro, ~ 40km Barcelonától. Sajnos az ismeretségi körömben nem igazán van, aki járt volna arrafelé, így egyik forrásként a PH-sok táborát kérném, ne tartson vissza semmi infót :)

Üdv és thx, Viszlát

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) ladybug válasza Viszlát (#1) üzenetére


ladybug
őstag

Én 17 éve voltam Spanyolországban. Barcelónától kb 40-50 km-re lehettünk a tengerparton. Egy arborétumban is voltunk, vmi Santa Christina volt a neve, és Barcelónában. Az a város csodaszép. Voltunk a Sagra Da Familianál, az állatkertnél, a kikötőben, meg amúgy is végigsétáltuk a várost. Anno nekem nagyon tetszett. Hogy most milyen? Azt nem tudom.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#3) Viszlát válasza ladybug (#2) üzenetére


Viszlát
addikt

Remélem nem állt meg az idő :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) thaler2 válasza Viszlát (#3) üzenetére


thaler2
senior tag

Szia, mi holnap megyünk b.nőmmel Lloret de marba nyaralni. Már nagyon várom, ha megérkeztünk, akkor majd irok! :)

(#5) Chili7


Chili7
őstag

Én is szeretnék augusztusban mallorcára, vagy barcelona környékére menni, és a világért sem hagynék ki egy barcelona vagy egy mallorca focimeccset.
Sajnos gőzöm sincs, hogy mikor kezdődik a spanyol bajnokság, meg mennyibe kerül. Erről van valakinek bármi infója?
thx

(#6) DewiL válasza Viszlát (#1) üzenetére


DewiL
senior tag

hi

nekem 2004ben volt szerencsém 2hónapot eltölteni espana-ban és kb ezeken a helyeken hártam +a lefedett területen belül rengeteg falu... [link]

hogy mit érdemes megnézni... mindent :)
mire kell figyelni... nekem semmi negatív tapasztalatom nem volt a 2hónap alatt, talán annyi aki szereti a tenger gyümölcsit csak és kizárólag frisset vegyen belőle.
amit jó tudni:
városokban áltlában mindenhéten van piac valamelyik nagyobb utcán (talán csütörtökönként) de lehet régiónként városonként változik
ha szerencséd van kifogod a feria v fiesta idejét ennek utánna kell járni mikor hol van mert ez abszolút változó.. egyébként nagyon színes és látványos utcabálok ezek
és ha teheted utazz minél többet mert csodaszép az ország és mindent érdemes megnézni :)
most más hirtelen nem jut eszembe...

üdv

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#7) Chili7


Chili7
őstag

Van valakinek tapasztalata a Costa Bravai - Malgrat de Mar-ról, illetve a HOTEL TROPIC PARK szállodáról, vagy a Radisson travel utazási irodával kapcsolatban?
thx

(#8) lajafix válasza Chili7 (#5) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem a spanyolok szeptember előtt nem kezdik a fociszezont, még este is olyan meleg van augusztusban, hogy gyilkosság lenne. A Costa Brava nagyon szép, mondjuk én Llorettben voltam 5 éve, fanasztikusan jó hangulata van Spanyolországnak, Barcelona meg a kedvencem.

Rock'n Roll

(#9) corlagon válasza Viszlát (#1) üzenetére


corlagon
senior tag

Barcelonaban voltam asszem 3x, meg a Costa Bravan, meg San Sebastian kornyeken, most juniusban 1 hetet meloztam Madridban...

Barcelonaban el lehet lenni jopar napot, a Ramblason meg az ovarosban. Kira h ejszaka indul be az elet, szoval erdemes rapihenni reggel (delelott). A tenger jo tiszta, de ott a Costa Brava kornyeken kisse sok az ember, tomegturizmus jellege van.
A katalanoknak, ugyanugy mint Baszkfoldon nekem a tortenelmi kisvarosok jottek be, gyonyoruek.
Arakban kb a magyar, Madrid picit dragabb.

(#10) Chili7 válasza lajafix (#8) üzenetére


Chili7
őstag

Szerintem is tömegturizmus jellege van az egésznek, de elfogadom, ha valaki azt szereti, hogy 4*os hotelekben nyalatja fényesre a s****t, persze azt is némi €-ért. Azt is, hogy valakinek az tetszik hogy fekszik a kilométer hosszan egyhangú parton a homokban és sütteti a hasát, de nekem ez annyira nem jött be.
Szerintem sokkal tisztábba víz görögben, pláne horvátban. Látni a víz alatti élővilágot, stb. Margaret de Mar-ban még egy vizibolhát sem láttam, nemhogy szép színes halakat. Az esti hangulat tényleg jó, de az rodoszon is volt.
Barcelona nem volt rossz, de mély nyomokat hagyott, bár csak egy napunk volt ott.
A Nou Camp lenyűgözött, pláne egy telt házas Barca-Inter meccsel.
Szóval ide többet nem nagyon megyek, sokkal inkább horvát, görög, vagy valami olyan ahol még nem voltam.
Ja, a svédasztalos félpanzióval degeszre ettem magam, de azért a magyar fűszeres kajákhoz szokott gyomromnak is hiányérzete volt picit.

(#11) kavicssli


kavicssli
addikt

Kicsit felhoznám a topicot! :D Úgy néz ki szeptember első hetében párommal utaznánk Costa Del Sol ba! Apartmanba lennénk mert engem csak Barcelona érdekel :D vagyis minket :B az úgyis 80km re van csak!

Remélem valaki olvassa az üzim és tud segteni!
Hahó emberek!Jöhetnek a kérdéseim? :D

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.