Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vod


vod
csendes tag

Mennyire jó az integrált hang az nforce2-n?
Van olyan ,mint egy SB LIVE ?

(#2) Old Death válasza vod (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

soundstorm :) és jobb, no meg: Bővebben: link
légyszí használd keresőt... köszi!

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) gadka


gadka
csendes tag

A soundstorm klassz, de egyre nagyon vigyázni kell: nehogy ABIT NF7S-ben legyen benne. Azt a lapot kerüld messziről, ha nem szeretsz jókat szívni.

(#4) Vangelis válasza gadka (#3) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ezt elismerem de megoldtható riltek audio drv vel:)

asusban tökéletes:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5) bujdyka válasza gadka (#3) üzenetére


bujdyka
tag

Nekem több, mint egy éve frankón zakatol, szvsz kicsit elfogult vagy!

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#6) Aloki válasza gadka (#3) üzenetére


Aloki
tag

Ne haragudj de ez kamu az SS épp olyan jó abitban mint bárhol máshol.

(#7) Vangelis válasza Aloki (#6) üzenetére


Vangelis
nagyúr

csak a saját drv-je nem mindeig vitte az 5.1 et ...
sajnos mi is jártun így sok nf7-2,0 val :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) Aloki válasza Vangelis (#7) üzenetére


Aloki
tag

Azért, mert az NF7-ben nem SS van.
Gadka az NF7-S ről beszélt aminek semmi baja nincs, az NF7-ben valóban el van cseszve, de Realtek driverrel megoldható a dolog.

(#9) Vangelis válasza Aloki (#8) üzenetére


Vangelis
nagyúr

oké de sajna olyan drv-t adtak hozzá és ezért mi balekok azt hittük:)

sajnos,

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) Aloki válasza vod (#1) üzenetére


Aloki
tag

Szerintem csak a SoundStorm miatt ne vegyél nForce2-es lapot, ha mégis veszel akkor ajánlom figyelmedbe a DFI Infinity lapot, szerintem a legjobb nForcos lap.
(talán a Gigabyte 7NNXP veszi fel vele a versenyt, de az sokkal drágább)

Itt jegyzem meg, hogy van egy eladó NF7-S-em, de ezek után ki fogja megvenni? :DDD

(#11) Richie válasza Aloki (#8) üzenetére


Richie
csendes tag

Hohó, ezt fejtse ki valaki! Tudtommal az NF7-ben nincs SS, akkor mi ez a realtek driver-dolog?

(#12) dabadab válasza vod (#1) üzenetére


dabadab
titán

Attol fugg.
Digit kimeneten mindent agyonver, analog kimeneten viszont eleg gagyi bir lenni, mert igenytelen DAC-okat raknak rajuk, es zorognek mint allat, felvesznek minden vacak zajt, stb, stb.

DRM is theft

(#13) Vangelis válasza Richie (#11) üzenetére


Vangelis
nagyúr

azzal ment az 5.1 (legalábbis nekünk mindegyik azzalé megyen azóta is)
realtek honalap...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14) gadka válasza Aloki (#6) üzenetére


gadka
csendes tag

Nem haraxom :) Lehet, h félreérthető voltam. A hanggal persze, h nincs gond. Maga az alaplap egy nagy darab sz.. 2 is járt nálam. Mind2-t próbáltam 3 különböző bios-sal. Memóriára finnyás lap: a CL3-as Hynix memóm hibázik CL3-mal, de jól megy 2.5-lel. Ez normális? (Korábbi alaplapban semmi baja nem volt) A Barton 2500+ -os procim nem megy a névleges órajelen benne, csak húzva 3200+ -esként (röhej). Aszinkron módon nem hajlandó menni az alaplapom. Ezenkívül teljesen instabil az alaplapi táprész is: a proci feszültsége pedig ''csupán'' ilyen határok közt mozog minden indok nélkül (állandó, 1%-os procikihasználtság mellett): 1.65V-1.74V (A szgép tápom 400W-os, szóval nem amiatt..) Ekkora ugrásokat akár 1 percen belül képes produkálni. Hát ha ilyen egy jó alaplap...





[Szerkesztve]

(#15) Loha válasza vod (#1) üzenetére


Loha
veterán

Soundstorm analóg kimeneten zajosabb mint a Live!, de ez alaplapfüggő...
Hardveres gyorsításban és effektekben, viszont legalább anyit tud ha nem többet, és ami nagyon fontos szempont, a driverei sokkal jobbak...

Az biztos, hogy soundstorm mellé nincs értelme Live!-ot tenni... :)

(#16) Aloki válasza gadka (#14) üzenetére


Aloki
tag

Milyen tápod van, képtelenség, hogy az alaplap ilyeneket csináljon.

[Szerkesztve]

(#17) gadka válasza Aloki (#16) üzenetére


gadka
csendes tag

Zalman 400A-APF

(#18) Aloki válasza gadka (#17) üzenetére


Aloki
tag

na kész nem tudok mit mondani: az a problémám, hogy ilyen 0.1V os ugrásokat fizikailag kételenség csinálni egy olyan stabil fesz. forráson mint amilyen a Zalman, viszont el nem tudom képzelni, hogy a kondikon hogy megy át egy
+/-0.05V-os hullám, annak olyan szép simának kéne lennie mint a baba popsija.

[Szerkesztve]

(#19) Old Death válasza Aloki (#18) üzenetére


Old Death
senior tag

Te kérdezted miylen tápja van :)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#20) Aloki válasza gadka (#17) üzenetére


Aloki
tag

Nagyon idegesít, hogy nem tudok semmit mondani, lehet ha lesz időm leülök majd valamikor egy NF7-S, egy jó táp és egy szkóp társaságában fényt deríteni a dolgokra. :D

(#21) madve válasza vod (#1) üzenetére


madve
tag

Szia,

Nekem kb 1 évig ABIT NF7-S-em volt, athlon 2500@3200 procival. Nemrég P4re váltottam. Mivel egy IC-7 lapot vettem aminek fos a lapon lévő hangja ezért egy Audigy LS-t vettem. Hát az őszintét megvalva nem találtam semmi különbséget. Szerintem a SS-t az nforce-ban nagyon eltalálták. Nekem nem volt zajosabb mint az Audigy.

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.