Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tottu


Tottu
senior tag

csa!
Tudna nekem valaki mondani egy olyan oldalt amin lelehet tölteni SL-75FRN3 / 75FRN3-L bios-t?Nekem pontosan SL-75FRN3-L-os alaplapom van.
Azért akarom a bios-t frissíteni mert a memóriát a biosban nem tom be állítani hogy 166-on vagy 200MHZ-en menjen, csak 133MHZ-en megy.Úgy sikerült beállítnai magasabb MHZ-re, hogy a szorzót 11X-re és 166MHZ-ra állítottam az órahelet.
Ahol a memórát kellene áligatni gyárilag ott nekem csak Auto van.Pedig a könyv azt írja hogy más választásnak is kell lennie.És ebből gondoltam hogy 1 BIOS frissítés hátha helyre hozhatná és lehetne mást is választanu az AUTO helyet.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#2) Tottu


Tottu
senior tag

senkinek nincs semmi ötlete vagy egy linkje ahonnan lelehetne tölteni a BIOS-t?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#3) Szeke válasza Tottu (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Ha a könyv azt írja, akkor olvasd el figyelmesen még egyszer, kutakodj, és megtalálod a beállítást. Ezért nem kell biost frissíteni. (meg nem is érnél vele semmit).

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#4) Tottu


Tottu
senior tag

pedig próbálkoztam álligatni de sehogyse birtam úgy beállítani ahogy a könyv írja.

[Szerkesztve]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#5) zso73


zso73
veterán

Szia!
A JP2 állítja a CPU dolgait!Töltsd le vagy olvasdel a saját User Manual-t!
1. Before setting the CPU clock by Jp2, read
the Identification Legend on the CPU, find
the Max FSB and divide it by two. The
result is the default CPU clock.
2. Setting Jp2 1-2 closed is for 100/133MHz
CPU.
3. Setting Jp2 2-3 closed is for 166/200MHz
CPU, 100/133MHz CPU will fail to boot
herewith.
4. If 100/133MHz CPU fails to boot system ,
you should excute the nVIDIA-Boot-Failure-
Restart Procedure to reboot system.
CPU Clock Select
Jp2 :
(default)
1-2 closed
For 100MHz / 133MHz
CPU
2-3 closed
For 166MHz / 200MHz
Elég fapados alaplap.Dzsamperrel mindent.................
http://217.160.208.211/soltek/download/index.php?catid=1
http://217.160.208.211/soltek/product/products_all.php?isbn_st=SL-75FRN3%2FSL-75FRN3-L#

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6) Tottu


Tottu
senior tag

eddig jól megy!Még nem jelentkezett az a hiba ami máskor volt!Tankx!

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#7) Tottu


Tottu
senior tag

Még mindig nem jó! :O
A bootolásnál amikor felsorólja hogy milyen háttértárak vannak csatlakoztatva utána ezt a szöveget írja ki:
WARNING! CPU HAS BEEN CHANGED OR OVERLOCK FAIL PLEASE RE-ENTER CPU SETTINGS IN THE CMOS SETUP AND REMEMBER TO SAVE BEFORE QUIT!
A könyvben az áll a memoriánál hogy BY SPD, nekem AUTO-n van.Ez is lehet probléma?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#8) Tottu


Tottu
senior tag

Senkinek sincs ötlete!? :F

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.