Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Siemens c45 - csalnak? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Troll


Troll
tag

Van két Siemens C45 telefon, páromnak meg nekem, egyszerre vettük őket. Közelítenek az egy éves korhoz. Mindezidáig simán bírták a 4-5 napot egy feltörtéssel.
Kb 2-4 hete hirtelen ''legyengültek'' az akksik mind a két készülékben. Másfél nap alatt elvesztik a töltés 1/3-át, ami még okés, viszont utána pár óra alatt teljesen lemerülnek, még akkor is, ha ki vannak kapcsolva.
Szerintem akkumulátor nem megy tönkre ilyen gyorsan, átmenet nélkül. Pláne nem két készülékben. Lehet, hogy szoftverből ''gyengül'' az akksi, hogy vegyek gyorsan újat, akcióssan? :((

(#2) Chip válasza Troll (#1) üzenetére


Chip
aktív tag

Lehet, hogy azt mondod hülyeség de probáld meg őket melegen tartani 20 C fok körüli hőmérsékleten.

(#3) Male válasza Troll (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem ezt a C35 játszotta el -> több mint egy hetet bírt mindig, aztán hirtelen 3-4 nap lett lett belőle. Egyelőre nem jöttem rá a megoldásra.

Élettartam tervezésnek hívják azthiszem (tanultam, de nem emlékszem az elnevezésre), a lényeg, hogy a cég betervezi, hogy a terméke meddig bírja, és hogy úgy menjen tönkre, hogy újra az ő terméküket vedd meg (szóval nem felrobban :) ). Mindezt azért találták ki, mert különben túl tartósak lennének a cuccok -> nem vennél csak 10-20 évente telefont (már ha nincs szükséged a beépített fényképező, stb hülyeségekre) és a cég tönkremenne.

Nem biztos, hogy a Siemens ezt csinálja, de valószínű. Épp úgy ahogy a többi cég is, szóval nem a Siemens ellen beszélek (kedvelem a Siemens cuccokat).

(#4) Troll


Troll
tag

Sajnos a 20 fok alá hűlés néha elkerülhetetlen, de nem hiszem, hogy pont ez okozná a porblémát. Utoljára szombat koradélután töltött fel. Ma reggel melóban még 2/3 volt a töltés. Kikapcsoltam, mert az irodában nincs térerő. Du fél ötkor bekapcs, töltés sehol, úgyhogy most megint eszik. Pedig az akku-ápolást is rá szoktam néha ereszteni.
Attól tartok, ez tényleg ''bele van kalkulálva''.
Szerintetek mit érdemes: venni egy új akciós készüléket, fiókba a kártyát, vagy venni egy új akksit? :F

(#5) csudri válasza Male (#3) üzenetére


csudri
őstag

Nálam az M35i játszotta ezt. Kezdetben 1 hetet bírt, aztán kb. 1 évesen lement 3-4 napra. Vettem bele Li-ion aksit (tudom, hogy ez ma már alap, de anno Ni-Cd aksival adták a telefonokat) az is bírta az elején az 1 hetet, de az is hamar kipurcant.

A mostani S55 telcsim az elején bírta még a 8-9 napot, mostmár inkább csak 7 napig frankó. Sajna ez van.

(#6) Avicularia válasza csudri (#5) üzenetére


Avicularia
veterán

az jó S55 lehetett ,ha ennyit birt
az enyém 3 napnál nem birta tovább,bekapcsolt kékfoggal meg 1 napot :(

(#7) csudri válasza Avicularia (#6) üzenetére


csudri
őstag

Mivel keveset használom (de folyton be van kapcsolva) ezért kibír ennyit. Persze ha piásan írok néhány sms-t, ami néha akár negyed óra lehet üzenetenként, akkor azért megszenved egy picit az aksi.

(#8) Nahar


Nahar
tag

A Li-ion és a polymer akkuk jellemzője, hogy nem fokozatosan használódik el, mint a régebbi savas aksik, hanem egyik napról a másikra adja be a kulcsot.

http://csaba.try.hu

(#9) joghurt válasza Nahar (#8) üzenetére


joghurt
addikt

De ez az élettartam még véletlenül sincs túl nagyra belőve. :( Olyan ez, mint hogy egy HP nyomtatóhoz nagyjából annyiba kerül a festékpatron, mint egy új nyomtató: olcsón adják az alapterméket, aztán meg az elhasználó dolgokból szedik le a nagy sápot. Ilyen világ ez, tetszik, nem tetszik.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Én is úgyanígy jártam motorolámmal, mindenki lehúz mindenkit, ez az üzletpolitika, nem a legbizhatóbbak mostanában a multik...

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#11) zsoltee10 válasza Troll (#4) üzenetére


zsoltee10
addikt

vegyél a Thököly gsm-nél li-ion akksit oszt kész. jóval olcsóbban kijössz, mintha új telefont vennél. Keleti pu.-nál van, sztem korrektek, és olcsók. én ott vettem a c35-be, és a 3310-be is akksit mindkettő bírja még.

(#12) Troll válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


Troll
tag

Köszi a tanácsot.
Van nekik olyan, hogy weboldal? Körülnéznék árügyileg.

(#13) maszat


maszat
senior tag

Én 2001 decembere óta vagyok egy Siemens C45 boldog tulajdonosa.
Még mindig 4-5 napot bír, nem krepált be.

(#14) Troll válasza maszat (#13) üzenetére


Troll
tag

Jó neked. Lehet, hogy egy korábbi széria, mert én 2003 elején vettem.

(#15) Troll


Troll
tag

Egy kérdés: most a gépben Ni-MH akksi van, 550 mAh-os. Ha veszek bele egy Li-ion
akksit, monnyuk 1000 körülit, akkor kell hozzá új töltő is, vagy a gyári továbbra is jó lesz
hozzá?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Siemens c45 - csalnak? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.