Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Foglalt név


Foglalt név
addikt

K8NS-Ultra 939 + 3000+ + Audigy2 + 120Gb Maxtor D9 + FSP Bluestorm 500W + Gef2mx ez volt. Megjött a 6800gt. Beraktam. Boot, windows feláll és vlmi serceg a gépben. Követi azt a hang, ami a képernyőn történik, tehát pl. egy ablak mozgatásával egész jó kis muzsikát lehet csinálni. Nekem ez a ficsör nem kell. Kivettem az Audigy-t, uaz, alaplapon minden letilt, uaz, visszaraktam a gef2-t, halkabb lett(valószínű eddig ezért nem vettem észre), de lényegében uaz. Safe mode alatt nem hallom. Az FSP-n kivül gef2vel más venti nem ment. A zaj egyértelműen mechanikai eredetű, semmi féle hangszoró, egyéb nincs a gépre kötve. Én lassan kifogyok, úgyhogy új 5leteket szívesen várok. Előre is köszönöm.

(#2) bibimad válasza Foglalt név (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Elképzelhető,hogy az alaplapi hangszoró a bűnös.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#3) Foglalt név válasza bibimad (#2) üzenetére


Foglalt név
addikt

''semmi féle hangszoró, egyéb nincs a gépre kötve'' :(
Speakert elvből nem dugok rá vagy lehet, hogy félreértelek, akkor viszont nem tudom mire gondolsz.

(#4) Goose-T válasza Foglalt név (#3) üzenetére


Goose-T
veterán

Ettől függetlenül vannak olyan alaplapok, amikre kis piezo hangszóró van gyárilag forrasztva. Egyébként az alaplapi kondenzátorokat végignézted már? Nem púposak vagy ilyesmi?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Megpróbálom bár a 7700 nem fog ebben segíteni :(

Piezo hangszoró gondolom arra van, hogy azon tud sírni, ha vlmi nem tetszik neki(beep code), nem?

[Szerkesztve]

(#6) Starsky72 válasza Foglalt név (#1) üzenetére


Starsky72
addikt

na ez engem is érdekel, már az Xedik gépem óta hallom ugyanezt, de csak ha totál kuss van a lakásban, szóval érdekelnek a fejlemények.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#7) Foglalt név válasza Foglalt név (#5) üzenetére


Foglalt név
addikt

Púposodás vagy egyéb külsérelmi nyomot nem találtunk :(

(#8) Foglalt név válasza Starsky72 (#6) üzenetére


Foglalt név
addikt

Volt már szó róla máshol, hogy a proci feszszabályzó körében van olyan tekercs, ami sípolhat, ezzel kb. azt tudod csinálni, hogy megrugdosod és vagy jó lesz vagy nem.
Az kevésbbé idegesítő, mert elég magas frekin szokta nyomni és halkan.
Ez viszont hangos, ha figyelsz rá, zene mellett hallani és nem mélyebb a hang.

(#9) Lui76 válasza Foglalt név (#1) üzenetére


Lui76
őstag

Nekem is effajta konfigom van.
ilyen jelenséget nem tapasztaltam .

- másik egérrel próbáltad ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#10) Oliverda válasza Foglalt név (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyet Én még anno tapasztaltam a P1-es lapoknál. Van a lapokon valami cucc (a nevüket azóta sem tudom), de általában a proci környékén találhatóak. Egy karika gyűrű szerű cuccra van feltekerve (viszonylag) vastag rézdrót. Én úgy emlékszem hogy ez adott ki hasonló hangokat annó. És főleg akkor ha nagyobb terhelésnek volt kitéve a cucc.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) Starsky72 válasza Foglalt név (#8) üzenetére


Starsky72
addikt

thx!


GF2-t eladod?

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#12) Foglalt név válasza Oliverda (#10) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az a tekercs, amit írtam ;)

Egér nélkül is csinálja...

[Szerkesztve]

(#13) Goose-T válasza Oliverda (#10) üzenetére


Goose-T
veterán

Toroid tekercsnek nevezik. Meg kell próbálni leönteni viasszal. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a hétköznapi viasz nem olvad-e el a tekercs üzemi hőfokán.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) cortez25 válasza Goose-T (#13) üzenetére


cortez25
aktív tag

A sima k8ns-es topicba tárgyaltuk ezt a támát...ott pl azt hiszem ellenezték a viaszozást.
[link]

50-től felfele :)

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#15) Oliverda


Oliverda
félisten

Nekem K8NSC-939 lapom van, nálam semmi gáz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Összegezve, eddig az alaplapra gyanakszom. A probléma új, eddig nem volt, a feszszabályzó tekercset hallottam már zörögni, ez nem olyan. A lapon külsérelmi nyom nem látszik(felpuffad kondi stb.). A hang erős, nem kukacoskodom, zene mellett is hallható. További 5leteket szívesen fogadok.

(#17) Foglalt név válasza Foglalt név (#16) üzenetére


Foglalt név
addikt

Vlki mentsen meg, mert az örületbe kerget ez a cucc :DDD

(#18) Oliverda válasza Foglalt név (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Én segítek! Add nekem! :D

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Jim Karéj válasza Foglalt név (#17) üzenetére


Jim Karéj
tag

A tekercset körömlakkal szokták bekenni ....olvastam valamelyik Vga (help)-es topicba.

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#20) VENDI válasza Foglalt név (#1) üzenetére


VENDI
csendes tag

Az ki van zárva mert nemtudom. :DDD

(#21) Foglalt név válasza Jim Karéj (#19) üzenetére


Foglalt név
addikt

Félek tőle, hogy nem az lesz, legalábbis az nem fél év után szokott elkezdeni 1ik pillanatról a másikra ilyen hangon szólni szvsz.

(#22) Foglalt név válasza Foglalt név (#21) üzenetére


Foglalt név
addikt

Raktam új vindózt, a hiba maradt :(

(#23) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Nem hiszem el, hogy nincs itt vlki, akinek nem lenne 5lete, nem azt mondtam 300km-ről mondjátok meg, mi baja a gépnek, csak vlmi iránymutatás kéne, hogyan tudom kitalálni :F

(#24) Guruka válasza Jim Karéj (#19) üzenetére


Guruka
senior tag

Ez a körömlakkozás segít? Nekem is ilyen problémám van. :(

(#25) qtrica válasza Guruka (#24) üzenetére


qtrica
aktív tag

Hát nem tudom, de a körömlakk mint olyan lehet hogy megviseli a szigetelést a feltekert rézhuzalon.Talán ha valami kevésbé agressziv anyaggal rögzitenétek a zizegő tekercselést.Például valami rugalmas anyaggal, mert ilyen kis mennyiségben impregnáló anyagot nemigen lehet kapni.Mi lenne a véleményetek valamiféle sziloplast féléről? :B

Yoda Jr.

(#26) Guruka válasza qtrica (#25) üzenetére


Guruka
senior tag

Nekem csak jó véleményem lenne, feltéve, ha megszünteti ezt az idegesítő hangot. :)
Bár igaz nekem csak akkor jön elö, ha 250MHz+ FSB-n hajtom a procit. :)

(#27) qtrica válasza Guruka (#26) üzenetére


qtrica
aktív tag

Világos, mert igy nagyobb áramot akar felvenni.Megmozdulnak a ferritgyűrűn a menetek.Ennek idővel az lehet a következménye, hogy megsérül a szigetelés, és zárlatba megy.

Yoda Jr.

(#28) ImpersonatoR

Ezt nekem is csinálta a régi asus p4p800 as alaplapom legalábbis akkor azt hittem ő a ludas de amikor lecseréltem (nem emiatt) egy abit Ai-7 esre akkor is ugyanúgy megmaradt. Igazándiból ha rajta van a ház oldala + megy a ventillátor nem lehet hallani. Mivel a hang a processzor környékéről jön volt egy idő amikor azt hittem hogy ő csinálja. De belátam hogy egy proci nem nagyon tehet ilyet és egyszer direkt felraktam az aszalra és leszedtem az oldalát és a processzor környékéről (tehát az alaplapról) jön a hang. Ált. ha dolgozik a vinyóról vagy ahogy mondtad pl mozgatod az ablakokat. Bizonyos progik esetén ilyen pl a Starcraft eléggé durván előhozzák hogy miért azt nem tudom:) De be kell látnod hogy az emberek többségénél akiknél ez előjön egyáltalán nem foglalkoznak vele vagy meg sem halják mert egyszerűen süketek (túl igényes vagy:) ) vagy ha meg is hallják azt hiszik hogy a ventillátornak van ilyen hangja .Hogy mit tudsz csinálni vele? Mechanikusan sztem az ég világon semmit (persze leöntöd viasszal mi ;] ). Én nekem most nem csinálja már egy jó ideje (egyszerűen elmúlt) jó azóta párszor újraraktama wint meg átdugtam a vinyókat (lehet hogy tök más okból kussolt el) de nekem most akkor sem serceg. Ilyenre még jó példa a régei realtek pci -os hálókártyák. Sípolt mint az állat eléggé magas frekin persze rajtam kívül senki nem hallotta meg még a számtechboltba is hülyének néztek de adtak egy újat ami persze ugyanúgy sípolt. Szóval vettem egy másik fajtát azzal meg kus volt. Na jó lehet hogy nálad extra kivétel van és tényleg reszel az alaplapod ezerrel de akkor meg vidd vissza ha még garis. Bár vszínüleg kicsit hülyén fognak rád nézni (-elnézést de serceg az alaplapom) de szarjál rá.

(#29) Guruka válasza qtrica (#27) üzenetére


Guruka
senior tag

Akkor nem tudok semmit tenni ellene? Vagy Sziloplasztozzam be?;)

(#30) tjhooker464


tjhooker464
őstag

A proci melletti rézszerű tekercsek keltik ezt a zajt. Hajlakkal vagy műanyagfestékkel kell lekenni és jó lesz. Garivesztéssel jár!:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#31) qtrica válasza Guruka (#29) üzenetére


qtrica
aktív tag

Tenni tudsz, de ne körömlakkal kend be.

Yoda Jr.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.