Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DcsabaS válasza nagyzee (#16) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Még csak nem is 64 GByte. Van egy javított verzió (a 263044up nevű patch-ben), amivel akár 120 GByte-os partíciókat is nyugodtan létrehozhatunk.

Valójában a Windows XP-ben van egy olyan korlát, hogy saját maga nem akar FAT32-re partícionálni, amikor a drive nagyobb lenne, mint 31 GByte. De a javított FDISK-kel (a mérete 64460 Byte) megkerülhető ez a probléma, és utána már (''csodák csodája'') a Windows XP is nagyszerűen megy rajta.

A 160 GByte-os HDD-k sokkal problémásak, illetve XP alatt már önmagában a SATA HDD-k is. A legjobb egy nem SATA HDD-t beállítani elsődleges drive-nak, ahol az oprendszer van. (A SATA HDD-t pedig csak akkor betenni, amikor már minden driver a helyén van.)

Még egy megjegyzés:
A Western Digital leggyorsabb SATA HDD-i csak egyes SATA vezérlőkkel mennek hibamentesen (adnak is egy listát, hogy melyekkel). A probléma az, hogy a HDD túl gyorsan jelzi vissza, hogy befejezte az írást (amikor pedig még nem), ezért amikor kikapcsoláskor a vezérlő jelzi az oprendszernek, hogy már lehet áramtalanítani, akkor adatvesztés léphet fel. A Windows-okhoz vannak is ilye-olyan patch-ek a problémát kezelendő, de még nem jutott nyugvópontra a dolog.

Ez a probléma egyébként inkább az oprendszer hibája, és elvben más gyors (SATA) HDD-kel is felléphet.

***********
''Van egy 120Gb-os Samsung vinyóm. Nincs vele semmi bajom... Win98SE van rajt, FAT32-be. Jelenleg egyben van mind a 120 Gb. Szeretném szétválasztani 20/100Gb-ra. Érdemes?''
Igen, bár én inkább 16 GByte + maradék-ot javaslok (a C drive-on igy kisebb lesz a cluster méret)..
Pontosan azért érdemes szétválasztani, amit írtál is, vagyis hogy az oprendszer esetleges sérülése (ami akár RAM hibából kifolyólag is összejöhet), ne rántsa magával az adatainkat.
További előny, hogy az inkorrekt kilépést követő HDD ellenőrzés is sokkal gyorsabb lesz.

************
''Következő kérdésem, hogy sokat számít-e a cash, érdemes-e 2ezerrel többet kiadni azért hogy 8MB legyen?''
Érdemes.

Ha az adatbiztonság fontos, akkor csak Seagate-ben és Samsung-ban gondolkodj. Ha nem annyira fontos, bezzeg a sebesség igen, akkor WD, Hitachi és Maxtor is jöhet.

''Harmadik kérdés pedig, hogy Seagate-ből létezik-e ATA133-as?? mert én még nem találkoztam, csak 100-assal.''
Nincs ilyen. De a Seagate SATA HDD-inek gyorsabb az interface-e (150 MByte/s), mint az ATA133.

(#52) mr_ricsi válasza DcsabaS (#51) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''érdemes-e 2ezerrel többet kiadni azért hogy 8MB legyen?'
Érdemes.''

A használat során hogyan tapasztalhatom meg a nagyobb cache kedvező hatását?


[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#53) robekri válasza net84 (#27) üzenetére


robekri
addikt

Hy!

Partition Magic a te progid! Az megcsinálja az átpartícionálást csak közbe ne legyen áramszünet stb.....
:t

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#54) robekri válasza net84 (#27) üzenetére


robekri
addikt

Hy!

Partition Magic a te progid! Az megcsinálja az átpartícionálást csak közbe ne legyen áramszünet stb.....
:t

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#55) nn687


nn687
tag

Na akkor mégegyszer a problémám: egy 160 gb Maxtor egyszercsak eltűnt. Na ezekután a DriveRescue megtalálta, és elkezdtem lementegetni róla a dolgokat. DE MÁR az sem találja meg, és még mindig min 100G cucc volt rajta ami kell!!! Azért késlekedtem ennyit, mert 8 G helyem volt csak a másik vinyómon, és mire cdkre kiirogattam a cuccokat, hát elment az idő. Szóval mostmár azoknak a dolgoknak örökre vége?? Na mégegy kérdés, megpróbáltam felrakni vmi Big Drive Enablert, hogy legközelebb ne legyen majd ilyen problémám, de nem megy fel, valamit hablatyol h az oprendszer, meg regisztry, satöbbi. Szóval mit rakjak fel legközelebb, hogy a 160as vinyó ne főjön meg mégegyszer??? (SP1 volt fenn a gépen.) Amúgy meg milyen dolog ez, hogy senki, (se a Windows, se más...) nem figyelmeztet hogy a 160 gigás vinyók nem működnek, rakj fel ezt v azt.? Ez ám a szívatás, mikor veszel nem kis pénzért 1 jó nagy vinyót, mondván most majd minden cuccod biztonságban leszz, aztán meg tessék!!

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#56) DcsabaS válasza mr_ricsi (#52) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Már magának az oprendszernek az installálása is lefuthat bő fele idő alatt, de később is akadálytalanabbul, folyamatosabban történnek a setup-ok és általában a HDD használata, kivált, ha egyszerre több program is akarja használni.

Cserében viszont tudomásul kell venni, hogy pl. egy hirtelen áramkimaradásnál több adattal történhet meg, hogy nem lesz a HDD-re írva, miközben az oprendszer azt hiszi, hogy az írás rendben megtörtént. Azt mondanám, hogy nagy cache-es HDD-t stabil gépben célszerű használni.

(#57) DcsabaS válasza nn687 (#55) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''Amúgy meg milyen dolog ez, hogy senki, (se a Windows, se más...) nem figyelmeztet hogy a 160 gigás vinyók nem működnek, rakj fel ezt v azt.?''

Sz*r dolog, de rendszeresen megcsinálja a Microsoft. Előbb hallgatnak a problémáról, aztán ha már VAN megoldás, késlekednek a közkinccsé tételétől, mert inkább felhasználják arra, hogy a legeslegújabb rendszerüket népszerűsítsék vele, mondván, hogy az már ezt is tudja.

Amúgy a 80 GByte-os HDD-k megjelenésekor is teljesen hasonló volt a helyzet. Ha valakinek a BIOS-a nem volt megfelelő, csúnya adatvesztés lehetett a vége. (Miután elég sok adatot írt a HDD-re.)

Szerintem WindowsXP alatti SATA és > 160 GByte-os HDD-khez mindenképpen érdemes kivárni a SP2-őt.
Hogy az adataid visszaállíthatók-e, az erősen kérdéses. Próbálj meg másik HDD-t használni, és csak óvatosan kísérletezni a régivel.

(#58) Loha


Loha
veterán

Régebbi alaplapok bizonyos esetekben, meg szoktak hülyülni a 160GB-os vinyóktól. (kezelik csak meghülyülnek)

Ezt úgy lehet észrevenni, hogy folyton eltűnik az oprendszer, és nem bootol.

Tipikus példa öcsém TUSL2-C-je és a 160GB-os samsung vinyó esete.

Win XP SP1-el, és egy idő után mindig nem volt hajlandó bootolni az oprendszer.
Windows újrarakás, megint minden ok egy darabig, aztán megint nincs boot, és aztán megint ugyan ez.

Probléma megoldása: a BIOS-ban át kellett a vinyót állítani AUTO DETECT-ről, USER TYPE HDD-re, és azon belül is LBA módra.

Hihetetlen, de a probléma megszünt! :))

(#59) Loha válasza DcsabaS (#57) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem WindowsXP alatti SATA és > 160 GByte-os HDD-khez mindenképpen érdemes kivárni a SP2-őt.

Semmi gond nincs az XP SP1 + 160GB HDD párosítással, csak kicsit nagyobb odafigyelést ígényel a dolog.

(#60) Loha válasza DcsabaS (#57) üzenetére


Loha
veterán

Azt el is fejtettem, hogy az én gépemben lévő RAID vezérlő ST Lab ATA133, simán elvan a 160-as samsunggal még SP1-nélkül is, csak telepítéskor fel kell rakni a floppyról a driverét, és attól kezdve már nem számít hogy milyen SP van fent.

(#61) DcsabaS válasza Loha (#59) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Nem csupán nagyobb odafigyelés kell, hanem kimondottan kísérletezgetni a driver-ekkel, BIOS-okkal, és még akkor sem mindig biztos a megoldás.

Nálad ez valószínűleg azért nem tűnt fel, mert egy speciális RAID vezérlő kártyát használsz, amely szerencsére a TE KONFIGURÁCIÓDBAN nem okoz problémát.

(#62) mr_ricsi válasza nn687 (#55) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Még nem kérdezte senki: a biosból is eltűnt, vagy ''csak'' a windows nem látja?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#63) Loha válasza DcsabaS (#61) üzenetére


Loha
veterán

Igen én spéci kiegkártyát használok, de öcsém gépében nincsen semmi extra SP1-el lazán megy a samsung vinyó.

Egyébként olvastam vhol, hogy a samsung vinyóknál bizonyos konfigokban kisebb 120 - 80Gb-os vinyókkal is előfordul, hogy meghülyítik az oprendszert, és nem bootol.

(#64) mr_ricsi válasza Loha (#58) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nálam is Normalnak detektálta a 40-120G közötti vinyókat, de nekem ez ne tetszett, és kézzel LBA-ra állítottam, még mielőtt bármi probléma jelentkezett volna.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#65) net84


net84
őstag

köszönök minden segítséget, megoldás folyamatban van....

Read only...

(#66) DcsabaS válasza Loha (#63) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A Samsung és a Seagate HDD-k általában a legkevesebb problémát okozzák ilyen szempontból. A WD-knél viszont kifejezetten jellemző, és előfordul a Maxtor-oknál is (a valódi hardveres meghibásodáson túl).

(#67) nn687 válasza mr_ricsi (#62) üzenetére


nn687
tag

Már írtam h csak a partíció tűnt el, nemrég még sikeresen mentegettem is róla, bármikor újrapartícionálhatnám, de remélem még valahogy visszaszerezhetem az adatokat

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#68) Loha válasza DcsabaS (#66) üzenetére


Loha
veterán

Én most nem arra gondoltam mint, te hogy bizonyos helyre dugve összeveszik a DVD-vel stb, mint sok maxtor, hanem kifejezetten arra, hogy a Samsung vinyókat autómata beállításban bizonyos alaplapok rosszul ismerik fel, és pl normal módban járatják LBA helyett, amivel elméletileg nem is tudna működni...

(#69) Amigo78 válasza nn687 (#67) üzenetére


Amigo78
senior tag

Akkor már nem.... a particionálás kipucolja a fat táblát ugyhogy annak fakereszt

(#70) KAdes


KAdes
csendes tag

Nekem a következő problémám lenne. Asus P4P800 + Maxtor 6Y160P0 + WinXP Sp1. A service pack felrakása után látszik h a vinyó 160Gs. Fel is particionáltam szépen 20-70-70-re. Formázás. Első partícióhi bátlan. Második hibátlan. De amikor a harmadik partíciót formázza kb pont 137G-s határnál lelassul (+1% kb 1 óra). Próbáltam már mindent. Bios frissítés. Maxtor Big Drive Enabler. MaxBlast3, Másik vinyóról bootolni és a 160ast úgy formázni, kábelt cserélni. Semmi sem segít. Ja és ez már a második vinyó, most hoztam vissza gariból. Az előző S.M.A.R.T hibás lett. (Ja meg volt ue a vinyó 120G-sben. Azt is kellett 1x cserélni)
Teljesen tanácstalan vagyok. Tud valaki valamilyen megoldást? Esetleg nem lehet h az alaplap a hibás?

---->

(#71) nn687


nn687
tag

Én megtaláltam a saját problémámra a megoldást: Acronis Recovery Expert
ezzel nem kell más vinyókra mentegetni, egy az egyben visszahozza az elvesztett partíciót!!! Persze nem free, de aki ügyes... Szóval ezzel nem egész 1 perc alatt visszajött a 160as vinyóm, a több mint 100G cucommal egyetemben. A driverescue, Getdataback, ... elmehetnek a picsába!

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#72) bbchris


bbchris
senior tag

Huh ez baj , alaplap nem lehet hibás ?

(#73) vegh válasza nn687 (#71) üzenetére


vegh
tag

Üdv!

Honnan lehet a progit letölteni?

(#74) nn687 válasza vegh (#73) üzenetére


nn687
tag

dc++

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.