Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok pár napja vettem egy Samsung 160 gigás winyót xp van fent sp1 nélkül és fel volt telepítve aztán gondolt egyet és elszállt a partíció amin persze a rendszer volt. Kék képernyő miegymás. Utána be sem indult.

Mi lehet a baj?
A vezetékek jók elvileg.

(#2) Frederic válasza lacko22 (#1) üzenetére


Frederic
tag

Persze hogy elszállt. A 134GB feletti vinyókhoz kötelező az SP1!! Másik vinyóra SP1-es windows és talán megmendtheted a másik vinyó tartalmát.

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#3) lacko22


lacko22
aktív tag

köszi

(#4) lacko22


lacko22
aktív tag

Tuttira csak ez lehet a hibája?

(#5) rATdrAgOn válasza lacko22 (#4) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Valszeg igen. :)
JujjdejoisezazIDE! :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#6) nagyzee


nagyzee
csendes tag

Nekem egy Maxtor 160GB-os wincsivel van gondom. Mióta megvettem (3 hónapja) négyszer szállt el róla egyszerre 1-2 partíció.
Eleinte a Bootstarra gyanakodtam, így megváltam tőle.
Tegnap újra bekrepált a cucc, most a 4 partícióból 2 szállt el! Már piszkosul elegem van belőle, de nem tudom egyelőre az okát!
Win98 SE oprendszert használok, lehet-e ez a gond? Eddig nem nagyon találtam rá utalást, de most már utánanézek, mert 50-60GB adatot nem tudok folyton pótolni.
Valaki tud esetleg atnácsolni valamit? a 160GB már túl nagy a W98-nak?
4db FAt32 partícióm van a legnagyobb 56GB-os.

köszi

Nagy (91) Zoltán

(#7) zsolt501 válasza nagyzee (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen a Win98 nem szereti az ekkora vincsit

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) nagyzee válasza zsolt501 (#7) üzenetére


nagyzee
csendes tag

O.K. elhiszem, hogy nem szereti, de akkor miért megy vele, és miért csak néha száll el? Tudsz erre valami forrást, ahol szakszerűen leírják a problémát és a megoldást?
Az már valahogy kiderült, hogy az LBA címzéssel van a gond, most próbálok utánakeresni én is.

Nagy (91) Zoltán

(#9) lacko22


lacko22
aktív tag

A FAT 32 az elvileg csak 31 Gigányi területet tud partícionálni.
Az ntfs meg jó sokat de nem tudom mennyit.
szóval 160/31=5.1.....
Szóval vagy 5-6 részre kell osztanod a winyódat.

(#10) lacko22


lacko22
aktív tag

VAgy telepíts WIN2000-et vagy XP-t

(#11) nagyzee


nagyzee
csendes tag

No, utánanéztem:
Win98, W98SE: nem támogatja a 48bites LBa címzést!!!!! Elvileg az Intel Application Accelerator segít a dolgon, lecseréli az ATA drivert. Szépséghiba, hogy az i865-ös chipsetet nem támogatja! Suck!

A 48 bites LBA címzés a 137GB határ feletti területek eléréséhez kell. Enélkül ez nem korrekt, az efölötti területek elérésekor adatvesztés léphet fel! (Ahogy nálam is...)


Win XP: hasonló a helyzet, alapban nem támogatja a 48 bites LBA címzést. Service Pack1-gyel működik. A Maxtor a nagy driveokhoz kiadott egy Big-Drive_Enabler progit, ami az SP1-es XP-ken bekapcsolja a 48 bites LBa címzést.


Megoldás: Nálam marad a W98, és a 137Gb feletti területet kiosztom UHU linuxnak. Remélem, annak nem okoz majd gondot...

Vagy áttérek XP-re, csak az meg drága.

Na, hajrá mindenki!

Nagy (91) Zoltán

(#12) nagyzee válasza lacko22 (#9) üzenetére


nagyzee
csendes tag

nem azzal volt gond, hogy EGYBEN nem kezelte a cuccot a Windows. A probléma az volt, hogy a 137GB feletti területek elérésekor adatvesztés lépett fel.
Pedig az nálam egy 50GB-os partíció közepén volt...

Nagy (91) Zoltán

(#13) rATdrAgOn válasza nagyzee (#12) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Itt a valasz....
az 50GB-os particio kozepen... de hol kezdodott a particio?!
Atlogott a ''buvos'' 137G-s hataron?
Anno volt ilyen szivas Amigan is, csak ott ugye a 32 bites cimzes miatt 4G volt a diszk es a particio limit... :)
Aztan '90-ben megszuletetett a TD64 patch (lehet, hogy rosszul emlexem) ami lecserelte az OS filerendszer fuggvenyeit 64 bitesekre. :)
Erdekes, azon nincs ilyen problema... (illetve, OS 3.9 szarra fagyott mikor raakasztottam egy 1.5T-s diszktombot, de itt a HDToolbox volt a gyoker barom allat :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#14) mr_ricsi válasza lacko22 (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A FAT 32 az elvileg csak 31 Gigányi területet tud partícionálni.''

És akkor nálam hogy lehet a w98se alatt 80GB-os FAT32 partició?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) nagyzee válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


nagyzee
csendes tag

Az FDISK az, aminek van egy 31GB-os korlátja (MS patch van hozzá). Egyéb progik simán csinálnak nagyobb FAT32 prtíciót.

Nagy (91) Zoltán

(#16) nagyzee


nagyzee
csendes tag

Bocs , tévedtem, az FDISK-nek 64GB a limitje.
Egyébként a limitekről mindent itt:

https://maxtor.custhelp.com/cgi-bin/maxtor.cfg/php/enduser/olh_adp.php?p_faqid=344&&p_sid=2tC5x-ah&p_lva=


Megoldások ugyanitt.

Nagy (91) Zoltán

(#17) lacko22


lacko22
aktív tag

Nem lehet telepíteni az SP 1 et azt írja hogy nem tud másolni az alábbi helyről de jó a lemez. Hogy lehet ez.

(#18) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Részvétem.

(#19) lacko22


lacko22
aktív tag

Csak úgy lehetett megoldani a telepítést hogy egy c partíciót csináltam a vinyón akármekkorát... és így tettem fel az xp-t és a service packot.
MEgoldódott a probléma .

(#20) nn687


nn687
tag

Nekem is hasonló gondom van. Ma bekapcsoltam a gépet, és az egyik vinyóm szőrén szálán eltűnt. Mármint Total commander, sajátgép... nem látja. A biosz látja, és az easzközkezelő is, ha beolvastatom vele a kötetet azt írja ki h üres. Ezekszerint eltűnt a partícióm??? Vissza lehet valahogy hozni? száz gigány cucc volt rajta, amit megőszülnék mire pótolnám, ráadásul egy csomót már nem is tudom honnan szereztem... :O :O
Egy 160G maxtor vincsiről van szó 6Y160PO
egy db ntfs partícióval, WINXP SP1 van a gépen.
És fél éve megvan, és eddig még soha semmi baja nem volt.

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#21) nn687


nn687
tag

up

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#22) tonesz válasza nn687 (#21) üzenetére


tonesz
tag

Hi!

Hasonló problémákkal küzdöttem én is, bár a vinyó egy samsung 160-as volt. Kétszer,háromszor röppent el az oprendszerem, majd a vinyó a végére S.M.A.R.T hibás lett és gariba csere. Kétszer vesztettem 100 gigányi adatot..:O Most egy csere samsung megy eddig (lekopogom) hiba nélkül. Ha megint csinálja, akkor elég nagy pech kell ahoz, hogy megint a vinyó legyen a ludas. Lehet, hogy öreg az alaplapom (Asus A7v133-c), nem tudom.
Minden lehetőséget: Xp Sp1, samsung 48bit LBA enabler, MS patch a problémára - feltettem, most így megy. Remélem megoldódnak a gondok. Próbáld ki a patch-eket... Egyéb ötlet sajna nincs.:(

Üdv.
T

[Szerkesztve]

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#23) Derlie


Derlie
tag

Marha jók az ilyen topicok. Most állok vinyóvásárlás és mindegyik fajta vinyóról érkeznek a jobbnál jobb hírek. A kérdés még mindig WD vs Samsung, 8mega 160Giga. Ez a felállás, FAT32, W2K-val melyiket vegyem?

(#24) lacko22


lacko22
aktív tag

Én a Western Digitalt ajánlom legnagyobb tapasztalítú szerintem.
Bízok benne

(#25) PetX válasza Derlie (#23) üzenetére


PetX
aktív tag

Szerintem Samsung!
Meg is mondom miért.
1. 3év garancia
2. [L]http://xmods.uw.hu/[/L] > cikkek > A nagy HDD teszt

Ha elolvasod a cikket és megnézed azt a kb.100 garfikont nem lesz kétséges, hogy samsung.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#26) nn687


nn687
tag

Valaki ajánljon egy olyan progit(ha van ilyen) ami helyreállítja a partíciós táblát, és nem kell egyenként átmásolnom a cuccokat a kómás vinyóról a jóra.

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#27) net84


net84
őstag

Hellosztok!
Lenne egy kérdésem!
Van egy 120Gb-os Samsung vinyóm. Nincs vele semmi bajom... Win98SE van rajt, FAT32-be. Jelenleg egyben van mind a 120 Gb. Szeretném szétválasztani 20/100Gb-ra. Érdemes? Mivan olyankor, ha elszáll a oprendszer? Újratelepítem és a másik partíció marad úgy mint az ujratelepítés elött volt? Bocs az idétlen kérdésért, de ilyet még nem csináltam....

Read only...

(#28) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Én is most állok winyóvásárlás előtt és nem tudom eldönteni, milyen winyót vegyek. (főleg, ha elolvasom ezeket a jó kis tapasztalatokat a winyókról :F )
Jelenleg egy Seagate 7200-as 80gb-os winyóm van (másfél éves), amivel meg vagyok elégedve, leszámítva a lassúságát.
Olvastam winyóteszteket, és ott is az jött ki, hogy a Seagatek lassúak, viszont halkak és megbízhatóak. Ellenben a Maxtorral, amiről azt írták, hogy gyors. Viszont ahogy itt elnézem a fórumot a maxtor igen gyakran megadja magát! :((

Úgyhogy most nem tudom eldönteni, melyiket vegyem a 2 közül:

Maxtor 7200 120/160GB 2/8MB
Seagate 7200 120/160GB 2/8MB

Következő kérdésem, hogy sokat számít-e a cash, érdemes-e 2ezerrel többet kiadni azért hogy 8MB legyen?

Harmadik kérdés pedig, hogy Seagate-ből létezik-e ATA133-as?? mert én még nem találkoztam, csak 100-assal.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#29) Panther válasza A_ScHuLcZ (#28) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Cash = készpénz, angolul. Amire te gondolsz az a ''cache''.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#30) Sanya válasza Panther (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

de kiejteni ugyanúgy ejted nem?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) regergedeon


regergedeon
csendes tag

Helló%
Nekem is pont ez a probléma lépett fel !!!!
Egy 160 GBs Samsung, 3 hónapos kb. Bekapcsoláskor azzal fogadott a bootmanagerem hogy nem talál egy partíciót.. Partition Magic 8.0 ban nézem, és tényleg, az egyik WIn 98 as partícióm helyett ( az legelső partícó 1.2 GB unformatted ). Ez egy XP s leállítás után volt, igaz SP1 nincs fennt ( nem tudtam erről a dologról ).
Az érdekesség hogy egy másik vinyó is van a gépben ( régi 500 MB-s ) és arról meg az egész partíciós tábla, szóval minden eltünt.
A többi partícióm megúszta. ( w98 csak kb 50 GB ig látja a vinyót, mert afelett már NTFS partíció kezdődik ). A többi partíciómnak szerencsére nem lett baja.

AKKOR MOST A VINYÓ hardver problémás, vagy csak kósza áramszünet az oka ????

aki nem játszik az ne is egyék

(#32) Dilikutya


Dilikutya
félisten

olvastam itt több hozzászólásban is... a FAT32-őt felejtsétek már el nagy vinyóknál, nem arra való. egy agyonra szétparticionált vinyónak az élettartama is kevesebb. én 2 részre is csak fájó szivvel particionáltam, azt is csak azér hogy a rendszer külön legyen

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) WN31RD válasza Dilikutya (#32) üzenetére


WN31RD
addikt

''egy agyonra szétparticionált vinyónak az élettartama is kevesebb''
:Y
:F
Ezt kifejtenéd bővebben?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#34) regergedeon


regergedeon
csendes tag

Én úgy tudom hogy a partícionálás semmilyen károsodást nem okoz, se hosszú, se rövidtávon, érdekelne hogy ez miért ne lenne így ?
A másik, nekem sincsa ''agyon partícionálva'' a vinyóm, 6 részre van osztva. 2 win98 + 1 winxp + 1 linux + 1 fat32 + 1 ntfs.
Szted hogy oldjam meg kevesebből????

aki nem játszik az ne is egyék

(#35) Panther válasza Dilikutya (#32) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nekem meg 120GB van egy darabban, FAT32-vel.

Sanya: igen.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#36) Dilikutya válasza regergedeon (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

emiatt nincs föltéve pl. Linux... mer kell egyik partició az adatoknak, másik az XP-nek. ha lesz még egy vinyóm, arra rakok linuxot, mer amennyire tudom azis particionálgat, működő rendszer mellé pedig ilyet el sem kezdenék telepiteni. egyszer elkezdtem, de nem találtam a telepitőben olyat amivel ezt kikapcsolhattam volna, ugyhogy nem is folytattam. 6 részre van osztva a vinyód, sztem az eléggé szét van.
maga a particionálás nem is okoz semmilyen kárt. csak amikor használod, a fej ugrál összevissza egyik particióról a másikra, mikor valamit dolgozol, pl winXP meg az ntfs particióról olvas/ír

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) Derlie válasza Dilikutya (#36) üzenetére


Derlie
tag

Szerintem ez nagyon nem így van. Már miért ''ugrálna'' össze-vissza ha particionálsz, és ha egyben hagyom akkor nem ''ugrál''?:O

(#38) viharhozo


viharhozo
addikt

Ha mar itt tartunk, van a Samsungnak a Powermaxhez hasonlo tesztprogramja? Egy 4 honapos vinyom Fitness erteke szepen megfelezodott, szeretnem gariztatni majdan, de ehhez jo lenne vmi hivatalos progi ertekelese is.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#39) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Készenléti vagy felfüggesztett üzemmódba lépéskor vagy memóriakiíratás végrehajtásakor a merevlemezen lévő adatok megsérülhetnek:

[L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;hu;331958&Product=winxpINT[/L]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#40) nn687


nn687
tag

Segítsen nekem valaki, lécci! :(

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#41) VigyorEX válasza mr_ricsi (#39) üzenetére


VigyorEX
tag

Remélem ha egy 160 GB-s Seagate vincsit kettédarabolok (particióra :B), akkor ez a hibajelenség nem lép fel :F ?
Ugyanis holnap után érkezik meg a kis ''drága'' ,és nem szeretnék sírógörcsöt kapni a gépem mellett :O , na meg ekkorát nézni :Y !?
Már eszem is a Xanaxot ;] !

(#42) mr_ricsi válasza VigyorEX (#41) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Remélem ha egy 160 GB-s Seagate vincsit kettédarabolok (particióra ), akkor ez a hibajelenség nem lép fel ?''

Ha vetted volna a fáradtságot, és elolvasod a belinkelt M$ lapot, akkor tudnád, hogy particiómérettől nem függ a hiba (azaz jelentkezhet nálad is), valamint megtalálhattad volna a javító patch linkjét is. (ami a M$ szerint hatásosabb megoldás a problémára, mint a Xanax.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#43) nn687


nn687
tag

help? :((

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#44) regergedeon


regergedeon
csendes tag

Próbálj meg egy partícionáló programot, pl. partition magic 8 ot ajánlom, és nézd meg hogy arra a vinyóra / partícióra mit ír ki. Hogyha unformatted vagy hasonló akkor valami miatt annak a fájlrendszere meghibásodott.
GetDataBack el vissza tudod állítani az adatok nagyrészét egy másik vincsire ( nekem már párszor sikerült kb 20-30 GB-t le lehet menteni, csak türelmesen kell rá várni . )

aki nem játszik az ne is egyék

(#45) [Kovi] válasza PetX (#25) üzenetére


[Kovi]
tag

Most nézem az oldalt amit linkeltél, és ott írnak ilyet, hogy: a winyók az alábbi firmware-ekkel lettek tesztelve... lehet hogy én vagyok a tudatlan, de ez azt feltételezi hogy winyóra is lehet többféle firmware-t tenni, vagyis hogy lehet ugyan azon a típuson belül több változat, és hogy esetleg ugyan úgy lehet frissíteni mint pl optikai meghajtóknál?

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#46) mr_ricsi válasza [Kovi] (#45) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem lehet frissíteni, mert akkor egy erre írt vírus végleg elintézhetné, és ezzel együtt az egész géped működésképtelenné vállna.
Nem tudom mostanában hogy van, de pár évvel ezelőtt még cserélni lehetett az epromjukat, azaz ha egy epromégetővel írtál magadnak egy másik firmwaret, akkor kicserélhetted a vinyódon lévőt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#47) [Kovi] válasza mr_ricsi (#46) üzenetére


[Kovi]
tag

Ez mondjuk igaz.. viszont így olyan vírust is lehet írni amit grafkártyák / optikai meghajtók, és egyéb cuccok firmware-jét teszi tönkre, mégsem hallottam eddig ilyenről.. aztán lehe tcsak én vagyok tájékozatlan :F

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#48) Ichtiandr


Ichtiandr
csendes tag

Szerintetek az normális, hogy egy 160 Gb Samsung vinyót 130 Gb-nak ismer fel a Windows? Most vettem, még nincs partícionálva.

(#49) lacko22


lacko22
aktív tag

szia ez nem normális .
tedd fel a szervíz pakk egyet.
De úgy hogy csak a C partíciót hozod létre vagy különben nem lesz jó.

(#50) lacko22


lacko22
aktív tag

És utána persze a többi partíciót is létrehozhatod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.