Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biokill1


biokill1
tag

Üdv!
Ne haragudjatok ha valahol van már hasonló, de mivel most vágtam haza fent említett progival a gépem, csak öcséméről tudok írni, itt meg nem megy a keresés a forúmtémákban
Szóval ma reggel feltettem a Safe Guard Easy 4.0-t. (Aki nem vágná: vinyó és bios titkosító progi). ÉS sajna sikerült kizárnom magam a saját gépemből. :O
Úgy történt a dolog, hogy beállítottam egy jelszót. Ezután újraindult, és megváltozva bejött a winfos XP bejelentkezőképernyője. Beírva a loginnavem, és kéri a jelszót. Erre beírtam amit megadtam. Nem fogadta el. Majd rájöttem hogy nekem nincs is jelszavam. Amikor üresen hagytam a jelszó mezőt bejött a win.
Kicsit később újraindítottam a gépet, és még bootolás előtt jelészót kér :O
Illetve User ID és Password. Ide beírtam a windowsos usernevem,(Nem volt könnyű, mert van benne á betű ez meg nem ismeri szép magyar hazánk ékezetes bötűit. Úgyhogy mire találtam ASCII táblát...), és a jelszót amit megadtam a safe guardnak. ÉS NEM ENGED BE! Rossz jelszó... :O És muszály beírni vmit, mind a két rublikába...

Légszives segítsetek! Nincs valami 5letetek?

rejtett up! :D

(#2) biokill1


biokill1
tag

Ja és a poén, 5-10 percenként csak egyszer enged beírni vmit!

rejtett up! :D

(#3) Satu válasza biokill1 (#2) üzenetére


Satu
tag

Már mindíg bootolás előtt kéri a jelszót?:)

(#4) biokill1 válasza Satu (#3) üzenetére


biokill1
tag

Igen bootolás előtt. ÉS most csak 10 percenként enged beírni valamit. Addig gyönyörű DOS-os grafikában,és ''Login failed. Please wait...'' feliratban gyönyörködhetek.

rejtett up! :D

(#5) Satu válasza biokill1 (#4) üzenetére


Satu
tag

Nem olyan mintha le lenne védve a bios jelszóval és elfelejtetted volna a jeszót? Ha nagy marhaságot mondok szóljál!:D

(#6) biokill1 válasza Satu (#5) üzenetére


biokill1
tag

Nem volt BIOS jelszavam. Az a baj, hogy ez a szar Safe guard nem csak jelszót kér, hanem USER ID-t is....

rejtett up! :D

(#7) Satu válasza biokill1 (#6) üzenetére


Satu
tag

Na jó, de nem tudhatod, nem-e belenyúlt a biosba a progi. Be tudsz lépni a biosba egyébként, mert szerintem nem.:)

(#8) Satu


Satu
tag

Lehet, hogy mondok ám akkora baromságokat, hogy aki ért hozzá az elszörnyed. :D

(#9) biokill1 válasza Satu (#7) üzenetére


biokill1
tag

Nos, BIOSba beenged, csak a winyórólé való bootolás előtt bejön az ablak. De most eszembe jutot hogy újra teszem az XPt, hátha segít....

Egyébként meg lehet hogy nem értesz hozzá, nme tudom, de a lényeg h segíteni próbálsz! Köszönöm!

Ja és mostmár csak 25 percenként enged beírni valamit....

rejtett up! :D

(#10) biokill1


biokill1
tag

Hmmm.Az XP telepítője a C partíciómat ismeretlen típusónak írja ki, és meg akarja formázni.... :O Az adataim... :O Úgyhogy tovább próbálokozok. Egyenlőre hanyagolom a formázást... Még jó hogy2 partícióm van... Érdekes hogy a másikat felismeri a telepítő:Y

rejtett up! :D

(#11) biokill1


biokill1
tag

Most meg csak annyit ír ki, hogy hiba a rendszer betöltésekor. De legaalább nem jön be az a nyomorulj Safe Guard! :P

rejtett up! :D

(#12) _Petya_


_Petya_
őstag

Úristen! MIért kell usernévbe ékezetet tenni? :Y

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#13) biokill1 válasza _Petya_ (#12) üzenetére


biokill1
tag

Hát mert windows alatt ez a júzernevem, és nem gondoltam volna....
De lehet hogy ő user id alatt nem is erre gondol, csak én nem vágom... Azért gondolom ezt hmert win alatt ezt kérte. Ami érdekes hogy az xp telepítő ismeretlennek, és üresnek látja a c meghajtót, de a d frankó. Lehet hogy a dre teszem fel a wint próbaképpen.

rejtett up! :D

(#14) Satu válasza biokill1 (#10) üzenetére


Satu
tag

Hát azért várjál az újratelepítéssel, úgy túl könnyű lenne:D Nem ilyenkor szokták bevetni a csökkentett, vagy védett módban való indítást. Ha így elindul tán tudsz egy rendszervisszaállítást csinálni. Ilyet még nemcsináltam.:)

(#15) biokill1 válasza Satu (#14) üzenetére


biokill1
tag

Az a gond, hogy azt írja most: hiba a rendszer betöltésekor. Szóval most a safe guardig se jut el. Amíg meg eljutott odáig, onnan akkor se tuttam volna csökkentett módot kérni, mert a win bootolása előtt jött ő be.

Lehet hogy formázok, mert a másik meghajtómra sem akar felmászni az xp amíg a c*t nem formázta :(
Remélem enged egyáltalán formázni :F

rejtett up! :D

(#16) biokill1


biokill1
tag

Egyébként volt vmi olyan a telepítése közben hogy csinál egy floppyt, csak a nem re mentem mert nincs floppy meghajtó a gépben (Notebook).

rejtett up! :D

(#17) Sipi válasza biokill1 (#13) üzenetére


Sipi
addikt

Valószínűleg azért nem lát C:-t, mert a teljes meghajtót titkosítottad. Mivel sikerül tleirtanod a Safeizét, a partíció egy ismeretlen típusú, titkosított katymasz. Ha nem tudod megoldani, hogy menjen és be tudj lépni, nem tudsz róla visszanyerni semmit.

A program doksijában nincs róla szó, hogy egyáltalán mit is csináltál vele? Mi az a UserID, mit titkosít, stb...
Amíg ezeket nem tudod meg, egyszerűbb, ha keresztet vetsz a C:-n lévő adataidra, majd partíció törlése, format, reinstall.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#18) simonzé


simonzé
addikt

Valszleg szerezned kell egy vinyót, amin van XP. Ezt beállítod Masternek, a mostani vinyódat meg Slave-nek. Így a szűz Masterről bootol az XP. Ezután a vinyó tartalmához elvileg hozzáférsz (Remélem ez a szappan-nevű safeguard cucc engedi ezt), lemented amit kell, majd format cé. Aztán legközelebb nem teszed fel a Safeguardot, hanem a Biosban megadsz egy password-öt, amivel a bootolás előtt kell igazolnod, hogy jogosult vagy a gép használatára.

I don't fit in. I fit out.

(#19) Printszkrín


Printszkrín
senior tag

Próbáld meg bootolás közben azF8-at nyomogatni.
Hátha bejön a renszer indító menü és akkor
válaszd a legutolsó ismet állapotot.
Ilyenkor a rendszervisszaállító keres egy
mentett állapotot, és megpróbálja visszaállítani a Wint

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#20) biokill1 válasza simonzé (#18) üzenetére


biokill1
tag

KÖszi. ez jó megoldásnak tűnik, csak az a ba hogy notebookról van szó. De ha minden kötél szakad, valószínű, hogy sz*rok a garanciára és átalakítóval beteszem egy másik gépbe. Persze mindezt csak akkor tenném ha az xp telepítő nem tudja formázni a c-t.

rejtett up! :D

(#21) _Petya_ válasza Sipi (#17) üzenetére


_Petya_
őstag

És legközelebb gondolkodsz, és olvasol, mielőtt ilyen programokat telepítesz a gépedre.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#22) biokill1 válasza Printszkrín (#19) üzenetére


biokill1
tag

Az a baj, hogy nem jutok el odáig hogy nyomkodhassam az F8at, és csökkentett módot válaszhassak. még bootolás előtt írja ki h. hiba a endszer betöltésekor

rejtett up! :D

(#23) Satu válasza biokill1 (#16) üzenetére


Satu
tag

És a telepítő cdvel nem lehet valami védett módú indítást elérni?
Persze lehet, hogy még egy indítólemezzel sem menne, ha nem ismeri fel a C meghajtót.

(#24) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Most köcsög leszek, de:
Hehe, titkosítsunk csak, mert az jó... És használjunk jó kis magyar betűket a jelszavakban... Esetleg még rajzolj is bele valamit legközelebb... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#25) Satu válasza L3zl13 (#24) üzenetére


Satu
tag

Szerintem sikerült! Inkább segíteni próbálj!:F

(#26) Sipi


Sipi
addikt

Feltéve, hogy ez egy biztonsági program, semmilyen módon nem fogod megkerülni az indítási folyamatát, főleg nem F8-cal... Ha ilyen lenne, nem SafeGuard lenne a neve, hanem FakeGuard.
Valószínűleg lecserélte a MBR-t, ezért a Windows bootfolyamata el sem indul. Mivel új partíciót nem találtál, úgy néz ki, valahova a C:-re mentette el a saját indítófile-jait. A titkosítási algoritmus benne lehet az MBR által meghívott file-okban.
Kikerülni tényleg csak úgy lehet, ha nem erről a vinyóról bootolsz. Lehet CD, de helyreállítani erről nem hiszem, hogy jó ötlet, mert ha az esetleges titkosítással megpatkolt fileokat letörli a gépről, sosem nyerhető vissza a titkosított adat.

A mésik vinyós bootolás szimpatikusabb, de szerintem a C: meghajtót akkor sem fogod látni, mert úgy nézem, előrelátóan mindent betitkosítottál anélkül, hogy a jelszót megjegyezted volna. :D

Ha így alakul, megpróbálhatod pl. egy működő rendszerben valahogy visszavarázsolni az eredeti MBR-t, de nem biztos, hogy így elindulna valaha is a Windows-od, mert így az esetleges kitömörítő/titkosító algoritmus is elvész.
Inkább azt lehetne, hogy eme új Winre is felteszed a SafeGuardot, és talán van olyan intelligens, hogy felismeri a jelenleg olvashatatlan C:-t, a talán ismert jelszó birtokában vissza tudod állítani.

Ja, ezután mindenképpen állítsd át a usernevedet olyanra, ami szóközt, ő-t és ű-t is tartalmaz! :D :D :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#27) biokill1 válasza L3zl13 (#24) üzenetére


biokill1
tag

Nem a jelszóbanhasználtam, hanem még anno az xp telepítésénél a júzer nevemben. Tudod, mikor megkérdezi a végén a neved. És ki gondolná hogy nem írhatja be hogy Kovács Béla (csak példa) mert 5 hónap múlva a safe guard dos módban ezt fogja használni???

A c-n lévő adataimról lemondtam. A lényeg hog a d-n vannak a lényegesebb dolgaim. Épp megy az Xp formázása a c-n. remélem sikerül neki. Legvégső esetben lemondok én nagynehezen minden adatomról, csak ne kellejen kidobni a 60 gigás 7200es laptop winyát.... :O

rejtett up! :D

(#28) Sipi válasza biokill1 (#27) üzenetére


Sipi
addikt

Ez igaz, nem készülhettél fel erre a szuper programra. :)
De jótanácsként: számítógépes környezetben ékezetet, szóközt _kizárólag_ file tartalmába tegyél! Sose nevezd el így a file-jaidat, ne legyen ez a felhasználói név!

Mert nagyon szépen fog menni a jelenlegi magyar XP-d alatt, de ha gond van, nem biztos, hogy máshol, más rendszerből is olvashatóak lesznek.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#29) biokill1 válasza Sipi (#26) üzenetére


biokill1
tag

Köszönöm a válaszod. Szerintem is elég cseles ez a progi. Szerencsémre nem a max védelmet választottam, így formázni talán enged. Legalábbis megy a telepítő. Ha ez mégse jönne össze akkor próálnám meg a másik vinyóról való bootolást.

Egyébént a jelszavam megjegyeztem, csak mivel a telepíője csak jelszót kért, usernevet nem, ezért nem tudom mit ért ő User ID alatt.

rejtett up! :D

(#30) L3zl13 válasza Satu (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jó, segítek egy jó tanáccsal. Próbálj meg gondolkozni mielőtt feltelepítesz valamit a gépre... :U
Lefogadnám, hogy valójában nincs is szükséged a Safeguardra. Azt is, hogy nem vetted meg. Azt is, hogy nem olvastad el a figyelmeztetéseket.

Nem a Safeguard babrált ki veled, hanem te magad...
Ezek után pedig ajánlom az aláírásom.



Aki hülye, haljon meg!

(#31) Satu válasza L3zl13 (#30) üzenetére


Satu
tag

Benned egy nagy tanár veszett el!:C

(#32) biokill1 válasza L3zl13 (#30) üzenetére


biokill1
tag

:DDD tetszik az aláírásod.

Igazából szükségem lett volna a safeguardra, mert mivel notebookom van, nem szeretném hogy az adataim illetéktelen kezekbe kerüljenek. Abban igazad van h nem vettem meg, és nem olvastam el a figyelmeztetéseket.

A vége az lett hogy megvédtem a saját adataim magamtól :) Még jó hogy a fontos dolgaim a másik meghajtón vannak... Ezt megtanultam az évek során...

Jelenleg úgy áll a dolog h megy a telepítés, és remélem hogyha végez a d meghajtó látható lesz

rejtett up! :D

(#33) Satu válasza biokill1 (#32) üzenetére


Satu
tag

Kíváncsi vagyok a végére.:)

(#34) Sipi válasza biokill1 (#29) üzenetére


Sipi
addikt

Szerintem ha a doksiját elolvasod, benne lesz, hogy mi az a UserID. Valószínűleg van valami alap adminja is, alap jelszóval. Ennek szerintem semmi köze az XP userhez, nem hinném, hogy még boot _előtt_ betöltene egy NTFS drivert és az XP SAM adatbázisából az XP titkosítási függvénytárával próbálná kihámozni a hozzáférési jogosultságaidat.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#35) biokill1 válasza Sipi (#34) üzenetére


biokill1
tag

Az a baj h nem tudom elolvasni a doksiát, mert minden a winyón van :) Azért gondoltam h az az user is ami az xp user, mert kiírja hogy notebook, ami viszont a hálózati megosztásban a gépem neve. (olyan mint a Dorka számítógépe, vagy a konyhai számítógép :DDD)

rejtett up! :D

(#36) biokill1 válasza Satu (#33) üzenetére


biokill1
tag

Én is. Egyik szemem :O a másik :DDD

rejtett up! :D

(#37) Satu válasza biokill1 (#36) üzenetére


Satu
tag

Le tudom szedni valamilyen címről ezt a doksit?

(#38) biokill1 válasza Satu (#37) üzenetére


biokill1
tag

Nem tudom honnan lehetne leszedni...

De eredményre jutottam. Fent van az új win, a c sikeresen meg lett formázva, de a D megvan és semmi baja. Viszonylag jól megúsztam, mert a cn tényleg csak a legszökségesebbek voltak. És szerencsére ott volt a Safe Guard telepítője is :DDD Azt sajnálom a legkevésbé.

Úgyhogy köszönöm mindenkinek a segítséget! És bátran ajánlom a Safe Guardot mindenkinek AKI ÉRT HOZZÁ! nem úgy mint én :))

rejtett up! :D

(#39) simonzé válasza L3zl13 (#30) üzenetére


simonzé
addikt

Kicsit keményebb vagy a kelleténél. Remélem fizikatanárként dolgozol, had szenvedjen az ifjúság! ;]
Igazad van, tudjuk hogy ki a hibás. De már túl vagyunk a fejmosás fázison, most a ''recovery'' végrehajtásához kellenek ötletek.

Egyébként az egész ügy tanulsága, hogy ez a Safeguard cucc tud valamit. Még a saját gazdiját is megharapta ott ahol fáj...

I don't fit in. I fit out.

(#40) simonzé válasza biokill1 (#38) üzenetére


simonzé
addikt

HURRÁÁÁÁ! Gratula!

Megyek és letöltöm a Safeguardot! Mostanában egyre kevésbé bízom a bal kezemben...

;]

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.