Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) lemusz


lemusz
addikt

Az már régen rossz, ha egy hardver ilyesmit csinál.

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"425 900 forintért hazavihető, 10 bites ASUS ROG Strix XG32UQ"

Nem 10, csak 8 + FRC. Natív 10 bitesnek egyelőre csak a ViewSonic Elite XG320U ígérkezik (az is van az oázisban, ha már ők szponzorálják a reklámot), amíg ki nem derül esetleg arról is, hogy szintén csak 8+FRC. Az Asus is így kezdte, jaj de jó, 10 bites, aztán hónapokkal később jött a pontosítás, hogy hát nem.

(#4) Astroboy válasza Krugszvele (#1) üzenetére


Astroboy
őstag

Jár a keksz. :DDD

lemusz: pedig van ilyen:

(#5) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Az a 3050-es laptop már nincs is annyira vészes áron, főleg ha figyelembe veszem, hogy egyébként milyen árak vannak a notebook piacon. Fel kéne ugyan bővíteni 16GB-ra, de még azzal együtt sem gáz.
Ősszel tervezek venni egy 3060/4050-est. Kíváncsi vagyok hogy alakulnak még addig az árak.

[ Szerkesztve ]

(#6) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Tetszik a flipper, de hihetetlen mekkora ziccereket hagyott ki a gyártó.

Eleve a pontkijelzőt valódi LED-mátrixszal kellett volna elkészíteni, mert ahogy egy egy évvel ezelőtti teszt videóból látható, elképesztően rosszak a betekintési szögei. Az is botrányos, hogy az 1080p kijelzőn csak 720p tartalom fut, ráadásul a videó szerint ez is eléggé rossz betekintési szögekkel bír. Pedig ha valahova, ide nagyon elkelt volna egy jobb kijelző, elvégre a különböző magasságú játékosok ide-oda bólogathatnak fölötte, de főként előtte (a képernyő felől nézve erősen "oldalról").

De a legjobban az hiányzik, hogy a 3D tartalom statikus nézőpontú. Ha megcsináltak volna egy szimpla egykamerás arcfelismerést és követést (ami egyébként ma már minden valamire való digitális fényképezőgépben elérhető és amit nemrég a ZTE tökéletesített két kamerával és a Leia 3D kijelzőjével a Nubia Pad 3D-ben), ami alapján a játéktér a nézőpontnak megfelelő irányból lenne renderelve, az nagyon sokat dobott volna a játékélmény valódiságán.

Hm... most nézem, ebből van Star Wars-os is.

[ Szerkesztve ]

(#7) pusszycat válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, meg a SSD-t is vagy kilökni vagy ha van hely mellé még 1-2 TB-t.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Juhaszatti válasza pusszycat (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Van mellette hely ahogy néztem.

(#9) janeszgol válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt az Acert én is néztem. Tetszik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) ttamas


ttamas
tag

Dream pcben minden full, es kap 4800mhz ddr5 ramot, amibol +10kert kett volna 6ghz, mindez majd 2 gurigaert. Grat.

(#11) Baltazár123 válasza ttamas (#10) üzenetére


Baltazár123
senior tag

számomra még most is meghökkentőek ezek az árak, 2m forint egy otthoni számítógépért...

(#12) Semplar válasza Baltazár123 (#11) üzenetére


Semplar
őstag

„Haladni kel a korall!" ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#13) pmartin96


pmartin96
csendes tag

Azt meg tudja mondani valaki hogy melyik 4070 ti van abban a gépben? Azért az nem mindegy..

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#14) Gave válasza Semplar (#12) üzenetére


Gave
addikt

Pénzben mernék fogadni, hogy errefelé jelenleg többen vesznek új gépet akiknek kb szobadísz a funkciója, mint akinek valóban szüksége lenne rá.

(#15) Chaser


Chaser
titán

ez van a flippermél:
Ha már felcsigáztuk magunkat, egyetlen apróságot nem árt észben tartani; a 44 kilogrammos játék megrendelésekor a házhozszállítás sajnos nem opció.
oszt' mé' nincs? nem mintha akarnék venni

a webshopban van egy ilyen:
Ha az alkatrészre a gyártó, vagy az importőr vállal garanciát, akkor annak javítását a szakszerviz látja el. Ez esetben a termék mellé adott garanciapapírral kell az azon feltüntetett szervizbe menni, mert ezen termékeket nekünk nem áll jogunkban és módunkban bevizsgálni, javítani, cserélni.
jóoké a vége valóban így van
csak az eleje nem stimmel kedves webshop tulajdonos, ugyanis a jogszabályokat nem te hozod
a hatályos jogszabályok szerint kötelességed minden általad árult termék garanciáját intézni, kutyát nem érdekli hogy te nem javíthatod vagy milyen mesét találsz ki
kötelességed átvenni és eljuttatni az illetékes szervizbe, az csak opció, ha a vevő közvetlen oda akarja vinni
egyébként nem ártana kiírni a a cég nevét sem az adatoknál, és azt sem hogy melyik hatóság ellenjegyezte és mikor

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) gulupeti válasza ttamas (#10) üzenetére


gulupeti
senior tag

Az már nem fért bele az árba, vinyóból is csupán 3 TB-ot tudtak beleszorítani. :DDD

(#17) fecke78 válasza Chaser (#15) üzenetére


fecke78
senior tag

Bizony ,bizony , messziről kerülendő szutyok egy hely

(#18) Sanchez638 válasza ttamas (#10) üzenetére


Sanchez638
addikt

A 3TB merevlemezes is viccesen néz ki benne.. Adattárolásra egy filléres sata/m2 2TB ssd is bele férhetett volna pluszba. Az is vicc,hogy régebben ennyiért különlegese kaptál, nem egy felső kat gépet... :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#19) beyruth82 válasza Baltazár123 (#11) üzenetére


beyruth82
veterán

Ráadásul a fullos hardverek mellé már "csak" 16gb ramra futotta bele...
Azért egy közel 2 milliós konstrukcióba nyugodtan beleférne a 32gb is.

(#20) Akula


Akula
őstag

hulladékok ON :(

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) Sanchez638 válasza ttamas (#10) üzenetére


Sanchez638
addikt

Még bővíteni se lehet az oldalra kattolva... És ennek a reklámjából él az oldal..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#22) Mekiúr válasza fecke78 (#17) üzenetére


Mekiúr
tag

Nekem még nem volt velük rossz tapasztalatom. Mit tettek veled?

(#23) fecke78 válasza Mekiúr (#22) üzenetére


fecke78
senior tag

#15 kommentben leirtakra irtam. Ő általuk értelmezet jogszabájok....

(#24) beyruth82 válasza fecke78 (#23) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen sajnos van ilyen, hogy ők másképp értelmeznek egy jogszabályt de ez természetesen nem jogszerű. Nekem vodafonnal volt egy esetem. Vettem egy telefont előfizetés hosszabbítással. A netes rendeléstől számítva 1 hét volt mire kipostázták a telót. Elégedetlen voltam vele ezért a 10. napon jeleztem elállási szándékom és bementem az ügyfélszolgálatra ahol azt mondták a 14 nap a megrendeléstől számolják nem a kézhezvételtől ezért már nem él az. Ez volt az ászf-jükben is még mutatta is az ügyfélszolgálatos. Tudtam ez marhaság hiszen a kézhezveteltől kell számolni nem a megrendeléstől. Írtam a fogyasztóvédelemnek akik kiadták a hivatalos közleményüket, hogy igazam van de ők nem eljáró szerv ezért forduljak a békéltető testülethez vagy bírósághoz. A békéltető testülethez fordultam, ahová csatoltam minden papírt és a fogyasztóvédelem hivatalos papírját a jogszabályról (illetve kormányrendeletről mert a 14 napos elállás egy 2014-es kormányrendelet amúgy). Végül kitűztek egy tárgyalást a békéltető testület előtt, ahol megjelent a voda jogi képviselete is. Mivel dolgoztam ezért nem tudtam személyesen megjelenni így telefonon felhívtak és a voda jogi képviselője felajánlott 20 ezer ft jóváírást a számlámon valamint azt hogy azonnal visszaveszik a telefont és az addig befizetett részleteket is visszaadják( mert azt fizettem a 3 hónap alatt is amíg az eljárás tartott). Elfogadtam és pár nap múlva bementem az ügyfélszolgálatra a telóval ahonnan 3 hónappal azelőtt elhajtottak. Telót leadtam pénzt visszautalták a 20 ezres "fájdalomdíjjal " együtt. Ezt csak azért írtam le hogy van ilyen amikor egy cég másképp akarja értelmezni a jogszabályokat akár egy világcég esetén is de ezt nem tehetik meg. Azért az durva hogy egy voda ászf-je nincs harmóniában a magyar jogszabályokkal és vajon hány embert hajtottak el jogtalanul ahogy engem a hibás értelmezésük miatt?

(#25) Joci10 válasza cinemazealot (#6) üzenetére


Joci10
őstag

"De a legjobban az hiányzik, hogy a 3D tartalom statikus nézőpontú. [...]"
Flipperezni nem csak 1 ember fog magában, hanem legtöbbször többen nekiesnek, és egymásra licitálva játszanak, hogy ki meddig tud elmenni, hány pontot tud összeszedni. Ilyen esetekben kifejezetten hátrányos lenne, ha "a játéktér a nézőpontnak megfelelő irányból lenne renderelve", hiszen több ember, több nézőpont. Vagyis vagy a többiek nem látnának semmit, vagy a játszó (vagy a folytonos változtatástól senki).
Ezen kívül ha csak a szóló játékmódot néznénk, akkor meg jelentősen lenne drágább egy ilyen fejlesztés; hiszen nincs nagy vásárlói bázisa, így az ilyen jellegű plusz 'fícsöröket' csak a kevés eladható terméken kellene realizálni. Hasonló plusz felár lenne a jobb kijelző is, ami a már most sem épp olcsó terméket szintén magasabb árkategóriába lökné. Vagyis szerintem jelenleg csináltak egy premier szériát, és ha lesz vásárlói bázisa, akkor majd jöhetnek a drágább, fejlettebb megoldások is. De addig ez megmarad egy piaci tapogatásnak. Szerintem.

(#26) BiP válasza Baltazár123 (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Ennél azért olcsóbban is össze lehet rakni használható konfigot. 2M-ért a mindentbele kategória van. (sőt, láthatóan azért még így is sikerült kispórolni ezt azt).
Ésszel összerakva 1M-ból is elég top kis gépet össze lehet rakni.

(#27) BiP válasza Joci10 (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

Értjük, csak csodálkozom én is, hogy 400e-be 720p-s megjelenítés fért bele, 24"-on.
Azért egy 24" fullHD monitor (szar betekintési szögekkel) nem egy drága cucc.
De ha lesz kis eszük, akkor egy 27" 1440p cuccot kihoznak némi felárért. Azért 100e alatt már kapsz ilyen monitort. Itt meg csak panel kell.
Ezért bántó ez a fillérb* spórolás. Vagy esetleg a hardver nem bír 720p-nél többet, azért nem merték ráengedni a fullHD-t? Nem hiszem. Azért egy középkategóriás mobil hardvere gond nélkül megbírkózik vele.

[ Szerkesztve ]

(#28) cinemazealot válasza Joci10 (#25) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Vagyis vagy a többiek nem látnának semmit..."

Valószínűleg nem ment át, mire gondolok (10 éves videó és egy 15 éves videó illusztrációnak). :) Ez egy szimpla szoftveres megoldás, minimális többlet fejlesztéssel és minimális plusz hardverrel, ellenben hatalmas élmény boost-tal. De a nézők sem "semmit", hanem ugyanazt látnák, amit a játékos, legfeljebb kissé torzítva. Ráadásul mivel a nézők többnyire nem a játékos irányából nézik a pályát, hanem oldalról, így a szemben álló játékos arcának követését sem zavarná a jelenlétük. De ha valaki mégis a játékos mögé vagy szorosan mellé állna, azt is könnyen ki lehetne bekkelni úgy, ha játékos felvesz egy egyedi mintás fejpántot (vagy infra LED-es), amit aztán zavartalanul követhet a gép.

A kis mátrix kijelzőnek (DMD-nek) a nem azonos méretarányú (?) LCD-vel történő helyettesítése szerintem szimplán igénytelenség. Az egész gép lényege az autentikus múlt visszaidézése modern köntösben. Nem tudom, hogy a fent linkelt teszt videó elkészülte óta fejlesztettek-e ezen, de ha még most is ilyen fakó és nem kitöltött ez a képernyő, az szerintem gáz. Olcsóbb így a gyártás és kivitelezés? Persze! De egy 400 eFt-os eszköznél szerintem ez nem szabadna költségcsökkentő tényezőnek lennie.

[ Szerkesztve ]

(#29) victorhun7


victorhun7
tag

Tetszik a 2 milkás gépbe 16Gb ram :C :DD

(#30) Chaser válasza beyruth82 (#24) üzenetére


Chaser
titán

nem jogszerű és semmis
a jogszabálytól el lehet térni, de csak a vásárló javára, a kárára nem
kicsit hatékonyabban működhetne a fogyvédelem itthon...az ilyenekre olyan bírságot ráb@szni pár évre menjen el a kedvük a hülyeségtől, multikra pláne - nem csak mondvacsinált ürügyekkel lehúzni őket mint a gvh -
nem is értem egyébként egy voda hogy tud ilyet eljátszani, nekik már csak fussa' megfelelő jogi supportra :U
nem mintha annyira bonyolult lenne értelmezni azt a rengeteg szöveget ami ezt megfogalmazza
konzolvilágnál nekem a fő szupportos be akarta adni nincs elállás, mert személyesen vettem át egy konzolt :F mert hogy szerinte akkor én azt ki tudtam próbálni...hát nyilván, vittem tv-t, felraktak nekem a gépre játékokat, abból is mindenfélét, kontrollert is ki tudtam próbálni, meg a jogszabályban is így van...jah nem ( :
a legnagyobb poén az volt, honlapjukon is ott virít, hogy személyes átvétnél netes rendelésnél ugyanúgy él az elállás joga...lol : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) victorhun7 válasza beyruth82 (#24) üzenetére


victorhun7
tag

Chh jól elintézték őket :)
én az extreme digitálnál egy pixel hibás (jó pár kék pöttyel) ugyan így ki futottam a 14 napból de aztán ki lett könyörögve persze én vittem el a monitort a depojukba.
Nem igaz hogy manapság minden monitor pixel hibás egy alienware is az persze ha megtörölgetem ott a fekete pötty vissza áll :DD

(#32) pusszycat válasza victorhun7 (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél oledes monitort abban nincs ilyen, vagy igen? :DD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) victorhun7


victorhun7
tag

Hát akkor még nem volt elterjedve..
de csak a TN 😬

(#34) Chaser válasza victorhun7 (#31) üzenetére


Chaser
titán

14. napon jelentsd le hogy élsz az elállással, onnantól még 14 napod van visszajuttatni a terméket, persze ha meggondolod magad az a te dolgod
így van 28 nap : ) én már drágább cuccoknál így csinálom, mióta megszívtam egy top tápnál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) victorhun7 válasza Chaser (#34) üzenetére


victorhun7
tag

Ez jó emagnál volt az a másik monitor aminél néha eltűnnek a pixelek kértem is aztán 2 hónap múlva jött a futár hogy vissza vigye de addigra megbékéltem vele szóval nem küldtem vissza :DD

[ Szerkesztve ]

(#36) Chaser válasza victorhun7 (#35) üzenetére


Chaser
titán

nem kapkodták el :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Dr. Akula válasza victorhun7 (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az oázisnál veheted pixelgarival is, akkor letesztelik ott előtted (már ha bemész az üzletbe, azért a kerti kapunál nálatok nem állnak neki tesztelni), plusz 1 hétig vagy meddig visszaviheted, ha mégis előjön 1.

(#38) Chaser válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Chaser
titán

két hétig mindenképp visszamehet elállással bármi
ha úgy van a pixel gar ha későbbiekben előjön és cserélik az más, egyébként max annyi értelme van, hogy gyárilag nagy eséllyel hibátlant kap a delikvens - ami nem 100% azért, itt is volt olyan hogy mégis kijött hiba pár napon belül -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Dr. Akula válasza Chaser (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 2 hét tudtommal csak online értékesítésre van, ha személyesen mentél be a boltba, akkor bukta. Valamint az Oázis honlapján is van, hogy egy rakat pixelhibáig nem tekintik hibának a dolgot a gyártók (ezt régebben máshol, notinál is olvastam, tehát lehet benne valami). És egyáltalán mennyi idő kiperelni ezt egy el nem ismerő szervízből/gyártóból? Nekem még ahhoz is 3-4 hónap kellett, hogy egy olyan notit cseréljenek, amire a gyártó rábólintott, csak a saját itten szervizétől kellett volna egy papír hogy tényleg hibás, de nem volt kedvük leírni (pedig javítaniuk se kellett volna).

(#40) Chaser válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


Chaser
titán

neten rendeled és személyesen veszed át akkor él
aki nem így tesz meg is érdemli)
elállásnál pedig semmilyen indok nem kell
a kereskedéssel vagy jogviszonyban akitől vásároltál, jelenleg 30+8 napjuk van cserélni/javítani, és utána pont van, úgy oldja meg nagykerrel/gyártóval ahogy akarja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Dr. Akula válasza Chaser (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"a kereskedéssel vagy jogviszonyban akitől vásároltál, jelenleg 30+8 napjuk van cserélni/javítani, és utána pont van, úgy oldja meg nagykerrel/gyártóval ahogy akarja"

Lehet, de ők nem is napokat vitatják, hanem a hiba tényét. Beviszed 3 pixelhibával, és azt mondják hogy ez teljesen rendben van, hiszen a gyártó (class akárhány) garanciája szerint szerint 5 pixelnek kell hibásnak lennie X sugarú körben, ez nem annyi, tehát jó. Aztán lehet pereskedni évekig, kinek van igaza, addigra talán már a céget is máshogy hívják. A törvény nem a vétlen állampolgár oldalán van. Papíron lehet, de a gyakorlatban nem. Másik példa a sajáthibás leejtésre vonatkozó telefon"garancia". Úgy kötöd meg, hogy anyjuk életére esküsznek, hogy pont erre lett kitalálva, aztán amikor baj van, és felhívod őket, akkor minek volt a kezedben, nem tettél meg mindent a baleset elkerülésére, erre "véletlenül" pont nem vonatkozik... Ez a balkáni "garancia". Egyedül ami ér valamit, azok az üzleti gépekre vonatkozó világgaranciák.

[ Szerkesztve ]

(#42) Chaser válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


Chaser
titán

az teljesen más történet, amennyiben a specen belül van a hiba, a jog szerint nem hiba
itt arról volt szó eredetileg, lehet venni garantáltan pixelhiba mentes monitort - és tényleg lehet, de ha mégis defekt van vissza lehet dobni enélkül is -
ha későbbiekben is cserélnék ilyen jellegű hibánál a monitort az más téma - de sztem nem, rémlik anno diskuráltunk erről vmelyik illetékes taggal az oázistól, hogy szép meg jó ez, de elállás is van a világon, ezért külön én nem fizetnék -
kopp-kopp, kb mindig mázlim volt egy notebookot kivéve, azt még nem online vettem de akkor is visszavetettem a tescoval ;] - és eredetileg nem volt rajta hiba, pár nap után jött ki... -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.