Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Rossz a tápom? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21) Khangorilla


Khangorilla
csendes tag

Hali Mindenkinek! Köszönöm a segítségeteket, sikerült megoldanom a problémát. A BIOS-ban betöltöttem egy Optimális default-ot, ezután végignéztem minden opciót, hogy esetleg valamelyik miatt kapcsol-e le. Rájöttem, hogy ha a PC HEALT STATUS-ban a NO FAN SHUTDOWN SYSTEM: ENABLED és a CPU WARNING TEMPERATURE-t beállítom 60 fokra + a CPU SHUTDOWN TEMPERATURE-t beállítom 70 fokra, akkor minden 2. vagy 3. újraindításnál leáll. Amióta ezeket a funkciókat kikapcsoltam azóta teljesen normálisan müxik a gép. Ja egy winyóm van, egy DVD olvasóm, Videokártya, hangkártya. Kipróbáltam még másik két táppal egy Codegennel és egy Enermaxxal is, mindkettő 400W-os volt, de ezekkel is ugyanezt csinálta. Visszatettem az eredetit és vettem hozzá egy túlfesz. ellen védő kis micsodát (a biztonság kedvéért 2250,-Ft-ért) és tökéletesen működik. EPOX tulajok! Ha gondoljátok, ti is próbáljátok ki ezeket a funkciókat, hogy a ti alaplapotok hogyan fog reagálni rá. Elképzelésem szerint, ha beállítom, hogy kapcsoljon le, ha a CPU eléri a 70 fokot azért áll le újraindításoknál, mert a VIA KT266A még nem támogatja ezt a funkciót és így nem tudja értelmezni, mégha a BIOS-ban már van rá lehetőség. Működés közben soha nem állt le és soha nem is indult újra a gép. Most már nagyon boldog vagyok hogy minden tökéletes és rendben van. Titan D5TB(TC) hűtőt vettem a procihoz, alapban a CPU 38 fokos, teljes terhelésen 45 fokos (ez nyitott háznál), zártnál 45 és 49 fok. Telepítettem már Win98-at, Win98SE-t, WinME-t, WinXP-t, Win2K-t és mindegyik egyetlen egy hiba vagy kékhalál nélkül felment. Most éppen WinME-t használok, nagyon frankó, minden progi, játék hiba nélkül fut.
Mégeccer köszönöm mindenkinek a segítőkészséget!!!
Üdv.: A Kis Khangorilla :-)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Rossz a tápom? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.