Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Rossz a tápom? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Khangorilla


Khangorilla
csendes tag

Sziasztok! Most vettem egy EPOX 8KHA+-os alaplapot XP 2000+-os procival. Az a problémám, hogy a tápom 300W-os Noname és majdnem minden újraindításnál leáll a gép. Tegnap reggel már be sem tudtam kapcsolni. Kb. 3 mp-re elindult, utána leállt. Tapasztalt tulajok segítségét várom. És mégegy kérdésem lenne, hogy az alaplap amikor már bebootolt, oprencert betöltötte, akkor normális, hogy a leden FF van folyamatosan kiírva??? Előre is köszönöm a segítségeteket! üdv.: a kis Khangorilla :-)

(#2) Egon válasza Khangorilla (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó lenne tudni, hogy mennyi meghajtó van a gépedben, 1-1 HDD-CD/DVD-t szvsz el kellene hogy bírjon a noname táp is... Na mindegy, a leírt hibajelenséget valszeg mégis a táp okozza, jól gondolod. Szerintem próbálj meg először kölcsönbe szerezni egy normális tápot, és azzal próbáld ki (ha mégse a táp a gáz, akkor fölösleges újat venni).
Az a led - ha jól sejtem - egy diagnosztikai eszköz, ami arra szolgál hogy a bootfolyamat esetleges leállásakor a megjelenő kódból következtetni lehessen a hiba okára (legalábbis az én BD7-esemen is ilyen van...:D). Ebben az esetben az FF teljesen jó, a sikeres bootolásra utal...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) CsendPenge válasza Khangorilla (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
A topic ímét kicsit kultúráltabban is lehetett volna...
ON
300 wattos táp kevés? Na neee. Ott valami más baj van. Nekem is 300-as tápom van, Acorp, szóval ez is noname :) Amúgy azt tényleg jó lenne tudni, hogy mi van még mellette.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) Zoz


Zoz
őstag

A topic címében feltett kérdésre a válaszom rövöden igen! Én nem sokat kisérleteznék azzal a táppal tovább, mert könnyen előfordulhat, hogy kimúlik, és lehet, hogy a géped többi részét is viszi magával! Már jó pár topicban (itt is meg a HWSW-n is) ki lett tárgyalva, hogy mire képes egy gagyi ATX táp, én nem kockáztatnék...
Kijelző FF-n áll meg: pont ez a normális, ha valami más értéken állna meg, az jelentene hibát.

(#5) Den válasza Khangorilla (#1) üzenetére


Den
veterán

Az FF normális, működés közben annak kell lennie a kijelzőn.

Olyat nem csinál hogy menet közben magától leáll?

Ugyanilyen lapom, van és mikor megvettem, ugyanezt csinálta, én is a tápra gyanakodtam, visszavittem a gépet, de kiderült hogy az alaplap rossz. Kicserélték, azóta megy mint az álom.

www.simson4t.hu

(#6) Don Vittorio válasza Khangorilla (#1) üzenetére


Don Vittorio
őstag

1. Kézikönyv! (Amelyben egyébként pontosan azt találod, amit a többiek is írtak: FF teljesen OK.)

2. A táppal ne kísérletezz, nagyot szív6sz. Akármilyen is a tápod, javaslom, hogy vegyél ún. tápőrt. Ez az ''izé'' kb. 3000 Ft-ba kerül, de elméletileg azonnal hatástalanítja a tápot, amint az megszalad(na). Én a Sowah nevű cégnél láttam, de ha az nem elérhető, nekem van néhány...

3. 300W elég, még akkor is, ha vinyó hegyek vannak mellette.

4. 8KHA+ jó alaplap, de a váratlan kikapcsolgatás, nehéz indulás típushiba - szerintem cseréltesd. Ugyanezt tapasztalom egyébként a 8K3A+ alaplapok esetében is (7-ből 2 volt ilyen).

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#7) Tomcat válasza Don Vittorio (#6) üzenetére


Tomcat
őstag

Offtopic: Engem érdekelne ez a ''tápőr''! Mit takar ez? Hova kell csatlakoztatni? Milyen gyártmány? Annál is inkább fontos lenne nekem mert bár Chieftec táp van az Athlon XP-s gépemben, elég sok drága holmit belezsúfoltam már.
Egy táphiba miatt az egész rendszer elvesztése óriási veszteség lenne.

Tomcat

(#8) CsendPenge válasza Don Vittorio (#6) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ja, ez a tápőr dolog engem is érdekelne. Hol van erről több infó? (tudom, keressek rá a googl-n...)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) Witlok válasza Don Vittorio (#6) üzenetére


Witlok
tag

Hali!

Ez a tápőr dolog engem is érdekelne.
A cég akit írtál sajna nagyker és jelszóval védett az árlistájuk.
Kérlek küldj valami infót erről a tápőrről (mit tud, mennyiért lehet megszerezni és hol - lehetőleg kiskerben).

Köszi előre is.

(#10) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

1. Igen, nagyker. (Én tudok ott vásárolni, ha kell valakinek valami- pl. tápőr.)

2. A tápőr egy kis fekete dobozka, amit egy olyan tápcsatira kell dugni, mint ami a CD-be, HDD-be megy. Nem átvezetés, azaz tovább már nem megy a fesz. Ha nem elég a csatlakozód, egy másikra tegyél Y-kábelt. A ''doksi'' szerint célszerű a csatlakozók közül arra dugni, amelyik a legközelebb van a táphoz.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#11) Witlok válasza Don Vittorio (#10) üzenetére


Witlok
tag

Azt hiszem sejtem hogy működhet. Figyeli az elektronika a 12V-ot és az 5 V-ot, amint valami rendellenességet tapasztal lelövi a tápot (gondolom rövidre zárja - remélem nem írtam nagy baromságot, az elektronikához nem sokat konyítok).

Szóval 3000-ért érdekelne a tápőr, potsai utánvét megoldható (ritkán járok Pesten)?

Véletlenül nem tudod hol lehet normális áron beszerezni gépbe építhető DC szabályzót? Egy üres kártyahelyre lehet becsavarozni, tápkábelt adok neki és jumperrel beállítom a kimenő feszültséget (3V-12V) - ha lenne, akkor pl. a géppel együtt kapcsolhatnám ki-be a hangszórókat. A Conradnál láttam 3000-ért (kicsit magasnak tartom az áraikat).

(#12) Barton válasza CsendPenge (#3) üzenetére


Barton
senior tag

Vargáné és tsa ...

(#13) Barton válasza Witlok (#11) üzenetére


Barton
senior tag

A jobb tápok (drágábbak) túlfesz. ellen is védenek nem lesz ''megfolyás'' vagy hogy is nevezik a jelenséget. Pl. 5 Volton nem lesz 29 Volt !!!

Ha valakinek nem tetszik valami akkor javítson ki please ...

(#14) WaterLo válasza Barton (#13) üzenetére


WaterLo
aktív tag

A jobb/drágább alatt mit értesz konkrétan?

....What's up!....

(#15) Barton válasza WaterLo (#14) üzenetére


Barton
senior tag

Egon a tápszakértő kérdezd meg őt !

(#16) Egon válasza Barton (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Kösz a bizalmat, azért ez erős túlzás...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Egon válasza WaterLo (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Az elmúlt fél évben különböző okok miatt megfordult a gépemben vagy 3-4 táp is, úgyhogy azt hiszem van némi tapasztalatom...:D
Nnna, konkrétan két dolog van, ami - a megbízhatóságon túlmenően - befolyásolhatja a vételt jelen esetben, szvsz. Házszellőzés és zajszint.
Abban az esetben, ha ''csak'' egy megbízható tápra vágysz (és a fentiek nem szerepelnek a szempontjaid közt), akkor válaszd a Chieftech-et, Aopent, DTK-t (ezeket min. 300W-osban célszerű), vagy egy 400W-os Azona-t, elég jók, kb. ebben a sorrendben.
Ha nem túl jól szellőzik a házad, jó választás lehet egy ''mezei'' 300W-os Enermax (passzív PFC-s), annak az alján is van egy venti, nagyon sokat segít a proci/vga hűtésében, elviszi felőlük a meleg levegőt (viszont a zajszintje relatíve magas: tapasztalataim szerint a Chieftech és a DTK biztos hogy halkabb).
Amennyiben jól szellőző ÉS halk tápra vágysz, akkor az Enermax aktív PFC-s (AX-szel jelölt) tápjait célszerű megnézegetni, azokon ugyanis van egy kis tekerő, amivel manuálisan tudod szabályozni a venti-fordulatszámot (célszerű a legalacsonyabbra, vagy ahhoz közelire levenni, akkor is elég erősen fújja ki a levegőt, szinte nulla zajszint mellett).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) badbrother


badbrother
aktív tag

Most nézegetem az Enermax honlapját
/www.enermax.com.tw/product-01.htm
ott azt írják, hogy passzív PFC-s modelleknél is van tekerő, igaz nem mindegyiknél, de ha a modell megnevezésében benne van az FCA, vagy FMA, akkor az tekerős, ha VE akkor duál ventis, csak az FC, és FM jelűek nem tekerősek
Egyáltalán mi az az aktív/passzív PFC??? :O

(#19) Egon válasza badbrother (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm... A nálunk kapható modelleknél én még nem láttam passzív PFC-s + ''tekerős'' modellt...
PFC? Nem tudom minek a rövidítése, a lényege kb. az, hogy egy külön áramkör segítségével próbálja megóvni a gépet a (kisebb mértékű) feszültség-ingadozásoktól (az aktív PFC tudtommal legalábbis ezt csinálja).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Egon válasza badbrother (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként meg nem akkora egetverő árkülönbség van az azonos ''méretű'', aktív és passzív PFC-s modellek között, hogy ne érné meg az előbbit választani (úgy értem, ha már rászánt 15K-t (nettó!) egy tápra, akkor ''majdnem mindegy'', hogy 15-öt vagy 18-at fizetsz érte - ''pluszban'' kapod még a tekerőt is, ja és mielőtt elfelejtem: a passzív PFC-s tápomhoz nem adtak matricát (vagy a boltban kilopták belőle...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Khangorilla


Khangorilla
csendes tag

Hali Mindenkinek! Köszönöm a segítségeteket, sikerült megoldanom a problémát. A BIOS-ban betöltöttem egy Optimális default-ot, ezután végignéztem minden opciót, hogy esetleg valamelyik miatt kapcsol-e le. Rájöttem, hogy ha a PC HEALT STATUS-ban a NO FAN SHUTDOWN SYSTEM: ENABLED és a CPU WARNING TEMPERATURE-t beállítom 60 fokra + a CPU SHUTDOWN TEMPERATURE-t beállítom 70 fokra, akkor minden 2. vagy 3. újraindításnál leáll. Amióta ezeket a funkciókat kikapcsoltam azóta teljesen normálisan müxik a gép. Ja egy winyóm van, egy DVD olvasóm, Videokártya, hangkártya. Kipróbáltam még másik két táppal egy Codegennel és egy Enermaxxal is, mindkettő 400W-os volt, de ezekkel is ugyanezt csinálta. Visszatettem az eredetit és vettem hozzá egy túlfesz. ellen védő kis micsodát (a biztonság kedvéért 2250,-Ft-ért) és tökéletesen működik. EPOX tulajok! Ha gondoljátok, ti is próbáljátok ki ezeket a funkciókat, hogy a ti alaplapotok hogyan fog reagálni rá. Elképzelésem szerint, ha beállítom, hogy kapcsoljon le, ha a CPU eléri a 70 fokot azért áll le újraindításoknál, mert a VIA KT266A még nem támogatja ezt a funkciót és így nem tudja értelmezni, mégha a BIOS-ban már van rá lehetőség. Működés közben soha nem állt le és soha nem is indult újra a gép. Most már nagyon boldog vagyok hogy minden tökéletes és rendben van. Titan D5TB(TC) hűtőt vettem a procihoz, alapban a CPU 38 fokos, teljes terhelésen 45 fokos (ez nyitott háznál), zártnál 45 és 49 fok. Telepítettem már Win98-at, Win98SE-t, WinME-t, WinXP-t, Win2K-t és mindegyik egyetlen egy hiba vagy kékhalál nélkül felment. Most éppen WinME-t használok, nagyon frankó, minden progi, játék hiba nélkül fut.
Mégeccer köszönöm mindenkinek a segítőkészséget!!!
Üdv.: A Kis Khangorilla :-)

(#22) Den válasza Khangorilla (#21) üzenetére


Den
veterán

Ha a k266a nem támogatná nem lenne benne a biosban. Én a helyedben visszavittem volna, annak alapból menni kéne. Lehet hogy csak tünetileg kezelted a problémát attól még valami nem kóser. Följebb is írta valaki hogy a leírt jelenség típushiba, az én első lapom is ezt csinálta, a második ugyanazokkal a beálításokkal nem csinálja.

www.simson4t.hu

(#23) Khangorilla válasza Den (#22) üzenetére


Khangorilla
csendes tag

Hi Den! Voltam az üzletben is, ahol vettem és ott azt mondták, hogy már több, mint 1000 darabot eladtak belőle és még egyet sem vittek vissza. Ha az én lapom tényleg hibás akkor kifogtam azt az egyet az ezerből. Most müxik, ha később mégis lenne vele valami gáz, viszem vissza és azonnal cserélni fogják -mondta az eladó srác-.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Rossz a tápom? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.