Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vk1972


vk1972
csendes tag

2012-ben alapvető változások történtek a rokkantak ellátásával kapcsolatban. Sok új kérdés merülhet fel a szabályokkal kapcsolatban. Itt fel lehet tenni és remélhetőleg válaszolnak is hozzáértők.

A mozgáskorlátozottaknak van országos szervezete, de a rokkantnyugdíjasoknak nincs, pedig nagy szükség lenne rá. Teljesen ki vannak szolgáltatva a törvényhozóknak. Biztos lenne néhány rokkantnyugdíjas jogász, közgazdász, informatikus, akik önkéntes alapon meg tudnák szervezni a rokkantak országos szervezetét. Ebben a topikban talán feltűnnek ilyen betegtársak is.

Néhány hasznos link:

Összefoglaló táblázat a 2012 évi rokkantsági szabályok változásáról:
1. táblázat.
2. táblázat.
3. táblázat.

Fórumok:
leszázalékoltak fóruma.
Jogi fórum.

Hasznos linkek:
Rokkant lap.hu
Országos Nyugdíjfolyósító Igazgatóság

A Prohardver jobb fórum formátumot biztosít, mint az Index, mert itt a válaszokat is meg tudjuk nézni, nem egybefüggő hozzászólás folyam a topik. Hasznos fórumozás kívánok.

[ Módosította: 7 ]

(#2) vk1972


vk1972
csendes tag

(#3) macimisi válasza vk1972 (#2) üzenetére


macimisi
csendes tag

Nagyon jó a Hegedűs riport.Csak az a gond,hogy a fideszbérenc alkotmánybíróságra nyujtja be meg Strssbourgba aminek az ügyintézési határideje több hónap is lehet.Visszamenőleg meg tuti,hogy nem fognak engedményt tenni részünkre.Jó ötlet volt a topicod.Sajnos a számítógépkedvelők közt kevés a rokkant.Sok az egészséges fiatal.Akiket ez a téma nem érdekel.Néhányan országosan most alapítottunk pár napja egy rokkant érdekvédelmi szervezetet.Az elnökünk mail címe sanaliked@gmail.com.Ha érdekel,és belépnél írj neki.Amúgy a linkeid nagyon jók.Időszerűek.Sok sikert az uj topichoz.

(#4) zsömike60


zsömike60
újonc

Sziasztok szép napot kívánok. :)
Örömmel vettem a meghívást eme oldalra,bár egy kissé nehézkesen de itt vagyok. :W
Köszönet :R
Nekem egy kérdésem lenne most momentán.Az eddigiek folyamán ,tudomásom szerint a rokkantnyugdíj időszaka beleszámított az öregségi nyugdíjba.
Mivel ez a rendszer átalakul,nem tudom,hogy a továbbiakban is hozzá számítják -e majd az évekhez,persze ha nem járadékos leszek. :R
A választ előre is köszönöm szépen:Zsömike

zsömike60

(#5) vk1972 válasza zsömike60 (#4) üzenetére


vk1972
csendes tag

Ha sikerült választ kapni akkor feltétlen írd le ide.

Ideje lenne, hogy kiderüljön lesz-e valamilyen utazási támogatás.

A rehabilitációs járadékosok helyzete tragikus lesz. Csak a minimálbér 35-45%-át kaphatják. Ha elmennek dolgozni akkor szüneteltetik a járadék kifizetését és 90 nap után végleg megszűnik a rokkant státuszuk. A törvénymódosítások legnagyobb problémájának ezt tartom.

(#6) vk1972


vk1972
csendes tag

Utazási kedvezmény és egyéb változásokról riport (február 02.): [ATV videó].

[ Szerkesztve ]

(#7) Creatív


Creatív
újonc

Köszönöm a meghívást!Valóban sokkal átláthatóbb felület,mint más "helyen".Remélem sokan idetalálnak. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.