Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) headhunter


headhunter
addikt

Akinek van Zidoo X6 Pro, melyik gombokkal tudja "vezérelni" a hangerőt? (KODI, stb...)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#152) dh66e


dh66e
veterán

Szasztok!
Androidos lejátszót keresek egy buta tévéhez ajándékba.Semmit nem tudok róluk-én asztali médialejátszót használok- ezt gyorsan hozzáteszem.Pár kérdésem volna.
Hogy viszonyulnak a kadencia helyes lejátszás terén?
Melyik videó illetve hang formátummal van gondja?
Ezt a modellt illetve céget ismeri valaki?Megér ennyit (10usd szállitással)vagy másfele nézelődjek modell és bolt tekintetében?
Már kérdeztem egy másik topikban más chippel szerelt modelleket,de ott átlapoztak a kérdésemen.Remélem itt több segítséget kapok.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#153) ghiottone válasza dh66e (#152) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szia,

pont 2 hsz-el feljebb linkeltem, és ahogy nézem ez ugyanaz a Beelink i68-as box - nekem 1 hét alatt ért ide a gearbestről gls-el Angliából szállítással együtt akkor 75 dolcsi volt. Ha wifivel szertenéd használni media stream-re akkor ne ezt válaszd, mert gyenge a beépített wifi antennája, az RJ45 jó, azzal nincs gond. Nem sokat használtam, mert kipróbálás után ment is fel a hardverapróra és ma már az új tulajánál van. Nekem tetszett a kütyü - főleg a módosítatlan android miatt.
Árba inkább a gearbest-et ajánlom 5 dolcsi a normál szállítás - 5-7 nap a szállítási idő és 1-2 napon belül fel is adják. :K nyersz 25 dolcsit és hamarabb meg is kapod.

Most - pár oldal elolvasása, youtube videók után inkábbb áttértem a Windows-os cuccokra és egy Ainol Mini Pc-t rendeltem 97 dollárért - többet nem szánok rá, ez is tudja a 4K-t, jó a wifije, a méretei miatt tudom magammal hurcolászni is előadásokat tartani miegymás.

szerk.: de nem a szállítás 100USD :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#154) dh66e válasza dh66e (#152) üzenetére


dh66e
veterán

Hopsz lemaradt egy nulla (szerk időn kívúl vagyok).100 dollár akart lenni.

(#153) _ghiottone
Igen azt olvastam amit írtál csak a márkanév megzavart.
Ami fontos annak akinek venném az a you tube mert a tévéjén megszünt a támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#155) dh66e válasza dh66e (#154) üzenetére


dh66e
veterán

Megint kifutottam....
Szállítással együtt 100 természetesen,de akkor nézelődök másik oldalakon is.
Nagyon köszi a válaszodat és az infókat.Megnézem azt a mini pc-t is azokat sem ismerem....

(#156) ghiottone válasza dh66e (#154) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azt nem írtam csak, hogy a lejátszásnál a hdmi szépen átadta a képet, hangot. 4K sample videókat szedtem le, azokkal nem volt gond MX Player-t használva. Egy 1080p-s youtuberól leszedett Superman Batman trailernél volt 2 akadásom, amit nem értettem, de lehet, hogy a háttérben futó app frissítések, megnyitott alkalmazasok miatti "memóriaszivárgás" okozta - android 5.1-nél előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#157) Szabadh


Szabadh
tag

Hello.
Kedvet kaptam ehhez media lejátszóhoz. Aki megunta eladná írjon egy privátot.

(#158) Jolet


Jolet
őstag

Sziasztok!
Mik a tapasztalatok érdemes venni ilyet? Nem a reklám érdekelne, hanem a valóság...

ezeket nézegetem:

http://www.gearbest.com/compare-232100_229566_211701_258635-1_1_1_1

számít, hogy a ram 1 vagy 2 giga?

az a bajom, hogy elolvasva a topicot nem nagyon dicsekedtek vele és nem is szidjátok... vagy csak egy valaki vett végül?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#159) headhunter


headhunter
addikt

Zidoo X6 Pro mellé "kellene" Paks 2, fogyasztása 1000 óra alatt, 0.75kW...

[ Szerkesztve ]

(#160) headhunter válasza Lifeforce (#113) üzenetére


headhunter
addikt

(#161) Lifeforce válasza headhunter (#160) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez miért?
Kifogyott, karácsonyra kérésre rendeltem :)
Erre megint rendeltek egy csomót.

(#162) headhunter válasza Lifeforce (#161) üzenetére


headhunter
addikt

Meglepődtem, hogy bekerült a kínálatba, mert az RK-ról nagyon rossz a véleményed...

"Váltottál"? (Új év, új munka?)

(#163) Lifeforce válasza headhunter (#162) üzenetére


Lifeforce
őstag

Most is az :)

(#164) Lifeforce válasza headhunter (#162) üzenetére


Lifeforce
őstag

Bocsánat, utóbbira nem válaszoltam. Még nem, majd márciustól. Kérték, hogy maradjak még.

(#165) eszementális


eszementális
tag

Sziasztok!
Erről a kis gépről van valakinek valami konkrét tapasztalata? Nagyon érdekesnek tűnik.
[link]

(#166) atosz


atosz
őstag

A frissítéssek megoldották a korábbi problémákat? Vagy meg mindig várni kell esetleg vele?

(#167) headhunter válasza headhunter (#159) üzenetére


headhunter
addikt

1.500 óra = 1kW

(#168) macchi856


macchi856
újonc

Csoki

Van nekem egy ilyen csodás gépecske..
És nem tudok rá jönni, hogy miért van az..
Ha filmet vagy zenét nézek netről ( youtube, rádio, kodi...) szakadozik a hang..
De ha ezt máshol teszem pl: anyum, öcsém.. ott nem

Digi 1000 net van egy tp linkes router

Routert meg néztem és nem láttam benne semmit ami ezt produkálná

Valakinek tapasztalat vagy tipp ?

(#169) robi1979


robi1979
aktív tag

Erről a játékosról valakinek véleménye? Himedia H8

[link]

Ezt Írják alin:

2015 Newest, English Firmware HIMEDIA H8 Octa-Core Chips Android TV Box,
2GB RAM 16GB ROM, Home TV Network Player

A 10/100-as madzagos LAN nem kevés BDISO-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#170) headhunter válasza robi1979 (#169) üzenetére


headhunter
addikt

(#171) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! egy olyan kérdésem lenne, hogy egy Zidoo X6 Pro ( vagy ilyesmi kütyü) mennyire válthat ki egy WD TV médialejátszót? Azon csak hd filmet nézünk, egyszerű kezelés, nincs fagyás stb. Képminőségre az szerintem jó, volt már rosszabb minőségű player itthon. Egy ilyen Zidoo X6 Pro képmiősége milyen ehhez képest? Cserélt már valaki ilyenre WD-ről?

(#172) Szabadh


Szabadh
tag

Sziasztok. Rendeltem egy Zidoo x6 -ost. Meg is jött cirka 2 hét alatt kinából. Normál postával. Meg is lepődtem. Ez azóta is tart :)
Leírom a véleményem, nekem is jól jöttek mikor e mellett a külyü mellett döntöttem.
ELöször is a készülék nagyon pici, és könnyű. A képeken nagyobbnak tűnt, és azt hittem alumínium fedlap van rajta. De nem. A csomag maga is kicsi volt. Nem is volt vám, meg semmi. Lehet ebből a szempontból jó. Remélem nem Klón vagy hamisítvány....
Rádugtam a tv-re. ahogy netet kapott, egyből frissíteni akart, kilépni sem sikerült ebből, úgyhogy hagytam.
Aztán mindent kipróbáltam amit tudni kell, és tudta is. Filmeket röhögve vitte, gyorsan elindultak, pedig távoli NAS-ról jönnek. Nem is kellett MX Player, meg a bevált dolgaimat letölteni. A gyári is tökéletes volt. A KODIt nem szeretem. De ment az is gond nélkül. Youtube, távoli képernyő, telefonos távírányítás...stb minden szépen megy. Youtube mondjuk néha beszaggat valamiért, de lehet valami háttérben futó folyamat zavarhatta.
A gyári távirányító meglepően jó. Ehhez a csempés felülethez jó a lépegetés. Taníthatók a tv gombjai, és a színes gyors gombok is hasznosak. De nem helyettesit az egeres verziót. Ha netezni akarsz, akkor legyen kéznél egy légegér is.
Az egész külyűn érezni, hogy ki van találva. Nincsenek felesleges haszontalan programok. számomra jött az elvárt sebesség is. Nem volt akadás, meg "ezzel mi van már megint..."
Filmlejátszáshoz az 1080 24hz et választottam. Nincsenek akadások a hosszú kamera mozgásoknál.Tehát tudja a kadenciahelyes lejátszást. Asszem ezt nevezik annak.
Melegedés van. Az egészet forditva tettem le. Hátha jobban elszáll a hő. Majd nézegetem, hogy terhelésnél milyen meleg. Nagyjából ennyi. Nekem tetszett amit eddig láttam belőle.

(#173) sparks


sparks
senior tag

Én is beszereztem egy ilyen chipes boxot. Nexbox Z68 a neve, manapság 50 USD az ára és nagyon pöpec egyelőre.

Alapból rootolt a készülék, nekem az első ilyen cuccom, összehasonlítási alapom nincs.
Felraktam a legújabb FW-t, szerencsére van egy fórum hozzá, ahol valaki reszelgeti.

Én azért vettem, hogy ne kelljen bekapcsolni a gépet, ha sorozatokat nézünk, erre tökéletes.
A routeren csücsül egy 1 terás vinyó, amire lejönnek transmission torrenten a cuccok, onnan is hibátlanul játssza a filmeket.
Ezért az árért számomra főnyeremény, 2 giga ram és 16 giga rom van benne. Tervezem, hogy rárakok egy 2 terás winyót, de akarok egy aktív hubot tenni mellé, hogy ne a Z68 áramát egye, félek nem bírná hosszú távon. Egyelőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#174) Szabadh válasza sparks (#173) üzenetére


Szabadh
tag

Az a narancssárga távirányító az légegér hozzá?

(#175) sparks válasza Szabadh (#174) üzenetére


sparks
senior tag

Sima gagyi távirányító :D

(#176) Szabadh válasza sparks (#175) üzenetére


Szabadh
tag

A zidoo fw nem megy fel ra..? Nem próbáltad?

(#177) sparks válasza Szabadh (#176) üzenetére


sparks
senior tag

Elvileg van hozzá hack-elt Zidoo fw, de nem próbáltam. Egyelőre a teljesen lecsupaszítottat használom és ez most jónak néz ki. Gyors, működnek a dolgok, pár filmet már ezen néztünk és nem volt benne hiba. Most Kodi alá rakosgatok IPTV-ket (már amennyire találok linkeket), az is működni látszik. Illetve Kodi alatt néha tapasztaltam leállást, meg volt pár egyéb fagyás is, de még sok tapasztalat nincs.

(#178) Kopter69


Kopter69
csendes tag

Sziasztok!
Egy hónapja van egy Zidoo X6 Pro készülékem. Minden szép és jó, kivéve, hogy hálózaton történő videólejátszásnál (ez lehet internet-Youtube vagy helyi hálózat Kodi-val NAS-ról) sokszor szaggat.A netem gyors (200/100), a router gigabites ASUS, a NAS szintén gigabites, a LAN kábelt már kicseréltem (hátha sérült egy vezeték benne) legújabb firmware, legújabb Youtube app, 4 műanyag láb a túlmelegedés ellen ráragasztva az aljára. Mi a fenét lehetne még tennem, hogy jobb legyen???
A hiba főleg gyorsabb kameramozgásoknál látható, zoomolás, oldalra mozgatás stb. olyan mintha akadna a kameraállvány vagy gyorsan mozgó témánál pl. vízesés vagy repülő madarak. Láthatóan nincs meg a 30 vagy akár a 24 fps sem. Valahova 15-20 fps közé saccolom.
Van itthon egy WD és egy ASUS media player már 4-5 éve, van mihez hasonlítani. Azok tökéletesen működnek.
Teszteltem USB winchesterről, ott szépen lejátszott mindent.
Teljes áramtalanítás (és így teljes memóriatörlés) után jobb a helyzet egy ideig, bár nem 100%-os akkor sem.
Magyarországon vettem a 220 Voltnál 34.990-ért, gondoltam ha Kínából rendelem 90 dollárért + 27% ÁFA ha elkapják a vámon, ugyanott vagyok. Lehet, hogy megy vissza garanciában a 220 Volthoz, de túl sok jót nem várok a dologtól.
Érdekesség, hogy más gyártási száma volt a készüléknek, mint ami a dobozon és a garancialevélen volt...talán valaki már visszaküldte?
Bármilyen ötletet, segítséget szívesen veszek, előre is kösz!!!

(#179) Szabadh válasza Kopter69 (#178) üzenetére


Szabadh
tag

A YouTube nekem is szaggat. De az eddigi andoidos kulyuknel is. Windows, es telefonon nem.... Ezt mar megszoktam. A filmeknel viszont neha megall a kép 1 masodpercre. Aztan porognek a kockák, es utoléri magát. Az ok szamomra is ismeretlen. Háttér folyamatok?

(#180) Kopter69 válasza Szabadh (#179) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Nekem egyedül a hálózatos lejátszásnál van probléma, annál is csak a lejátszás kisebb-nagyobb "darabossága". Hál Istennek 1 másodperces megállások nincsenek. Valahol olvastam, hogy megtelik valami cache vagy puffer és akkor akadozik a lejátszás. Ezért gondolom, hogy jobb lesz teljes áramtalanítás után amikor mindent kitöröl a RAM-ból. Ugyanis távirányítóval kikapcsolva, bekapcsolva nem töröl semmit a memóriából. A háttérfolyamatokról, amennyiben nem látható a felhasználó számára, nem tudok mit mondani, ennyire nem vagyok Android szakértő, csak a futó programokat tudom kilőni.

Mivel media playerem van otthon kettő, elsősorban inkább netes TV okosítónak vettem, netezni, Youtube stb. Mivel pont a Youtube akadozása idegesít, lehet, hogy eladnám és vennék egy Windows-os, kicsit komolyabb mini PC-t!

Ha valakit érdekel ELADÓ mo-i garanciális Zidoo X6 Pro-m!

(#181) Szabadh válasza Kopter69 (#180) üzenetére


Szabadh
tag

Hát most megnéztem két filmet, semmi gond nem volt. Nyomtam is pár tesztet mindenfajta filmnél. Mindegyiket hálózaton. Kodinál semmi gond, a gyári lejátszónál voltak röccenések, hogy megállt a kép egy egy pillanatra. Lehet áttérek a KODI -ra vagy az MX playerre.
Youtubenál a gyárilag telepített program valami OGYoutube. Azt még letesztelem. Eddig annyi tűnt fel, hogy fut a háttérben is.
A képernyőn lévő fő kockákat át lehet rendezni valahogy?

(#182) Kopter69 válasza Szabadh (#181) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Azzal kezdtem, hogy amikor először akadozott a kép, kidobtam az OGYoutube-ot és feltelepítettem a rendes Youtube appot. Tökmindegy, mivel valószínűleg nem ezekkel az appokkal van baj :)
A főmenüt nem tudtam átrendezni, valszeg nem lehet.
Ha tisztító programokkal akarsz futó appokat kilőni (talán AppCleaner vagy TaskKiller vagy mittomén mi a gyári program neve), látszólag törli a memóriából őket, de ha a képernyő alján rákattintasz a futó programok ikonra mégis tele van a memória az elmúlt időszakban futtatott programokkal.

Egyébként meg ez a sorsom. Becsszó nem vagyok egy kötözködős alkat, nem keresek a kákán is csomót, de kb. minden második műszaki cikkel megszívom. Néha már röhögök saját magamon is :)))

Borzasztóan élvezem a keresés, a vadászat időszakát. Olvasom a teszteket, nézegetem az Aliexpress-t vagy a magyar boltokat, mik a vélemények, mennyiért adják. Több hetes megfontolt, körültekintő, tudományosan alátámasztott keresgélés után kiválasztottam az általam a világ második legjobbjának gondolt TV Boxát, az X6 Pro-t! Az első valamelyik Minix modell lett volna kb. 10-15 eFt-tal drágábban. Hááát nem jól választottam:)

(#183) headhunter válasza Kopter69 (#182) üzenetére


headhunter
addikt

"Az első valamelyik Minix modell lett volna kb. 10-15 eFt-tal drágábban. Hááát nem jól választottam"

Iboum oldalt böngészted és a Minix Neo U1 lett volna a "nyerő"?

(#184) Kopter69 válasza headhunter (#183) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Nem azon az oldalon, de igen a Minix NEO U1 lett volna. Egy légegérrel.

(#185) Kopter69


Kopter69
csendes tag

Ha idegesít a Youtube videók tenyérbemászó simasága...Már a 30 fps-től is ideges leszel és a 60 fps-től falra mászol, ne habozz...itt a te készüléked. Igazi férfias, nyers, röcögős képet ad!

Zidoo X6 Pro, magyarországi garanciával eladó :)

(#186) headhunter válasza Kopter69 (#185) üzenetére


headhunter
addikt

14 napból kifutottál? (Vásárlástól számítva)

(#187) Kopter69 válasza headhunter (#186) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Sajnos ki. Nem csak 3 nap van a visszavételre?

(#188) headhunter válasza Kopter69 (#187) üzenetére


headhunter
addikt

2) szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződés megkötésének napjától számított tizennégy napon belül gyakorolhatja.

Az interneten keresztül történő vásárlástól való elállás...

(#189) Kopter69 válasza headhunter (#188) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Legközelebb ha megveszem a Minix-et vagy egy mini PC-t, odafigyelek rá. Ezt már megsz,,tam:) Bár a garancia még él, illetve van egy kis anomália a gyártási szám körül (más a készüléken és más a dobozán illetve a garanciajegyen), amit azonnal jeleztem is a 220 Volt felé, szóval gyanús és ezt nehéz lesz kimagyarázni a részükről.

(#190) Szabadh válasza Kopter69 (#185) üzenetére


Szabadh
tag

Nah. Bekabeleztem a készüléket. Most mar hálózati kabelen kapja a netet. A filmeknel minden okes. Azóta egyszer se akadozott. A gyari lejátszót teszteltem főleg. Volt egy mkv fajl amit nem akart lejatszani. Azt az egyet valamiért nem. De Kodi vitte, meg az MX player is. Szoval filmlejatszas tokeletes full hd 3D filmekkel. A tesztvideo csomagbol a killa nevű is tökéletesen ment. Mondjuk a youtbe az nem javult meg ettől. De nem olyan zavaró. Ha a kep picik akadotik is a zene akadas mentesen szól.

(#191) Kopter69 válasza Szabadh (#190) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Legalább nem érzem úgy, hogy paranoiás vagyok, hogy csak velem történik meg :) Mármint a youtube akadozás. Igazán egy youtube lejátszás hardveres gyorsítással ennek az eszköznek ujjgyakorlat, 10% prociterheléssel menni kellene.
Zenehallgatásra (kép nélkül) azért nem használom, mert mégiscsak kell hozzá egy képernyő, amin vezérled. Eközben az X6 fogyaszt 3W-ot, a TV meg kábé 100W-ot mellé. Vagy pendrájv bedug, lejátszás elindít, képernyő kikapcs és hagy szóljon a zene?
A kábeles net tényleg hasznos, írhatnak bárhányszáz megabitet a wifihez, csak a kábel az igazi. Nekem fél méterre a router mellett van az X6, mégis jóval gyengébb a wifi sebessége, mint a kábeles.
Érdekesség:) egy hónap alatt most másodszor gyullad ki a piros led. Kikapcsolás után eddig semmi sem világított, kivéve 2 nappal ezelőtt és most a piros led. Melyik a normális? Ha semmi sem világít vagy a piros?

Használt de kiváló műszaki állapotú X6-osomat elcserélem hasonló típusú BMW-re! Nincs értékegyeztetés, egy az egyben :)

(#192) Kopter69 válasza Kopter69 (#191) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Pár perccel a piros led után, amikor azt hittem kikapcsolt, bekapcsolva kék leddel találtam az X6-ot. Távirányítóval kikapcs, semmi sem világít. Na most ez mi volt?

(#193) Szabadh válasza Kopter69 (#192) üzenetére


Szabadh
tag

Be lehet állítani, h kikapcsolo gombra teljesen kikapcsoljon, vagy szinte csak mint a kijelzot a telefon. Ilyenkor világít a piros nálam. Keszenleti allapot. Aztan van olyan, h kikapcsolom a tvt es magatol erzekeli es standby ba teszi magát. Nekem eddig ez remekül működött. Sot kikapcsolásra vissza szamol 5 től. Ha megsem akarom, akkor barmalyik gombbal meg tudom szakiatani. Hasznos ha melle nyom az ember. (bocs telefonról irok)

(#194) Kopter69 válasza Szabadh (#193) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Ja már én is rájöttem. Ha a TV-t kapcsolom ki előbb, akkor pirosra vált. Ez a standby amit írtál. Ha az X6-ot kapcsolom ki előbb akkor led nélkül kapcsol ki, "sötét" lesz. De mint láttuk, ekkor sem áramtalanítja magát, minden mergmnarad a memóriában.

(#195) Szabadh válasza Kopter69 (#194) üzenetére


Szabadh
tag

Youtube ra megoldás lehet az valamelyik miracast. En allconnect - et hasznalok most. Azzal nem szagat. Es a hang is szebb mélyebb. Háttérben is fut a telefonon. Csak nem tudom elinditani a kedvencek összes lejátszásat.

(#196) Kopter69 válasza Szabadh (#195) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Lehet, hogy jó lenne, de ugye a Miracast stick tizenvalahányezer forintba kerül? Sajnálnám rá a pénzt. Épp megint gondolkodom az X6 eladásán és egy mini PC lenne jó...

(#197) headhunter


headhunter
addikt

Torrent letöltés közben néztetek filmet és mennyire "akad" meg a film?

(#198) Szabadh válasza Kopter69 (#196) üzenetére


Szabadh
tag

Nem kell stick. Ha egy halozaton vannak akkor megy. Letoltod play röl.

(#199) Kopter69 válasza headhunter (#197) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Nem vettem észre, hogy befolyásolná. Mivel gigabites routerem, NAS stb. vannak, nem is szabadna, hogy befolyásolja. Ha 100Mbites a router egy gyors nettel és letöltéssel valszeg maximumra van hajtva és nem jut elég sávszélesség a többi eszköznek.

(#200) Kopter69 válasza Szabadh (#198) üzenetére


Kopter69
csendes tag

A Miracast egy vezeték nélküli adatátviteli eszköz, hang, kép átvitelhez. Úgy gondoltam, hogy te arra gondolsz, hogy ne HDMI-vel legyen összekötve az X6 és a TV-m, hanem Miracast stick bedug a TV-be és vezeték nélkül kommunikál az X6-tal és így valamiért simább lesz a Youtube lejátszás. De te ezek szerint máshogy gondoltad?

(#201) Szabadh válasza Kopter69 (#200) üzenetére


Szabadh
tag

Igen másként. Van a zidoon egy olyan program , happy cast. Ehhez le kell töltened egy programot. De ezt mutatja is a kütyü. Ezzel próbáltam eloszor a telefon kepet atvinni. Tökéletes egy az egyben a telefon kijelzoje lesz a tv n. Viszont youtube nal nem volt hang. Letoltottem az allconnect programot a telefonra. (android) Belépész mutatja az elerhetosegeket, Dnla stb. YouTube nal a kis megosztas nyilacskara kattintok ott hozza a programot. Ra nyomok kivlasztom a happy cast ot es pillanatok alatt megy is a video a tv n szaggatas nélkül. Tenyleg nagyon gyors, es jo a minőség. Es teljes képernyőn megy. Lehet választani a happy cast helyett a zidoon alapból fent lévő eHomeMediaCentert is. De azzal nem ment teljes képernyőn.

(#202) Kopter69 válasza Szabadh (#201) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Kösz. Tanulmányozom a dolgot. Fénykép már átment a TV-re de nekem még nehézkesnek tűnik, nem látom át teljesen a logikáját.
Öregszem :(

(#203) Kopter69 válasza Szabadh (#201) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Közben felraktam a hardverapróra 31 eFt-ért. Fillérekért nem akarom eladni, mégis 110 USD körül lenne az új + VÁM, ÁFA. Ettől kicsit megijedhetett az X6, mert mintha egyre simábbak lennének a Youtube videók :)))

(#204) Szabadh válasza Kopter69 (#203) üzenetére


Szabadh
tag

Te tudod. Szerintem ne add el. Ha androidos lejátszót veszel akkor ilyen a youtbe. Nekem volt mar 3 és mindegyiknél picit akadozott. Es eddig ez a zidoo a leg jobb mjnd közül. Nincs szarakodas, minden működik. Ki van talalva. YouTubeot mar el sem inditom, egyszerűen telefonon kikeresem es radobom a lejatszora. Ami ossze van kotve az erősítővel optika kabellel. Szoval a tv t sem kell bekapcsolni. A zidoot meg altalaban ki sem kapcsolom. Mehet... Alig fogyaszt.

(#205) Kopter69 válasza Szabadh (#204) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Tegnap este vendégség volt nálunk. Teljes áramtalanítás után szépen végigcsinálta az estét mindenféle Youtube videókkal. Ha emelkedett a hangulat nem figyelünk oda egy-két kis apró röccenésre. Kétszer állította meg magától a videót, pillanat-álljra kapcsolt, miközben senki nem nyúlt semmihez. Ennyi panaszom volt. Lehet, hogy hallgatok rád. Ha nem viszik el 30 körül, nem erőltetem, nem adom el. Döntsön a sors.

Néha egy kicsit bizonytalan vagyok....vagy mégsem?

Újra megpróbálom ezt a miracast, chromecast dolgot.

(#206) Kopter69 válasza Kopter69 (#205) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Sziasztok! Eladtam a Zidoot 28-ért és veszek egy windows-os mini PC-t helyette. Így már sajnos kiesek a fórumból. Üdv mindenkinek

(#207) Szabadh válasza Kopter69 (#206) üzenetére


Szabadh
tag

Sajnálom. A Windows mini pc-n én már túl vagyok. Az sem vált be. Csak egérrel lehet irányítani, a légegérrel hülyét kaptam. Nagyon apró volt minden full hd -ban.
Ez a zidoo rendben van nálam. Akkor adom el, ha valami újra vágyom majd. A youtube meg olyan amilyen. Nem a lejátszó hibája. Más videomegosztók akadás nélkül mennek.

(#208) Kopter69 válasza Szabadh (#207) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Nálam a netes videónézés volt a fő szempont és a Youtube a fő videóforrás. Nyilván egy Videa vagy egyéb nem ér fel hozzá. Lehet, hogy nekem voltak speciális igényeim, más aki pendrájvról filmet játszik, weboldalakat nézeget és kontrollerrel Asphalt-ozik, tökéletes készüléknek tartja. Még az is lehet, hogy egy másik szériából való példány akár jobb lett volna.
Viszont a 220 Voltot, ahonnan vettem, nem ajánlom senkinek. Megírtam nekik a panaszomat és se kép se hang. Megírhatták volna, hogy adjam postára, vagy vigyem be hozzájuk vagy, hogy szerintük ez nem garanciális probléma és elutasítják. De semmi, egy nagy semmi.
Ezen kívül tényleg kiváló és gyors kis készülék volt.

(#209) Kopter69


Kopter69
csendes tag

Ja még valami. A Zidoo hivatalos fórumba, zidoo tech support alkalmazottnak is többször beírtam, de a reagálás ott is kb a nullával volt egyenlő. Annyit kértem tőlük, hogy valami videó vagy fps teszt appot javasoljanak vagy küldjenek már (gondolom a Zidoo gyárban csak használnak valami tesztprogramot), nulla, zéró, semmi.

(#210) PZMike


PZMike
csendes tag

Nekem egy Zidoo X6 pro van.

Két hónapja megelégedéssel használom.
78,57USD-ért sikerült megcsípnem az Alin. :)

Rendszeresen frissítik a firmware-t.
Nekem 1.0.34-es fw-rel jött, azóta frissítettem 1.0.38-ra, de már van 1.0.39 is.

Teljesen jól működik és semmilyen akadást nem észleltem. :)
Fontos, hogy a router Gbps portjára van kötve Cat5E kábelezéssel,
de egy rövid tesztelés erejéig a Wi-fit is kipróbáltam rajta és azzal sem volt gond.

A Youtube is akadásmentes
(a gyári youtube másolatot lecseréltem az eredetire,
mert a felhasználói felületet nem tudtam görgetni,
az eredetivel nincs ilyen probléma).

Nagyon sok mindent lehet kezelni már a hozzáadott távirányítóval is,
de amire az nem elég, arra jó egy wireless usb-s optikai egér (2,85USD).
A gyári távirányító alkalmazás (ZIDOO RC) nekem nem jött be.
Ja és mivel Anynet+-os, ezért a régi (6 éves) Samsung tv tárirányítója is kezel rajta egy-két funkciót.

Legtöbbet a Kodi-t (ZDMC) használom rajta.

Egy jó darabig biztos nem cserélem le!

(#211) headhunter válasza PZMike (#210) üzenetére


headhunter
addikt

Ezt telepítetted? [link]

ZDMC-ben nálad "csúszik" a hang az 1.0.39-es firmware telepítése után?

(#212) PZMike válasza headhunter (#211) üzenetére


PZMike
csendes tag

Nem az OGYoutube-ot, hanem a Google féle Youtube-ot tettem fel.

De most kipróbáltam az általad belinkelt OGYoutube 2.0-át is.
Görgetni már lehet, de azért nem az igazi.
Pl.: nem tudom átállítani a letöltés könyvtárát benne.
Az OGYoutube a letöltésen kívül tud még valami pluszt?

Tegnap én is engedtem, hogy frissítsem az 1.0.39-es fw-re.
A hangban csúszást nem tapasztaltam, igaz csak egy filmet néztünk végig azóta.
Az sem lementett film volt, hanem streamelt videó, amit [link] repositoryban található Exodus+ kiegészítővel "töltöttem le".
Ma reggel belenéztem egy lementett filmbe és beletekertem, így sem csúszott a hang, lehet, hogy codec függgő.

[ Szerkesztve ]

(#213) Szabadh


Szabadh
tag

Hello,
Valaki tud valamit arról, hogy miért vették ki a 1920×1080 24p képfrissítést a Megjelenés/HDMi mod beállításból?

(#214) passat77


passat77
tag

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra. Fél éve vettem egy Andoer Z4 Android 5.1 TV RK3368 Octa-Core 64 Bits 2G / 16G boxot. Ami sajnos bekapcsolás után csak kéken világított a bekapcsoló gombján és nagyjából ennyit tudott. Eddig félre is volt rakva, lehet újra flash-elni valahogy, vagy ennyi pénzért ne várjak csodát. ( amúgy egy KIII lett utána ami hibátlan)

(#215) headhunter válasza passat77 (#214) üzenetére


headhunter
addikt

Kisérletező kedved, milyen szinten van?

[link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#216) passat77 válasza headhunter (#215) üzenetére


passat77
tag

Nos hiába dugom usb-n win 10 alá, nem ismeri fel, driver-ek is fent vannak pedig... :F

[ Szerkesztve ]

(#217) pinceajto


pinceajto
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Van egy Beelink R68 -as Boxom és elég sanyarú sorsa van a Romok terén. Kb hivatalosan 1 Rom készült rá. Mennyire tudok másik hasonló adatokkal rendelkező romok közül választani?
Van valami tapasztalat?

(#218) headhunter válasza pinceajto (#217) üzenetére


headhunter
addikt

(#219) bikfic1


bikfic1
tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban hogy hogyan lehetne rootolni ezt a tv boxot (Scishion V88 )?
A fő cél az lenne hogy fix mac cime legyen, mert minden újrainditásnál másik van sajnos.
Virusirtot már leszedtem és USB hibakeresést bekapcsoltam. Android 5.1.1 van rajta.
A KingRoot és KingoRoot apk-kal már próbáltam, de nem sikerült.
Előre köszönöm.

(#220) Buster17


Buster17
addikt

Hali! Eme androidos készüléket valaki tudja frissíteni Pest/Pest megyében? Jelenleg Android 9 van rajta. Legalább egy 10est szeretnék rá ha megoldható

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.