Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  rFactor

Hozzászólások

(#251) McCartman


McCartman
senior tag

sziasztok,
eléggé meg vagyok kavarodva..
meg tudjátok nekem mondani , hogy mi a különbség a BIRKUCféle-[link] , a SOMPIRféle (rft)-[link] valamint az f1 2008 Basic mod-[link] között?
előre is köszi a 'világot':)

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#252) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

rft2008-as mod/rft2008-as trackpack/silverstone

Nekem szinte végig pattog a pályán az autó, folyamatosan leér az alja :) Tudtok valami használható Silverstone-t linkelni? Vagy van erre valami más megoldás? Hiába változtattam a setupon, nem ért semmit..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#253) Napster01 válasza Motion_Blur (#252) üzenetére


Napster01
tag

nézd meg honnan jön a szikra, az első felfüggesztések felöl, vagy a lámpa alatt, és feljebb kell venni az autó alvázának magasságát, ott kell állítani ahol a kerékdőlés van asszem...

_.(-.-)._

(#254) MPowerPH válasza MPowerPH (#250) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet tovább jelentkezni a ligába. Sajnos megint megüresedett pár hely. :(
Előnye ennek a ligának a többivel szemben, hogy nem kell a setuppal foglalkozni, mindenki egységes beállítással megy. Így tényleg csak a vezetői tudás számít, és minden a pályán dőlhet el, nem pedig a setup menüben. :)

Ha valaki jelentkezne, nyugodtan rámprivizhet. Segítek mindenben, és lehet kérdezni is. :K

Don't Tread On Me

(#255) MPowerPH válasza McCartman (#251) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tom... A ligák a Sompir féle módot használják... :U Birkuc kicsit leragadt a Challenge -nél. Én Sompir -t ajánlom. :)

Ja, de nem válaszoltam rendesen. :B Sompir az Rfactorra fejleszt, Birkuc meg már mint írtam leragadt a Challengenél. :) Tehát ez két különböző játék, nem öszekeverendő.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#256) Motion_Blur válasza Napster01 (#253) üzenetére


Motion_Blur
félisten

silverstone 1.18.755

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#257) szatocs válasza Motion_Blur (#256) üzenetére


szatocs
őstag

Versenyzel is valahol?

=== Szatocs ===

(#258) Motion_Blur válasza szatocs (#257) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem, arról már régen letettem, voltak negatív tapasztalatok bőven...

Haverokkal néha, de semmi több :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#259) szatocs válasza Motion_Blur (#258) üzenetére


szatocs
őstag

Mennyire negatív? :) Milyenek pl, érdekelne:D

Én versenyezgetek, de csak fél éve kezdtem, azt is megszakításokkal, és nem is F1. Elvezetgetek, de setupot semennyire nem tudok állítani. Váltófokozat, és annyi, de az nem sok semmi.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#260) MPowerPH válasza Motion_Blur (#256) üzenetére


MPowerPH
félisten

Motion, a stabilitást is kikapcsoltad? Sőtt, amivel nekem van nagy bajom... A blokkolásgátló nálad, hogy van? Mert elég nonszensz, hogy ilyen könnyen blokkolnak a kerekek egy erősebb fékezésnél...

Don't Tread On Me

(#261) Napster01 válasza Motion_Blur (#256) üzenetére


Napster01
tag

Végülis csak az elején a gyors kanyarokban ért le a kocsi, ez lehetett a pálya miatt is, megpróbálhatsz húzni a magasságon, de azzal csak tapadást veszítesz, meg sebességet...

_.(-.-)._

(#262) MPowerPH válasza Motion_Blur (#256) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt az időt milyen beállítással érted el amúgy? :U Elküldhetnéd, csak úgy kíváncsiságból. ;]

Don't Tread On Me

(#263) bzoley válasza Motion_Blur (#258) üzenetére


bzoley
veterán

Akár nekem is. Szenvedés ez a pálya, 1:21 eleje sem megy, nem tudok normálisan kigyorsítani, főleg az ötös után, hogy ne induljon meg a segge. Esetleg egy replay?

(#264) McCartman


McCartman
senior tag

ti amugy milyen kormánnyal játszotok?
..ennyit számít a magam összetákolta beállítás..?

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#265) MPowerPH válasza McCartman (#264) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem egy 6 éves MOMO Force -om van erre a célra. :) A beállítás több másodpercet is számít. :)

Don't Tread On Me

(#266) McCartman válasza MPowerPH (#265) üzenetére


McCartman
senior tag

és ha én nem értek ehhez? akkor megszívtam..)
ill. hogy lehet ezt megtanulni? :DDD vagy nincs valami fasza beállítás ami jó minden forma1es kocsihoz , bármilyen pályán? :U

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#267) MPowerPH válasza McCartman (#266) üzenetére


MPowerPH
félisten

Olyan nincs. Minden pályához más beállítás kell, ez triviális. Én se tudok még normálisan setupolni, talán egyszer megtanulom. De ahhoz a telemetriából is tudni kell olvasni...

Azért is a mi ligánk egységes setupot használ, mert így csak a vezetési tudás számít. Álltalában azt a setupot használjuk, amit a 2008 -as módhoz mellékeltek.

Don't Tread On Me

(#268) bzoley válasza MPowerPH (#267) üzenetére


bzoley
veterán

És jellemzően minden sofőrhöz is más beállítás kell. Én legalábbis teljesen hihetelten beállításokkal mentem ugyanolyan időket, mint a mellettem száguldók, viszont a többiek beállításaikkal csak bukdácsoltam.

(#269) MPowerPH válasza bzoley (#268) üzenetére


MPowerPH
félisten

De akárhogyis nézed a feltételek így a legigazságosabbak. :) Senki se a saját beállításával megy, hanem egy senki álltal nem ismert egységes setuppal. Mindegyiik beállítást meg lehet szokni, csak meg kell tanulni menni vele. Én is csinálok magamnak beállításokat, amikkel megtanulok gyorsan menni. De ez mellett az egységes setuppal is megtanulok menni. Ha ráérzel egy setupra, akkor már tuti jó időt mész vele. Persze ez azért függ attól, hogy a setup nem egy használhatatlan valami, hanem azért kicsit illik a pálya típusához. :)

Ez mind csak gyakorlás kérdése. :)

Don't Tread On Me

(#270) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A lényeg: ha a setup alkalmas arra a bizonyos pályára, meg lehet tanulni azt, hogy milyen módon tudod kihozni belőle a lehetséges legjobb időt. Még ha nem is áll közel hozzád az a stílus, kicsit több gyakorlással hozzá lehet szokni.

Don't Tread On Me

(#271) bzoley válasza MPowerPH (#269) üzenetére


bzoley
veterán

Én úgy általában gondoltam, még az előző kérdéshez, nem a ti ligátokhoz kapcsolódóan.
Azonban, ha valaki régóta versenyez, de legalábbis sok időt tölt szimekkel, kialakul benne egy vezetési stílus, amihez könnyebb egy autót hozzáigazítani, mint újra megtanulni vezetni. Így egy egységes setup valakinek jobban kedvezhet, valakinek kevésbé.
Közben 1:20 végét is sikerült megcsípnem, csak mindig tele van a pálya.

[ Szerkesztve ]

(#272) McCartman


McCartman
senior tag

de ilyenkor ti mit állítotok át egyáltalán a setupban? :DD

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#273) szatocs válasza bzoley (#268) üzenetére


szatocs
őstag

Ez így igaz. Most TDT - ben játszok, és kb. 4 setupot kértem egy pályára (4 embertől), ebből 1 volt az igazi, 2 nagyon más volt, mint amilyet tudnék vezetni, 1 meg semleges volt, ebből is meg abból is volt. A 2 nagyon más az olyan szinten rossz csak, hogy azzal meg kellene tanulni úgy vezetni, és akkor nagyon jó lenne azzal is. Csak kinek mi fekszik.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#274) #70869248 válasza McCartman (#266) üzenetére


#70869248
törölt tag

sajnos túlrészletes a setup rész. Nekem soha nem is tetszett, de tény hogy ha megérted, akkor sokat segít az autó viselkedésének értelmezésében, tudod miért esik be az orra kanyarba, vagy féktávon, miért pattog el egyenetlenségeken...stb.
Sajnos ez az F1 moddokon nem annyira jön ki, de pl. a nemrég megjelent Historic GT & Touring Cars beállításainál érezni, ha féktávra érkezve, túl kevés elöl a bump, és magas hátul a rebound, akkor túl hirtelen érkezik meg a kasztni súlya, és azért blokkol a kerék.
Ezek az F1 moddoknál is játszanak, de jóval kevésbé észrevehetően....vannak lényegesebb dolgok aminek alá kell vetni a spring-bump-rebound beállításokat.

Az egyedi setup lényeges dolog, én pl. elfüstölnék egy egységes setup-pal, hiszen nem használok automata kuplungot, ezért másként kell állítani a motorféket-hütést-fordulatot, hogy kibírjon egy versenytávot az autó.
Ez csak egy példa, de lényeges.

Nálam jobban bejönne, ha a setup rész azt jelentené, hogy beállva a csapathoz, kérdezz-felelek módon történne az állítás, ikszelgetni kellene a benyomásainkat, és a progi állítaná az autót,....és inkább jobban ráfeküdnének a telemetria értelmezésére.

(#275) Motion_Blur válasza MPowerPH (#260) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Minden ki volt kapcsolva :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#276) McCartman


McCartman
senior tag

A Real Feel FFBt próbálta már valaki?
ti milyen forcefeedbackes beállításokkal játszotok?

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#277) #70869248 válasza McCartman (#276) üzenetére


#70869248
törölt tag

alap add-on.
minden modhoz más real ffb beállt adnak a jobbak, érdemes utána keresni, ha nagyon tetszik egy mod.
Mindenesetre sztem kötelező használni.

(#278) McCartman válasza #70869248 (#277) üzenetére


McCartman
senior tag

es az f1 es rft modhoz mit ajánlasz?:)
akkor ezt a realfeelffb-t hagyjam a francba?

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#279) #70869248 válasza McCartman (#278) üzenetére


#70869248
törölt tag

A real feel ffb-t ajánlom mindenképpen, sokkal jobb lesz töle a visszajelzés.
Maga a progi azt csinálja, hogy valóban a felfüggesztésből számolja a force feedback hatását.
Nincsenek kamu rázkódások, ilyesmik. Szal mindenképpen használjad, de ha speciálisan az Rf1frt-hez kell, akkor az ottani fórumon kérj segítséget, biztos hogy jó lesz.

(#280) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hockenheim 1:12.642

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#281) MPowerPH válasza Motion_Blur (#275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nemtudnál nekem adni jólbevállt beállításokat a pályákra? :U Jó lenne elkezdenem megtanulni setupolni, mert itt az mindennek a kulcsa. :)

Don't Tread On Me

(#282) MPowerPH válasza Motion_Blur (#280) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon szép kör volt. Nagyon jól kordában tudod tartani az autot a kanyarok bejáratánál. Nekem mindig blokkol egy kicsit a kerék. :DDD

Don't Tread On Me

(#283) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

Valaki árulja el, hogy lehet ilyen replayt felvenni:) Nekem eddig csak frapsal ment.

(#284) PazsitZ válasza skippper (#283) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ki lehet tenni full screen-be a visszajátszást. Szóval szerintem ő is fraps-el vette fel.

- http://pazsitz.hu -

(#285) skippper válasza PazsitZ (#284) üzenetére


skippper
senior tag

Jólvan, hogy fraps, de nálam az a visszajátszás csak 20 sec. Vagy van valahol teljes replay is?

(#286) PazsitZ válasza skippper (#285) üzenetére


PazsitZ
addikt

Van. A középső menü legalsó pontja.

- http://pazsitz.hu -

(#287) zitrom


zitrom
tag

Sziasztok!
Van valahol Rfactorhoz(F1-es,konkrétan F1RFT08)valami nagy hogyan készítsünk setupot írás?Benne hogy mi mit jelent,milyen hatással van ez meg az az autó viselkedésére,teljesítményére meg ilyenek.?

(#288) zitrom válasza Motion_Blur (#280) üzenetére


zitrom
tag

Nekem 1:12:5 a rekordom ;]
De sok olyan emberkét látok aki simán bemegy 1:12 alá és ilyen 1:11 közepét,végét fut :Y

(#289) skippper


skippper
senior tag

Játszik valaki CTDP-vel? Nekem RFT túl "arcade" volt... Fura ezt rFactor-ra mondani, de CTDP-vel összehasonlítva ég és föld a különbség

(#290) Motion_Blur válasza zitrom (#288) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Segítségek nélkül? Nekem 1.12.344 a legjobb időm, a sompir féle setuppal nem tudok jobbat.

Hringen most kezdtem, 1:15.8-nál járok.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#291) PazsitZ válasza Motion_Blur (#290) üzenetére


PazsitZ
addikt

Honnan lehet leszedni a sompir féle setupokat?
Most Hungaroringhez jól jönne egy használható setup. (f1RFT2008)

- http://pazsitz.hu -

(#292) zitrom válasza Motion_Blur (#290) üzenetére


zitrom
tag

Hát mondjuk nem segítségek nélkül :B
De csak 1 hónapja kezdtem el szimulátorozni szóval örülök ennek is.
Amúgy a kemény segítségek be vannak kapcsolva:kuplung,váltó,kipöri,blokkolásgátló.
Mert te egy segítséget se használsz? :U

(#293) skippper válasza zitrom (#292) üzenetére


skippper
senior tag

Meglepő, hogy kezdőként rFactorral játszol:) Egyből a leggel... Amúgy visszatérve, valaki CTDP?

(#294) zitrom válasza skippper (#293) üzenetére


zitrom
tag

Mer mivel kéne F1Challenge-el vagy GP4-el? :D
Eljárt már felettük az idő :))
Amúgy nekem le van töltve a CTDP 05 (meg asszem a 6 is kész van már) de nem játszok vele...amúgy tényleg kicsit más a fizikája,meg máshogy mozognak az autók :)

[ Szerkesztve ]

(#295) Motion_Blur válasza zitrom (#292) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mert te egy segítséget se használsz? :U

Hát nem.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#296) zitrom válasza Motion_Blur (#295) üzenetére


zitrom
tag

Akkor grat :)
Mióta játszasz evvel meg egyeltalán szimulátorral?

[ Szerkesztve ]

(#297) Motion_Blur válasza zitrom (#296) üzenetére


Motion_Blur
félisten

F1Ch-el megjelenése óta , rFactorral úgyszintén :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#298) herrober


herrober
tag

Sziasztok!

Van 1 kis gondom az F1RFT 2008 mod-al, illetve csak azzal!
Ahogy elkezdem nyomni, 10-20 sec. után van egy "NAGY" szaggatás, és utána lebutítja a texturákat - sokkal mosottab lesz minden (cockpit is)....??!!
De csak itt, ebben a mod-ban van ez a tünet.
Más mod-al, de az F1RFT 08 pályáit használva nem csinálja ezt,,,nem is értem..
Természetesen az auto detail FPS (vagy mi) OFF-on van, minden más Full-on....
Ha valakinek van rá gyógyszere, szívesen venném :D

Kössszzzz

Ezüstpaszta mi??

(#299) xardas


xardas
tag

hi rfactorosok!
rfactorral nálatok is "akadozik"? nem is nevezném akadozásnak csak néha egy kicsit "ugrál" a kép. érdekes h vista alatt kevéséb mint xp-n, és ha ki kapcsolom a rf configbol az élsimítást az sokat dobb javít a helyzeten. ez az egész akadás csak modnál jelentkezik(f1rft07-08).érdekesség h ez megvolt 8600gt-el is,9600gt-vel is probáltam(ott csekélyebb).
jah és 30-40 fps a min. az összes pályán.

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#300) Motion_Blur válasza xardas (#299) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az rFactor ATi kártyákkal brillírozik igazán fps terén. Nekem pl. 1680x1050, 4xAA, 4xAF, minden Ultra kb. 100-140 fps. Versenyen néha egészen lemegy, de nem "akad" (HD3850).

Haverom 8800GTS-ével kisebb felbontáson élsimítás nélkül is szaggat elég gyakran.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  rFactor
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.