Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  rFactor

Hozzászólások

(#1) bzoley


bzoley
veterán

Az rFactor-t az Image Space Incorporated (röviden ISI), készítette, 2005-ben.

Az rFactor egy számítógépes verseny-szimulátor. Az rFactor célja az volt, hogy idejének a legpontosabb és legélethűbb szimulátora legyen.
Legfőbb ellenségei az F1 Challenge ’99-’02 és az LFS, vagyis a Live for Speed.

Mivel a játék szimulátornak készült, ajánlott egy kormány beszerzése, ugyanis a billentyűzet rengeteget ront a játékélményen!

A játékot a készítők honlapján vehetjük meg illetve tölthetjük le, ám csak 60 perc játékidőt hagy nekünk, utána meg kell vennünk hozzá a termékkulcsot.

A játékhoz rengeteg mod készült, érdemes szétnéznünk az http://rfactorcentral.com-on, ugyanis itt található szinte az összes mod, autó és egyéb dolgok.
A letöltéshez regisztrálni kell, ami természetesen ingyenes.
(Alap angol tudás javasolt!)

Nos, amint beszereztük a játékot, elindítjuk ekkor bejön egy konfigurációs ablak.
Itt beállítjuk kedvünk szerint a dolgokat, aztán OK és mehet a játék.
Amint megnéztük az intro-t, a játék kéri, hogy adjuk meg a profilunk nevét, válasszuk ki a mod-ot, amiben versenyezni szeretnénk, majd a csapatot és az autót.

Bal oldalt három ikon található, ezek a Customize, Control, Connect, röviden ezek a „főmenük”.
A Customize menüpont alatt állíthatjuk be a profilunkat, az autót és a beállításokat, a Control pont alatt pedig testelhetünk, versenyhétvégét indíthatunk vagy egy egész szezont.
A Connect menüpont alatt pedig a multiplayer-es beállításokat találhatjuk.

Nos, röviden ennyit a játékról.

Motion_Blur kolléga röviden összefoglalta a játék beállítását:
"Felrakod az alapjátékot, megcsinálod a profilod, beállítasz mindent, kalibrálod a kormányt, stb. Felnyomod a modokat és a hozzájuk tartozó trackpackeket. Utána connect/settings. Beállítod a kapcsolat típusát, regeled magad a Racecast-on és már kreálhatsz/csatlakozhatsz is."

Jó játékot és sok szórakozást!
Ha bármilyen kérdésed merülne fel, nyugodtan kérdezz a topic-ban!
Hivatalos oldal: [link]
Letöltés: [link]

Készítette: ádyz

Eredeti hozzászólás:

Azért én mégis letrehoztam ezt a topic-ot, mert nem hiszem, hogy senkit nem érdekel ez a játék.
Igaz, az mp test tpoic-nak sem volt túl nagy a látogatottsága. De azért ebben a játékban mégis több lehetőséget látok annál, hogy csak úgy eltűnjön. A Need fos Speed fan-oknak talán nem okoz túl nagy örömöt, de egy próbát nekik is megér. A játék inkább a szimulátor kategóriába sorolható, önmagában majdhogynem botrányosan szegényes és drága, mintha egy félkész játékot adnának teljes áron. Arra építve, hogy majd a rajongók befejezik. Állítólag elfogyott a pénzük és ki kellett adni, hogy folytatni tudják a fejlesztést. Khmm... Szerencsére készülgetnek is szépen a modok és kiegészítők, amik értékessé fogják tenni. Talán az rFactor-nak köszönhetően végre nyugdíjba küldhetem a GP4-et. Aki szereti a szimulátorokat, ne hagyja ki!
A többiek se.
A készétők oldala: Bővebben: link
Egy kölföldi fórum, sok okossággal: Bővebben: link
És a Hungarian SimWorld sok okossággal: Bővebben: link

[Szerkesztve]

[ Módosította: Foglalt név ]

(#2) HolloW


HolloW
senior tag

Én játszottam vele, de mivel nincs kormányom ezért ez a hiányosság durván lefaragott a játékélményből :(

[Szerkesztve]

STEAM - KOBRA KAI!

(#3) bzoley válasza HolloW (#2) üzenetére


bzoley
veterán

Hát igen. Az élményhez egy kormány elengedhetetlen. És mivel a játék támogatja, hogy minden sebességfokozatnak külön gombot lehessen megadni, elkezdtem építeni egy pedál-kézifék-váltó szettet, ami magában foglal egy harmadik(kuplung) pedált, kéziféket és egy hétfokozatú fésűs váltót. Az egészet egy Genius gamepad elektronika fogja hajtani. Kiváncsi vagyok, mennyiben növeli, vagy csökkenti az élményt:)

(#4) HolloW válasza bzoley (#3) üzenetére


HolloW
senior tag

Én inkább az ilyen TOCA-féle arcade játékokkal játszok, mert béna vagyok a szim.-ek hez :)

1. a kormány miatt
2. mert béna vagyok :D

STEAM - KOBRA KAI!

(#5) Kain


Kain
senior tag

Havernál kipróbáltam,és mély benyomást tett rám,pedig inkább NFS fan vagyok.Engem megfogott,de nekem már a Live for Speed is tetszett.

(#6) bzoley


bzoley
veterán

Nos, azóta a GP4-et valóban nyugdíjba küldtem, ahogy Bash a topicját(minden ok nélkül).

Akik szeretik az F1 szimulátorokat, lehet érdekes egy még frissnek mondható F1 mod, amit a Hungarian Simworld-ről le lehet szedni.
A helyenként ''érdekes'' grafika utalhat a pályák konvertálására, de az rFactor fizikája szerintem kárpótol mindenért. Lehet kapaszkodni a kormányba rendesen:)

(#7) -Mike-


-Mike-
addikt

Hali!
Mi itt [link] az autóversenyes topicban gyűltünk össze páran. Többek között az rfactorral is szoktuk küldeni. (Renault Trophy Megane mod, Formula Nippon mod). Rengeteg mod jön ki a game-hez, de fontos szortírozni, mert akad szép számmal.. öö hogy is mondjam.. selejtes cucc. Ha kell valami infó nézz be szerintem oda illetve gyere küzdeni a bajnokságunkban. :)

(#8) #70869248 válasza bzoley (#1) üzenetére


#70869248
törölt tag

[kép]
Nem is vettem észre eddig a topic-ot. :B
Csatlakozom Mike-hoz, vannak nagyon jó modok és nagyon jó pályák, de érdemes válogatni, mert nem mindegyik méltó a játékhoz.
De például a
Renault Megane
Porsche Carrera Cup
Lienz
StockCar
CTS
modok mindenképpen amik csak így hirtelen eszembe jutnak.

és egy viszonylag friss hír:
Bmw-Sauber F1 hivatalos autó: [link]

(#9) bzoley válasza #70869248 (#8) üzenetére


bzoley
veterán

Hát nincs nagy látogatottsága a topic-nak:)
Valszeg többen kedvelik az arcade-esebb játékokat. A többiek meg elvegyültek az autoversenyes topic-ban. Ott meg még én nem jártam.
Elöbb-utobb megnézegetem a többi mod-ot is, de már az rfactor megjelenésekor az F1-modra vártam:)

(#10) -Mike- válasza bzoley (#9) üzenetére


-Mike-
addikt

Nincs nagy nyüzsgés, más fórumokon folyik inkább ez a téma, ott gyültek össze az emberkék. Ide max. az új mod-okat fogjuk csak belinkelni. ;)

[Szerkesztve]

(#11) #70869248


#70869248
törölt tag

Az említett HSW-n kivül, még rFactor cuccok letöltési lehetősége:
- [link]
ez pedig egy másik tipusú lehetőség:
- [link]

(#12) bzoley válasza -Mike- (#10) üzenetére


bzoley
veterán

Mostanában nem jártam arra, de néha benézek az SG-re, ott sokszor találkoztam friss hírekkel. Csak ott meg hosszú oldalakon keresztül el tudtak mélyedni egy-egy témában(ami nem feltétlenül baj) :)

b-type:
Köszi, át fogom idővel ezeket is bogarászni.

(#13) Tottu


Tottu
senior tag

Ismeritek ezt a progamot: rFactor Server Spy.
Mert nekem vmiért nem működik. Amikor rámegyek az update-re, akkor nem találja a server-t. És így nem is tudom frissíteni a listát. :F

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#16) cselt


cselt
senior tag

Ha nem eredeti a game akkor hogy sikerült elindítanod? Mer nekem nem nagyon jött össze. Ha lehetne nem eredetivel is versenyezni akkor én mennék :C

(#18) -Mike-


-Mike-
addikt

warez bajnokságot sztem nem kéne így, itt hirdetni, de ez csak egy tipp

(#19) Loretto


Loretto
veterán

Napster01 kapott egy a figyelmeztetést. Warezmunka nem kell ide.

Soirée...

(#20) Napster01


Napster01
tag

Bocs mindneki, de én nem fogom megvenni :DDD , na mind1ha már fórumon se lehet írnom, akkor hol hirdessem a bajnokságot??? :F

_.(-.-)._

(#21) Wolverine válasza Napster01 (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

A PH!-n nincs warez :((( Ezt fogd fel, és utána gondolkozz el azon, hogy mit csinálj a bajnokságoddal :(((

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) Napster01


Napster01
tag

Oksa, nincs warez, felfogtam, de nem hiszem, h nektek mindenetek, amitek van eredeti. :ULényeg a lényeg mindnekinek van warez progija, vagy játéka!!! :((


[Szerkesztve]

_.(-.-)._

(#23) munky


munky
őstag

hű de kihalt ez a topic. na majd jövök kedvcsináló képekkel meg videókkal.



[Szerkesztve]

(#24) munky válasza munky (#23) üzenetére


munky
őstag

Ferrari:
[link]
[link]

McLaren:
[link]
[link]

BMW:
[link]
[link]

Williams:
[link]

Midland:
[link]

Honda:
[link]
[link]

Torro Rosso:
[link]

Red Bull:
[link]

Toyota:
[link]
[link]

Renault:
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#25) munky válasza munky (#24) üzenetére


munky
őstag

rFactor - FS ONE F1 2006 MOD

1280X1024, full graf, no AA , 8X AF , sajna AA-t kikapcsolva felejtettem sry.

Videók:

Ferrari:
[link]

McLaren:
[link]

Renault:
[link]

[link]

[Szerkesztve]

(#26) #70869248 válasza munky (#25) üzenetére


#70869248
törölt tag

Itt is van egy a régebbi időkből, ezt pont ma csináltam:
-[link] (80mb)

(#27) -Mike- válasza #70869248 (#26) üzenetére


-Mike-
addikt

ehe;)

(#28) munky


munky
őstag

van itt nekünk még CTDP F1 2005 season is.

CTDP is nyugdíjazta a jóöreg F1C-t.

[link]


és az FS one:

[link]

itt egy torrentes oldal de legális cuccok vannak rajta ahogy én láttam.

[link]

[Szerkesztve]

(#29) Balinov válasza munky (#28) üzenetére


Balinov
félisten

üdv munky F1challange topikban kedved adtál az rFactor -hoz.Lenne pár kérdésem:
- jól gondolom,hogy az alapjátékhoz kell mod,adott esetben az FSone.us ről tölthető full mod megfelel az rFactor F1-esítéséhez?
- több mod megfér egymás mellett békésen az rFactorban? a linkelt torrent oldalról letöltöttem egy egyversenyes modot,az megfér az fsone 1.0moddal (1.0b fix letöltve)
- billentyűzetem van csak,mekkora játékélménytől esek el,hogy nincs kormányom. irányítható billentyűzetről?
- snakeszimworld.uw.hu féle rFactor magyarítást nyugodtan felrakhatom? nem veszik össze a mod-okkal?

Köszi a válaszokat
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30) munky válasza Balinov (#29) üzenetére


munky
őstag

igen az FSone.us ről tölthető full mod megfelel az rFactor ''F1-esítésének.''

nekem csak a CTDP F1 05 MOD meg az FS one 06 mod volt fent egyszerre eddig, nem akadtak össze nem volt probléma velük.

kormány elrősen ajánlott de minimum egy gamepad kell szerintem , billnetyűzettel még nem próbáltam , most egy gamepad-al nyüstölöm.

sajnos a magyarosítással sincs sok tapasztalatom. de kipróbálom és majd írok ide hogy miket tapasztaltam.



[Szerkesztve]

(#31) Balinov válasza munky (#30) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi a gyors választ! :R Lenne még pár kérdésem:

- CTDP F1 05 MOD honnét érhető el,ill. nem is honnét,hanem ezek köztül melyiket kell leszedni hozzá? [link] otthon letölthetném ezeket 100kbyte/sec-cel mind,de jobb lenne itt melóhelyen 3-400k-val lekapni a tutit,hogy otthon ne kelljen sokat bas*kurálódni a töltéssel.

- szóval javallott legalább egy gémpad. van egy mezítlábas 8gombos usb-s Saitek padom,remélem megfelel neki,bár azért megpróbálom keyboard-dal is az irányítást (vagy venni egy mezítlábas kormányt,csak azzal az a gondom,nem megoldható a megfelelő rögzítés,csak gumitapadókorongos jöhet szóba).

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32) #70869248 válasza Balinov (#29) üzenetére


#70869248
törölt tag

:)
nézd: [link]
49mod és 88 pálya..és ezek már gyomlálva vannak.
semmi gubanc.

Sztem vedd meg a játékot, a tört verziónak több dologban vannak hibái, FFB hibák (bár ha billről nyomod akkor ez nem érint), hang és .mas hibák,...vmint nemsokára jön az új frissítés az esővel.

(#33) Balinov válasza #70869248 (#32) üzenetére


Balinov
félisten

üdv B-type!
15Gb :Y :Y :Y
először ki szeretném próbálni,mielőtt beruháznék bármire is. ;)
A modok összeférhetőségéről meg köszönöm az infót :R ,Láttam az sg-n linkelt videódat,igen tetszik! :Y mivel csináltad,fraps + mi ?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34) #70869248 válasza Balinov (#33) üzenetére


#70869248
törölt tag

thxa :) [kép]
Fraps+Vegas7

(#35) Balinov válasza #70869248 (#34) üzenetére


Balinov
félisten

vegas-ra tippeltem.köszi!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36) Balinov


Balinov
félisten

üdv,
tudnátok nekem ajánlani egy rFacotor-os F1-es modot,ami kezdő rfactoros számára sem tűnik túl nagy fának. Billentyűzzettel szeretném játszani. Alapjáték megvan.

Köszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37) dangt


dangt
csendes tag

Azt szertném megkérdezni ,hogy honnan lehet ezt a játékot leszedni meg a kiegészítéseit??? Láttam róla képeket ,gyönyörű volt a garfika meg a játékélvezetet is dicsérték,,Nekem az F1 challenge 2007 van meg de az ehhz képest nagyon szar!!
Előre is köszz!!

(#38) ollie válasza dangt (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hivatalos oldal:

[link]

***

(#39) davidboy


davidboy
csendes tag

Hi!
Még kezdő vagyok az rFactor-ban, úgyhogy ez lenne a kérdésem:
Van egy drift mod-om (rar) és ezt, hogy lehetne a játékba telepíteni, mer leírást nem találtam hozzá. Előre is kössz!

(#40) davidboy válasza davidboy (#39) üzenetére


davidboy
csendes tag

Megvan a megoldás :D
A drifter.rfm.rfm, drifter.tga.tga, drifter.bik fájlokat az rFm mappába.
Az NSX, a Supra és a Skyline mappákat a GameData/Vehicle mappába.
A SOUNDS könyvtárt pedig a GameData/SOUNDS mappába!

(#41) Lui76


Lui76
őstag

Az F1 modot felrakva abban a sebességet kidobálja!
másnak ilyen volt már?
Alap Logitech kormánnyal nyomom.
Ti itteniek milyen szerveren versenyezgettek ?
Eddig GTR2-tem a SG.hu-sokkal
Rfactorba még csak most kezdek.

www.kezmuveskeramia.hu

(#42) Cosmic Gate


Cosmic Gate
aktív tag

Hali!Tudna valaki nekem linkelni egy oldalt ahonnan rali mod-ot tudnék letölteni!!Rali pályám már van egy csomó csak autóim nincsenek!:( Előre is thx! :R

(#43) laci666


laci666
senior tag

Sziasztok!
Most raktam fel R-Facor-t(F1 mod) és nem tom hogy lehet háloba játszani,egy kis segítség kellene.

[Szerkesztve]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#44) laci666 válasza laci666 (#43) üzenetére


laci666
senior tag

Már rájöttem kell az eredeti gamma.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#45) robszi


robszi
csendes tag

Sziasztok! Lehet itthon kapni ezt a szuper gamet PC-re, ha igen hol?

(#46) gstm válasza robszi (#45) üzenetére


gstm
tag

Engem is ez érdekelne. Vagy valaki csinálhatna egy howto-t hogy hogyan lehet neten megvásárolni, mert ehhez elég láma vagyok... :(

[Szerkesztve]

(#47) Zoza24 válasza laci666 (#43) üzenetére


Zoza24
senior tag

lehet hálóban játszani rfactorral ha nem eredeti a game...ip alapján..

Forza Italy!

(#48) sitya válasza Balinov (#36) üzenetére


sitya
tag

FSONE V1.1 FULL


http://www.fsone.us/index.htm
:C

(#49) Balinov válasza sitya (#48) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi szépen! szedem is,de izibe. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#50) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Sziasztok. Aki szeretne Rfactor ligába játszani, az írjon. Van még hely gyertek.

Csak a TDi!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  rFactor
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.