Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Rf kommunikáció (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sanyibacsi


sanyibacsi
csendes tag

Sziasztok!

Keresek valakit aki ért RF dolgokhoz, adó-vevőhöz és talán nyák/processzortervezéshez is valamennyit. Segítséget szeretnék egy kis adó-vevő dolog megalkotásához (saját protokollal, nem GSM, GPRS, bluetooth, sokkal butább dolog kéne).
Én programozó vagyok és nem sokat értek ilyenekhez, talán villamosmérnök képzettség, de minimum egy elektroműszerészi kell hozzá.
Kicsit pontosabban: szeretnék összerakni egy olyan egységet ami aktív (van saját áramellátása), RF adó-vevő és tud kommunikálni PC-vel valamilyen porton keresztül. A másik oldal szintén egy RF adó-vevő lenne, ami nem kap saját áramot, hanem a besugárzottból működik (passzív).
Ezt egyelőre (ha jól láttam), akkor lego elven működő műanyag lapkák, beledugos IC-k meg kötögetés mószerével lehet megoldani.
Bármilyen segítséget szívesen fogadok (pl. ilyen építő dolgokra javaslatot, könyvajánlatot, de talán legjobb lenne a személyes közreműködés). Sajna most egy hét alatt nem leszek szakember az biztos, úgyhogy general info helyett csak ezt a kis kütyüt szeretném elkészíteni.

Előre is köszönöm.

(#2) sanyibacsi


sanyibacsi
csendes tag

Valaki? Vagy ez ennyire mágikus terület?

(#3) And válasza sanyibacsi (#1) üzenetére


And
veterán

Hi!
Mik a közelebbi specifikációk: adatsebesség, bemenő jelszintek, áthidalandó távolság, esetleg frekvenciasáv? Full- v. félduplex átvitelre gondoltál?
''A másik oldal szintén egy RF adó-vevő lenne, ami nem kap saját áramot, hanem a besugárzottból működik (passzív).''
Ezt viszont nem igazán tudom, hogyan gondoltad. Az ilyen tápellátás csak nagyon kis távolságokon belül működik, maximum néhány tíz cm. Ilyenek szoktak lenni pl. a céges beléptető/azonosító rendszerek.

(#4) sanyibacsi válasza And (#3) üzenetére


sanyibacsi
csendes tag

Szívesen elmondom személyesen, hogy kb. mi kéne ha érdekel. Ha jól gondolom, akkor a tápellátást is valahogy meg lehet oldani. Értesz ehhez a témához? Tudunk valamikor találkozni és átbeszélni a dolgot? Küldök mailt privátban.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Rf kommunikáció (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.