Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bencom


Bencom
senior tag

hát igen...

Tudom, hogy volt már ilyen topicom, de az sajnálatos módon hamar elbukott, ezért aztán megnyitom (hosszú szünet után) a topic újabb részét.

Kérlek benneteket, hogy lehetőség szerint ne offoljatok, mert még mindíg szeretnék egy modellrepcsit (gondolom más is) és szakértelem + ismerősök és főleg pénzhiány miatt ez a topic az egyetlen lehetőség...

Tudom, hogy van Modellezés-topic, de a repülőmodellek készítése annyira sokkal bonyolultabb, hogy szvsz külön topicot érdemelnek, és a Repülős-topic meg nem éppen a modellezésről szól.

A topic arra való, hogy akinek volt/van már ilyen modellje, az megossza a vele kapcsolatos tapasztalatait, ide írja, hogy milyen boltokban ill. mennyiért érdemes venni a különböző alkatrészeket, és azt, hogy hogyan jön ki a lehető legolcsóbban.

E mellett a használt alkatrészeiteket is meghírdethetitek, és tanácsokat adhattok a kezdő modellezőknek;)


Az off tehát kerülendő, pls help!

Üdv: Bencom™
[off]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#2) Bencom


Bencom
senior tag

Néhány modellezős link az előző topicból:
Modell.hu: Bővebben: link
Minirc.hu: Bővebben: link
no comment::DDD Bővebben: link
német honlap: Bővebben: link
angol honlap: Bővebben: link
rcmodell.hu: Bővebben: link
istentudjamilyenhonlapdejó: Bővebben: link
egyelőre ennyi...
írjatok!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#3) Petya25 válasza Bencom (#2) üzenetére


Petya25
addikt

Nem is hittem volna, hogy 10-15e Ft-ból komplett repülöt lehet venni.
Tudom nem csúcs gép, de tanulni lehet rajta. :D

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4) Bencom válasza Petya25 (#3) üzenetére


Bencom
senior tag

a tanulógépek ''viszonylag'' olcsók, de nem túl sok mindenre jók, és akkor már inkább háromszor annyiért megpróbálk magamnak megszerkeszteni egy olyan igazit...
és így a tanuláson spórolok, és legfeljebb majd összetöröm a drága gépet:U:B

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#5) Juve


Juve
aktív tag

Körülnéztem a modell.hu oldalon és én azt hittem drágábbak ezek a gépek. Nekem régi vágyam hogy legyen egy ilyenem....de túl sokat nem költenék az elején rá...mert lehet nem jönne be. Na most az olcsó kategóriás repülőgépek (belsőégésűek) is tudják a feelinget adni?? Miben jobb egy drágább?

(#6) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Én azthittem először a topicra nézve hogy makettekről szól.

Régen sokat maketteztem :)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#7) Bikeman válasza aDM|RaL^ (#6) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Én is azt hittem, sokat maketteztem annó, de röptetésben tényleg a ''modellek'' többször felhasználhatóak, nekem is van egy balsafa valahol, csak össze kéne rakni....:D

(#8) Bencom válasza Juve (#5) üzenetére


Bencom
senior tag

álltalában annyiban, hogy élethűbb... értsd úgy, hogy egy valódi repülőgépet utánoz le elég élethűen...

Bikeman: balsafa???! én már elég régóta próbálok hozzájutni, csak kib...ott drága:( mennyiért vetted, és ha minden igaz, akkor hol?:F

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#9) oceanearth válasza Bencom (#8) üzenetére


oceanearth
őstag

én úgy tudom, hogy ha balsa akkor home-made.

(#10) Bencom válasza oceanearth (#9) üzenetére


Bencom
senior tag

Az eredeti topic címe: Reptethető repülőmodell készítése házilag:DDD
igen, benne van a tervbe, hogy ha lehet, akkor saját kezüleg csinálnám meg... másképp nem nyitnék topicot, hanem egyszerűen megvenném;)

és a balsa a legkönnyebb és aránylag masszív, erre a célra tökéletesen megfelelne, de kib*ott drága:(

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#11) oceanearth válasza Bencom (#10) üzenetére


oceanearth
őstag

nem tudtam hogy mi volt a topic eredeti címe. hát ja a balsa az marha drága. mondjuk engem annyira nem vonz a repülés én inkább az autókat szeretem, báér egyszer kipróbálnék egy repülőt is, de egy nagyon nehéz egy kezdőnek és drága is

(#12) Bencom válasza oceanearth (#11) üzenetére


Bencom
senior tag

Az eredeti topic: Bővebben: link

ja, szerintem is bonyolult egy reülő irányítása, hát még ha a battlafield nevű játékból indulunk ki:DDD
az autók annyira nem fogtak meg, mert abból sajnos túl sok gagyi került a boltokba, és ezért aztán elvesztette a varázsát... de benzinest már egyszer csináltam (nem magamnak és nem egyedül, de csakazértis!)

MOD: Reagálva az aláírásodra: ezt a viccet én tettem bele a viccrovatba:DD nem gondoltam, hogy egyszer aláírásban fognak idézni tőlem:B:U

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#13) oceanearth válasza Bencom (#12) üzenetére


oceanearth
őstag

nem láttam a vicced a viccrovatban és nem tőled idéztem:D én ezt egy képen láttam. én mondjuk elektromos autót szeretnék illetve fogok venni

(#14) Bencom válasza oceanearth (#13) üzenetére


Bencom
senior tag

kár:( pedíg már egész megörültem:(

Elektromosat?:F a benzines rulezZ!
minek neked elektromos?:F az már szvsz alapból gagyi, hát még amiket boltba' árulnak:(

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#15) oceanearth válasza Bencom (#14) üzenetére


oceanearth
őstag

benzines nincs, max nitros. azért nekem elektromos, mert a nitros kurva drága és csak kinnt lehet ahsználni. a járulékos kölcségei is nagyon drágák. elektromos egyszerű olcsó és gyors. ''az már szvsz alapból gagyi, hát még amiket boltba' árulnak'' ez nem így van. a tamiya kupában 3 elektromos kategória van és egy nitros. az alap elektromosak mennek 30-al a full tuning 60 fölött

(#16) Bencom válasza oceanearth (#15) üzenetére


Bencom
senior tag

van benzines is, ill. mindenevő... alkohol hajtja, meg akár nitró is, meg vanm külön nitrós... SAMYka ismert egy ex-tanárt aki csinált ilyeneket is... egy benzines megspépelve nitróval megy neked akár 220-at is, csak ott vigyázni kell, mert könnyen elrepül... a Fókuszban mutattak ilyeneket;)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#17) oceanearth válasza Bencom (#16) üzenetére


oceanearth
őstag

. az más, az pályaautó az egy kb. 3m átmérőjű dötött oldalfakall rendelkező izében megy. csak 2 kereke van és be kell tolni, irányítani nem lehet. de amiről én beszélek az más az RC autó ami megy 60-at pályán és közben irányíthatod is.

(#18) Bencom válasza oceanearth (#17) üzenetére


Bencom
senior tag

hát nem tom... a Fókuszban RC autókat mutattak, amiket a reptéren ''üzemeltek'', és szivacsból volta kerekük, meg minden alkatrészük egyezett egy igazi autóéval, csak rendesen le voltak kicsinyítve:DDD

de ez repülős topic.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#19) oceanearth válasza Bencom (#18) üzenetére


oceanearth
őstag

hát nem tudom lehet, mondjuk ilyenről én nem hallottam. egyébként neked van repülőd?

(#20) amzso


amzso
tag

Faterom már nagyon régóta modellrepülőzik! Ha van kérdésetek, tegyétek föl, majd közvetítem felé!
Régen versenyszerűen modellautóztam is. Igaz csak elektromossal, de azok aztán nem voltak gagyik... :)

Addig nézzétek meg a legjobb magyar modellező fórumot! Minden nagyöreg modellező ott van, aki számít: forum.rcmodell.hu Bővebben: link

(#21) Bencom válasza oceanearth (#19) üzenetére


Bencom
senior tag

Nincsen sajnos:(

Amzsó: Köcce!:C na egy ilyen emberkére vártam:DD majd amint lehet, összeírom ami kell, de most hírtelen ki sem látszom a melóból...:(

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#22) oceanearth válasza amzso (#20) üzenetére


oceanearth
őstag

zsír. ismerem a fórumot és tényleg nagyon jó. hallod lenne hozzád egy kérdésem, mi a véleményed a TT01-esekről?? jók egy kezdőnek?? mennyire tuningolhatóak?? azt olvastam, hogy full tuninggal megy 70-et? ez igaz?? mondjuk nem a végsebesség a lényeg hanem az irányíthatóság, és még tuningolni sem szertnék előbb legyen meg a kocsi.

(#23) amzso válasza oceanearth (#22) üzenetére


amzso
tag

Az a baj, hogy már elég rég volt, amikor utoljára autókkal foglalkoztam! Sajnos nem ismerem az újabb modelleket! Viszont te magad is leírtad a lényeget, hogy itt nem feltétlenül függ minden a végsebességtől! Egy pontos gyors szervó, jó gumik, jó rádió többet adhat, mint csak a sebesség.

(#24) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Érdekelne ez a repülőmodellezés,csak az a baj,hogy drága hobbi:(

(#25) oceanearth válasza Darth_Revan (#24) üzenetére


oceanearth
őstag

annyira nem. el kell kezdeni és szépen fejlődni, de igaz a modellek közül a repülők azok nagyon drágák. autózni már lehet 50esből ráadásul elég gyorsan és abban már midnen benne van, de repülőnél ez csak maga a repcsi ára

(#26) Bencom válasza oceanearth (#25) üzenetére


Bencom
senior tag

hát, az ötvenes sem kevés, és az még csak autó:U

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#27) oceanearth válasza Bencom (#26) üzenetére


oceanearth
őstag

pont ezt írtam, hogy nem. abban már midfnen benne van. szervók, adó, vevő, távirányító, akksi, töltő, autó. asszem midnent leírtam

(#28) Bencom válasza oceanearth (#27) üzenetére


Bencom
senior tag

na jó, de ez még mindíg egy repülős topic:DDD
írhatnátok alkatrész boltokat nyíregy környékén!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#29) Bikeman válasza Bencom (#8) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Kaptam még annó vagy 10 éve, azóta a szekrénytetőn várja jobb sorsát...:D

(#30) Bencom válasza Bikeman (#29) üzenetére


Bencom
senior tag

vagy azt, hogy elküldd nekem:DDD:))

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#31) Bikeman válasza Bencom (#30) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Megtaláltam! :D

F51 Mustang típusú gép, made in USA balsafa cucc, gumi powa'....:)

(#32) amzso


amzso
tag

Az nagyon szép repülő, viszont vigyázzatok vele, mert kezdőknek egyáltalán nem ajánlott!! Iszonyú nehéz vezetni, mert alsószárnyas, és nagyon hajlamos átesésre! Egy rossz mozdulat, és azonnal beesik dugóhúzóba. Nagyon gyorsan kell vezetni, mert alacsony sebességnél kanyar közben lecsúszik. Nekünk volt egy P51 Mustang gép, a testvége, éshát sajnos sikerült leejteni! Szinte vezethetetlen volt...

(#33) amzso


amzso
tag

Bocs, az F51 nem alsószárnyas, hanem középszárnyas :) de ez nem változtat azon, amit leírtam.

(#34) Bencom válasza Bikeman (#31) üzenetére


Bencom
senior tag

:DD mikor küldöd?:DDD

AMzsó: nem baj, mindenki a saját kárán tanul, de ha azt megtanulod vezetni, utána a többi már gyerekjáték lesz, nem?:DDD

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#35) amzso


amzso
tag

Háát valamennyire igazad van, viszont azon nem fogsz tudni megtanulni vezetni, mert az első alkalommal bele fogod fúrni a földbe a géped! (ha egyáltalán sikerül összeraknod)
Ha komolyan szeretnél megtanulni modellrepülőzni, akkor érdemes először szimulátoron kipróbálni, majd megkérni egy tanárt, hogy tanítson meg. Az azért jobb, mert nálad is van egy rádió, meg az oktatónál is, és ha te elrontasz valamit és elkezd zuhanni a gép, akkor az oktató közbe tud lépni, és meg tudja menteni! De érdemesebb egy felsőszárnyas trainer géppel kezdeni.

(#36) Bencom válasza amzso (#35) üzenetére


Bencom
senior tag

sajnos nincs a közelben olyan ismerősöm, aki tudna segíteni (nyíegyháza)
de rengeteg szimulátort nyomtam végig, meg a Battlefield-ben is van repülő, amit k*va nehéz vezetni, tehát... meg kellesz próbálni, de soha nem lesz annyi pénzem, hogy még trénert is vegyek:( lehet, hogy rendes gépre sem fog telleni:(

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#37) amzso válasza Bencom (#36) üzenetére


amzso
tag

Áhhhh, nem ilyen himi-humi szimulátorra gondoltam, hanem modellrepülő-szimulátorra! Ezek a BF, meg hasonló játékok nagyon komolytalanok egy modellhez képest! Nameg arról nem is beszélve, hogy általában az ilyen játékokban belülről kell irányítani a gépet, vagy követi a kamera, de a modellrepülőket meg kívülről, úgy, hogy egy helyben állsz! Tehát teljesen más mozgásokat kell megszokni! Nameg akármilyen jó joystick-od van, nem ugyanaz, mint a két-botos rádió.
Szóval bonyolult, tudom... :(

(#38) Bencom válasza amzso (#37) üzenetére


Bencom
senior tag

HELP!:)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#39) oceanearth válasza Bencom (#36) üzenetére


oceanearth
őstag

nem ilyen szimulátorra gondolsz. modell repcsisek mindenhol vannak és sok profi van köztük, aki nagyon segítőkészek. először keress valakit a forum.rcmodell.hu n. ott van repülős topik nem is egy. nagyon segatőkészek az emberek én kezdő autó modellező vagyok és csak jó tudok róluk modnani nagyon rendesek. ők ki fognak vinni téged magukkal nagyon szívesen és midnent elmondanak, miylen repcsit vegyél, az összerakásab is sokat fognak segíteni. ha meg kész a géped és mindig mész velük talizni hidd el segíteni fognak repülni tanulni ingyen és bérmentve. csak pl. egy dolgo, hogy megveszed a gépet, de egy jó pultos táv az jó 40-50 rugó. szvsz mondom először menj ki velük és kérdezősködj, barátkozz. a forum.rcmodell.hu-n nagyon olcsón lehet repcsiket venni, ugyanis sajna a modellek nagyon nem tartják árukat értsd ez alat, hogy egy mondjuk 5 feltöltést ment gépet 70%-on tud eladni. ezért olyat vegyél ami kevésbé használt vagy olyat amit megveszel újjonnan és sokáig fogod használni. ja viszont egy idő után megtartják az árukat, tehát ha használtan veszel, akkorát már nem buksz rajta.

(#40) Bikeman válasza Bencom (#34) üzenetére


Bikeman
aktív tag

balsafát postázni? észnél vagy ember? :DDD

Pesten átavehető, ha kell, +felelő ár ellenében...:DD

(#41) amzso válasza Bikeman (#40) üzenetére


amzso
tag

És mi van ahhoz a Mustanghoz? Csak a repülő teste? Vagy van motor is, meg szervó, meg hasonló? Egyáltalán össze van építve az a gép? :)

(#42) Loretto


Loretto
veterán

Címet javítottam, utúlagos engedelmeddel...

Soirée...

(#43) Bencom válasza Loretto (#42) üzenetére


Bencom
senior tag

köszi:) épp kérni akartam!;)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#44) Bencom válasza oceanearth (#39) üzenetére


Bencom
senior tag

hát nem... télleg nem ilyen szimuléátorra, de lehet, hogy elnézek arra a fórumra...

tulajdonképpen nem baj, ha már egy kicsit ''szakadt'' a gép, mert ha minden alkatrésze megvan, apám elektronikai műszerész, meg az asztalosmunka sem idegen tőlünk, úgyhogy megoldjuk;)

kösz a tippet!:DD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#45) Bencom válasza Bikeman (#40) üzenetére


Bencom
senior tag

hát, a megfelelő áron tudunk vitatkozni!
monnyuk 5K és lehozod nyíregyre:DDD:P ez nekem tökéletesen megfelelne:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#46) Bikeman válasza amzso (#41) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Ez egy könnyű balsafa gép, ami gumimotoros, szal ne ilyen berántósra gondoljatok..:)

Nincs öszerakva, dobozba van.


szerk: Comet márkájú, katt ide:
Bővebben: link

az oldal felső harmadánál...

[Szerkesztve]

(#47) Bencom válasza Bikeman (#46) üzenetére


Bencom
senior tag

ja, azt hittem, benzines:B:(
akkor nem is kell... a gumisokat sem irányítani, sem messzire reptetni nem lehet.:(
bár, ha bele tudok erőszakolni egy motort valahogy:U de így meg már semmiképp sem jön ki olcsón:(

inkább megnézem az ercé fórumot!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#48) Bikeman válasza Bencom (#47) üzenetére


Bikeman
aktív tag

nézd meg a #31-est, már írtam, hogy gumis...:U

én egy akkora benzinest is láttam már itthon, amelyek a szárnyfesztávja 3 méter, és behúzza(!) a kerekeit felszállás után...:Y

(#49) BandiT


BandiT
senior tag

Sziasztok,

tudja valaki, hogy hol lehet kapni kitakaró szalagot makett festéshez?:F

(#50) oceanearth válasza BandiT (#49) üzenetére


oceanearth
őstag

meg fogsz lepődni, minden modell és makett boltban. csak ne úgy kérd, hogy kitakaró hanem maskoló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.