Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fügike


fügike
senior tag

Üdv minden kedves érdeklődőnek.

A problémám a következő. Van egy régi gép, amiben egy 433-as Celeron proci ügyködik. Annyit tudtam kideríteni az alaplapról, hogy VIA 693 chip van rajta,( de még ebben sem vagyok teljesen biztos. ) Majd előkeresem, hogy mit írt ki a gép róla.
Az érdekelne többek között, hogy ezekhez is volt-e olyan driverkészlet, mint a 4in1? Vagy csak különböző IDE és esetleg AGP-driverek vannak, netán a WIN tudja kezelni mindenféle hercehurca nélkül?
És ha valakinek van ilyen chipkészletes lapja, tudna-e küldeni nekem drivert, vagy olyan helyet javasolni, ahonnan le tudom tölteni?
Lécci csak az írjon, akinek VAN mondanivalója, nekem ui. fontos a dolog.
Előre is köszi a segítséget!:)

Boci-boci tarka!:D

(#2) ReFleXx válasza fügike (#1) üzenetére


ReFleXx
addikt

A 4in1 driver jo gozza azt tedd fel, ''sokat'' ad a sebességbe.
:D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#3) fügike válasza ReFleXx (#2) üzenetére


fügike
senior tag

Köszi, sajnos nem a sebességgel vannak gondjaim, hanem a nyomtatással. Egy idő után nyomtatási parancsnál újraindul a gép.
Már próblátam újratelepíteni, nyomtatót és WIN-t is (98se), megnéztem a RAM-ot, nincs baja. Megy a gépen a NORTON AV és Util, az se szól semmit. Még egy ISA-s nyomtatóportot is beraktam, azóta meg ''Végzetes kivétel''-lel jön. Gondoltam, mivel nincs meg az alaplapi telepítő lemez, hátha nem a 4in1 kell hozzá. Azért ki fogom próbálni, hátha bejön.:)

Boci-boci tarka!:D

(#4) ReFleXx válasza fügike (#3) üzenetére


ReFleXx
addikt

Hát nem valószinü hogy a 4in1 a baja de probald meg azert.
Lehet hogy a nyomtató.....

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#5) Lunatic válasza fügike (#3) üzenetére


Lunatic
aktív tag

vagy a nyomtató/port.
arra is fogadnék, hogy masszívan be vannak tépve a a kábel rögzítőcsavarjai a gépbe. főleg ősöreg at házaknál tapasztaltam hasonló problémát.
milyen nyomtatóról van szó egyébként?

Careful with that axe, Eugene! ...

(#6) fügike


fügike
senior tag

Canon BJC 250. Már letiltottam a nyomtatóportot a BIOS-ban, és úhy pakoltam fel az ISA-s kártyát. Egy ideig jó volt, közben raktam fel megint a Win-t, aztán kezdett ''kékhalni''. (''végzetes kivétel a blablabla helyen, a rendszer foglalt, satöbbisatöbbi lószőr satöbbi.)
Mindenesetre a 4in1-t meg fogom próbálni. Gondolom, mindegy, melyiket, a lap jó régi. Ártani meg nem használ.:))

Boci-boci tarka!:D

(#7) Lunatic válasza fügike (#6) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Lehet megmosolyox, de próbáld meg úgy feltelepíteni a win-t,
hogy nincs bedugva a gépbe a nyomtató.
Sőt akár engedélyezheted a saját nyomtatóportját.

at vagy atx alaplap?

Careful with that axe, Eugene! ...

(#8) fügike


fügike
senior tag

A forma AT, de mindkét csatlakozó rajta van. Akkoriban szokás volt, az ATX-re való áttérés kora volt. A ház amúgy AT-s.
Ami az ötletet illeti, lehet, hogy kipróbálom. Előbb persze felrakom a 4in1-t, aztán ha az se használ, akkor jöhet. (Mivel már egy rakat dolgot kipróbáltam, és ötletem se volt több, semmi újat nem mosolygok meg! Erre pedig még nem gondoltam. Köszi!:))

Boci-boci tarka!:D

(#9) Lunatic válasza fügike (#8) üzenetére


Lunatic
aktív tag

próba cseresznye,
aztán írd meg hogy mi lett a fejlemény.

mindenesetre nekem van egy beton-zsetonom,
hogy nem a chipset, hanem a csatlakozás, vagy a nyomtató a ludas!

Careful with that axe, Eugene! ...

(#10) fügike


fügike
senior tag

Azt viszont nem tudom letesztelni. Bár a kábelt még kicserlétethetem! Erre már gondoltam, de még nem jutottam el odáig!
Na jó, megyek hunyni! Köszi, és jóccakát!:)

Boci-boci tarka!:D

(#11) fügike


fügike
senior tag

Csak annyi jutott még az eszembe, hogy ez a 4in1 leginkább AMD-s lapoknál működik. Biztos, hogy Intel esetében is ez kell???

Boci-boci tarka!:D

(#12) greenface válasza fügike (#11) üzenetére


greenface
aktív tag

A 4in1 nem a procinak, hanem a VIA chipsetnek kell, szóval ,mindegy hogy AMD v. Intel procis a gép, ha VIA chipsetes.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#13) fügike


fügike
senior tag

Hm! Kicsit megnyugodtam. Meg ha összeborítja a Win-t, újrarakom. Barátnőm úgyse tud bemenni dolgozni, akkora a hó. :)

Boci-boci tarka!:D

(#14) köpet


köpet
aktív tag

Hasonló acorpom volt, tapasztalatok:
4in1 kell, de ne a legújabbat tedd rá - nekem a 4.29 volt talán a legjobb. IDE driverként használhatod a miniportot, az valamivel gyorsabb, mint ami a 4in1ban van.
Spontán reboot nálam akkor volt, ha a biosban a chipset features részben a concurent pci/cpu enabled volt. Ezt egyes segédprogik is engedélyezik, pl. a memory interleave enabler egyes verziói.

Hirtelen ennyi, még gondolkozom...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.