Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Asador válasza Ba cy lus (#800) üzenetére


Asador
tag

Hát nem tudom, de az hogy egy 2018-as középkategóriás mobil kevésbé homályos képet készít nem tesz boldoggá...

(#802) aelod válasza pdave (#769) üzenetére


aelod
veterán

Amúgy érdekes, mert nekem pont a gcam-al lennének a sötét részek sötétebbek mint a gyári kamerával készült képeken.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#803) Ba cy lus válasza Asador (#801) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Most akkor mi a baj? Hogy a példádban a szélén (dobozon kívüli rész, tehát a háttér) homályos? Az a mélységélesség miatt van.

Gsmarena.com tesztképén összevetettem jó néhány mostani felsőkategóriással, egyikkel szemben sem maradt alul vonalélességben.

(#804) Asador válasza Ba cy lus (#803) üzenetére


Asador
tag

Nem, a dobozon lévő szöveggel van bajom.
Ha megnézed alul és felül sokkal homályosabb a kép mint a régi telefonnal készült kép esetén.

Még tesztelgetem aztán meglátjuk mit tud, remélem csak valami pillanatnyi zavar volt

(#805) Ba cy lus válasza Asador (#804) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha ilyen közel van, még akár ott is játszhat a mélységélesség.

[link]

(#806) OldMike válasza Asador (#804) üzenetére


OldMike
őstag

Próbáltam hasonló képet csinálni, talán meg tudod ítélni, hogy hasonlóképpen válik életlenné. A főkamerával készült, nyilván az ultraszéles ilyenre gyakorlatilag használhatatlan.

Annyit tennék hozzá, hogy az alsó kép a Xiaomi kamera alkalmazással, a felső pedig GCAM appal készült, eltérés van a színárnyalatban (a GCAM közelebb van a valósághoz), és talán a szöveg élességében is (de ez szubjektív).
A képek le vannak méretezve 1 Mpx-re, élesítés nélkül, az eredeti méretben sokkal élesebbek a betűk.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#807) Ba cy lus válasza OldMike (#806) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerintem tökfelesleges olyan képen vizsgálni, ahol a mélységélesség közbeszólhat, ott lehet nem a kamera képességeit fogja az ember látni. Pl. egy aps-c géppel kis f-értékkel 50/1.8-as lencsével baromi nehéz úgy fókuszálni, hogy portrénál a teljes arc éles legyen, pláne ha az 'ugyanolyan éles legyen mindenütt' a kikötés. Kicsit elmozdul egymáshoz képest a gép és az alany, már nem a szem lesz a legélesebb. Távolra fókuszálva viszont még kis f-értékkel sem a mélységélességen fog múlni, hogy a szélek felé puhul, ott már tényleg az objektív képességeit láthatjuk. Mondjuk a gyakorlatban ezzel jól együtt lehet élni, mert tájképet tipikusan nagy f-értékkel készítünk, portrénál meg nem annyira érdekes, mi történik a széleken.

[ Szerkesztve ]

(#808) Ba cy lus válasza Asador (#799) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egyébként most ránéztem specifikációra, a Mate 20 főkamera érzékelője jóval kisebb: 1/2.3" (vs 1/1.4"). A telelencséé pedig pláne: 1/4". De magán a képen is látszik, hogy a Redmi háttere jobban elmosódik, a Huawei háttere sokkal élesebb. Ez részben az érzékelők mérete közti különbség miatt lehet (nagyobb érzékelő -> kisebb mélységélesség, ezért tudnak a nagyobb gépek jó háttérelmosást mindenféle szoftveres trükközés nélkül).

Szóval nem meglepő, hogy ilyen közeli témánál a Huawei jobban megfelel a "mindenütt legyen éles" kívánalomnak. Lehet amúgy, hogy kézzel jobban be lehetne állítani a fókuszt ilyenkor, hogy a dobozon lévő szöveg nagyobb része legyen éles.

[ Szerkesztve ]

(#809) Asador válasza Ba cy lus (#807) üzenetére


Asador
tag

Ezekkel semmi gond, igazából nem is látok érdemi különbséget közöttük, nem mondanám meg, hogy melyik a Huawei és melyik a Xiaomi Viszont ezekkel a közeli (40 cm, nem széleslátóval készült) képekkel sajnos nem tudok megbékélni, fura, hogy a régi Huawei sokkal kevésbé szélitorzulósat csinál (pl jobb felső sarok).
Előfordul, hogy pl. egy A4-es oldalnyi szöveget kell fotózni, vagy valami finomrajzolatú dolgot, akkor ez bizony elég bosszantó szerintem. De túlteszem magam rajta, lényeg, hogy a termékfotózáskor majd jól szuperáljon.

Köszi mindenkinek a meglátásait.

(#810) Ba cy lus válasza Asador (#809) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Persze ha korrekt módon akarunk összevetni, nem ekkora méretben hasonlítunk össze, hanem a teljes 12-12,5 MP-es képet, mert a lekicsinyítés sok mindent el tud fedni.

fura, hogy a régi Huawei sokkal kevésbé szélitorzulósat csinál

Igazából ez nem fura, hanem működik a fizika. :)
Lehet kísérletezni azzal, hogy máshová tesszük a fókuszt: nem középre, hanem szélebbre (távolabbra).

[ Szerkesztve ]

(#811) borix válasza Ba cy lus (#810) üzenetére


borix
őstag

Huawei élen járt kamera fronton és a Huawei Mate 20 a maga idejében nem egy középkategóriás telefon volt.
Redmi nem a kamera kezeléséről híres de mondhatni a Xiaomi felsőkategóriás készülékeire is.
Mikor már kísérletezgetni kell az már nem az igazi...

(#812) Ba cy lus válasza borix (#811) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egy Nikon D850-nel is kísérletezni kéne hasonló helyzetben. Ennek semmi köze a kamera minőségéhez, ez fizika: a nagyobb érzékelő kisebb mélységélességgel jár.

[ Szerkesztve ]

(#813) borix válasza Ba cy lus (#812) üzenetére


borix
őstag

Fényképezett 2 készülékkel és ezzel a készülékkel készített képen mosottabb a szöveg, ennyi.
Bele lehet sok mindent magyarázni persze de a lényeg, hogy nem szúrtad ki pedig kiveri az ember szemét.
Emberke szidta a Redmi-t, hogy soha többet mert visszanézve a vidókat sok videó szaggat meg a képe sem lettek jók, ezért vesz egy alsóközépkategóriás Samsungtot mert a családi pillanatok fontosak számára.
Olyan fontosak akkor nem az alsó közép kategóriás telefonokkal kellene bohóckodni mert ott nem fog állítgatni, kísérletezgetni, mert ha kísérletezgetett volna akkor nem szaggatott volna a videó.

(#814) Ba cy lus válasza borix (#813) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Belemagyarázás? :DDD Érdekes nézőpont, biztos sok komolyabb dedikált fotómasina volt a kezedben, azért tudod ennyire. Sajnos ez van, az egyre növekvő érzékelők ezt is magukkal hozzák, hogy már nem tud minden szituációban hülyebiztos lenni a mobilos fotó sem. Dehát majd megoldják focus bracketing-el.

(#815) borix válasza Ba cy lus (#814) üzenetére


borix
őstag

A komolyabb dedikált fotómasinának ehhez semmi köze.
A telefon inkább hirtelen akció fotózáshoz, videózáshoz való.
Gyenge a kamera része vagy szoftveresen nincs rendben a telefon akkor szokott gond lenni az emberek nagy részének.
Gondok vannak? Gondok vannak, persze meg lehet magyarázni, hogy az nem is úgy lenne ha...

(#816) Ba cy lus válasza borix (#815) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De te még mindig nem érted, miről van szó, hogy mi is a mélységélesség, csak hajtogatod a hülyeséged, hogy egy fotón márpedig minden pixelnek tűélesnek kell lennie, különben szar a kamera. Ami egyébként szubjektív igény, én pl. örülök, hogy van benne némi természetes háttérelmosás.

[ Szerkesztve ]

(#817) borix válasza Ba cy lus (#816) üzenetére


borix
őstag

Értem neked akkor a mosottabb a szebb, a két kép közül is a 13 pro képe a szebb mert mosottabb? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#818) Ba cy lus válasza borix (#817) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ne forgasd ki, természetes háttérelmosásról írtam, amihez kell egy bizonyos érzékelőméret, hogy ekkora gyújtótávolságú lencsénél ki tudjon jönni. Láthatóan nem értesz a fotózáshoz, de csak meg akarsz győzni, hogy itt a főkamera szar minőségű, mert tudja a fizikát. Én meg pontosan tudom, mennyire jó ez a főkamera 1x zoom-mal 12,5 MP-en. Nem nagyon tud érdekelni, hogy a fotózás technikai részéhez hozzá nem értők bizonyos szituációkban nem boldogulnak vele, ez nálam nem a kamerát minősíti... :N

Egyébként a példádban (ami, ha jól sejtem, nem a Redmi) valóban szebb nekem a 13 Pro képe, természetesebb.

[ Szerkesztve ]

(#819) borix válasza Ba cy lus (#818) üzenetére


borix
őstag

Nem mondtam, hogy a főkamera szar minőségű csak azt, hogy a telefonnak megvannak a gyengeségei.
Fozózáshoz hozzáértőként ezzel a telefonnal nyomod és annyira oda is vagy érte, nekem ez érdekesnek tűnik.
Tényleg nem redmi de még így is gyengébb, hogy lenne már szebb...

[ Szerkesztve ]

(#820) Ba cy lus válasza borix (#819) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az a gyengesége a kamerának, hogy engedelmeskedik a fizika törvényeinek? Ha meg kicsi lenne az érzékelő, akkor jobban zajosodna. Van hibája egyébként a fotóknak, de az nem ez.

Ezzel a telefonnal is nyomom, mert ezt azonnal elő lehet kapni. Szó nem volt róla, hogy csak ezzel. Úgy szebb, hogy természetesebb.

[ Szerkesztve ]

(#821) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Mit össze rugoztok ezen... :)) ha nem tetszik amilyen képeket csinál venni kell egy 3-400 ezres telot és passz.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#822) Ba cy lus válasza kbyte1024 (#821) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Aminek lehet még nagyobb az érzékelője, aztán ugyanebbe a szituba fut bele. :D

(#823) borix válasza Ba cy lus (#822) üzenetére


borix
őstag

Ahogy szokás volt mondani, nagyanyámnak áramszedője lett volna lehet ő lett volna a villamos...
Van akinek a részletesebb háttér jön be és nem az elmosatottabb mert az természetesebbnek tűnik.
Aki képszerkesztővel még variálgat a képeken biztos a természetesebbnek tűnő mosottabb kép a jó alapanyag.

[ Szerkesztve ]

(#824) kbyte1024 válasza Ba cy lus (#822) üzenetére


kbyte1024
veterán

Persze,de ha az se jön be akkor nem telóval kell fényképezni :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#825) loosht


loosht
senior tag

Én speciel örülök a nagyobb szenzornak. Kevesebb zaj, kisebb mélységélesség. Meg is lepődtem először, hogy egy picit közelebbi témánál milyen szépen mossa a hátteret.

(#826) Ba cy lus válasza borix (#823) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez még így is semmi egy rendes aps-c/ff dslr-hez/milc-hez képest. Amiken viszont lehet rekeszelni, bár ha túl közel van, azzal sem lesz egészen éles a háttér, ahhoz már inkább focus bracket kell.

De a példádban, amiket linkeltél, jó eséllyel nem erről van szó, hanem feldolgozásbeli különbségről és esetleg optikáról.

[ Szerkesztve ]

(#827) snooze


snooze
veterán

valahogy a xiaomi kifelejtette az oldalsó gombok beállitását,igy elég rossz,hogy nem a csengöhangeröt lehet állitani..🤔🤔😔😔 vagy csak én nem találom???

GO Gunners!!!

(#828) loosht válasza snooze (#827) üzenetére


loosht
senior tag

Én Xiaomi.eu-t használtam, abban volt. Amúgy meg mivel csak átmenetileg szoktam MIUI-t használni, régóta alternatív megoldást használok, mert már jónéhány Android verzióval ezelőtt átálltak média hangerőre. Legrosszabb esetben ezt tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#829) snooze válasza loosht (#828) üzenetére


snooze
veterán

köszönöm..megprobálom..

GO Gunners!!!

(#830) snooze


snooze
veterán

háttérkép mixböl hogyan lehet kitörölni a gyári képeket??

GO Gunners!!!

(#831) ktomcat


ktomcat
senior tag

60 Fps videósok, elvileg ha kiveszitek az "auto frame rate" pipát, akkor nincs frame drop (nem miui kamerám van így nem tudom tesztelni..)

Eladó Lenovo Legion Y530: https://hardverapro.hu/apro/elado_megkimelt_lenovo_legion_y530_intel_i7_4_1_gh/hsz_1-50.html

(#832) aelod


aelod
veterán

képernyő felvétel kapcsolót hol találom?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#833) snooze válasza aelod (#832) üzenetére


snooze
veterán

jobb oldal fent az értesitösáv lehuzásakor,majd jobbra huzod,ha nincs az elsök között

GO Gunners!!!

(#834) aelod válasza snooze (#833) üzenetére


aelod
veterán

Nincs köztük.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#835) kbyte1024 válasza aelod (#834) üzenetére


kbyte1024
veterán

Nincs..........??????????akkor ez mi?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#836) aelod válasza kbyte1024 (#835) üzenetére


aelod
veterán



3. Oldalon a hely ikon van. Most vagy én vagyok láma vagy nem tudom. Ha hozzá akarok adni ott sincs.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#837) snooze válasza aelod (#834) üzenetére


snooze
veterán

Nálam is ott van..link

GO Gunners!!!

(#838) kbyte1024 válasza aelod (#836) üzenetére


kbyte1024
veterán

Gyári launchert használsz?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#839) kbyte1024 válasza aelod (#836) üzenetére


kbyte1024
veterán

Nézd meg így

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#840) aelod válasza kbyte1024 (#838) üzenetére


aelod
veterán

Itt full gyári out of the box.
Így sincs. Mi a f...?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#841) kbyte1024 válasza aelod (#840) üzenetére


kbyte1024
veterán

Na ez érdekes.....hyper OS van fent?

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#842) snooze


snooze
veterán

830-ra valaki?

GO Gunners!!!

(#843) aelod válasza kbyte1024 (#841) üzenetére


aelod
veterán

Nem ez a MIUI global tcom TNREUXM.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#844) kbyte1024 válasza aelod (#843) üzenetére


kbyte1024
veterán

Akkor lehet az lesz a gond. Nézz valami alternatív megoldást.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#845) pdave válasza Asador (#809) üzenetére


pdave
aktív tag

Szerintem azért ekkora a különbség, mert a Xiaomi kamerája jóval nagyobb látószögű, a Huawei ekv. 27mm a Xiaomi pedig ekv. 23mm

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9367&idPhone2=12581

Ez elég nagy különbség, minél jobban közeledünk a nagylátószöghöz, annál inkább számít minden egyes mm, illetve valószínűleg nem olyan jó a lencse torzítás korrekciója (valószínűleg azért, mert ez az esetek nagy részében azt jelenti, hogy levágják szoftveresen a torzult részt, így a 23-ból mondjuk 25mm lesz, ami már nem olyan jól eladható)

Itt látható a látószögbeli különbség:

https://morn91.github.io/exx/focal-length/#27&1&23&1

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#846) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Szerintem a Redmi Note 13 Pro 5G és Huawei Mate 20 közti vonalélességbeli különbség nem is kérdés a Redmi javára:
[link].

Low-light esetén pedig még inkább:
[link].

(#847) atytoth1 válasza jFox (#474) üzenetére


atytoth1
csendes tag

Szia!
Most válaszolt csak a cib. Lepattintottak ismét, hogy regisztráljam újra az alkalmazást, meg a háttérben futó egyes alkalmazásokat zárjam be. Teljesen hülyének nézik az embert. A lényeg, hogy úgy lehet gyorsan beolvasni a qr kódot, hogy jól felnagyítod a monitoron - közel teljes képernyőre, és akkor gyorsan beolvassa.
Nálad volt valami válasz?

(#848) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A videós akadozás nem az eltérő android verziók miatt jön elő? Akinek jó az hol vette a telot és milyen droidot használ?
Valszeg én is beszerzek egy ilyen telot. Csak azt kellene tudnom hol érdemes...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#849) gr8tjoey válasza OldMike (#806) üzenetére


gr8tjoey
tag

Melyik GCam-et használod ami működik? Frissítettem hyperos-re, és folyton lefagy ami a gcam hub-on van fent. Egy linket megköszönnék

------((-----))------

(#850) OldMike válasza gr8tjoey (#849) üzenetére


OldMike
őstag

Én a pdave által ajánlott AGC9.1.24_V14.0Fix (BigKaKa a fejlesztő) verziót tettem fel. Működik rendesen, de sajnos config fájl a mi telefonunkhoz nincs. Lehet használni a Default profilt, a KaNight és KaDay nevű profilokat, valamint van Profil1-től Profil12-ig lehetőség, de ezek szerintem mind egyformák, sőt talán a Defaulttal is azonosak. Ezek csak helyek arra, hogy egyéni profilokat készítsen, aki ért hozzá (én sajnos nem). A KaDay profilt nem használom, mert erősen túlszaturált, természetellenes. A Default profillal szerintem jobb képeket lehet készíteni, mint a saját kamerával. Az első kép a saját kamera app, a második a Gcam.
Hibás működést akkor tapasztaltam, amikor 16:9-re állítottam a képméretet. Ekkor indítás után azonnal kilépett, nem lehetett használni, 4:3 mérettel működik. Egy-két egyszerű videót is csináltam, azokkal nekem nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.