Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez nem csak olcsó, hanem sz*r is. Egy 2016-os Xiaomi is leveri minden tekintetben.
A GPU pedig PowerVR GE8300.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy telefon a sok közül, amiért le sem hajolnék. Nem érne meg egy becsipődést. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) novinyul


novinyul
veterán

"de ez a lövögetés inkább olyan sebességgel zajlik, mintha a kernel elsétálna a 100 méterre levő apphoz és fejbeverné egy szívlapáttal, hogy utána visszasétáljon és megnyissa a következő alkalmazást" Nálam vitted a napot :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#4) Jagon


Jagon
tag

"...gyárilag feldobál reklámokat mondjuk alkalmazástelepítésnél..."
Ezt eddig csak az indiai gyártók merték meglépni asszem.
Már csak valami marketing-maszlag kellene hozzá, pl:

We comfort you while you wait!

Ritkán írok ilyet, de ez még ingyen se kéne...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#5) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én sokkal szívesebben olvasok tesztet, szar, hurka, használhatatlan telókról, mint egy fél-1 millásról. :)Egyiket sem vennék, de olvasni inkább az előbbieket. Ez olyan. :D

(#6) szellat


szellat
csendes újonc

A billegős kerti asztal alá még jó lehetne :D

(#7) #95462144


#95462144
törölt tag

El sem merem képzelni milyen szenvedés lehet használni egy ilyen készüléket, akár csak egy teszt erejéig. Oké kellenek az alsó polcos termékek is nyilván, de ez a földön van nem polcon.
Az egyik cimborám jut eszembe, aki lecserélte a 8 éves telefonját és vett egy újat... "Most jöttem rá, hogy mennyi időt elvett az életemből az a lassú tetű"... :D

#6szellat: :C

[ Szerkesztve ]

(#8) this is life


this is life
Ármester

Köszi a teszten, nagyon jó lett, a telefon kevésbé, de kárpótol az olvasni való, mert a hasonlataid, szarkazmusod mindent visznek.
Sajnos a xiaomi megtalálta a redmi 9at méltó utódját, pedig jobb lett volna örökre elfeledni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#9) janeszgol válasza #95462144 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

"Most jöttem rá, hogy mennyi időt elvett az életemből az a lassú tetű"

De jó szöveg. Tetszik. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) prolad


prolad
őstag

Elképesztő, milyen szemetet árulnak 50-ért. 2 éve kellett családba ilyen árszinten, 45-ért volt Redmi 9. Rendes hardverrel, jobb kijelzővel, szoftveres korlátok nélkül, még a kamera is egész használható volt. És akkor az már nem is volt egy extra ár érte. Volt mellé alternatívának használható Realme, Poco, Huawei (nyilván a szokásos korlátaival) még a Samsung ajánlata sem volt fájóan rossz.

(#11) Bog válasza #95462144 (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Aki figyelmes, az kiszúrhatta, hogy a tesztvideók egyikében azt mondom, hogy novemberben eddig nem volt napsütés. Na, azóta van nálam a termék és irtó nehezen vettem rá magam, hogy megcsináljam az anyagot, csak a benchmarkok lefuttatása elvitte a délelőttöm :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) prabhu


prabhu
senior tag

Valóban gáz ez a teló, volt hozzá "szerencsém".

(#13) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Valamelyik piacon biztos van rá igény :W ...

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#14) Obyboy


Obyboy
addikt

Ezt a 2017-es Xiaomi Mi A1 is megeszi reggelire, sőt a 2014-es OnePlus One-is. Mindenkinek kár volt ezen egy percet is dolgozni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#15) kbyte1024 válasza novinyul (#3) üzenetére


kbyte1024
addikt

Én is pisiltem rajta :K Mondom miiiiiii? :C

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#16) movax


movax
őstag

Nagymaminak telefonálni, jó nagy betűkkel, hogy lássa, tökéletes.

(#17) Yodafon


Yodafon
senior tag

..... gangstaz minden reménnyel!

I'm gangsta!

(#18) pusszycat válasza kovjoe (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Max. a böriben örülnének ennek. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Inkább használtan mást. :(

Vagy Realme.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) SkyLine3000 válasza Obyboy (#14) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Azért a Mi A1 4/32, vagy 4/64 volt. Ehhez képest valszeg az egy forma 1-es versenyautó. Volt a lányomnak, tartalékban megvolt még jóideig. Használtam is. Gyors, pörgős rendszer volt.

(#21) lujo10 válasza SkyLine3000 (#5) üzenetére


lujo10
aktív tag

+1 Kb. össze is foglaltad amire gondoltam, köszönöm :R
A tesztért Bog-nak is jár :R

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#22) Luck Dragon

Ebben kategóriában a Motorola E40 4/64 verzió az ami ér is valamit a szememben.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

50 ezer forint.
Vegyünk el belőle mondjuk 30-at, és mondjuk oké.
Azért az szerintem iszonyat gáz hogy egy az 50 ezres kategóriába nem fér bele valami normálisabb régebbi SOC.
Pl Snapdragon 66x

(#24) Öcsielvtárs


Öcsielvtárs
aktív tag

Hm. Előre bocsájtom, nem próbáltam, de egy Realme C31 4/64 is csak 55e HUF a hivatalos boltjukban. Bár az is micro usb/10w töltéssel támad, (azt írják 10w gyorstöltés!!) de ennél lényegesebben használhatóbbnak tűnik. Mondjuk nem nehéz megugrani.

Samsung A54

(#25) Graphics válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nem gyártják, akkor nem lesz egyszerű beszerezni...

Kikopott, helyette a 4 Gen 1 pedig drága.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) aprokaroka87 válasza Graphics (#25) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem azért Snapi 662 az még van raktáron valahol, 2020-as chipset, bár lehet ebből az A22-ből jóval több mert nem viszik :)

(#27) Graphics válasza aprokaroka87 (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 662-es is ősrégi. Majdnem 3 éves. January 24, 2020

Ezeréves, már a 636/660-as továbbpofozása volt az is csak... Mint ahogy a 665 is... Engedjük el ezeket a múltbéli chipeket. :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) snecizero


snecizero
senior tag

Ez a telefon büntet, de nagyon ! Ki a bánatom vesz ilyen rakat hulladékot ?! Most komolyan !

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#29) aprokaroka87 válasza snecizero (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Aki nem ért hozzá..

(#30) this is life válasza snecizero (#28) üzenetére


this is life
Ármester

Aki csak a márkát és az árat nézi.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#31) Orosz Mérnök válasza pusszycat (#18) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Épp írni akartam, hogy a maszek gyógyszerész gyerek ezen is fel tudja venni a 2 gramm vény nélküli kedély javító rendelését.

(#32) Graphics válasza Orosz Mérnök (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

B.meg :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Danipicur2 válasza Graphics (#27) üzenetére


Danipicur2
tag

A Helio A22 meg February 1. 2018 :DDDAhhoz képest a Snapi 662 még elég friss, de hát valszeg A22-ből volt 1 tonna raktáron fillérekért :))

[ Szerkesztve ]

(#34) Graphics válasza Danipicur2 (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont azért írtam, felejtsük el ezeket a régi chipeket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) Danipicur2


Danipicur2
tag

Jó az ára?
Nem
Normálisan használható?
Nem

Ennyibe le is írtam a sokadik MT6762M-s mobilt :))

[ Szerkesztve ]

(#36) ceia


ceia
őstag

Még hogy ne érdekelnék az embereket az olcsóbb telefonok? Ellenkezőleg! Nem mindenki kőgazdag és luxustelefont vesz! Például én sem. Inább érdekelnek az ilyen olcsó telefonos tesztek (már amennyi itt van) mint a számomra megfizethetetlen luxuskészülékeké.
Ezen túllépve, ez a telefon kifejezetten tetszik! Egy nagyon normális, teljesen elfogadható minőségű, jól használható eszköznek tűnik. Nem mondanám, hogy a Moto E20 jobb. A Moto E40 jobb, de annak 50k az ára. Viszont ez is teljesen használható és jelenleg csak 31 ezerbe kerül. A 3,5-ös jack szerintem előny, kit érdekel, hogy belső hangszóróval nem "sztereóban" szól, (úgysem érzékelhető így a szteró tér) az 5000 mAh akku pedig kimagasló és nagyon hasznos. Ez egy simán vállaható droidos készülék, butafon áron, az azokénál sokkal jobb kamerával.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37) blueMerle válasza ceia (#36) üzenetére


blueMerle
veterán

Azért úgy finoman skippelted a refurbished és használt kategóriát, ahol pár éves csúcs- középkategóriás készülékeket vehetsz meg márkától függően akár gombokért. Cserébe lagmentes használat, értékelhető fotós képességek és talán még hosszabb ideig tartó support mint ennél...

kit érdekel, hogy belső hangszóróval nem "sztereóban" szól, (úgysem érzékelhető így a szteró tér)
Soha az életben nem volt a kezedben sztereó mobil, mert ha lett volna, ekkora csacskaságot nem írtál volna.

az 5000 mAh akku pedig kimagasló
Még jó hogy a SOC annyit fogyaszt, mint egy orosz űrhajó, de sebaj, hejj, minél nagyobb a szám, annál többet bír igaz? :DDD

Ez egy simán vállaható droidos készülék

Te egyébként úgy elolvastad a tesztet, vagy csak beböfögtél valamit (és halvány fingod sincs az egészről), vagy simán trollkodsz? Ez a készülék minden (szemét, ipari hulladék, tudatos környezetszennyezés, egy rakás szar, stb....) csak nem vállalható. Pláne 2023-ban. És mindezt a saját feltételezéseidre alapozva írod, amikor Bog elég érthetően leírta, hogy nem, nem vállalható.

De mindezek ellenére valóban vedd meg, sok szerencsét hozzá, eszemben sincs lebeszélni erről a csodáról :DDD Azért egy első generációs ZTE Bladet nemám dobsz érte, mert az talán bizonyos tekintetben jobb a mai napig :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) movax válasza blueMerle (#37) üzenetére


movax
őstag

Ez abszolút érvényes, amit írsz, de csak ha kizárólag egysíkúan, a közép-felsőosztály csúcs-technokonzumerista szemszögéből nézzük. Pedig odakinn a világban nem ez az egyetlen szempont, sőt. Van egy csomó ember, akinek valami ilyesmi lesz az első (vagy második stb.) telefonja. Szerényen élő családokban a kiskamaszoknak, mert csak ennyire telik, de okostelefonnak néz ki, így nem nézik le annyira az iskolában. Vagy valahol Ázsiában, Afrikában, Indiában és ők vannak többen. De nem csak ott, itthon is van célközönsége rendesen. Nekünk itt dobálják az S23-asokat, de ők ezt tudják megvenni. Aki S23-ast vesz a megjelenése napján 2000 euróért, ő az a szegmens, aki miatt mindig lép egyet előre a technológiai fejlesztés, mert neki készítik a következő évben megjelenő S24-est. Aminek a fejlesztései aztán majd valamikor leszivárognak az alsó kategórába. De ilyen alsókategóriás készülékekből többet adnak el, és azoknak, kik megveszik, nem ezek a szempontok, amikről itt mi beszélünk. Lehet rajta telefonálni, netezgetni, fotózgatni, szól is valahogy, olcsó, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#39) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#40) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Nem a telefonnal van baj, hanem az árával. 20ezerért jó lenne a nagymamának hogy olvasgassa rajta az origot meg telexet.

(#41) ddaydome


ddaydome
senior tag

Én valami ilyesmit tudnék elképzelni az alsó szegmensben:
3-4 gb ram
1 db valamire használható kamera
Olyan proci, amivel az alap dolgok mennek
Gyàri Androidos felület
Nagy akksi, micro sd, jack

Szerintem ennyi kell.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#42) Mercel


Mercel
senior tag

A teszt maga kifejezetten jó lett , erős útbaigazítás is egyben , de ez nem a teszt hibába, sőt inkább előnye.
Igenis szükség van ezeknél az amúgy nem épp acélos cucczok tesztjere is , köszönjük :R

Az másik kérdés, hogy Megboldogult Nagymamámnak Sem ajánlanám megvételre a teszt alapján :)

Marcel

(#43) jFox


jFox
őstag

"Type-C-ről microUSB-re végződő kábel nálunk egy nem létező fogalom"

nekem sikerült venni ilyet, igaz egy Dell tablethez szerettem volna, de azzal nem ment. (20v kell neki) Ellenben a régi Asus ZenFon 2-met szépen töltötte. :K

Tetszik, hogy gondoltok a kispénzűekre is. Ott kell igazán meggondolni, hogy mire költi az ember. Ebben nagyon sokat segítenek a tesztek. :K :R

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#44) blueMerle válasza movax (#38) üzenetére


blueMerle
veterán

Mondok egy ellenpéldát. Adott faterom, 70 éves, de szereti a tech dolgokat. Ettől függetlenül nem használja túl sok mindenre, híreket olvasgat, néha kicsit netezik, időjárás, fotóz, kb ennyi. Alap használat. Vett egy Samsung A32 4G-t, anélkül, hogy megkérdezett volna. Konkrétan ezt a modellt a Samsung agyonvágta egy tetű lassú procival.

Eredmény?

Folyamatosan panaszkodik hogy akadozik, nem reagál jól, gyorsan. Ez pont elég ahhoz, hogy a mindennapokban kínkeserves legyen a használata. Szóval ez a telefonálgatni, netezgetni, fotózgatni olyan elmismásolása a funkcióknak, mintha ez nem igényelne az égvilágon semmilyen erőforrást, holott dehogynem, még egy viszonylag türelmes 70 éves ember is azt mondta rá hogy na, elég ebből.. :U A vége az lett, hogy lecserélte a telefont. Akkor kinek ajánlod jó szívvel ezeket a készülékeket? Ez konkrétan a büntetés kategória.

(#45) Öcsielvtárs válasza Kaktusz92 (#40) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Egyszerre nem olvassuk a kettőt, mert tudathasadást okozhat. Vagy - vagy...

Samsung A54

(#46) this is life válasza ceia (#36) üzenetére


this is life
Ármester

Nem az ára miatt van savazva a telefon, hanem mert a minimálisan elfogadható és korrektül működő készülék szintjét se igazán éri el.
Alap dolgok, mint pl email írás, böngészés, üzenet küldő, social appok futtatása se jön össze zökkenő mentesen. Az androig go, 2 GB ram egy csipetnyi miui-val nyakon öntve rávilágít a hw/sw hiányosságaira.
Kicsit több pénzért korrektebb eszközhöz lehet jutni, emiatt ennek a piaca szinte láthatatlan itthon. Nem hiába kerül a néhai 49900 helyett 30-35 000 ft-ba.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#47) mcs válasza ceia (#36) üzenetére


mcs
veterán

Ha egyszer fogsz a kezedben, és próbálsz is mit kezdeni egy Redmi 9A/ATvel vagy a tesztalannyal, gyorsan rájössz, hogy mennyire anyagpocsékolás. :D
Gyakran 10-15 mp kell ezeknek a hulladékoknak, hogy lezárt képernyő után észhez térjenek a beállításokat megnyitva. Hasznavehetetlenebbek, mint bármelyik hasonszőrű Alcatel. :)

(#48) aprokaroka87 válasza ceia (#36) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudod ha a közép meg a felső kategória azért mindig tud fejlődni, akkor azért az alsó kategóriában sem ártana a fejlődés évről-évre.
Nyilván senki nem várja el az ilyen telefonoktól a csodát, de azért 2023-ban már elég ciki ha alap dolgokkal probléma van.

(#49) beyruth82


beyruth82
veterán

Én azon is csodálkozom, hogy lehet telefont kapni 49990 fft-ért. Azt hittem 100 ezer alatt nem létezik ma már okostelefon

(#50) HeadHunter98


HeadHunter98
tag

Ezt a hulladékot az árszinten figyelembe véve, inkább érdemes egy minőségibb hagyományos telefont venni. Kevésbé mászik falra tőle az ember, és talán segítené visszazökkenteni a valóságba is (amekkora függőség alakult ki az okostelefonok gyanánt világszerte, lehet nem is ártana sokaknak.).

Na meg ott vannak a már említett használt / refurbished változatok is, amik sokkal jobb élményt nyújtanak.

A változás bent kezdődik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.