Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) ducsidu válasza Rickazoid (#700) üzenetére


ducsidu
senior tag

Köszi :R Egy ideje nem követem a Cyanogen csapat munkásságát (meg az Android moddingot általában), érdekes látni, hogy meddig jutottak, szimpatikusak is. Akkor ez, hogy egy rendes, hivatalos szoftvert gyártó cégként működnek lehet tudni mit jelent a frissítésekre nézve? OPO láttam megkapta a 13-at, de nem találtam semmit a többi Cyanogen telefonról.

[ Szerkesztve ]

(#702) Rickazoid válasza ducsidu (#701) üzenetére


Rickazoid
addikt

Hát amit frissítések terén művelnek, az egyelőre egy vicc. Lehetett volna Nexus vetélytárs, de pont úgy teljesítenek, mint bárki más. Bejelentik, majd csúsznak, csúsznak, tovább csúsznak, végén már jön az új modell, de a régire még mindig nincs hír se arról, hogy egyáltalán elkészül-e ténylegesen.
Ahhoz képest, hogy a Z1 február környékén kellett volna, hogy megkapja, így május 3-án eléggé le vannak maradva és hír sincs róla, hogy mikorra várhatjuk. Lehet a Nexus-ok már az Android N-t fogják futtatni, mi meg a CM 14-et, amire elkészül a COS 13.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#703) ducsidu válasza Rickazoid (#702) üzenetére


ducsidu
senior tag

Igen, ez így elég gyenge. Mondjuk én nem bánom, ha késik (persze ennyit azért nem kéne), ha jól meg van csinálva a 12.1. Főleg, ha CM-et is felrakhatok akármikor.

(#704) porkiy válasza Rickazoid (#697) üzenetére


porkiy
aktív tag

Köszönöm, megnézem....

(#705) szumoo@gmail


szumoo@gmail
tag

Üdv.
Vettem egy Z1-et használtam, volt rajta egy kingroot alkalmazás amit le akartam cserélni supersu-ra, ez más telefonon sikerült már korábban, ám ezt a készüléket téglásítottam.
Ezzel az apk-valhttps://androidmtk.com/replace-kinguser-with-supersu
A recovery menük bejönnek, de a rendszer nem áll fel, megáll a cyanogen feliratnál.
Gondolom újra kéne telepíteni.
Van valahol egy howto ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#706) szumoo@gmail válasza szumoo@gmail (#705) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Akkor válaszolok is magamnak, hátha másnak is hasznos lesz:

Mivel a telefon bootlopba került és a gyári recovery format/restore funkciói nem segítettek, újra kellett flashelni a ROM-ot.

0) Előkészületek
- Driverek telepítése
- Normális (eredeti) USB kábellel csatlakoztatni egy alaplapi portba.

1) TWRP telpítése fastboottal:

- Hangerő gombok+power gomb betölti a recoveryt,
- "Reboot to bootloader"

- TWRP telepítése elsőre sajnos sikertelen.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot -i 0x2b4c flash recovery z1.twrp.2.8.7.0.By.Breadcrust-UPDATE3.img
target reported max download size of 1610612736 bytes
sending 'recovery' (8686 KB)...
OKAY [ 0.280s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: device is locked. Cannot flash images)
finished. total time: 0.291s

- Nem is csoda, mert a bootloader zárva van.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot -i 0x2b4c oem device-info
...
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: false
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.010s]
finished. total time: 0.012s

- Bootloader nyitása

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot -i 0x2b4c oem unlock-go
...
(bootloader) erasing userdata.
OKAY [ 2.969s]
finished. total time: 2.971s

- Bootloader nyitva

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot -i 0x2b4c oem device-info
...
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.016s]
finished. total time: 0.018s

- TWRP telepítése fastboottal sikeres.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot -i 0x2b4c flash recovery z1.twrp.2.8.7.0.By.Breadcrust-UPDATE3.img
target reported max download size of 1610612736 bytes
sending 'recovery' (8686 KB)...
OKAY [ 0.279s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.138s]
finished. total time: 0.422s

2) Reboot után a szokásos két hangerő+power kombináció immár a TWRP-t tölti be.
- Advanced
- ADB Sideload
- Slide to start sideload

3) Feltölthetjük az új CM ROM-ot
- Igazából először adb push-sal fel akartam másolni, és TWRP-ből telepíteni,
de ez az adb sideload nem a megszokott adb mód így nem működött.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb push cm-13.0-20160418-SNAPSHOT-ZNH0EAO2NN-ham.zip /sdcard/
adb: error: connect failed: closed

- Viszon a TWRP kiírja, hogy hogyan is kell helyesen használni.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb sideload cm-13.0-20160418-SNAPSHOT-ZNH0EAO2NN-ham.zip
Total xfer: 1.01x

4) Reboot, és megy.

:DD :DD :DD :DD

(#707) szumoo@gmail válasza szumoo@gmail (#706) üzenetére


szumoo@gmail
tag

5) Ha mégsem tetszik a CM lehet helyette COS is

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb sideload cm-12.1-YOG4PAS7DF-ham-signed-c4eecafcd7.zip
Total xfer: 1.00x

Majd egyszer utánaolvasok hogy működik az adb sideload, mert ez 50%-ig számolt, aztán hirtelen elkészült, ami gyanús, viszont a készülék hibátlanul üzemel, pedig az azért csak feltűnne, ha hiányozna a ROM fele.

(#708) Muad_ válasza szumoo@gmail (#707) üzenetére


Muad_
csendes tag

Itt a hivatalos leiras, hogyan kell feltelepiteni ZUK-ra: How to Install CyanogenMod on the ZUK Z1 ("ham")

(#709) szumoo@gmail válasza Muad_ (#708) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Szemezgettem ebből is, de a bootloop miatt az adb eleve kiesett a lehetőségek közül.
Amúgy mikor már futott CM, felmásoltam a COS zip-et, de TWRP nem tudta telepíteni, így azt is sideload-dal kellett feltennem.

(#710) Szabiee


Szabiee
tag

Van ehhez a típushoz egy fölös üvegfóliám.
[link]

Samsung A53 | Asus TUF Gaming A17

(#711) Black&White


Black&White
addikt

Tud valaki a legújabb CM snapshot-hoz egy működő gapps csomagot?
Ami a wiki.cyanogenmod oldalon van linkelve opengapps csomag, az nálam FC-zik serényen.
Ha számít a nano-t választottam. :)

(#712) JoeCockBill válasza Black&White (#711) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nekem az van fent hogy open_gapps-arm-6.0-micro-20160325
már nem tudom melyik snapshotnál álltam át CM-re, talán egyből az elsőnél

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#713) Black&White válasza JoeCockBill (#712) üzenetére


Black&White
addikt

Kipróbáltam a pico csomagot is, FC.
Slim Gapps, szintén. :(
Hihetetlen, hogy a BL nyitás, TWRP, CM telepítés volt negyed óra, erre meg rámegy a nap hátralevő része...

(#714) JoeCockBill válasza Black&White (#713) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ilyen ez, én a driverrel szoptam napokig :D
próbáltál régebbi release-t? hátha most hágtak el valamit
vagy próbáld ki a régebbi snapshotot, esetleg egy nightlyt. jobb ötletem nincs

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#715) Black&White válasza JoeCockBill (#714) üzenetére


Black&White
addikt

Nightly alatt is ugyanúgy FC-zik a beállítás varázsló, illetve a Play Services.
Mára feladom asszem. :(

(#716) Black&White válasza Black&White (#715) üzenetére


Black&White
addikt

Ha a CM és a Gapps flash között nincs reboot, akkor probléma sincs.
Hálisten' ez is kiderült... ;]

(#717) JoeCockBill válasza Black&White (#716) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

na, jó tudni. örülök hogy összejött :)

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#718) Freiherr


Freiherr
őstag

Valaki használ autós tartót?

XXX

(#719) Land


Land
veterán

Üdv!

Szerintem újrarakom a telefont.
Jelenleg 12.1-YOG4PAS3OH Xyanogen OS van a telefonon rootolva, Bt nyitással.
Felraktam rá a Fingerprint tuningoló dolgot még régebben. Frankó, mert ha hozzáérek a főképernyőre lép a telefon. Viszont állandóan fel is ébred tőle a telefon és minden vackot megnyit a zsebemben.
Az alapjaim alapján a legfrissebb Cm13 snapshotot is fel tudod rakni custom recoveryből egyből, birizgálás nélkül? Vannak hibái? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#720) JoeCockBill válasza Land (#719) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

wipe után persze. de szerintem nem nagyon érdemes. semmi különbséget nem tapasztalok azon kívül hogy nem megy a dupakoppos ébresztés, és az értesítési sávot lehúzva nincs időjárás. vagy hol. már nem nagyon emlékszem hol volt.
kezd amúgy felbaszni. minden nap jön nightly, mindig reménykedem hogy na talán most javították a dupla koppot, de mindig csalódnom kell. most telepíti a mait, kíváncsi vagyok, de van egy erős tippem hogy ebben sem fog működni.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#721) Land válasza JoeCockBill (#720) üzenetére


Land
veterán

Mármint benne lenne a dupla kopp csak bugos?
Akkor az utsó CM12-et érdemesebb feltenni? Minimum 2 újabb jött már, mint amely nekem van fent.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#722) JoeCockBill válasza Land (#721) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

a beállításoknál ott van, csak nem működik. COS-ből nekem is az a verzió volt fent amit írtál, szóval az újabbakat nem próbáltam

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#723) Land válasza JoeCockBill (#722) üzenetére


Land
veterán

Esetleg más custom romot nem próbáltál? AOKP, Ressurection etc?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#724) JoeCockBill válasza Land (#723) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

még nem, de eléggé izgatják a fantáziámat, csak még gyűjtöm a lelki erőt az újra-belakáshoz

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#725) Land válasza JoeCockBill (#724) üzenetére


Land
veterán

Lehet be kellene próbálnom valamelyiket, ha már romolok ma nappal. Olvastad a hozzászólásokat alattuk? Melyiket dicsérték?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#726) JoeCockBill válasza Land (#725) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

még nem ástam bele magam, de első ránézésre a resurrection szimpatikusnak tűnt. mindenesetre ha valamelyiket kipróbálod írhatnál némi tapasztalatot ha úgy van :)

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#727) Land válasza JoeCockBill (#726) üzenetére


Land
veterán

Rendben, beleolvasok a topicokba, aztán felrakom valamelyiket. Dupla kopp remélem van bennük, illetve a Fingerprint remote sem lenne rossz.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#728) JoeCockBill válasza Land (#727) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

a kamerát is érdemes lenne megnézni hogy milyen a COShoz képest. CM13 gyári kamera app borzalmasan sötét képeket lő

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#729) szumoo@gmail


szumoo@gmail
tag

Lezárt képernyőnél a gyorsbeállítások egy része eltűnik.
Pl. nem tudok profilt váltani hogy átkapcsoljam rezgőre a telefont, de a repülőmód, bt, wifi, lámpa meg elérhető.
Xposed+gravitybox fenn van, de hiába állítom a csempéket, nem tröténik semmi, újraindítás után sem.
Valakinek sikerült már átállítani?

(#730) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Vidéken hogy lehet ellenni a telefonnal mobilnet oldalról? Telekomos vagyok, a telken a Somlón nincs 3G.
Esetleg a ROM-ba belenyúlva lehet aktiválni a B20at valahogy? Vagy nem csak licenc oldalról van tiltva ennél a készüléknél, hanem antenna is más kell? Nem értek a hardverhez.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#731) JoeCockBill válasza MittuDomain_ (#730) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

tudtommal hardveresen nem támogatott.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#732) MittuDomain_ válasza JoeCockBill (#731) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Köszi, szomorú, de legalább gyors válasz. :(
Pedig az S801 tudná...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#733) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#732) üzenetére


MittuDomain_
őstag

kicsúsztam a szerkesztésből...

Valaki, akinek van már ilyen telefonja, nem érez magában késztetést, hogy tegyen egy próbát a B20 aktiválására?
Nem kerestem sokat, ez volt az első találat a google-n, de xda-s, ők meg általában értenek hozzá:
http://forum.xda-developers.com/zuk-z1/general/unlock-hidden-4g-lte-bands-t3223953

Nálam ez selling point lenne, hogy ne hezitáljak ha végre újra lesz készleten a telefon eustock-nál.

köszi!

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#734) r.endruu válasza szumoo@gmail (#729) üzenetére


r.endruu
tag

Gondolom van valami biztonsági beállításod a lockscreenen, mert nálam enged profilt váltani sima "swipe"-nál, egyedül a location az, ami eltűnik nekem (wifi, bt, mobilhálózat, airplane, profil, flashlight, orientation - ezek maradnak).

Én is próbálkoztam az xposed+gravitybox kombóval, de nem tudtam átállítani ezeket, szóval engem is érdekel, van-e módja, hogy valahogyan működjön. 1-2 dolgot azért hiányolok a default toggle-ök közül.

Amúgy ugye tudod, hogy egy kis customizációs lehetőséged van azért?
About phone -> Advanced mode-ot kapcsold be, ezután a Notification drawer menüpontban tudsz sorrendet változtatni illetve levenni, hozzáadni pár alap kapcsolót. (Nekem sokáig tartott, mire megtaláltam :D )

(#735) szumoo@gmail válasza r.endruu (#734) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Fingerprint van beállítva, de nem biztonsági okból, hanem mert a home gombot benyomva ébred a képernyő, és már nyit is, így gyorsabb mint a swipe.
A beállítás amit mondtál az megvan, de az nagyon kevés, pl ébresztőt sem tudom kitenni ami fontos lenne.
Ha van aktív akkor arra kattintva bejönnek a részletek, de ha nincs akkor hiába nyomogatom az órát.
Idegesítő apróságok ezek.

(#736) gamegod


gamegod
senior tag

A termék várható beérkezése: 2016.05.25
eustock
Közben ezt a romot nagyon dicsérik!

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#737) Nippel


Nippel
tag

Üdv!

Lenen egy olyan kérdésem hogy gyári rommal mennyire működik jól a telefon? üzemidő milyen, fagyásakadás van e stb?

Köszönöm a választ!

(#738) grosy válasza Nippel (#737) üzenetére


grosy
senior tag

Közepes használattal, folyamatos mobilnettel és napi kb. 8 óra WiFi-vel átlag 2 nap. Nekem sose fagyott le fél év alatt. Egy hiba van csak, a Viberben csak headsettel lehet telefonálni. Más problémám nincs.

(#739) hrvathg válasza MittuDomain_ (#732) üzenetére


hrvathg
csendes tag

Sziasztok, ha jól értem a chipset tudná a b20-at, csak sw nincs írva hozzá?

(#740) Atomcsirke válasza hrvathg (#739) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Ha jól érted, akkor a "chipset" tudná, de mivel a hiányoznak a telefonból hardware-komponensek hozzá, ezért a "sw" se került bele. Sőt, rossz nyelvek szerint a B20 freki használatáért ezen túl még licencdíjat is illik fizetni, mert különben kinézik az embert az úri társaságból. Btw, olyasmi ez, mint az NFC, vagy a Qualcomm-féle QuickCharge. Jóval több telefon van elvben ezt tudó chipsettel, mint amennyiben valójában működik is ez a fícsör - hasonló okokból. Ilyenkor persze jön jobbról elözve az MTK-s HotKnot, meg a PumpExpress, hovatovább... :D

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#741) MittuDomain_ válasza Atomcsirke (#740) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az egyértelmű, hogy minden freki használat licence díjas.
Az, hogy az xda-n van, aki működésre tudta bírni, arra utal, hogy antenna is van hozzá, és csak licence miatt lett letiltva.

Egyébként szerintem - és lehet, most mondom a nap legnagyobb blődségét - pont a B20 az, ami minden készülékben van fizikailag, mivel 900MHz GSM-et mind tud, és a szolgáltatók is a ezt a GSM frekit moddolgatják, hogy legyen 4G is. Nem véletlenül teszik azonos tornyokra, sőt, talán maguk a sugárzók is egyszerre küldik a GSM és a 4G jelet.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#742) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

asszem már említettem, de megteszem megint. hardveres a dolog, bármit csináltok a szoftverrel, nem lesz b20

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#743) Atomcsirke válasza MittuDomain_ (#741) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Elolvastam az xda-s threadet, nem igazán látok olyan visszajelzést, hogy hurrá, ez most aztán tényleg produkál 4G-t olyan helyen is, ahol eddig a megfelelő frekvencia hiányában nem volt!

B20 témában ezt volt az egyetlen releváns kérdés, de ezt se erősítette meg senki: "So it is for sure, that Band 20 is already active but the antenna is not specified to make it? Can somebody else confirm this subject? "

Sőt, továbbmentem a linkelt, eredeti topicba, amit a MiNote Pro 4G frekvenciáinak unlockolgatásáról szólt, ahol le is írják, hogy a B20-at azon se sikerült feléleszteni: "I can confirm that this does NOT! work for band 20, i've removed all 4g bands except band 20 and now it only connects to 3G. I've also tried all possible combinations, settings etc, but it simply does not work. "

Véleményem szerint, nyugodtan jegelhetjük az ábrándozást... :U

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#744) MittuDomain_ válasza Atomcsirke (#743) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én nem olvastam végig az egész thread-et, meghajlok előtted :R , részemől innentől téma lezárva. Köszi, hogy alaposabban utánanéztél, mint én.
Nagyon bánom, mert selling point lett volna a vételnél, innentől lehet, mégis HTC A9 lesz belőle uennyiért, két év rablánccal. (Most féláron adja a T minden csomaghoz, ha aláírsz 2 évet...)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#745) hrvathg válasza Atomcsirke (#743) üzenetére


hrvathg
csendes tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, köszi az összefoglalót.

(#746) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

el se hiszem, cm13-ban működik végre a dupla koppos ébresztés ^^

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#747) Ringman válasza gamegod (#736) üzenetére


Ringman
nagyúr

a múlt héten a tegnapi napra módosított várható beérkezési időt sem sikerült tartani sajnos.

(#748) gamegod válasza Ringman (#747) üzenetére


gamegod
senior tag

már júni 17... egyre nagyobb csalódás. ideje más után nézni sajna..

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#749) morneo.it


morneo.it
senior tag

Sziasztok! Most rendeltem ilyen telefont. Látom, MM csúszik, vagy nem is lesz hivatalosan. A kérdés az, hogy hány ujjamat tudom hozzáadni a leolvasóhoz? Sehol nem találtam erre vonatkozó infót. Illetve, a gyári stock ROM tudja a dupla koppos ébresztét? KnockOn. Illetve, van-e benne olyan fícsőr, mint a LG-ben, hogy a bejövő hívást lenémítom ha pofával lefele fordítom a telefont, a hívást befejezem a power gombbal, illetve felveszem a telefont ha fülemhez érintem? Válaszotokat előre is köszönöm! Illetve, kapok ajándék tokot. Aki vett úgy telefont, hogy kapott tokot mellé, megmutatná, az milyen? Használ valaki SmartView tokot (mint az LG-nek, becsukva kis ablak, s ott is kezelhető a telefon)? Lefotózná nekem?
:R

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#750) WOT-H-A-C válasza morneo.it (#749) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia! Honnan rendelted a készüléket?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.