Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) JoeCockBill válasza Lecs@ (#250) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

hasonló jókat tudok én is mondani az üzemidőről. persze nálam kevésbé látványos, mert eleve 2 simmel használom, wifi/4g 0-24ben megy, nameg a melóhelyemen annyi térerő van hogy egy kisebb akksival rendelkező telefont simán kifingat egy műszak alatt. (elég vicces is hogy az akku statnál végig zöld a csík, kivéve egy szakaszon ahol a zöldet a sárga összes létező árnyalata váltja fel :D ) azért az 5-6 óra SOT így is megvan, ami ezen körülmények között szinte parádés.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#252) grosy válasza llspencerll (#248) üzenetére


grosy
senior tag

Az elmúlt 2 napban 15-20 cikket, összehasonlítást olvastam el, és pár videót is megnéztem. Szerencsére mindkét telefon volt a kezemben, így arról is van fogalmam. Igazából egy megbízható, viszonylag erős mobilt szerettem volna, ami nem haladja meg a lélektani 100.000 Ft-ot. Eddig HTC-im voltak, amelyekkel eléggé meg voltam elégedve. Most viszont már olyan árban van egy komolyabb (180.000+), hogy annyit nem szerettem volna adni érte. A PlayIT-en kint volt az EU Stock, és ott kipróbáltam a Zuk z1-et. Kicsit tartottam a COS-tól, de utánaolvasva kiderült, hogy az egyik legjobb, legkedveltebb Android-változat. A Oneplus Two topicjában is végig ezért sírnak, és fikázzák az oxygen OS-t. Pl. az elő szokott fordulni, hogy tárcsázás közben 10-20 másodpercig csak úgy magában elgondolkozik a Two, és csak azt követően lehet tárcsázni. Az, hogy előre kell utalnom a pénzt egy kínai cégnek, és majd ők valamikor küldik, az sem volt szimpatikus. A szervíz kérdése is kiforratlan nekem, ami nem igazán ad biztonságérzetet. Ha már itt tartunk, akkor a Twoban lévő chipset is legendásan bajos, rengeteg túlmelegedésről lehetett olvasni. Maga a Oneplus is bevallotta, hogy nem szabványos az USB 3.0 a Twonál, ezért akár tönkre is teheti sz.gépedet, ezért kéretik azokat nem összekötni.
Ezzel ellentétben a Zuk z1-ben COS van, amit direkt erre a telóra optimalizáltak, egy kiforrott bika chipsettel. Magyar garanciával, és majd 40.000 Ft-al olcsóbban.
Innentől nem volt kérdés, főleg úgy nem, hogy csak dícsérő cikkeket olvastam róla.

(#253) Lecs@ válasza grosy (#252) üzenetére


Lecs@
addikt

Nagyon frankó érvek ! És nem semmi utánajárás. :R

512 GB

(#254) llspencerll válasza grosy (#252) üzenetére


llspencerll
tag

Az usb 3.0 hibát nem hallottam, minden más nagyjából tiszta volt, de szépen összegezted, így sokkal inkább iránymutatók ezek az információk ;-) (szeretek "sláger" termékeket vásárolni, nagyobb esélyt adva annak, hogyha valamivel baj van, akkor vagy így, vagy úgy, de meg fog oldódni. Talán ez az egy dolog miatt bénázok a vásárlással :) )

(#255) grosy válasza Lecs@ (#253) üzenetére


grosy
senior tag

Köszönöm! Szerencsére/sajnos ilyen vagyok :))
Amúgy most olvastam, hogy aki rendelt ma Oneplust, azt már keresték a DHL-től, hogy számíthat vámos ügyintézésre. Ez tovább drágítja a dolgot.

(#256) Lecs@ válasza grosy (#255) üzenetére


Lecs@
addikt

Várom majd hozzáértő tapasztalataidat is :)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#257) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Van valakinek tapasztalata BL nyitás/custom recovery felrakásban? Eddig annyira nem tartottam sürgősnek, viszont úgy látom XDA-n van mod, ami megoldja a telefon (számomra) legnagyobb hiányosságát, mégpedig hogy ne kelljen benyomni a home gombot a home funkcióhoz, elég legyen csak hozzáérni

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#258) Lecs@ válasza JoeCockBill (#257) üzenetére


Lecs@
addikt

Van működő Toolkit.

512 GB

(#259) JoeCockBill válasza Lecs@ (#258) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Néztem XDA-n én is (gondolom ez ugyanaz), de valami tapasztalatban reménykedtem. Néhány kérdés: próbáltad? Amennyiben igen, konkrétan mire? Ja és International változaton?
Ha nem próbáltad természetesen az utolsó két kérdést ignoráld :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#260) batai15 válasza Lecs@ (#250) üzenetére


batai15
félisten

Brutális. Egyre jobban fáj a szivem a teloert.

(#261) grosy válasza Lecs@ (#256) üzenetére


grosy
senior tag

A VR Tech-es srácok tesztelték az O+2-t, és mondták, hogy több mint 4 óra kell a feltöltéséhez, és kb. egy napig bírja. Nekem ennyi időm nincs, így csak mégjobban megerősített a döntésemben. Már annyira várom, keddre ígérték.

(#262) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Megjött ez az OTG cucc, működik.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#263) grosy


grosy
senior tag

Most hozta afutár, de sajnos dolgozom, így csak a külsőről tudok mág véleményt mondani. Az astro szürke változatot rendeltem, és nagyon kemény. Olyan minőségben van összeszerelve, ami a legeslegfelső kategóriában érhető csak tetten. :)

(#264) JoeCockBill válasza grosy (#263) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

yeah, üdv a klubban ^_^

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#265) grosy


grosy
senior tag

Help!!!
Nem fogadja el a telefonom a gmail fiókok, nem akar tovább lépni. Azt írja, hogy az eszköz visszaállítása megtörtént, jelentkezzen be egy olyan fiókkal, amivel már szinkronizálta az eszközt.

(#266) kerxy válasza grosy (#265) üzenetére


kerxy
senior tag

Ez érdekes, akkor ír ilyet, ha korábban már használták a készüléket egy eltérő google fiókkal.

(#267) grosy válasza kerxy (#266) üzenetére


grosy
senior tag

Jóarcok voltak, mert végül díjmentesen kicserélik. Teljesen korrektek voltak.

(#268) kerxy válasza grosy (#267) üzenetére


kerxy
senior tag

És mi volt végül vagy ez hogy lehetséges?

(#269) kerxy


kerxy
senior tag

Ilyen tokot látott már valaki? Iponos tesztben írják, hogy dobtak ki ilyet ehhez a telóhoz.

(#270) grosy válasza kerxy (#269) üzenetére


grosy
senior tag

A zukmobil oldalon láttam kis pénzért. Amúgy állítólag ellenőrizték a wifi-jel erősségét a mobilon, ezért regisztrálták be, de elvileg új volt. Én parás vagyok ilyen téren, mert inkább a szűzeket szeretem, ha már azért fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#271) kerxy válasza grosy (#270) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi, meg is találtam: [link]. Nekem kéne egy ilyen, de szállítanak egyáltalán hozzánk, nem tudja valaki hogy működik? Annyira nem jó az angolom.
Érdekes, mondjuk furcsa ez a megoldás, hogy nem enged be más fiókkal. Ha mondjuk használtan eladod a telót akkor mi van?

(#272) grosy


grosy
senior tag

Én létrehoznék egy kamu gmail-fiókot, aminek a jelszavát megadnám az új tulajnak, és ennyi. Utána már tudná módosítani. Mondjuk egy gsm boltban érdekes lehet, plusz az az email hozzád köthető, és ha valami csúnyaságot csinálnak vele, akkor magyarázkodhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#273) Csorbi válasza kerxy (#271) üzenetére


Csorbi
addikt

Szállítanak hozzánk. November közepén rendeltem tőlük egy ablak nélküli változatot, tegnapelőtt jött meg. A szállítás sajna nem ingyenes. Paypallal fizettem, egy üveg fóliával meg egy micro USB - USB-C átalakítóval, postával együtt volt kb 11 ezer Ft.

(#274) grosy


grosy
senior tag

Sziasztok!
Megjött a teló, eddig fasza, de viberen nem hallanak. Mi lehet a baj?

(#275) grosy válasza grosy (#274) üzenetére


grosy
senior tag

Igazából headsettel működik, csak a sima mikrofonnal nem, ami amúgy jó.

(#276) kerxy válasza grosy (#275) üzenetére


kerxy
senior tag

Én nem használok Vibert, más ilyen appnál megy? Messenger v whatsup?

Más:
Valaki meg tudná nézni, hogy tud e fájlokat küldeni Wifi Directel más készülékre? Én összehangolom egy adott telóval/tabbal de nem tudok rá küldeni mikor kiválasztanám a küldést nincs ott, csak Bluetotth :S

(#277) grosy válasza kerxy (#276) üzenetére


grosy
senior tag

Utána olvastam, és sajnos a COS jelenlegi verziójával van a baj.

(#278) grosy


grosy
senior tag

Azt megnézné valaki, aki z1 tulaj, hogy neki is ha balra dönti a telefont, akkor sokkal kisebb szögnél átfordul, mintha jobbra fordítaná?! Lehet, hogy direkt van így, mert a kezelőgombok felül vannak, de azért jó volna megbizonyosodni róla.

(#279) JoeCockBill válasza grosy (#278) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ránézésre ugyanakkora szögnél fordul mind2 irányba. ja jól értelmeztem a kérdést . (egyébként én személy szerint gyűlölöm az automatikus forgatást, mindig ki van kapcsolva.) egyébiránt nincs giroszkóp kalibráció a beállításokban? szokott lenni

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#280) grosy


grosy
senior tag

Én nem találtam ilyen beállítást. Viszont ha állítva fogom, akkor nekem közel azonos, hanem úgy nézd már meg légyszíves, hogy lefekteted az asztalra úgy, hogy a bal hosszabb széle van feléd, és úgy emeled meg a jobb oldal két sarkát, majd fordítva. Köszi előre is!

(#281) JoeCockBill válasza grosy (#280) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nekem így is azonosnak tűnik. ha jól értelmeztem a feladatot. biztos van playen valami giroszkóp tesztelő app, az némileg egzaktabb lenne

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#282) grosy válasza JoeCockBill (#281) üzenetére


grosy
senior tag

Köszi, hogy megnézted, és az ötletet is.

(#283) grosy válasza grosy (#282) üzenetére


grosy
senior tag

Megoldottam az XDA-fórum segítségével:
" Type *#*#1111#*#* then go to Manual Test - G Sensor Calibration, put your phone on a plane surface (plane to all directions!) and press the the only existing button with chinese signs after calibration press pass and go back to leave Engineer Mode."

Működik :C

(#284) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

kikészülök a toolkit-től.
órákig szórakoztam mindenféle driverekkel meg sdk meg adb meg mindenegyéb
már kommunikál a telefonnal, mert újra tudta indítani fastboot módba
viszont itt megáll:

kit kell boldoggá tennem szájjal egy bl nyitás+root+twrp kombóért?

*beszarok, asszem sikerült.
meg nem tudnám mondani hogyan

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#285) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

korai volt az öröm:

persze semmiféle custom recovery nincs a telón
se root
abban se vagyok biztos hogy a bl-t kinyitotta e
csak abban vagyok biztos hogy wipe-olt. most lakhatom be újra a semmiért

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#286) grosy


grosy
senior tag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet beállítani, hogy a hívásnaplóban az adott embernek csak az utolsó hívása látszódjon, illetve az energiatakarékos módban ne narancssárga legyen az ezt jelző sáv?

(#287) grosy


grosy
senior tag

Illetve hogyan lehet közvetlenül a SIM-re menteni a szàmot?

(#288) batai15 válasza grosy (#287) üzenetére


batai15
félisten

A simre mentés a multé. Google accod erre is való.

(#289) grosy válasza batai15 (#288) üzenetére


grosy
senior tag

Értettem :D
Köszönöm!
Amúgy Ti az eredeti billentyűzetet használjátok, vagy valami mást, mert az csak hülyeségeket ajánl fel?

[ Szerkesztve ]

(#290) batai15 válasza grosy (#289) üzenetére


batai15
félisten

Rengeteg billentyűzetet app létezik ha a gyári nem fel meg. Nem kötelező semmiből sem azt használni ami nem jön be.

(#291) F-ECT$ válasza grosy (#277) üzenetére


F-ECT$
titán

Skype-nál is ez van?

Dive ever, work never.

(#292) r.endruu


r.endruu
tag

Sziasztok,

pár napja kaptam meg a telefont, eustocktól, CyanogenOS 12.1 YOG4PAS3OH van rajta, és a beállításokból egy csomó minden hiányzik a videóban láthatókhoz képest. Nincs a kijelzőnél DPI állítás (ez mondjuk nem is kell), a gomboknál is csak 4 dolog van: on-screen nav bar, annak 2 lehetősége és a power gombbal hívás befejezés. Statusbar és quick toggle menüpont pedig egyáltalán nincs is.

Én nem veszek észre valamit, vagy ezeket kiszedték egy update-ben?

(Közben rootoltam már, és megpróbáltam GravityBox-szal testreszabni a quick toggle-öket, sikertelenül.. nem csinál velük semmit.)

Szerk: Óóó.. nem hiszem el :D Az About phone-ban ott egy "Advanced mode" kapcsoló.. már jó is. Fú :D Nem tudom miért kellett ezt így elrejteni.

[ Szerkesztve ]

(#293) JoeCockBill válasza r.endruu (#292) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

üdv köztünk :)
azt esetleg elárulod hogy hogy/milyen leírás alapján rootoltad? napok óta szívok a toolkit-tel

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#294) r.endruu válasza JoeCockBill (#293) üzenetére


r.endruu
tag

Szia, nem használtam a toolkitet, olvasgattam a témában az XDA-n, igazából ez a post elég jól összefoglalja a dolgot: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63329860&postcount=203

A lényeg, hogy a beállításokban kapcsold be az OEM Unlockot, rakd bootloader módba. A Windows-t vedd rá, hogy ismerje fel (ezzel nekem nem volt gondom, ment magától), aztán oem unlock-go (ez ugye töröl mindent). Ha ez megvolt, szedd le a SuperSU zip-jét, másold fel a telefonra. Aztán töltsd le a TWRP-t, rakd újra bootloader módba, és flasheld vagy csak bootold (én az utóbbit választottam). Ha bebootolt a TWRP, akkor egyértelműen az Install menüpontban kikeresed a SuperSU zipjét, és flash majd reboot.

A toolkitet én meg se néztem, mert tudom hogy pár egyszerű paranccsal meg tudom csinálni ugyanazt.

Remélem tudtam segíteni, ha valami nem világos, kérdezz nyugodtan.

(#295) JoeCockBill válasza r.endruu (#294) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Ja hogy ADB. Akkor csak nem úszom meg. Sajnos teljesen hülye vagyok hozzá.
Gyűjtök némi lelki erőt, felvértezem magam tudással, aztán pár nap/hét múlva visszatérek.
Vagy nem :D
azért köszi :)

azért rápróbáltam, elvileg kommunikál, mert beírtam hogy adb reboot bootloader és újraindult bootloader módban, aztán beírtam hogy -i 0x2b4c oem device-info', de erre azt válaszolta hogy '-i' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#296) r.endruu válasza JoeCockBill (#295) üzenetére


r.endruu
tag

Lehagytad, hogy "fastboot"-ot, az elejéről :D (fastboot -i 0x2b4c oem device-info)

adb és fastboot.exe legyen meg a mappában, és oda kell rakni a twrp .img-t is, logikusan.

Amúgy adb-t nem kell használni, Developer optionsben az "Advanced reboot" bekapcsolásával a power gomb hosszan nyomása után reboot menüben lesz Recovery és Bootloader lehetőség. Csak gondoltam szólok, ugyanazt csinálja, mintha adb-vel csinálnád.

[ Szerkesztve ]

(#297) JoeCockBill válasza r.endruu (#296) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

bakker tényleg :D
na most meg waiting van örökké, meg usb le-fel hang :D gondolom most meg a driverrel lesz valami para.
kikészülök

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#298) r.endruu válasza JoeCockBill (#297) üzenetére


r.endruu
tag

Bootloader/Fastboot módba bejutottál? Fekete képernyő, fehér szöveggel a teló képernyőjén. Nem tudom pontosan milyen driver kellene, én a Google USB Driver zipet meg ezt töltöttem le, de egyiket se használtam. Eszközkezelőben nézd meg, valószínű hogy felkiáltójellel látni fogod a telefont. Próbáld meg betallózni a Google-ös zip tartalmát, az talán jó lesz neki.

Kerestem én is drivereket, de sehol nem találtam megbízható/konkrét linket..

(#299) JoeCockBill válasza r.endruu (#298) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

azaz, felkiáltójeles MPT eszköz, és a sajátgépben sem jelenik meg. google driver nem jó neki.
na jó, most letörlök minden drivert aminek benne van a nevében hogy USB, aztán egyesével kipróbálgatok párat

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#300) r.endruu válasza JoeCockBill (#299) üzenetére


r.endruu
tag

Nekem fent van az egész Android SDK az Android Studio miatt, lehet amiatt volt jó minden egyből, igazából én se vagyok túl tapasztalt ebben a témában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.